Jak seřídit šicí stroj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terkaOl
72 příspěvků 13.11.13 16:04
Jak seřídit šicí stroj?

Prosím o radu, co se šicím strojem. Jedná se o Singer Brilliance s digitálním nastavením.
Dnes jsem ho vybalila, rozjela podle návodu a s přestávkami nějaké dvě hodinky šila povlečení, takže jen nějaké entlování, rovný steh, nic komplikovaného. Nit mám navlečenou správně, napětí nitě se zdá také dobré, ale teď se najednou začala trhat horní nit při obnitkovacím stehu. To celkem přestalo, možná mám jen nějakou starší nit a s novou špulkou se to vyřeší, ale teď se mi dvakrát po sobě s úděsným zvukem zadrhla horní nit spolu s dolní uvnitř stroje a jakoby kousek látky to vtáhlo dovnitř. Takže jsem to rozebrala, vybrala kousky nití, sestavila a po chvilce mi to udělalo zase.
Přitom šiju celkem pomalu, opatrně, celkově jsem je stroji jemná. Je to návyk z prehistorického tanku, na který jsem se sotva škaredě podívala, už žral nitě, látku a všechno okolo.
Co tedy ještě zkontrolovat? K dané chybové hlášce je v návodu totiž pouze toto: „Stroj je zablokovaný, protože v oblasti cívky se zachytila nit nebo protože byl násilně přerušen šicí pohyb. Vypněte hlavní vypínač a odstraňte problém“

Reakce:
Gabris
2 příspěvky 16.11.13 12:25

Zkuste vymenit jehlu. To taky nekdy pomuze.

terkaOl
72 příspěvků 16.11.13 12:30

Zkusím, děkuji. S tím trháním nitě by to mohlo pomoct. A už jsem možná přišla na to, proč mi to žralo tu látku. Bylo to vždy na začátku šití, když jsem chtěla šít úplně od kraje. Takže teď začínám kousek dál a už to nedělá.
Měla jsem ale další problém, nasadila jsem patku na šití knoflíkových dírek a ač jsem to nastavila přesně podle návodu, stroj při pokusu o šití hlásil, že patka není v dolní poloze a šít nebude. Samozřejmě jsem ji dole měla, níž už ani nejde. Nakonec jsem tu jednu dírku ušila od oka, ale líbilo by se mi, kdybych to nějak zprovoznila.

Ara
25 příspěvků 18.11.13 22:03

Asi už máte ušito, ale dovolím si upozornit, že to, co popisujete v prvním příspěvku je typické chování nekvalitních nití. Trh je zaplavený čínskými nitěmi, které se při šití kroutí, trhají a cuchají a nejvíc se to vždy projeví při šití dlouhých švů. To přesně sedí na to, co popisujete.
Snad to dobře dopadlo.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek