Jak si představujete second hand 21.století :-)

Fotoalbum tématu (23) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
iga
1470 příspěvků 15.2.14 17:38

Sekáče jsem milovala jako studentka a teď tomu zase začínám přicházet na chuť. Nejvíc by mi ale vyhovovalo třídění podle velikostí. Ušetřilo by mi to moře času. Když jdu sekáče, tak nikdy nejdu pro konkrétní věc, ale pro cokoli, co se mi zalíbí - navíc nakupuji pouze na sebe a v naprosté většině případů je cena tak nízká, že mě neodradí - takže velikost je první určující kritérium při hledání.

Tajtrliková
190 příspěvků 15.2.14 19:14

Ono by to nemuselo být rozdělený vysloveně po číslech, to byste se asi zbláznila a navíc to zakaznice stejně přeházej. Spíš by asi bylo řešení štendr XXL a štendr s velikostma do 40.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.14 20:45

@Tajtrliková Pardon, ale 42 není XXL :D.

MaláČarodějnice
709 příspěvků 15.2.14 23:07

Ježíši, to já mám teda asi 3-5XL, jestli 42 je XXL :-(, no nazdar…

Ale ty velikosti uvedené na oblečení jsou hrozně zavádějící a navíc - které číslování použít? Německé, italské, české nebo anglikcé? Asi by to měli už konečně v Bruselu sjednotit, budeme jim to muset navrhnout…:-)

Luda27
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.14 12:39

Osobne som sa stretla aj s roznou kvalitou tovaru, o com bezny europan asi ani netusi. zacali sme podnikat v tomto biznise ( roky uz zijeme v arab. emiratoch ) a zarazilo ma ako sa na oblecenie pozera ustav techickej kontroly pre texil a odevy. jednoznacne nam odpisal, ze tovar predavany v USA je daleko kvalitnejsi ako sa predava tovar textilny v EU. bez rozdielu na znackove veci. napriklad uplne rovnake tricko adidas, nike RL a aj TH sme dali testovat a vyseldok bol jednoznacny, amici si na svoj trh dodavaju daleko kvalitnejsi tovar ako dodavaju do EU, vynimkou nie je ani zapadna EU. material na pohlad rovnaky, ale pri odbornych testoh neporovnatelnesie kvalitny pre amikov. to boli aj rozhodujuce info, akym tovarom sa budeme zaoberat, ci zo zapadnej EU, alebo americkym. nestiham sa divit ake veci su v balikoch, kasmirove svetre, po ktorych nam ruky trhaju v CR a SR ci je leto ci je zima, znackove veci su v usa ovela lacnejsie ako v eu a preto sa v second handovom tovare vyskytuju neporovnatelne viac ako je to napr z UK. dalej co sa tyka vone tovaru: zakon o distribucii pouziteho tovaru pre EU hovori jasne ze tovar musi byt dezinfikovany a hygienicky osetreny, inak sa neda distribuovat len ako s ceetifikatom, tento by mal mat aj kazdy jedne malicky obchod, ze nakupuje len takyto tovar a neporusuje zakon, rozdiel je ale ako sa dezinfikuje. zapadne staty v EU dezinfikuju chemicky, je to menej nakladane a lacne, a tovar smrdi aj po X vypraaniach. amici tovar dezinfikujy horucou parou, tovar je dezinfikovany, nesmrdi, nie je zniceny. naklady vyssie, ale hodnota tovaru sa neznizuje pre pach.

balmain
6 příspěvků 1.1.19 20:13
Zhrnutie

Možno to už nebude aktuálne k tomuto konkrétnemu obchodíku, ale možno to pomôže nejakej nádejnej budúcej majiteľke second handu :grinning:

1. VÔŇA

• jednoznačne urobí na zákazníka prvý dojem, preto odporúčam osviežovač vzduchu do zásuvky, je to k nezaplateniu, pretože ,,secondhandový puch” odradí obrovské množstvo zákazníkov

2. OSVETLENIE

• pri nedostatočnom osvetlení si niekedy kúpime veci s vadami, ktoré by sme pri dobrom svetle ľahko odhalili a predavačka môže byť spokojná, že tú vec predala, ale nabudúce k nej už ten zákazník nepríde alebo sa poučí a dá si veľký pozor na skryté vady :grinning:

3. KABÍNKA

• poriadna kabínka, do ktorej nám nikto nebude nakúkať cez krátky priehľadný záves, takisto ideálne sú aspoň 2 kabínky, ušetria čas a nespokojnosť zákazníčok s dlhým čakaním v rade a nervóznym stepovaním pred kabínkou, keď sa niekto prezlieka

4. PREHĽADNOSŤ

• úhľadné usporiadanie tovaru podľa typu, tovar rozvešaný na vešiakoch na štendroch, ideálne podľa farby, podľa veľkosti mi príde ako úplná blbosť, lebo ja sama si kupujem oblečenie podľa celkového vzhľadu, materiálu, farby, značky a až potom skúmam veľkosť, malé veci neberiem, veľké nosím ako oversized alebo zužujem/skracujem, takisto nosím väčšinou XS, ale nemám problém obliecť si vec veľkosti L, ak mi približne sedí
  • ďalej mi neskutočne vadí,,VIP” alebo,,Exclusive” sekcia v Humane a najmä v Textile house, pretože povyberajú všetky značkové veci, vyrúbia na ne ceny, že odpadávam, naposledy som našla vydraté, medzi nohami deravé rifle asi z roku 2000 a staršie a stáli 30€!!! ale boli Tommy Hilfiger :rolling_eyes: a na tieto sekcie sa nevzťahujú zľavy ako na ostatný tovar, takže obyčajné veci sú napr. po 0,50€ za kus a na,, first class” veci je maximálna zľava 50%, čo mi príde ako diskriminácia ostatného tovaru, ako keby bol,,menejcenný, obyčajný” oproti,,značkovému”. Je v poriadku dať vyššiu cenu na drahšiu/kvalitnejšiu vec, ale prispôsobiť ju aktuálnemu stavu veci a navrhovala by som zavesiť tieto veci normálne medzi ostatné a nie extra, pretože to človeka pripraví o radosť z objavu značkovej veci, keď už niekto tieto kúsky dopredu povyberal a človek sa potom prehrabuje iba v samom Tescu a HMku
  • deravé a nenávratne poškodené kúsky by som hodila do nejakej,,hrabárne” samozrejme s adekvátnou cenou a upozornením, že sú poškodené!!

5. NEPREDAJNÉ

• nádherne naaranžovaný výklad a figuríny so značkovým oblečením prilákajú zákazníka do obchodu a tam zistí, že majú na štendroch akurát tak holé nič a predavačka mu s úsmevom povie, že tovar vo výklade je nepredajný, týmto pozdravujem predavačky z Textile House Nitra, ktoré mi už asi 3 krát odmietli predať tovar z výkladu, tak som tam prestala chodiť :wave:

6. PODPULTOVKY

• ,, Podáte mi prosím tú blúzku z tej kopy za vami?”,, Prepáčte, to už má niekto zajednané.”

Povedzte mi, čo je toto za systém, keď predavačka nevykladá tovar, ale schováva ho pre seba a kamarátky a ideálne ho má schovaný ešte do šťastnej hodinky alebo inej zľavy? No nevytočilo by vás to? Veď to je ako za komunistov, keď sa schovávali pomaranče a banány :rolling_eyes: a my ostatní sa musíme prehrabávať kopami oblečenia, ktoré je už prebrané podnikavými predavačkami

7. PREMENLIVOSŤ

• časté menenie tovaru, nehovorím že celej predajne, ale dokladanie pár kúskov každý deň, veď vždy sa niečo popredá a nikoho nebaví prehrabávať sa počas 3 návštev sekáča za mesiac v totálne rovnakom oblečení
  • zaujímavé riešenie je aj špeciálny štender na práve dodané kúsky, predavačka nemusí veci zaraďovať podľa typu a farby a zákazník má pocit,,prvého výberu”

8. PRAKTICKOSŤ

• v Textile house ma vie neskutočne vytočiť umiestnenie kabeliek na policiach nad dvoma štendrami nad sebou, veď to je vo výške asi 2,5 metra, ako si má človek tú kabelku prezrieť? S mojím metrom aj pol asi ťažko… a prísť za predavačkou a povedať jej, aby vám dala dole 20 kabeliek mi príde ako totálny nezmysel
  • ďalšou hrubou chybou je umiestnenie peňaženiek a drobností v zabudovanej zásuvke v pokladničnom pulte, pretože tak nemáte šancu si niečo prezrieť bez otravovania predavačky a zdržovania radu zákazníkov, ktorí chcú zaplatiť. Rozumiem, že im ide o to, aby im niekto tú roztrhanú peňaženku za 20 centov neukradol, ale keby to dajú do samostatnej sklenenej vitrínky, človek by si to mohol prezrieť bez zdržovania a bola by zamknutá a majú kamery preboha :rolling_eyes:

9. DETSKÝ KÚTIK

• elementárna vec, ale veľká pomoc pre mamičky s deťmi a aj ostatných zákazníkov a predavačky, lebo znudené deti plačú, poprípade sa motajú pod nohami alebo rozhadzujú prácne vytriedený tovar

10. TOVAR

• aj samotný tovar sa dá do určitej miery ovplyvniť a nie ako sa niektoré second handy vyhovárajú, že to preto, že sme diera dostávame takýto tovar :rolling_eyes:

Pozerala som jedno video z Rumunska a dané dievča si v second hande nakúpilo kúsky, pri ktorých som ticho prehĺtala závisťou a v prepočte na eurá to bol zlomok našich second handových cien, takže prečo to tak je?
Ide hlavne o to vybrať si spoľahlivého dodávateľa z vyspelej krajiny a balíky oblečenia sa síce kupujú na kilogramy a človek do nich nevidí, ale sú rozdelené podľa tried, vyššie triedy sú logicky drahšie, ale obsahujú nepoškodené oblečenie luxusnejších značiek, trieda cream dokonca obsahuje veci zo skladov v zahraničí ešte s visačkami, nižšie triedy sú lacné, ale obsahujú ožmolkované, potrhané oblečenie, tak akej triedy je asi oblečenie z niektorých našich second handov, keď obsahuje syntetické saká s vypchávkami na pleciach z roku X?

giuliettka
9229 příspěvků 1.1.19 20:23
@balmain píše: ďalej mi neskutočne vadí ,,VIP” alebo ,,Exclusive” sekcia v Humane a najmä v Textile house, pretože povyberajú všetky značkové veci, vyrúbia na ne ceny, že odpadávam, naposledy som našla vydraté, medzi nohami deravé rifle asi z roku 2000 a staršie a stáli 30€!!! ale boli Tommy Hilfiger:rollin­g_eyes: a na tieto sekcie sa nevzťahujú zľavy ako na ostatný tovar, takže obyčajné veci sú napr. po 0,50€ za kus a na ,, first class” veci je maximálna zľava 50%, čo mi príde ako diskriminácia ostatného tovaru, ako keby bol ,,menejcenný, obyčajný” oproti ,,značkovému”. Je v poriadku dať vyššiu cenu na drahšiu/kvalit­nejšiu vec, ale prispôsobiť ju aktuálnemu stavu veci a navrhovala by som zavesiť tieto veci normálne medzi ostatné a nie extra, pretože to človeka pripraví o radosť z objavu značkovej veci, keď už niekto tieto kúsky dopredu povyberal a človek sa potom prehrabuje iba v samom Tescu a HMku
Človeče vy si sná´d robíte srandu. Vy chcete aby niečo za čo oni chcú viac peňazí zakamuflovali, lebo vy sa nechcece cítiť ako v Tescu a H&M. Bože uvedomujete si, že ste v secondhande, v obchode čo predáva to, čo niekto onosil a vyhodil? Ak sa chcete cítiť ako v obchode Tommy Hilfiger, tak cho´dte do obchodu Tommy Hilfiger a nehrabte sa vo veciach za 50 centov.
K ostatnému sa zrejme nemá cenu ani vyjadrovať, ak nechcete saka zo syntetického materiálu, tak kupujte veci, čo nestoja tých 50 centov. V secondhande je oblečenie presne tej triedy ktorá odpovedá cene!
giuliettka
9229 příspěvků 1.1.19 20:25
@balmain píše:
Pozerala som jedno video z Rumunska a dané dievča si v second hande nakúpilo kúsky, pri ktorých som ticho prehĺtala závisťou a v prepočte na eurá to bol zlomok našich second handových cien, takže prečo to tak je?
Ide hlavne o to vybrať si spoľahlivého dodávateľa z vyspelej krajiny …
Čo je podľa vás vyspelá krajina? Uvedomujete si, že to rumunské dievča tie kúsky nakúpilo preto, že to možno iná Rumunka vyhodila? Kriste choďte aj niekam inam ako do secondhandu.
shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 1.1.19 20:29

@balmain Ono aranzovat vylohu, aby ji mohli kazdych 5min aranzovat znovu a ve finale nemit, co do ni dat, by nebylo moc logicke.

giuliettka
9229 příspěvků 1.1.19 20:31
@balmain píše:

9. DETSKÝ KÚTIK

• elementárna vec, ale veľká pomoc pre mamičky s deťmi a aj ostatných zákazníkov a predavačky, lebo znudené deti plačú, poprípade sa motajú pod nohami alebo rozhadzujú prácne vytriedený tovar

A fakt má obchod hlídať niečie decko? Keď vám niečie dieťa vadí, tak nakupujte v obchode typu Balmain, Armani, Chanel. To si zavoláte, oni vám pridelia na vami vybraný čas asistentku, tá vám donesie vami vybrané kúsky až do kabínky a ešte vám aj uvaria kávu. Ale tých svojích 0,50€ si v tom prípade možete strčiť tak akurát do p.dele. A pri cenách za 0,50€ si možete strčiť do p.dele aj decko a nie požadovať, aby vám ho niekto hlídal.

giuliettka
9229 příspěvků 1.1.19 20:39
@balmain píše:
Ide hlavne o to vybrať si spoľahlivého dodávateľa z vyspelej krajiny a balíky oblečenia sa síce kupujú na kilogramy a človek do nich nevidí, ale sú rozdelené podľa tried, vyššie triedy sú logicky drahšie, ale obsahujú nepoškodené oblečenie luxusnejších značiek, trieda cream dokonca obsahuje veci zo skladov v zahraničí ešte s visačkami…
… a mimochodom veci zo skladov luxusnejších značiek sa do secondhandu nedodávajú. Nech už si o tom čo si v secondhande namýšľate čokoľvek, tak je to niečo, čo už niekto zaplatil, kúpil a zbavil sa toho, lebo mu to nevyhovovalo. Veci zo skladov nedostane, ak si to normálne nezaplatíte. Takže ak chcete byť oblečená v značke Balmain, tak si ju kúpte u nich v obchode. To čo si kupujete v secondhande sú fejky z tureckej tržnice a vaša radosť, je úplne márna.
https://bohatstvoluxus.sk/…-za-miliony/
balmain
6 příspěvků 2.1.19 20:43
@giuliettka píše: Čo je podľa vás vyspelá krajina? Uvedomujete si, že to rumunské dievča tie kúsky nakúpilo preto, že to možno iná Rumunka vyhodila? Kriste choďte aj niekam inam ako do secondhandu.

Nepopieram, že je to možné, ale ak je tovar z Holandska, Nórska alebo Anglicka, a nie zo slovenských kontajnerov ,, pre deti v Afrike “ , ktoré dostanú z toho oblečenia minimum, tak je tovar naozaj pekný a kvalitný, nehovorím že je všetko nejakých extra značiek a veľa vecí je zničených, veď sú predsa nosené, ale v priemere sa s nimi dobre pracuje a myslím, že sa netreba nad názorom niekoho rozčuľovať tak, že treba používať nadávky :blush: a vás je do toho nič, kde ja nakupujem.

balmain
6 příspěvků 2.1.19 20:48
@giuliettka píše: Človeče vy si sná´d robíte srandu. Vy chcete aby niečo za čo oni chcú viac peňazí zakamuflovali, lebo vy sa nechcece cítiť ako v Tescu a H&M. Bože uvedomujete si, že ste v secondhande, v obchode čo predáva to, čo niekto onosil a vyhodil? Ak sa chcete cítiť ako v obchode Tommy Hilfiger, tak cho´dte do obchodu Tommy Hilfiger a nehrabte sa vo veciach za 50 centov.
K ostatnému sa zrejme nemá cenu ani vyjadrovať, ak nechcete saka zo syntetického materiálu, tak kupujte veci, čo nestoja tých 50 centov. V secondhande je oblečenie presne tej triedy ktorá odpovedá cene!

Aká kamuflácia? Veď som jasne napísala, že podľa mňa by bolo lepšie, keby boli všetky veci ocenené podľa kvality a roztriedené všetky do kategórii napr. blúzky, nohavice, svetre, tak by sa potom aj jednoduchšie veci hľadali a mne príde zvláštne, keď sú rozdelené na ,, značkové” a ,,neznačkové”, pretože napríklad mňa vie potešiť aj HMko, od značky nezáleží, ide mi skôr o typ oblečenia a to je v ,,značkovom oddelení” všetko vedľa seba, keď už, tak by malo byť takisto roztriedené, čo mi príde ako zbytočná práca.

balmain
6 příspěvků 2.1.19 20:53
@shanimplavkynahrocha píše:
@balmain Ono aranzovat vylohu, aby ji mohli kazdych 5min aranzovat znovu a ve finale nemit, co do ni dat, by nebylo moc logicke.

Takisto nie je správne si požičať od niekoho značkové handry zo šatníka do výkladu a tak zavádzať zákazníkov, lebo na predaj nie je nič ani zďaleka kvalitou alebo typom podobné. Okrem toho, v klasických obchodoch sa tiež stáva, že vo vyloženom tovare nie je vaša veľkosť alebo je vo výklade posledný kus a tam vám ho bez rečí predajú a nikto po vás nezačne vrieskať, že pokazíte výklad. Podľa mňa by jedným z možných riešení bola nejaká vyrobená alebo kúpená dekorácia, ktorá by mohla byť vo výklade celý rok.

balmain
6 příspěvků 2.1.19 20:57
@giuliettka píše:
A fakt má obchod hlídať niečie decko? Keď vám niečie dieťa vadí, tak nakupujte v obchode typu Balmain, Armani, Chanel. To si zavoláte, oni vám pridelia na vami vybraný čas asistentku, tá vám donesie vami vybrané kúsky až do kabínky a ešte vám aj uvaria kávu. Ale tých svojích 0,50€ si v tom prípade možete strčiť tak akurát do p.dele. A pri cenách za 0,50€ si možete strčiť do p.dele aj decko a nie požadovať, aby vám ho niekto hlídal.

Neviem, kto tu hovoril o pestúnke. Je úplne normálne mať niekde ideálne pri detskom oblečení malý plastový stolík, stoličku, farbičky a papier na kreslenie pre deti. Každá mamička nech si potom svoje dieťa ustriehne, predavačky od toho platené nie sú a ja som NIKDE nenapísala, že by som to od nich vyžadovala. Myslím, že aj na fotkách toho sekáčika bol malý detský kútik, takže to rozhodne nie je nejaké fantasy.

balmain
6 příspěvků 2.1.19 20:59
@giuliettka píše: … a mimochodom veci zo skladov luxusnejších značiek sa do secondhandu nedodávajú. Nech už si o tom čo si v secondhande namýšľate čokoľvek, tak je to niečo, čo už niekto zaplatil, kúpil a zbavil sa toho, lebo mu to nevyhovovalo. Veci zo skladov nedostane, ak si to normálne nezaplatíte. Takže ak chcete byť oblečená v značke Balmain, tak si ju kúpte u nich v obchode. To čo si kupujete v secondhande sú fejky z tureckej tržnice a vaša radosť, je úplne márna.
https://bohatstvoluxus.sk/…-za-miliony/

Pochybujem o tom, že by si nejaká Angličanka, ktorá potom daruje veci na charitu kúpila turecký fejk. A nehovorím, že sa tam fejky nenájdu, ale každý má predsa oči a vidí, že má tá vec nejaký preklep v mene značky alebo čudnú kvalitu.
A tie veci s visačkami podľa vás už niekto nosil a pral?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek