Jak si vybrat a začít s kontaktnímy čočkamy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leatherface
30 příspěvků 26.9.15 16:14
Jak si vybrat a začít s kontaktnímy čočkamy?

Jak už jsem si několikrát všiml tak v některých obchodech s čočkamy neudávají rozměry čoček nebo-li jsou tam už napsané a nic s tim nejde dělat, znamená to, že jsou nějaké univerzální či co? Zakřivení je obvykle tak nějak 8.60 a průměr 14.00.
A ještě mam otázku, co myslíte bude na modrých očích vypadat dobře červená?

Reakce:
bombshell
89 příspěvků 26.9.15 16:23

Cockamy :-D jedine cervene, kdyz uz cocky, tak at kazdy pozna, ze je mate :-D kdyz tonstoji tolik, ze..

Bacteria
436 příspěvků 26.9.15 16:30

@bombshell ale tak, nedělejte si legraci…slečna si zajisté ty hrubky opraví, až si vezme čočky a uvidí na to, co napsala :-D. Teda pokud neuvidí pouze rudě.

Leatherface
30 příspěvků 26.9.15 16:34

Já vím, že je to,,ami'' ale mě se tam to měkké i nelíbí… :D :P

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.15 16:38
@Leatherface píše:
Jak už jsem si několikrát všiml tak v některých obchodech s čočkamy neudávají rozměry čoček nebo-li jsou tam už napsané a nic s tim nejde dělat, znamená to, že jsou nějaké univerzální či co? Zakřivení je obvykle tak nějak 8.60 a průměr 14.00.
A ještě mam otázku, co myslíte bude na modrých očích vypadat dobře červená?

Áno, červená na modrých očiach bude vyzerať perfektne.
http://www.hownwhat.com/…d-eyes-fast/

Leatherface
30 příspěvků 26.9.15 16:42

A co ty rozměry? Jak je mám zjistit? Zvládnou to na očním? :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.15 16:43

@Leatherface Na očné by som išla už pripravená. Zoberte pravítko zo školskej tašky a premerajte si oko sama. Normálne jednou rukou držte viečko a druhou merajte pred zrkadlom.

Leatherface
30 příspěvků 26.9.15 16:53

Ehm, to nepůjde.. Zakřivení normálním pravítkem asi nezměřím.. :D

Betty J.
2031 příspěvků 26.9.15 17:20
@Leatherface píše:
A co ty rozměry? Jak je mám zjistit? Zvládnou to na očním? :D

Já bych ty doktory zas tak nepodceňovala. Jen prosím v ordinaci moc nezdůrazňujte ten zájem o červené, mohli by z očního volat ještě specialisty z jiného oddělení…

Leatherface
30 příspěvků 26.9.15 17:29

To si ještě pak přebarvím vlasy taky na červeno… :P :D A se specialisty z jiného oddělení se už taky celkem dobře znám… :D

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.15 17:29

@Leatherface a fotka v zelených vlasech nebude??

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.15 17:30
@Leatherface píše:
Ehm, to nepůjde.. Zakřivení normálním pravítkem asi nezměřím.. :D

Stačí poriadne otvoriť oko.

Moir
2693 příspěvků 26.9.15 17:34
@Leatherface píše:
Jak už jsem si několikrát všiml tak v některých obchodech s čočkamy neudávají rozměry čoček nebo-li jsou tam už napsané a nic s tim nejde dělat, znamená to, že jsou nějaké univerzální či co? Zakřivení je obvykle tak nějak 8.60 a průměr 14.00.
A ještě mam otázku, co myslíte bude na modrých očích vypadat dobře červená?

Tak trošku k tématu, k tomu, abyste mohla nosit kontaktní čočky potřebujete důkladné vyšetření od kontaktologa, který vám změří jednak vadu, čímž určí potřebnou sílu dioptrií a jednak zakřivení čočky a její průměr, čočky rozhodně nejsou univerzální a špatně zvolená velikost může vést k podráždění oka a i třeba k jeho poškození.
Většina fashion čoček, tedy i ty „červené“ nejsou dioptrické.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.15 17:34

Běžte na oční, řekněte, co chcete, jak často plánujete čočky nosit a oni Vás změří a doporučí, jaké čočky pro Vás budou nejvhodnější. Sama na sobě nic nezjistíte.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.15 22:44

Žádnou praktickou zkušenost s čočkami nemám, ani s těmi nedioptrickými, ale co se týče té červené… ono to na fotkách tak nevypadá, ale jednou jsem to viděla ve skutečnosti, jedna holka to měla jako součást kostýmu, jak jsem si toho všimla, já jsem se tak příšerně lekla, ale příšerně. Naživo to vypadá strašlivě a je to použitelné opravdu jen na velmi speciální akce, pokud nechcete působit pokojným kolemjdoucím infarkty a panické záchvaty :-)

lucindaSK
982 příspěvků 29.9.15 03:18

Nie je @Leatherface náhodou chlapec ;), keď ho/ju tak pekne dievčensky oslovujete ;)?

Ináč - ako písala stricc, taký výstrelok určite často nosiť nebudete, tak tú jednu veľkosť zvládnete. A oči Vám premerajú aj v optike.

Morrighan
1335 příspěvků 1.10.15 16:00

Já měla zatím jen dioptrické, ale barevné bych taky ráda zkusila, i ty červené xD Já si čočky vybírala podle recenzí a kupovala přes net. Jsou pak levnější. Ovšem jestli se dají koupit nějaké dobré dioptrické a hezky barevné (ne jenom modrá-zelená-hnědá nuda), to jsem ještě nezjišťovala.

Leatherface
30 příspěvků 2.10.15 21:16

Ano, náhodou chlapec jsem. :D :P
A já myslím, že to nosit budu, ovšem, že né na nějaké akce kam to nepatří. :)
A k tomu jsem rozhodnutý ještě pro červenou barvu na vlasy, předtím jsem chtěl zelenou jak jistě některé z vás ví, ale upustil jsem od toho, protože najednou půlka školy mi ten nápad vzala a já chci být originální… Tak jsem rozhodnut pro červené vlasy, [nemyslím úplně červené, ale prostě taková hodně tmavá červená] :D :P :)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.15 22:14

@Leatherface kdybyste zelenou hlavu chtěl, tak ji máte a to hned..takhle jste tu pindal ve smyslu, nevypadaj mi vlasy a podobně…ted to následuje s čočkama…chcete se nějak odlišit, ale nevíte jak a bojíte se to udělat, tak se nenuťte…dokazovat si něco zelenou modrou nebo červenou hlavou a nevědět proč to dělám je přinejmenším trapné

Leatherface
30 příspěvků 2.10.15 22:38

Ano, chci se odlišit a vše mam domluvené, zítra si zajistím barvu a čočky budu mít do dalšího týdne :) A já se nebojím, jen jsem si o tom chtěl zjistit víc :) Já dělám zásadně to, co se líbí mě.. Nemyslím tím, že chovám jako spratek ale to, že přibližně vím co chci a jdu si za tím, díky bohu, že jsem neměl zrovna peníze na zelenou barvu a teď se mi nějak zalíbila červená barva.. Mě se líbila vždycky ale teď mě nějak omrzelo furt nosit černou a tak přecházím na červenou.. Nevím co si tím chci dokázat asi vážně toužím po tom aby si mě lidi všimli protože pro všechny jsem něco s kym si pokecají ale pak dělají, že mě neznají… Pro nikoho neznamenám nic, spolužáci mě vidí jako toho kluka co sedí v rohu a je samotář… Nejspíš doufám, že si mě vážně všimnou.. Omlouvám se teda zda jsem vás svou přítomností nějak zneklidnil. :)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.15 05:00

Tak vám nápad se zelenou vzala půlka školy nebo jse na ni neměl…?až budete mítvčervenou…jestli teda vám to,,osud,, umožní…všichni si vás všimnou…budete jen ten s červenou hlavou nic víc…jako myslet si, že se něco změní je naivni…Svou přítomnností jste nikoho nezneklidnil :-),tady se to tak neprožívá

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.15 10:26

Mě by zajímalo, v které škole má půlka žáků zelenou hlavu.:-) Jestli Vás dosud vnímali jako samotáře v rohu, tak jste se asi tak i choval a asi nejste zrovna extrovert. Je otázka, jestli to nějaká barva vlasů změní. Jestli si tím jen nechcete dokázat něco, co Vám není přirozené. Jinak byste to už dávno měl, koupit barvu a naplácat si ji doma na hlavu není zas tak drahá záležitost. Nic horšího, než že si zničíte vlasy se stát nemůže. Tak půjdete dohola, no, to u chlapa zase není takový problém. Vlasy narostou znovu zdravé. A s holou hlavou byste také vzbudil u spolužáků pozornost. Poškodit oči čočkami je mnohem jednodušší a hlavně to může být trvalé.

ming_xing
1324 příspěvků 3.10.15 12:14

Zkuste misto reseni cocek napred nastudovat gramatiku, tim zapusobite rozhodne vic. A nebojte se, to, ze pulka skoly ji ovlada, z Vas jiste outsidera neudela.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek