Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 Další »
Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 10:48

Na VŠ jsem si jednu dobu přivydělávala mytím oken. Mohu potvrdit, že většina žen, co si mne najala, se mi hned na prahu za svá špinavá okna omlouvala. Nechápala jsem, proč. Dokonce jedna maminka, co měla 3 děti, z toho dvojčata asi půlroční, její manžel se v klídku povaloval u televize a ona kmitala jak fretka a do toho mi pořád vysvětlovala, že s těmi dětmi už nic nestíhá, jinak by mne neotravovala. Snad se to už trochu zlepšilo, ale vidím to pořád, že ty holky mají u nás zakořeněné, že pořádek je jejich práce a to musejí zvládnou i se smrtí na jazyku.
Uklízení je nikdy nekončící opruz, taky mám ráda pořádek, ale rvát si žíly kvůli tomu nebudu.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 10:49

@real.blond
Najít si někoho, kdo neumí česky.
Ne, vážně: stěžovali jste si na ni u majitele firmy? To je totiž dost častý jev a dokud to těm osobám nebudou prát do hlavy dnes a denně, že mají být diskrétní a nevtíravé, ony to nepochopí. Ať mají zpětnou vazbu.

real.blond
6688 příspěvků 29.11.13 11:34

@Alizon @Brunhilde je to trochu komplikovanejsi, nechce se mi moc zabihat do detailu:-) kazdopadne si nejsem jista, ze na morave sezeneme nekoho cesky nemluviciho :D

@Mylady2 jo, to uz me taky napadlo, nebo vyriznout jazyk :D

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 11:45
@real.blond píše:
Damy, nevite nahodou o nejake agenture, ktera by mela nabidku zen na uklid, ktere jsou fakt diskretni? Uz se nam stalo, ze pani vykladala co mame nebo nemame doma.. Jsme trochu bezradni a nevime, kde hledat.

Podle toho kde. Na Moravě jsem do ldetošního roku potřebovala udržovat jeden objekt. Paní se starala i o zahradu, našla schované rodinné šperky a i když měla jistotu že o nich nevím, předala mi je. Pracovitá, spolehlivá, diskrétní.

Jordaan
9535 příspěvků 29.11.13 11:47

@RenaLange
to se teda ta sousedka (vite, kterou myslim, ta zla baba) musela docela nastvat :-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 11:50

@Jordaan To víte že jo. K téhle paní jsem přišla náhodou, byla to příbuzná majitele RK a opravdu jsem koukala jací lidé ještě existují. Uklidila příšerný binec jaký si asi neumíte představit, v tom binci schované cennosti.
Já bych to třeba nabrala lopatou do kontejneru, ona to vytřídila.

sarinka.v
426 příspěvků 29.11.13 11:50

@real.blond A kde bydlíte? Myslím, že třeba v Brně se takový člověk snad sehnat dá…

Jordaan
9535 příspěvků 29.11.13 11:52

@RenaLange
preju vam to obema - Vam ty sperky a te carodejnici to zvedlou zluc!

Pirek
7063 příspěvků 29.11.13 11:57

@Brunhilde
Včera jsem četla nějakou studii o biopolitice a populační politice v SSSR, kde psali, že stalinistická ideologie dala vzniknout té dvojkolejnosti role ženy - nejen plnohodnotně pracovat a tak budovat, ale i být plnohodnotnou hospodyní. O tom, že po 2.SV se ten model začal - jako spousta jiného odtamtud - uplatňovat i u nás, není sporu, stačí kouknout ty radostné budovatelské filmy z 50. let. Že se takový nesmysl ale pořád drží, že?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 12:02
@Jordaan píše:
@RenaLange
preju vam to obema - Vam ty sperky a te carodejnici to zvedlou zluc!

Děkuju. Byly tam zlaté hodinky na zlatém náramku. No a manžel si je chtěl prohlídnout a najednou slyším " ouuu se to rozpadlo se ".
No rozpadlo, nenapadlo ho nic lepšího než otevřít sklíčko a asi přivodem vzduchu upadly ručičky.
Tak mám trosky hodinek v krabičce a nevím kam je zanést opravit.
Krabičky s adresou " Fedinangasse Wien ",to by mě zajímalo kde to bylo, musím se zeptat vídeňských důchodců jestli budou vědět.
To Vám hlavou proletí všechno možné, celá ta zpackaná historie.

HertaDeOran
866 příspěvků 29.11.13 12:30

@RenaLange
POkud býváte v Praze, rozhodně se zastavte v minikrámku v Meislově (z Pařížský skok :) Jmenuje se to Old Clock kontakt tady: http://www.firmy.cz/…k-praha.html
Je to malý krámeček, spíš dílna, kde se specializují na opravu starých hodinek a hodin. Má to starší pán, se kterým je moc příjemná řeč a určitě Vám rád poskytne ty nejfundovanější informace. Doporučuju osobní návštěvu.

HertaDeOran
866 příspěvků 29.11.13 12:34

@RenaLange
Jinak to Ferdinand Gasse může být klidně jen adresa prodejce, ne výrobce, zvlášť když je to na obalu, ale určitě je to zajímavá informace. (Měla jsem šálek, který měl značku porcelánky Slavkov a zároveň tam byla i adresa prodejce Národní třída, Praha což může zmást.)

Garfie
4456 příspěvků 29.11.13 12:51

@real.blond Zkuste se spíš poptat po známých a nechte si někoho doporučit.
Jinak ještě k tématu-ono je opravdu trochu těžké nechat si-hlavně ze začátku-narušit soukromí někým cizím. Kdysi jsem pracovala s jednou známou herečkou a ta vyprávěla, že když si pořídila paní na úklid, tak před jejím příchodem pucovala celý byt, aby ji náhodou nerozmázli v bulváru. Pak z toho byla tak zničená, že paní na úklid propustila už po dvou měsících a uklízí si raději pořád sama…:-)

JazzmineTea
468 příspěvků 29.11.13 13:51
@Pirek píše:
@Brunhilde
Včera jsem četla nějakou studii o biopolitice a populační politice v SSSR, kde psali, že stalinistická ideologie dala vzniknout té dvojkolejnosti role ženy - nejen plnohodnotně pracovat a tak budovat, ale i být plnohodnotnou hospodyní. O tom, že po 2.SV se ten model začal - jako spousta jiného odtamtud - uplatňovat i u nás, není sporu, stačí kouknout ty radostné budovatelské filmy z 50. let. Že se takový nesmysl ale pořád drží, že?

V SSSR po válce byl chlapů prý celkem nedostatek, takže o důvod víc, aby ženy dělaly úplně všechno…

Jordaan
9535 příspěvků 29.11.13 13:58

@JazzmineTea

to v Nemecku taky, presto az do 70. let rozhodoval manzel o tom, jestli jeho zena smi chodit do prace. A i dneska bezne zustavaji zenske doma, jsou pak „Hausfrau und Mutter“.

Pirek
7063 příspěvků 29.11.13 13:58

@JazzmineTea
Pravda. Začalo to ale ještě před válkou, při první pětiletce.

JazzmineTea
468 příspěvků 29.11.13 16:42

@Jordaan
Hezky!! Hausfrau+Mutter, tak to si napíšu na další dva roky na jmenovku na dveřích :D Mimochodem, je to tak i ve Východním Německu, nebo ti se taky ubírali naším východoevropským směrem?

@Pirek
Tak ono v Rusku se prý se ženami nezacházelo kdovíjak nikdy (pokud si dobře pamatuju z hodin dějepisu). Není ta studie třeba náhodou dostupná na netu? Početla bych si :)

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 16:48

@JazzmineTea
Ftip z normalizačního období:
Přijde Brežněv do nebe a u brány se ho ptá svatý Petr:
„Tak co tam u vás, pořád tam ještě máte bolševiky?“
„Pořád, svatý Petře.“
„A co vaše ženy, ještě u vás podbíjejí kolejnice?“
„Samozřejmě, kdo by to jiný dělal?“
„A co vodka, je pořád litr za 10 kopějek?“
„Kdepak, ta už stojí rubl!“
„Tak přecijen se u vás něco změnilo!“

eliza01
1 příspěvek 18.11.14 23:37

Já třeba uklízím sama a vždy pravidelně jednou velký úklid týdně v pátek. Je fakt, že mi to zabere asi celý den, protože barák máme velký, ale nechce se mi zvát někoho cizího do baráku, to si to udělám raději sama. Když už ale velký nákup tak objednávám věci pro úklid dvakrát ročně a to pro celou rodinu, babičky, dědečky. Vychází to cenově nejlépe, a také nakupuji kvalitnější věci než jen tak v obchodech.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.14 10:11

Pořád jsem se snažila uklízet sama- za pomoci rodiny, protože dle manžela: " přece si nepustím někoho do baráku", že…Pak jsem zjistila, že známá má úklidovou firmu, a zkusila jsem to. Je to celkem velká firma i patří k těm dražším, ale jsem moc spokojená. Na začátku jsme spolu vypracovaly přesný manuál, co bude hospodyně dělat. Máme jednu stabilní hospodyni, ale v případě dovolené nebo nemoci pošlou náhradu, která jede podle toho manuálu, takže bez problémů. Ta naše je skvělá, velmi pečlivá, udělá spíše práci navíc, než že by něco ošidila. Je pravda, že když přijde náhrada, není to třeba tak 100%, jak jsem zvyklá od své. Výhoda je, že když se něco rozbije(např sklenice) nebo se jim jednou povedlo nějakým silným čistícím prostředkem sloupat kousek povrchu z trouby, tak to bez řečí zaplatí nebo zařídí opravu- výměnu celých dvířek trouby. Což nevím, jak bych řešila s nějakou paní, se kterou bych byla domluvená na úklid " jen tak" bez dokladu a pod. nevýhoda je trošku vyšší cena. Další výhodou je, že úklid se každý týden dělá opravdu pečlivě, včetně věcí, které bych já určitě tak pravidelně nedělala. A pro mě je fakt krásné, přijít v pátek z práce do naklizeného domu.

andulka01
1372 příspěvků 19.11.14 11:25

Měla jsem paní na úklid, ale pak si našla práci jinde a u nás na vsi se další shání složitě. A bohužel u nás je model: synáček je bordelář a nemusel nikdy nic, poklad rodiny přeci, ne? Takže většinou je to fakt boj a beznaděj. Přijedeme večer domů, mladý pán sebou mrskne na gauč a zeptá se co bude dobrého k večeři. Až teprve když začnu hodně třískat nádobím nebo vysavačem, si občas všimne toho nepoměru. Občas nevydržím, začnu vyhrožovat odchodem k mamince do Anglie a že tady shnije a pak chvíli seká dobrotu - jako že si třeba poskládá a odnese do šatny prádlo nebo spáruje ponožky. Nejsem schopná udržovat barák neustále v cajku, takže většinou se nějaký víkend vzepnu k výkonu a pořádně uklidím kus a pak časem další. Větší úklid dělám před Vánoci, kdy se schází celá rodina. V rámci zachování mého zdravého rozumu a společného soužití bude úklidová firma u nás nutností.

Tebah
4257 příspěvků 19.11.14 11:32

@andulka01 A není možné se s ním dohodnout předem, co od něj očekáváte? Z toho, co píšete, plyne, že už není úplně malý.

Frantiska
3578 příspěvků 19.11.14 11:37

@Tebah no u lidi, co jsou zvykli nikdy nic nedělat a je o ne postarano, je to proste problém. Pokud to porad nepřipomínáte, tak oni sami od sebe to nedelaji. A občas i vymysli zpusoby, jak to co nejvic pokazit, aby to priste delat nemuseli.

Tebah
4257 příspěvků 19.11.14 11:42

@Frantiska Já věřím, že je to problém, ale vyštěkávání a udílení povelů týkajících se toho, co je třeba udělat okamžitě, asi nebude řešením. Podobně to fungovala u nás a vyloženě jsem to nenáviděla - tu bezmoc, kdy ani nemůžu rozhodnout, jestli budu žehlit v úterý, nebo ve středu, ale musím to udělat okamžitě, kdy si někdo jiný vzpomene. Proto bych se minimálně pokusila o dohodu a jasné vymezení pravidel.

Navíc pokud někdo není zvyklý uklízet, tak ten binec ani nevidí - takže dohoda ve stylu jednou týdně vysaješ by to mohla vyřešit.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 19.11.14 11:44

@Frantiska jojo, zvlášť kluci jsou na tohle machři
jinak že „samy od sebe“ nedělají pořádek děti mi přijde normální, ale peskovat dospělého člověka je divný

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek