Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
andulka01
1372 příspěvků 20.11.14 10:59

Dobře, uvádím na pravou míru: Manžel je o rok mladší, takže je to mladý pán a bohužel se tak i často chová, byť jinak je velmi inteligentní, celkem zábavný a hodný. U nich byl patriarchát jak vyšitý, severomoravský. A já myslela, že by šlo: Chlap se postará o těžké práce na domě, auta, garáž a bude se snažit nedělat moc veliký binec v domácnosti, občas pomůže s normálními pracemi. Ale nějak to nefunguje. Takže občas si prostě zařvu, ale většinou to prostě udělám, protože nemám sílu se dohadovat kdy že se to tedy udělá. Nějakou dlouhodobou dohodu o rozdělení prací jsem zkoušela, ale přijde mi oboustranně ponižující, když to pak musím kontrolovat a připomínat. Jasně že mě štve když přijedeme z práce (a já ještě po tréninku), on si sedne k televizi a já půl večera kmitám okolo kuchyně a pračky. Dlouho to dávám a pak mě naprosto vytočí hrnek postavený do čistého dřezu když by mohl být v myčce. A pak nastává ta fáze „trpaslík SE TO UDĚLÁ se rozbil a jde se opít“ :-)

Pirek
7063 příspěvků 20.11.14 11:01

Vzhledem k tomu, jak u nás oba „milujeme“ nákupy, byť i jen základních potřeb, tak to poděkování za něj je u nás celkem na místě :D

Dragon fly
400 příspěvků 20.11.14 12:07

@andulka01 Já vás chápu, je to těžký, když domluvit se nejde. Asi to fakt chce tu paní na úklid a pak třeba - nešlo by si sednout k televizi a mile požádat, aby dnes udělal večeři, že jste unavená? Jsou to tanečky, ale u toho jídla, myslím, může být šance, že se to ujme.

Frantiska
3578 příspěvků 20.11.14 12:17

@Pirek plne chápu, občas demokraticky hlasujeme (když jdou potraviny), zda si dame den pustu a nebo se někdo obětuje a pujde do obchodu. Často vyhraje pust.

andulka01
1372 příspěvků 20.11.14 12:21

@Dragon fly
jenže to pak budu muset uklidit výbuch v kuchyni :-) nehledě na otázky typu: Kde máme…? Ono došlo…? + Je, se mi to rozlilo… Malinko přeháním, ale fakt jen malinko :-)
Paní na úklid bude, já se snažím o dohody, ono to nějak půjde.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 20.11.14 12:30

@andulka01 věřím, že nepřeháníte, no ale to je pak na vás, buď teda vydržet, nebo to dělat sama, jinak to nejde.

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 12:35
@andulka01 píše:
Měla jsem paní na úklid, ale pak si našla práci jinde a u nás na vsi se další shání složitě. A bohužel u nás je model: synáček je bordelář a nemusel nikdy nic, poklad rodiny přeci, ne? Takže většinou je to fakt boj a beznaděj. Přijedeme večer domů, mladý pán sebou mrskne na gauč a zeptá se co bude dobrého k večeři. Až teprve když začnu hodně třískat nádobím nebo vysavačem, si občas všimne toho nepoměru. Občas nevydržím, začnu vyhrožovat odchodem k mamince do Anglie a že tady shnije a pak chvíli seká dobrotu - jako že si třeba poskládá a odnese do šatny prádlo nebo spáruje ponožky. Nejsem schopná udržovat barák neustále v cajku, takže většinou se nějaký víkend vzepnu k výkonu a pořádně uklidím kus a pak časem další. Větší úklid dělám před Vánoci, kdy se schází celá rodina. V rámci zachování mého zdravého rozumu a společného soužití bude úklidová firma u nás nutností.

Nechápu tuhle potřebu dokonalé domácnosti… jste doma dva a vy musíte věnovat domácnosti tolik, že vás to vyčerpává? To denně luxujete, vytíráte, leštíte lustry cídíte koupelny a vaříte svíčkovou po tom co jste celý den v práci? Fakt je nutné věnovat tomu víc než pár hodin týdně? Co takhle nehrotit to, uvařit aglio olio, otevřít flašku vína a vykašlat se na luxování, ponožky a hodit se do klidu?

andulka01
1372 příspěvků 20.11.14 12:59

@Muschi
Ne, není to dokonalá domácnost a fakt nehrotím! Jen oba pracujeme v Praze a bydlíme daleko. Barák je velký a v něm dvě kočky co línaj. Přes týden se domů dostanu v osm, víkendy radši věnuji koníčkům. Blbé je, že se o tu práci s manželem téměř nedělíme. A jsme tam kde jsme byli :-)

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 13:08

@andulka01 Takže uklízíte denně celý barák od kočičích chlupů…si pořiďte robotický vysavač.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 20.11.14 13:35

@andulka01 pokud máte velký dům, ve kterém celý týden nikdo není, vpodstatě v něm jenom spíte a krmíte kočky… no tak celkem nevím co řešit, když vám tam paní jednou za týden uklidí podlahy a koupelny a občas převlíkne postele, budete mít na starost opravdu jen jídlo a oblečení… i když vlastně to je to co vám vadí žejo…

" já půl večera kmitám okolo kuchyně a pračky. Dlouho to dávám a pak mě naprosto vytočí hrnek postavený do čistého dřezu když by mohl být v myčce "

tak ale jestli máte představu, že tohle by měl dělat partner a ne vy, pak si asi najděte nějakého, který ji bude sdílet, pochybuju že si takového můžete " vychovat " z dospělého člověka. případně se můžete zkusit dohodnout, že se bude jeden z vás starat o jídlo a druhý o prádlo, jenže se vším všudy, tedy i s tím, že se smíříte že to není podle vás, ale podle něj. nebo žít sama.

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 14:12
@andulka01 píše:
@Muschi
Ne, není to dokonalá domácnost a fakt nehrotím!

Jestli párujete ponožky, tak to podle mě hrocení je. To je zrovna jedna z věcí co se dá krásně vypustit. Je ale pravda, že já jsem podle místních měřítek hospodyňka zralá na převýchovu.

Pirek
7063 příspěvků 20.11.14 14:16

@Muschi
Párování ponožek je docela užitečné - tuhle sestra přišla s jednou oranžovou a druhou fuchsiovou. Mohla to, pravda, vydávat za colorblocking. Jak se znám, tak ráno po poloslepu bych dopadla stejně, kdybych je neměla zpárované (nebo spárované?).

Tebah
4257 příspěvků 20.11.14 14:26

@andulka01 Jen tak pro zajímavost - jak jste to měli rozdělené, když jste spolu začali bydlet?

@Muschi Jak skladujete ponožky?

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 14:29

@Pirek Já nosím jen černý ponožky takže zbytečnost a muž happy socks takže kdyby si vzal každou jinou mohl by to vydávat za úmysl…

Ne..s párováním ponožek na mě nechoďte :-D

(myslím, že spárovat)

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 14:30

@Tebah naházené v zásuvce. Některé jsou dokonce naruby…

Pirek
7063 příspěvků 20.11.14 14:30

@Muschi
No jo, když já mám ráda různě barevné a vzorované ponožky, a ještě ke všemu různých délek… a samozřejmě bych se musela nečekaně někde zouvat v momentě, kdy bych měla každou jinou :D

Tebah
4257 příspěvků 20.11.14 14:33

@Muschi Pokud máte všechny stejný, tak je to asi jedno. Já mám jako @Pirek různé, takže páruju. A rozšířila jste mi obzory - do teď mě vůbec nenapadlo, že někdo nepáruje :-)

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 14:38

Jenže maminka říkala, že když se to motá do klubíčka tak se vytahávaj gumičky…a když to není v klubíčku tak se to rozhází ne?

OK tak tímto se omlouvám andulce za nařčení z hrocení…jsem asi jediná kdo nepáruje :-D

Tebah
4257 příspěvků 20.11.14 14:47

@Muschi No to nevím, protože klubíčko je obvykle menší než kotník. Ale zase maminka má vždycky pravdu, takže jsem poněkud rozpolcená :-)

Existují i mřížky do šuplíků, kam ty ponožky uložite vždy po dvou, ale na to nemám šuplík.

http://3.bp.blogspot.com/…._SS500_.jpg

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 20.11.14 15:03

@Muschi mně se zas ta klubíčka prostě eklují…
ale tak fusky srovnám a skládám k sobě, tojo, ale zas mi to nepřijde jako nějak extra zatěžující činnost
kdybych furt někde lítala a fakt chodila dom jen spát, tak na to dlabu, ať si každej z hromady vybere dvě stejný a hotofka:-)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 15:13

Já používám podobnou vychytávku. Je to super hlavně na černé ponožky, které často rozlišit, když jsou trošku jiné, a spárovat po praní je problém. Ale i u jiných ponožek Vám to usnadní práci, nemusíte nic párovat a ráno složitě hledat jednu k druhé. Jen je potřeba naučit chlapa, aby ty špinavé ponožky dal rovnou na ten kroužek. I se to dobře za ty háčky věší na šňůru.

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 15:21
@bertulka píše:
Jen je potřeba naučit chlapa, aby ty špinavé ponožky dal rovnou na ten kroužek.

Dřív bych naučila psa mluvit…

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 15:25

@bertulka Koukám, co všechno existuje za pochystátory. Ale tohle se mi zdá složité, to bych nedala ani já, natož chlap. Zlatý spárovaný klubíčka :)

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 20.11.14 15:27

@andulka01 Nechci být vtíravá, ale mám pocit, že u vás zdaleka nejde jenom o úklid…

Dragon fly
400 příspěvků 20.11.14 15:44

@andulka01 Já to s tím úklidem chápu, fakt je něco jinýho mít malý byt a velký barák. V tom velkým baráku se tak nějak divně roztahujou věci, co je třeba dát na místo, zvlášť když tam bydlí někdo, kdo není pořádkumilovný (třeba i já :).

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek