Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Dragon fly
400 příspěvků 20.11.14 15:50
@andulka01 píše:
Je, se mi to rozlilo…

To jste mi něco připomněla, to dělal můj tatínek. Maminka vždy vyskočila a šla to uklidit. Taky jsem se naučila vyskakovat, až mě jednou asi v 16 došlo, že je to přece úplná blbost. Tak jsem tiše čekala ve vedlejším pokoji, co se bude dít, když nebudu reagovat. No a nedělo se nic, tatínek to utřel. Ale pro mě to bylo hotové prozření. Dneska na to vzpomínám s nostalgií :)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 20.11.14 15:52

@Dragon fly ono by se nejspíš nestalo nic, i kdyby to neutřel (jojo jsou i takoví;-)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 15:56
@Pinot Noir píše:
@bertulka Koukám, co všechno existuje za pochystátory. Ale tohle se mi zdá složité, to bych nedala ani já, natož chlap. Zlatý spárovaný klubíčka :)

Nevěřím, že byste to nedala, na tom není nic složitého, ty ponožky tam máte zaháknuté během vteřiny, vyprané jsou raz dva pověšené, shrnete ze sušáku a dáte do šuplíku i s kolečky. Neznám nic rychlejšího a geniálnějšího na ponožky. Je pravda, že těch typů je více a s těmi, co mám já, se manipuluje lépe, ale ty jsem nenašla. Jinak uznávám, že někteří chlapi jsou " kolečkovzdorní",ale pokud spolupracují, je to fakt bezva.

queenmargot
1106 příspěvků 20.11.14 16:01

Kde se to dá koupit? Libí se mi to na sušení ponožek.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 20.11.14 16:01

@bertulka jste prostě disciplinovaná:-)
jediný co zvládám já, je shrnout do sebe dvě silonový ponožky (protože i když koupím deset stejných párů, tak po jednom vyprání prostě stejný být přestanou a párovat silonky je prostě nad mý síly, to radši vyhodim), ale třeba dceru k tomu asi v životě nepřiměju, natož nějakýho jedince mužskýho pohlaví, to spíš fakt toho psa;-). mě by celkem potěšilo, kdyby ty ponožky nebyly aspoň naruby, nebo když už naruby tak aspoň nezmuchlaný do sebe, nebo kdyby do sebe tak aspoň ne zároveň do jednoho kusu tepláčky/trenky/ponožky… no nic, to jsem se zasnila…;-)))

andulka01
1372 příspěvků 20.11.14 16:16

@viktorka_od splavu @Muschi @shanimplavkynahrocha
ježiš, neřešte mě tak :-) sem si jen postěžovala, no… ne vše je dokonalé.
Paní na úklid chceme všema deseti a říkám od začátku že i měli, ale u nás se blbě shání. Rozdělené to bylo z mé strany poněkud naivně, přiznávám. A to s tím hrnkem ve dřezu: je až ten asi třístý hrnek, který se mohl dát do myčky… nejsem pedant ani fúrie na první našlápnutí :-)
Tak, na tomto tématu radši končím, ale v dobrém, jen se nechci dočkat nějakých hlubokých rozborů :-)
@Dragon fly - díky, asi tak

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 16:25
@viktorka_od splavu píše:
@bertulka jste prostě disciplinovaná:-).....

já ne, disciplinovaný je manžel :-), protože kupa jeho černých ponožek, kdy ne všechny jsou identické se páruje fakt blbě. Moje ponožky na kolečka nedávám, ty mám spárované razdva.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 16:26
@queenmargot píše:
Kde se to dá koupit? Libí se mi to na sušení ponožek.

asi přes internet, občas to měli v Tchibu.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.14 16:27
@andulka01 píše:
@viktorka_od splavu @Muschi @shanimplavkynahrocha
ježiš, neřešte mě tak :-) sem si jen postěžovala, no… ne vše je dokonalé.

Tak, na tomto tématu radši končím, ale v dobrém, jen se nechci dočkat nějakých hlubokých rozborů :-)

Tož děvčico tos mi neměla dělat! :-D
Ja som sa tak tešila ako z Vášho priznania niekto vypracuje kádrový profil celej vašej rodiny až do 15 kolena. :-D

Aranel
935 příspěvků 20.11.14 18:26

@queenmargot Dají se objednat v tyflopomůckách: http://www.sons.cz/prodejna/

Aroosak
627 příspěvků 20.11.14 19:43
@Pirek píše:
@Muschi
zpárované (nebo spárované?).

„S“ je správně :)

dost_bot
2071 příspěvků 20.11.14 21:15

Ponožky páruji, vadné při tom rovnou vyřazuji - z důvodu rychlého a hladkého ranního provozu. Jen jsem nikdy nedělala klubíčka, ani to neumím (šla jsem si to zkusit :-) )Dělám takové ploché balíčky, ale zabalené jako klubíčka, takže to v šuplíku vypadá jako sbírka kravat.

Jinak nejvíc domácímu úklidu pomůže vyexpedovat 1 - n mužů z domácnosti pryč :-)

Morže
1094 příspěvků 20.11.14 22:48

Tak po měsíci soužití se svým milovaným snad můžu taky přidat trochu do tématu. Vzhledem k tomu, že bydlíme v paneláku v 3+1 a jsme tam jen my dva, tak to není tak náročný, jak jsem si myslela, že bude. Sice jsem já ta, která myje nádobí, pere, žehlí a utírám prach a nečistoty z koupelny a záchodu, ale naproti tomu on aspoň vynáší odpadky, montuje nábytek a celkově ty těžší „chlapské“ věci zvládá na jedničku a rozhodně celý den nesedí jen na zadku u kompu a to hlavní - nechce po mě, abych přes týden vařila. Prý je to zbytečný, že si může dát třeba nějaký párek nebo tak. Ale je fajn, když o víkendu něco uvařím :) Takže si vařím přes týden jen, když sama chci. Jídlo si kupujeme tak nějak co nás zvlášť napadne každý ze svého a nijak to přísně nerozdělujeme a pak jíme to, co chceme.
Zatím si nijak extra nestěžuji. Jako taky si občas postěžuji, že ho nenapadne umýt nádobí, nebo že tříděný odpad vynáší až když to teče všemi směry, ale nic šílenýho. Co je mega šílený je ta jeho pracovna. Zhruba polovinu místnosti tvoří jen samé krabice bordelu od počítačů a tiskáren a tak má cestičku jen ke svému stolu. Šílím z toho, ale nic s tím neudělám. Tohle je asi nějaká specialita ajťáků ty krabice ne? sestra má taky doma manžela ajťáka a je taky samá krabice, i když na toho mýho nehrabe ani po kotníky c se týče množství krabic…

078796
270 příspěvků 21.11.14 00:03

@Morže Hele, ty krabice, to není jen libůstka ajťáků. To bude rozšířenější, než si myslíš. Jedna osoba z mýho okolí totiž taky miluje krabice všeho druhu. Schovává všechny plastový krabičky od zmrzlin, salátů a pak do toho zase dává jiný jídlo. Takový ty zbytky od obědů a rve to do mrazáku. Pak to stejně už nikdy nikdo nejí. Jenže těchto plnejch krabiček je asi desetkrát méně než těch nastřádanejch prázdnejch, co se vrší v rohu za lednicí. Protože co kdyby se to hodilo. Dál krabice kartonový. Do jedný kartonový krabice cibuli, do druhý starý noviny na podpal, do třetí vratný lahve. Další prázdný, ale naskládaný na sobě (to se bude hodit!). Odříznutej vršek tetrapaku od mlíka byl teď nedávno třešničkou na dortu.

Dragon fly
400 příspěvků 21.11.14 09:09

@dost_bot Klubíčka se dělají tak, že ponožky dáte na sebe, od špiček rolujete a když jste skoro na konci, zabalíte do zbytku jedné z ponožek, stejně jak obvykle děláte ty balíčky. Nemám klubíčka ráda, protože se mi sypou z košíku, kam si je na polici ukládám a taky mám pocit, že gumičky trochu trpí.

Morže
1094 příspěvků 21.11.14 10:31

@078796 Tak prázdné krabičky se dají aspoň hned vyhodit. Akorát ty krabice od kompů a různého bordelu jen tak nejde vyhodit. Říká, že to vytřídí, až bude mít čas, ale místo toho si domů pořád bere další a další krabice naplněné nějakým bordelem a odloží to na dobu, až bude mít čas. A když má čas, tak hraje hry.
Taky rád říká, že v tom má system a že ví, kde co má.
Taky mám tendence skladovat spoustu sklenic a skleněných nádob, ale nezabírá mi to celý špajz.

Tebah
4257 příspěvků 21.11.14 11:55

@Dragon fly Já klubíčka dělám od vrchu :-) Teď jsem si byla vyzkoušet Váš způsob a od vrchu mi to přijde jednodušší, ale možná to je o zvyku.

Zina
995 příspěvků 21.11.14 12:22

@Morže Nevím, jestli je to tím působením v oboru IT, ale fakt je, že muž už stihl krabicemi, igelitkami s nejrůznějšími náležitostmi k počítači zabordelit už třetinu garáže. Tyto předměty se dělí na dva druhy: jeden se již nepoužívá, nelze jej koupit, a je třeba ho mít uložen pro případ nenanáhle se zrodivší potřeby, nebo se ještě používá a pak je samozřejmě škoda jej vyhodit. Pokud nastane málo pravděpodobná situace, že je něco z toho skutečně potřeba, tak za a je to tak levné, že se to nevyplatí hledat a koupí se to nově na Alze, nebo za bé se to nepodaří najít a koupí se to na Alze.
Jinak pokud chcete něco změnit, tak nejvyšší šance je krátce po sestěhování, pak pravděpodobnost úspěchu dramaticky klesá ;-).

z_dediny
1108 příspěvků 21.11.14 12:33
@Dragon fly píše:
@dost_bot Klubíčka se dělají tak, že ponožky dáte na sebe, od špiček rolujete a když jste skoro na konci, zabalíte do zbytku jedné z ponožek, stejně jak obvykle děláte ty balíčky. Nemám klubíčka ráda, protože se mi sypou z košíku, kam si je na polici ukládám a taky mám pocit, že gumičky trochu trpí.

Připojím se ke klubíčkům. Já ponožky páruji podobně, ale nemotám, jen přeložím třetinu od špičky, pak další třetinu a přetáhnu dovnitř. Tím se gumy neničí, jsou stejně volně jako nesmotané. A nekutálejí se.

bestia
2300 příspěvků 21.11.14 12:46

@Zina potvrdzujem, toto je nejaky it syndrom, postihuje ich vo velkom a je neliecitelny

crazydaisy
864 příspěvků 21.11.14 13:02

@bestia To neni IT syndrom, ale sběratelský a trpí jím ve větší či menší míře poměrně dost mužů. Pokud vám partner jinak vyhovuje a nehodláte ho vyměnit :-D, tak vám nezbývá nic jiného, než se s tím smířit. Pokud mohu doporučit, tak je ideální (když to prostor dovolí) vyčlenit mu za tím účelem konkrétní místo - u nás na to padla šatna. Potom ovšem musíte tvrdě trvat na tom, že jinde NE. Tuhle jsem do šatny nakoukla a je zastavěná až ke dveřím. V nejbližší době nejspíš nastane dilema co vyhodit :-D

Frantiska
3578 příspěvků 22.11.14 17:12

@crazydaisy nejen mužů, zeny sbírají jen trochu jiné věci

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.14 18:18

Ponozky neresim, to je milostpanuv konicek. No kdyz ho to bavi… Nakonec ani netusim, kam si ty svoje uklada.

Karja
4837 příspěvků 22.11.14 18:23

@SagaN Tak to se máte! Ale fakt.
Můj přítel pokud nemá každou ponožku jinou, tak má jednu buď děravou, nebo poruby a nebo má ponožky moje. V dopise pro Ježíška mám tak tento rok i ponožky - růžové či barevné s výraznými dívčími motivy, aby mi je přítel nekradl.

Morže
1094 příspěvků 22.11.14 18:33

Pomoc! Dnes ho napadlo, že by mohl použít vestavěné skříně a trochu to poklidit a nutně potřeboval dát nějaké počítače i do ložnice a jednu krabici, protože zjistil, že tam nemá prostor. Takže už si sice udělal pěšinku ke skříním, ale začíná svůj bordel rozšiřovat do ložnice. Že prý to tam nevadí. Už jsem mu jasně říkala, že ať má bordel v té své pracovně, ale po celém bytě si krabice nepřeji. Však to začne jednou krabicí v ložnici a za chvíli bude krabice všude… pomooooc! Krabicového tvora se zabijí lépe pánví a nebo nějakým repelentem?

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek