Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.14 18:40

@Morže Ja by som tu krabicu ešte dnes s tej ložnice vyniesla do pracovne a trvala na tom, že ju tam nechcem.

z_dediny
1133 příspěvků 22.11.14 19:11
@Morže píše:
Pomoc! Dnes ho napadlo, že by mohl použít vestavěné skříně a trochu to poklidit a nutně potřeboval dát nějaké počítače i do ložnice a jednu krabici, protože zjistil, že tam nemá prostor. Takže už si sice udělal pěšinku ke skříním, ale začíná svůj bordel rozšiřovat do ložnice. Že prý to tam nevadí. Už jsem mu jasně říkala, že ať má bordel v té své pracovně, ale po celém bytě si krabice nepřeji. Však to začne jednou krabicí v ložnici a za chvíli bude krabice všude… pomooooc! Krabicového tvora se zabijí lépe pánví a nebo nějakým repelentem?

Na Prima Love před nedávnem běžela série o hromadění. Byla to síla. V jednom dílu byl údržbář bazénů, který náhradními díly a nářadím zaneřádil dům a pár garáží. Taky to začalo zcela nevinně tak, že všechno se ještě na něco mohlo hodit. Pak stejně musel vždycky nový díl koupit, protože v tom svém nepořádku nedokázal nic najít.

Morže
1094 příspěvků 22.11.14 19:31

@z_dediny Tu sérii znám a je to síla, kam až to může zajít.

Chamonix
650 příspěvků 22.11.14 19:41

@Morže řekla bych, že je třeba si stanovit jasná pravidla hned na začátku, později už to nepůjde :-)

wisp
90 příspěvků 22.11.14 22:10

@Morže Muj muz ma zakrabicovanou dilnu a pul garaze. Jiste by rad zakrabicoval tu garaz celou, ale druha pulka je moje (moje naradi a prostor na vyrobu celkem cehokoli, jsem kutil). Zda se, ze na krabicovani pomaha se stehovat, neb pri poslednim stehovani vyhodil asi tretinu dosavadni sbirky.

dost_bot
2071 příspěvků 22.11.14 22:43

@Morže Braňte se tvrdě a hned - území jednou ztracené už nedobydete, a když, tak za cenu ohromných a krvavých ztrát!

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.14 23:49
@z_dediny píše:
Na Prima Love před nedávnem běžela série o hromadění. Byla to síla. V jednom dílu byl údržbář bazénů, který náhradními díly a nářadím zaneřádil dům a pár garáží. Taky to začalo zcela nevinně tak, že všechno se ještě na něco mohlo hodit. Pak stejně musel vždycky nový díl koupit, protože v tom svém nepořádku nedokázal nic najít.

Má tchýně hromadí…už takhle „zaplnila“ jeden byt, ve druhém bydlí. Jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat, než zaplní i ten druhý.

vias
532 příspěvků 23.11.14 20:57

@andulka01 Tak si ty domácí práce zjednodušte: perte jen svoje oblečení, žehlete taktéž jen svoje nebo vůbec (já osobně mám jenom pár kousků, které je potřeba žehlit, většina je elastická a když se uklidí ze šňůry a hned poskládá, pak se na těle natáhne). Večeři si taky dělejte pro sebe nebo si dejte něco studeného, popř. si něco kupte z jídelny a přihřejte. Riskujete možná hádku, ale to, co popisujete, je třeba pro mě dost neúnosné. Opravdu bych nic nevyčítala nebo nenařizovala, jen stylem - nechceš se starat, nestarej se, já se starat nebudu. Ono to ušetří spoustu času, když se staráte jen o svoje, a taky spoustu nervů. Pán na to buď zareaguje a udělá ty věci sám, nebo bude chodit ve špinavém a jíst párky (jeho věc, ostatním do toho nic není) nebo se pohádá, pokud od Vás očekává servis (je-li zvyklý na ten silný patriarchát). V tom případě si rozhodněte sama, co dál.

Len
490 příspěvků 24.11.14 22:18

@tv
Má vlastní matka je hromadič obecný, mohla by být učebnicovým příkladem. Tvrdím, že kdyby měla možnost obývat rozlehlý zámek, do dvou týdnů by byly všechny místnosti zakrámované až po strop. Docela peklo bydlet v takovém (velkém!) bytě. Tuším, že až se odstěhuju, tak se můj pokoj promění v jeden velký sklad. Tato výchova ve mně nechala dost rozporuplné tendence hodně a často se zbavovat věcí a současně přemýšlení, jestli se to někdy nebude hodit; nemám ráda plýtvání.

Dragon fly
400 příspěvků 25.11.14 13:20

@Len Bohužel to je fakt porucha nevím, co s ní. Asi nic, možná čas od času vyházet věci, které by mohly být nebezpečné (kvůli hygieně nebo požáru, pokud takové jsou součástí sbírky).

Dragon fly
400 příspěvků 25.11.14 13:24

@vias To podle mne jde částečně. Odbourat žehlení jde, případně žehlit jen svoje věci. Ale pokud si budete prát jen vlastní prádlo, budete mít extra koš na prádlo a nebo ho pak budete třídit? Budete čekat, až se naplní pračka jen vašeho prádla určité barvy/druhu? Řešila bych spíš to jídlo - mně se dneska vařit nechce, uvaříš? Když ne, dám si něco studeného.

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.14 13:33
@Len píše:
@tv
Má vlastní matka je hromadič obecný, mohla by být učebnicovým příkladem. Tvrdím, že kdyby měla možnost obývat rozlehlý zámek, do dvou týdnů by byly všechny místnosti zakrámované až po strop. Docela peklo bydlet v takovém (velkém!) bytě. Tuším, že až se odstěhuju, tak se můj pokoj promění v jeden velký sklad. Tato výchova ve mně nechala dost rozporuplné tendence hodně a často se zbavovat věcí a současně přemýšlení, jestli se to někdy nebude hodit; nemám ráda plýtvání.

Pri vyklizeni (taktez velkeho) bytu me matky jsem nasla jednu tridverovou skrin, vysokou do stropu, plnou peclive naskladanych, nastrihanych haderek (ze starych tricek) :-)
Ja ji predtim skrine nikdy neprohlizela… obcas jsem ji jen nutila neco vyhodit - a samozrejme, se zlou se potazala. Prece to bude jeste nekdy potreba…

Zarekla jsem se uz davno, ze nikdy nebudu jako ona, procez pravidelne ve sve domacnosti poradam letecky den a navstevam jindy balim s sebou, co se jim zalibi (naposledy starou kuchynskou vahu, chudak kamaradka, prisla jen na kafe :-) ). Kramu co nejmin, to je me heslo.
A pri poslednim leteckem dni jsem se pristihla, ze jeden kabat obracim dlouho v rukach - nebude se jeste hodit? :-))

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 25.11.14 13:52

@Dragon fly no hlavně mluvit o partnerovi takhle… " Pán na to buď zareaguje a udělá ty věci sám, nebo bude chodit ve špinavém a jíst párky (jeho věc, ostatním do toho nic není) " mi přijde dost děsivý

Caralina
916 příspěvků 25.11.14 14:28

@Morže Osobně bych mu ty krabice z ložnice odnesla ještě dnes. Jak si to v počátcích nastavíte, tak to potom budete mít.

Jinak my doma nemáme krabice, ale počítačový hřbitov - casy, klávesnice, myši, atd. Stodola je toho plná.

Len
490 příspěvků 25.11.14 16:50

@SagaN
Jako byste psala o mé matce. :D „To nevyhazuj, já si to vezmu do školy/ na výtvarný kroužek/ nechám to ve skříni a brzy to využiju.“ Takhle se nám hromadí opravdu roztodivné krámy. Dokud by ale hromady byly jen ve skříních, tak bych to brala jen jako takovou výstřední zálibu, ale ani by mi to tolik nevadilo. Jenže my máme harampádí tolik, že je všude. Doslova.
Máte skvělý přístup, zastávám něco podobného. Letecký den dělám pravidelně jen ve skříni s oblečením, ale beru to z gruntu. Hodně věcí vrátím, dost jich vyhodím a pár kusů nechám s výstrahou. Pokud tyto „možná“ věci ani do příště nevyužiju, tak jasně letí.

Matka ve mně zanechala přímo obsedantní nesnášenlivost bince. Protože když člověk nevidí na podlahu přes všechny krámy, tak nemá ani možnost uklidit. A pokud už uklízím, tak je to dřina, odnosit všechno harampádí pryč a po skončení ty nesmysly zase nanosit zpátky. Celkem jsem se u toho rozvášnila, ale budiž mi omluvou, že jsem dnes z chodby stěhovala 7 kýblů s barvou a desítky igelitek, abych mohla aspoň vytřít. Tentokrát jsem je nechala v komoře, kam patří a nepřinesla je zpátky, takže čekám hysterickou scénu, proč jsem si dovolila vše odnést. Už jsem to tak jednou podnikla („Proč mi to sakra odnášíš, o víkendu vymaluju!“ po 2 měsících od složení primalexu na chodbě).

let fenixa
213 příspěvků 25.11.14 17:51
@continuity píše:
@Karja ne vy to pisete uplne srozumitelne, ale ja v tom zila 18 let a jak to vidim jinak.
vekem se to jeste horsi ale jenom do doby, kdy zacne potrebovat bryle na blizko. pak se to zas malinko zlepsi :D

My, čo nosíme okuliare na diaľku (silné), máme upratané vždy, keď si ich zložíme :-P

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.14 22:31

@let fenixa Přesně. A taky je dobré chodit domů až za tmy. Při umělém osvětlení je vidět podstatně méně bordelu než za denního světla :)

MP Maggie
995 příspěvků 26.11.14 05:29

@Pinot Noir A často dělat romantické večery při svíčkách.

vias
532 příspěvků 26.11.14 21:38
@viktorka_od splavu píše:
@Dragon fly no hlavně mluvit o partnerovi takhle… " Pán na to buď zareaguje a udělá ty věci sám, nebo bude chodit ve špinavém a jíst párky (jeho věc, ostatním do toho nic není) " mi přijde dost děsivý

A že ten muž (jestli Vám přijde děsivé i slovo pán) nechává vše v domě na partnerce (ač si to ona nepřeje), Vám přijde v pořádku? Podotýkám k tomuto, že to celé je formulace moje, která ho vůbec neznám, nikoliv jeho partnerky.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 26.11.14 22:31

@vias pan neni desivy:-)
a v poradku neni ani jedno

jetelicek
4 příspěvky 9.12.14 23:20

Mě chodí slečna na úklid dvakrát týdně, sama to doma celé nezvládám. Myslím, že opravdu není za co se stydět, že si člověk dovolí mít výpomoc na úklid. Všechny přípravky má vždy doma nakoupené a nachystané, jde o to, že já využiji čas který bych strávila uklízením třeba vycházkou s dětmi.

Dammy
1672 příspěvků 10.12.14 09:05

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 23:39

Jindrason
288 příspěvků 10.12.14 09:19

Taky, asi se nějak rozumně střídáme a jednou za čas si objednáme firmu na takovéto čištění koberců atd.

Roseline
2319 příspěvků 10.12.14 20:21

Na Novinkách dneska vyšel článek k tématu diskuze: http://www.novinky.cz/…ot-paru.html
Berte prosím s nadhledem :-D

vias
532 příspěvků 10.12.14 22:12

Myslím, že je z celého článku nejdůležitější ten konec: u těch párů, kterým už připadá normální se o domácí práce dělit, k žádnému poklesu sexuality nedochází.

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek