Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Roseline
2319 příspěvků 10.12.14 23:36

Zastávám ten názor, že dnes, kdy ženy pracují stejně jako muži, by domácí práce měly být rozdělené spravedlivě mezi oba partnery. Měli bychom domácí práce přestat vnímat jako typicky ženské.

Nedávno se dvě moje kamarádky po absolvování univerzity sestěhovaly se svými partnery. Povídaly jsem si, jak jim to klape a dost mě překvapilo, když jsem zjistila, že obě dvě v podstatě dělají všechny domácí práce (muži očividně vykonali to své během stěhování a od té doby nic). Obě argumentovaly, že jejich protějšek by to neudělal tak dobře, jedna navíc dodala, že její partner je zvyklý z domova, že se o vše stará maminka. Jenom dodám, že ze zmiňovaných čtyř osob mají všichni osmihodinovou pracovní dobu a všichni bydlí poprvé sami, takže i ženy se teprve učí pořádně vařit a starat se o vlastní domácnost. O to víc mě právě překvapilo, že nemají v plánu angažovat partnera už od začátku. Samozřejmě jsem nikoho nepoučovala, jak mé vést svou domácnost. Otázky jsem kladla vemi diplomaticky :-)

p. s.: Samozřejmě je rozdíl v tom, jestli pár/rodina žije v bytě nebo domě.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 11.12.14 11:10

@Roseline no, ono to on by to stejně neudělal tak dobře jako já " hraje asi dost velkou roli, kolikrát i když by ten chlap zpočátku i chtěl, tak se mu dostane takovýho remcání a poučování, že se na to příště radši vykašle, no a podobný případ je to i s dětma, zvlášť těma většíma
jako jo, když to udělám sama, bude to rychlejší a možná i " lepší ", resp. podle mýho, tak jak jsem zvyklá, ale pak nemůžu remcat, že je to jen na mně
přinejmenším bych nováčkům v domácím soužití doporučila zvážit, na čem mi fakt záleží (třeba prádlo nebo kytky), a u toho ostatního (třeba utírání prachu a podobný blbosti) prostě zavřít oči a počítat do deseti, a pak pochválit;-)

Oldyn
6401 příspěvků 11.12.14 11:17

Ten článek je blbost, v partnerství je důležité nastavení aby to vyhovovalo oběma. Škoda, že se autor nepodepsal.

jetelicek
4 příspěvky 20.12.14 23:07

Myslím si, že v každé domácnosti to má rodina jinak nastavené, třeba někde to dělají ženy a používají větu, že si to stejně udělají nejlépe samy a někde jsou ženy co mají své muže tak neučené, že jim nedělá problém vzít do ruky hadru a utírat jedenkrát týdně prach. A pak jsou rodiny, kde žena ví nebo jí přestalo prosit manžela by přidal ruku k dílu a raději si zaplatili pomocnou sílu, která jim nahradí pomoc manžela. žena je spokojená, že jí někdo pomůže a´t už kdokoli a muž je spokojen že nemusí uklízet, rozhodně bych to ale neviděla jako rozpad manželství. Takhle to prostě funguje běžně. Už se těším až povyrostou děti a začnou pomáhat. :)

Demode
2054 příspěvků 20.12.14 23:32

@Muschi
@bertulka píše:
Jen je potřeba naučit chlapa, aby ty špinavé ponožky dal rovnou na ten kroužek.

@Muschi píše:
Dřív bych naučila psa mluvit…

Chachááá, 100% pravda :-) :-)

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.14 10:29

@let fenixa @Pinot Noir @MP Maggie Kolegyně v práci zase před každou návštěvou tchyně povolovala žárovky v lustru.

Karja
4837 příspěvků 21.12.14 10:48

Můj přítel uklízí dost, poslední dobou asi i víc než já. Někdy z vlastní iniciativy, někdy drobně připomenu. Já se starám hlavně o prádlo. Jenže pointa je v tom, že já na rozdíl od něj umím nepořádku předcházet. On ne. Že by sem tam něco při normálních denních činnostech sebral, poutřel, porovnal, tu odnesl, už při vaření trochu dal kuchyň do pořádku, to samé s koupelnou po koupání, to ne. To raději vyhlásí dvakrát týdně úklid začne smejčit, lítat s koštětem, hadrem, drhnout sporák a láteřit, že já vůbec neuklízim.

Bookworm
229 příspěvků 21.12.14 12:45
@Karja píše:
Můj přítel uklízí dost, poslední dobou asi i víc než já. Někdy z vlastní iniciativy, někdy drobně připomenu. Já se starám hlavně o prádlo. Jenže pointa je v tom, že já na rozdíl od něj umím nepořádku předcházet. On ne. Že by sem tam něco při normálních denních činnostech sebral, poutřel, porovnal, tu odnesl, už při vaření trochu dal kuchyň do pořádku, to samé s koupelnou po koupání, to ne. To raději vyhlásí dvakrát týdně úklid začne smejčit, lítat s koštětem, hadrem, drhnout sporák a láteřit, že já vůbec neuklízim.

Tak nějak to vypadá i u nás :D
Nestěžuju si, většinou.

Jindrason
288 příspěvků 5.1.15 14:01

Střídáme se a dvakrát ročně veliký úklid necháme na firmě.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 6.1.15 06:48

.

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.15 11:29

@Morže Pokud si výhledově plánujete koupit dům, ohlídejte si ho, ať nemá tendence stavět bazén.

crazydaisy
864 příspěvků 8.11.15 17:38

Mytí oken. Mám teď velká okna přes celé stěny a přemýšlím, co si koupit, abych si co nejvíc mytí zjednodušila. Zřejmě nějaké mopy a stěrky na teleskopické tyči nebo tak něco. Máte s tím některá dobrou zkušenost nebo tip na něco lepšího?

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.15 17:40

@crazydaisy
S čímkoliv, co si pořídíte, budete muset pracovat. Na takhle velká okna je snad lepší zjednat profi službu.

crazydaisy
864 příspěvků 8.11.15 17:43

@SagaN Práce mi nevadí, to spíš ten cizí element v bytě :-D.

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.15 17:48

@crazydaisy
No jak myslíte. Mně nevaděj, dneska už jsou celkem nenároční :-)

Ještě existuje něco jako parní čistič, ale nevím jak lehce se s tím dá manipulovat - aby člověk nepřišel o ruce…

crazydaisy
864 příspěvků 8.11.15 17:51

@pavla.ku ve městě se určitě špiní víc. Mám pocit, že na chalupě je skoro mýt nemusím.

crazydaisy
864 příspěvků 8.11.15 17:54

@SagaN To víte, že nejlepší je nechat si je umýt. Už se stalo a nebyla jsem spokojená - asi jsem zrovna měla smůlu. Když si představím, že budu hledat a zkoušet, tak mi přijde psychicky méně náročné je umýt sama :-D.

sulcinka
700 příspěvků 8.11.15 19:17

@crazydaisy Mám el. stěrku od Karcher a jsem velmi spokojená. Je super na velké plochy, třeba na zasklenou lodžii, jen mě mrzí, že neumí mýt rámy:-(

crazydaisy
864 příspěvků 8.11.15 20:02

@sulcinka dík za tip :-D. Na ty rámy je prý dobrý speciální mop na teleskopické tyči, ale neznám nikoho, kdo by to používal.

sulcinka
700 příspěvků 8.11.15 21:09

@pavla.ku Já mám jen ten krátký. Musím tedy na schůdky. Ale jinak jsou okna umytá fakt za chvilku.Na rámy se pokouším zaučovat manžela, ale moc mi to nejde:-D většinou to stejně zbyde na mě. Ty mopy se mi neosvědčily, ani teleskopické.

JanaKonecna
2 příspěvky 3.11.16 08:18
Rychlý úklid

Teda když tady čtu, jak manželé doma pomáhají, tak jsem velmi překvapená. My bydlíme s manželem v baráčku, on se stará o údržbu domu, zahrady a topení a na mě zbývá všechno ostatní včetně starosti o miminko. Někdy je mi líto, že nemám trochu pedantnějšího manžela, který když někde vidí smítko, tak ho vezme a vyhodí. Manželovi by bylo úplně jedno kdybych nevysála, nevytřela a neuklidila, možná by si toho ani nevšiml :) Takže tím, že dělám všechno sama, tak je to dost časově náročné. Proto ráda čtu články s tipy jak rychle uklidit :D Našla jsem třeba na http://homezin.cz/…nale-uklidit rady na rychlý úklid domácnosti s takovým tím, kde má člověk začít a kam pokračovat, aby si ten bordel nezanášel. Docela dobrý čtení. Teda ke čtení se dostanu málokdy…

Janulka1108
26 příspěvků 5.11.16 08:45
moja upratovacia služba

Požičiam zadarmo!!!

chev
187 příspěvků 8.11.16 15:46
@JanaKonecna píše:
Teda když tady čtu, jak manželé doma pomáhají, tak jsem velmi překvapená. My bydlíme s manželem v baráčku, on se stará o údržbu domu, zahrady a topení a na mě zbývá všechno ostatní včetně starosti o miminko. Někdy je mi líto, že nemám trochu pedantnějšího manžela, který když někde vidí smítko, tak ho vezme a vyhodí. Manželovi by bylo úplně jedno kdybych nevysála, nevytřela a neuklidila, možná by si toho ani nevšiml :) Takže tím, že dělám všechno sama, tak je to dost časově náročné. Proto ráda čtu články s tipy jak rychle uklidit :D Našla jsem třeba na http://homezin.cz/…nale-uklidit rady na rychlý úklid domácnosti s takovým tím, kde má člověk začít a kam pokračovat, aby si ten bordel nezanášel. Docela dobrý čtení. Teda ke čtení se dostanu málokdy…

No, tu radu z článku o zapálení vonné svíčky praktikuje tchyně, akorát zapomene na ten úklid před, takže v domě plným psích chlupů a bordelu ještě navíc smrdí ta svíčka…

Deny698
22 příspěvků 18.1.18 18:14

Používáte doma parní čistič? co tím čistíte případně?

Bossygirl
619 příspěvků 18.1.18 21:05

@Deny698 Případně příkladně zubní protézy.

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek