Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Kay_Adams
1614 příspěvků 5.12.12 15:24

@majca1989
Nerada ti to hovorím… ale chceš ;)

Mylady2
12413 příspěvků 5.12.12 17:39

@Kay_Adams chacha to je velká pravda;-)

Rosalyn
925 příspěvků 5.12.12 18:10

Doporučuju pořad Máte doma uklizeno?/How clean is your house? :-)

JarkaJar
432 příspěvků 6.12.12 12:53

@Rosalyn
Ale běžte. To je pro extra silné nervy. Několikrát jsem se na kousky toho pořadu dívala a jednou kupodivu se z toho čurbesu nakonec vyloupl opravdu pěkný byt. Ale taková léta neuklízet…

Rosalyn
925 příspěvků 6.12.12 17:53

@JarkaJar Po shlédnutí pořadu si vždycky říkám, že to u mě doma ještě nevypadá tak zle. :-) Což neznamená, že rezignuji na uklízení.

Letika
5 příspěvků 7.12.12 07:53
@Betty J. píše:
@Letika: co vyměnit spolubydlící? Samozřejmě pokud se nejedná o partnera, sourozence nebo někoho, k němuž máte hodně blízký vztah.

@Betty J. O někoho blízkého se nejedná. A nakonec to spolubydlící vyřešila sama. Přišla s tím že se stěhuje, prý se jí dotklo že jsem jí řekla že nic nedělá.

Letika
5 příspěvků 7.12.12 07:56

@Dorenika Tak přeju pevný nervy se spolubydlícíma. Mě to moje spolubydlící vyřešila a stěhuje se jinam, je prý dotčená.

Miluna Mia
194 příspěvků 7.12.12 09:12

Asi mě umínusujete do bezvědomí, ale já jsem zastáncem povinné vojenské služby. No řekněte samy, neměla ta vojna něco do sebe? Chlapi vypadli na rok z domu a byli nuceni si denně udržovat pořádek ve výstroji i osobních věcech, jakož se i mýt a holit, a jednou týdně v rámci hospodářského dne se uklízela celá budova. Z kluků se tam většinou stali muži, kteří poznali, že ve světě je nečeká všude maminčin servis a musí se taky o sebe postarat sami.
Líného chcípáka navíc bydlícího u maminky bych tedy nechtěla.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.12 09:14

.

Příspěvek upraven 20.02.13 v 14:55

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.12 10:09

@Miluna Mia

Nevím, proč by kvůli neschopnosti rodičů vychovat z mimina lidskou bytost (t. j. dodržující základní hygienické návyky a pořádek), musel jejich potomek mazat na vojnu.

Mimochodem, většinu doby trvání této vysoce sofistikované státní buzerace se jednalo ne o jeden rok, ale o dva! Tolik se nedává ani za zabití… A jestli má někdo ztratit rok/dva života, nechť jsou to - za trest - rodiče těch nevychovaných čuňat!

Curlygirl
1901 příspěvků 7.12.12 10:28

Myslím, že by bohatě stačilo, kdyby ženy přestaly ze synů vychovávat mazánky, kteří u nich mají plný servis až do 25-30let (kolikrát i déle, ale to už je totálně patologické) a očekávají ho i od partnerky…

@Miluna Mia píše:
Asi mě umínusujete do bezvědomí, ale já jsem zastáncem povinné vojenské služby. No řekněte samy, neměla ta vojna něco do sebe? Chlapi vypadli na rok z domu a byli nuceni si denně udržovat pořádek ve výstroji i osobních věcech, jakož se i mýt a holit, a jednou týdně v rámci hospodářského dne se uklízela celá budova. Z kluků se tam většinou stali muži, kteří poznali, že ve světě je nečeká všude maminčin servis a musí se taky o sebe postarat sami.
Líného chcípáka navíc bydlícího u maminky bych tedy nechtěla.

Příspěvek upraven 07.12.12 v 10:40

Judith11
1171 příspěvků 7.12.12 10:34

S vojnou bytostně nesouhlasím, byly to samozřejmě ztracené dva roky života.

Ale co se týče pořádkumilovnosti, tam je to složitější. Já jsem si před mnoha roky tak myslela, že výchova zmůže vše, že pokud dítě povedu k pořádku, osobní hygieně, bude vidět, jak to funguje doma,,, nemůžu přece vychovat jedince, který se topí v bordelu a navíc si v něm rochní.
OMYL! Nefunguje to, nejspíš bych se teda měla přihlásit o ty „zmíněné dva roky“, ale můžete věřit tomu, že už jsem ztratila daleko víc, než ty dva roky, protože dopad toho, že máte doma bordeláře, se týká bohužel všech kolem.

JarkaJar
432 příspěvků 7.12.12 10:43

@MilunaMia
Asi jste tu dobu nezažila, to byste něco podobného nemohla říct. Jenom vysokoškoláci měli roční vojnu, ostatní dvouletou. Nechte si někým vyprávět o příšerné šikaně, jaká tam byla běžná. V takovém stupni, že se to dá těžko představit. A to prostředí, horší než ve věznici. A ty dva ztracené roky. A minimální doba osobního volna. Vím, jaké zážitky tam měli známí kluci včetně mého bráchy. Kiwi má pravdu. Já vím, že se říkalo, že vojna dělá chlapy, ale za jakou cenu a co všechno bylo třeba přitom vydržet. Zaplaťpánbu, že ji zrušili.

Tebah
4257 příspěvků 7.12.12 11:01

@kiwi @Curlygirl Já myslím, že tohle nezáleží jen na rodičích - když jsme spolu začali s přítelem bydlet, taky to byl mamánek a čekal, že uklízet budu jen já. To jsem ale odmítla a trvala jsem na rozdělení / střídání povinností a dnes slavím úspěch - na rozdíl od kamarádek, které radši jdou a udělají si všechno samy, protože „on to přece neumí / neudělá to pořádně“. Nechápu, proč by se to nemohl naučit - ženy přece nemají speciální uklízecí gen :-)

Uvědomuji si, že tohle nemusí platit vždy, ale hlavně u mladších exemplářů a ze začátku vztahu doporučuju vytrvat - výsledky stojí za to :-)

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.12 11:04

.

Příspěvek upraven 20.02.13 v 14:54

Tebah
4257 příspěvků 7.12.12 11:10

@LadyPapajka Já s tím taky nemám problém, v tomhle jsem celkem zásadová a většinou se to poddá :-) Co se mi osvědčilo, je rozdělit si povinnosti (každý něco dělá míň rád a něco mu nevadí) a stanovit si časový plán, např. každou sobotu se budu uklízet. Pak už jen stačí trvat na dodržování a chválit za provedení, i když to třeba úplně tiptop :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 7.12.12 11:26

Neodporujete si trochu? Píšete, že to nezáleží jen na rodičích a hned v násl. větě, že váš přítel byl mamánek a čekal, že bude vše na vás… Jak se jím podle vás stal? :-D

@Tebah píše:
@kiwi @Curlygirl Já myslím, že tohle nezáleží jen na rodičích - když jsme spolu začali s přítelem bydlet, taky to byl mamánek a čekal, že uklízet budu jen já. Uvědomuji si, že tohle nemusí platit vždy, ale hlavně u mladších exemplářů a ze začátku vztahu doporučuju vytrvat - výsledky stojí za to :-)
Tebah
4257 příspěvků 7.12.12 11:35

@Curlygirl Za to, že byl mámanek, rodiče samozřejmě mohli. Je to ale myšleno tak, že pokud si budu stěžovat, že můj partner, se kterým bydlím x let, je čuně a nedělá vůbec nic, tak bez ohledu na to, jak ho vychovali rodiče, je to trochu i moje vina, protože jsem ho prostě NECHALA, aby byl čuně a nic nedělal, místo toho, abych trvala na tom, že se taky musí zapojit.
Stejně tak pokud můj přítel mamánek nebude, ale já ho k domácím pracem nepustím, protože to je přece ženská práce / neumí to / dělá to špatně, tak ve finále mám mamánka doma a můžu si za to sama.

Takže výchozí pozici ovlivňují rodiče, ale nemusí to být definitivní - dost záleží na přístupu partnerky.

Snad je to teď srozumitelnější :-)

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.12 11:39

.

Příspěvek upraven 20.02.13 v 14:54

pabylka
1107 příspěvků 7.12.12 11:50

No, keď čítam niektoré príspevky, som rada za to, čo mám doma:) U nás najlepšie funguje, keď dám jasné inštrukcie - je treba povysávať, umyť riady atd. Už som zistila, že očakávať, že chlap sám od seba vstane a povie si " Hmm, dlho sa nevysávalo, tak ja sa do toho pustím" je nonsens.

Curlygirl
1901 příspěvků 7.12.12 12:10

@Tebah Ano, v tomto máte pravdu.
Ideální je si vybírat nemamánky se zdravým přístupem k domácnosti, tzn. ty muže, kteří byli vychování k pomoci v domácnosti a kteří bydleli nejprve sami a pak až s partnerkou. Ti vědí, že se práce neudělají samy a podílí se na nich automaticky.

JedovatéHádě
350 příspěvků 7.12.12 14:23

Jak to tak čtu… nesnáším, když musím vychovávat dospělou osobu. Je hrozně těžké chtít mít uklizeno a zároven bydlet s nekym, kdo nemá podobnou latku jako vy. Já mám tu zkušenost, že at udelam, nebo neudelam cokoli, nic to na pristupu partnera nezmění. A než být pořád ta urejpaná, to si to radši uklidím sama. Obdivuju ty, co to umí. Já ne.

Mylady2
12413 příspěvků 7.12.12 14:37

Pro mě je to easy;-) pokud je chlap schopný… Zaplatí si uklízečku. Vubec není potřeba aby doma poletoval s vysavačem nebo utíral prach.
Pokud není schopný tak ať uklizí:-)
Každý podle svého;-)

Tebah
4257 příspěvků 7.12.12 14:38

@JedovatéHádě Nikdo není rád za „tu urejpanou“, ale když si mám vybrat mezi doživotní kariérou uklízečky anebo jestli budu dejme tomu 3 měsíce ta urejpaná, je mi celkem jasné, co je menší zlo. Ale to můžeme mít každý nastavený jinak, navíc taky záleží na tom, jak starý je přítel - pokud je mu 30 a do teď bydlel jen s maminkou, tak bude nutné rýpat asi delší dobu.

Navíc taky záleží na tom, jestli partner to, že nedělá domácí práce, nějak kompenzuje - např. tím, že výrazně víc vydělává nebo se stará o zahradu, auto apod. Pokud tam nic z výše uvedeného není, tak prostě nevidím důvod, proč by neměl mít přidělenou svou část domácích prací.

Mylady2
12413 příspěvků 7.12.12 14:42
@Tebah
@Tebah píše:Navíc taky záleží na tom, jestli partner to, že nedělá domácí práce, nějak kompenzuje - např. tím, že výrazně víc vydělává nebo se stará o zahradu, auto apod. Pokud tam nic z výše uvedeného není, tak prostě nevidím důvod, proč by neměl mít přidělenou svou část domácích prací.

To jste napsala velmi dobře!!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek