Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Diankenstein
1895 příspěvků 7.12.12 17:08

Tady je důležité přesně to, co zmiňuje Tebah v druhém odstavci.

Příspěvek upraven 25.11.13 v 14:12

divokytymian
68 příspěvků 8.12.12 07:29

@JedovatéHádě Jo, to mám nejradši on je čistotný, když uklízí někdo jiný, z takových úvah mě může šlak trefit.

divokytymian
68 příspěvků 8.12.12 07:55
@LadyPapajka
@LadyPapajka píše:
Ja sem třeba přesvědčená (bože dej at to neni jenom moje hloupost) že přítel s domácíma pracema problém v zásadě nemá, jenom když to za něj celej život někdo dělá a nechce se po něm ani aby umyl nádobí, tak proč by se sám angažoval ne? Když ho požádám já, udělá to bez problemu, sice s trochu nadnesenejma řečma („To jako mám pracovat těmahle rukama?!“) ale nemá s tím problém.

O tohle bych se bála, protože jestli mu nevadí překračovat bordel ve vlastním pokoji a uklízí jen protože ho o to požádáš a sám nevidí, že je třeba něco udělat, hloupý řeči se budou jenom stupňovat (Já se vysavače bojím, stejně jako pejsek) a domácím pracem se fakt bude vyhybat.

JedovatéHádě
350 příspěvků 9.12.12 09:11
esk4
5 příspěvků 9.12.12 10:10

U nas vidime bordel asi rovnako, ale horsie je to s varenim:-) Pretoze priatel je velmi konzervativny vo vybere jedal a ma zazite ine veci ako ja:-) a tiez pripravne postupy, ked ma vidi, ako varim, alebo ked varime spolu, tak to je same: nie tak, to musis takto a najprv urob toto a potom toto…) ale ked ma nevidi, rozdiely v postupe si pri vysledku ani len nevsimne :-) a moje riesenie pri frflani je nenapadne ho k tomu pustit a uz robit len sarmantnu asistentku, prestriet stol a robit dojem :-)

Luteba
10 příspěvků 11.12.12 09:20

Ahojda - přemýšlím že tak nějak automaticky děláme každý něco a navzájem se naše práce propojují a doplňují. Manžel luxuje - já vytírám. Manžel myje záchod a koupelnu - já utírám prach. Prádlo pereme oba - já víc pro všechny, on si vypere sportovní hadry - do toho bych nešla :-). O pověšení se postará ten, komu přijde pod ruku, nebo dám za úkol dcerám (12 a 9let). On se postará o údržbu auta, kol, počítačů… - já zase vyžehlím. V kuchyni tak napůl - kdo je zrovna doma - tím mám na mysli nahuštění nebo naopak vyklizení myčky, vynesení košů (dělíme to - mám na to pod dřezem celou jednu skříň - směs, papír, plasty, kompost, zbytky jídel…) Vařím většinou já, manža a děti pomáhaj… a jako v klícce to tu nevypadá skoro nikdy, možná tak na vánoce a na velikonoce haha :-)

Caralina
916 příspěvků 11.12.12 13:36
:-))

Kiwi dobrý, málem jsem si nad popisem jak jste to jemně vyřešila poprskala monitor :-).

Jinak moje dvou a půl leté dítě se naučilo nové slovo - bordel - tak se nad tím asi budu muset vážně zamyslet :-)

TinaV
309 příspěvků 22.11.13 13:41

Příspěvek upraven 18.01.16 v 19:34

Hanelle5
65 příspěvků 25.11.13 14:07
@Curlygirl píše:
Myslím, že by bohatě stačilo, kdyby ženy přestaly ze synů vychovávat mazánky, kteří u nich mají plný servis až do 25-30let (kolikrát i déle, ale to už je totálně patologické) a očekávají ho i od partnerky…Příspěvek upraven 07.12.12 v 10:40

:D Což mi připomnělo moji švagrovou, jež si stěžovala, jak naše společná tchýně své syny rozmazlila a že její muž je hrozný a přitom sama naprosto stejným způsobem přistupovala ke svému synovi (stylem: přeci ten můj chlapeček nebude dělat to či ono…)

catherinne
13518 příspěvků 25.11.13 14:13

Vánoční úklid začínám tím, že dám manželovi termín do kdy si má umýt okna, on se rád vyřádí a já pak udělám krásnou Vánoční výzdobu a atmosféru. Uklízí se pořád.

z_dediny
1133 příspěvků 25.11.13 14:20
@Curlygirl píše:
Myslím, že by bohatě stačilo, kdyby ženy přestaly ze synů vychovávat mazánky, kteří u nich mají plný servis až do 25-30let (kolikrát i déle, ale to už je totálně patologické) a očekávají ho i od partnerky…

Problém je v tom, že české matky vychovávají své dcery a syny stejně, to jest s plným servisem, nevyžadují od nich podíl na domácích pracech, často ani příspěvěk na bydlení a stravu. A když pak spolu bydlí dva takto postižení jedinci, to teprve musí být síla. Oba očekávají, že se bude starat ten druhý. Nezávidím ani jednomu z nich. A pokud se týká stížnosti na mamánky - žádné ženě nikdo nedrží kolt u spánku, aby s takovým žila. Je to její volba. Holt, vždycky si člověk musí vybrat a když si vybere špatně, nemá si co stěžovat na druhé. Stěžujete si na automobilku, že to červené auto by mělo mít jiné potahy, když jste si ho koupila i s těmi nevhodnými? Auto můžete prodat a mamánka vystěhovat.

sarinka.v
426 příspěvků 25.11.13 14:42

Vždycky to máme nějak rozdělené, ale na žádné Vánoční ani Velikonoční úklidy se nikdy nechystáme. U mé babičky se kdysi před Vánoci dokonce drátkovali parkety a leštilo naprosto všechno. Já jsem zastáncem toho, že pokud člověk není čuně a uklízí průběžně, není třeba velkého gruntování. A je to i díky naší hodně moderní a minimalistické domácnosti - tedy žádný porcelán a panenky ve vitrínách, které se musí vyskládat, vytřít a naskládat :)
Aktuálně ale uklízím skoro ze 100% já, protože jsem doma bez zaměstnání, jinak ale jedeme tak nějak půl napůl :)

Hanelle5
65 příspěvků 25.11.13 14:54

@z_dediny Nemám ráda zevšeobecňování (viz. české matky vychovávají s plným servisem). Některé ano, některé zas ne, tak jako jinde ve světě.
Problém je způsoben více faktory: např. v některých rodinách zakořeněným názorem, že některé práce jsou jen pro ženu, či pro muže a že se "přeci nehodí, aby ten či onen dělal… Dalším faktorem může pak být skutečnost, že pro některé rodiče je jednodušší udělat něco sami, než uhánět potomka o to, aby to udělal on. Čímž v žádném případě tento postup neobhajuji!

P. S. I někteří lidé zvyklí na „full service“ od maminky se mohou změnit. ;)

teetee
499 příspěvků 25.11.13 16:06

Měla jsem doma fullservice a v žádném případě ho od nikoho ve své dospělosti nepožaduji.

Naopak - vnesla bych do debaty trošku své lenosti. Totiž tím, že jsem doma skoro nikdy nic dělat nemusela, v dospělosti v tomto systému poměrně dobře pokračuji :-D Tedy - dělám nezbytně nutné, abych neshnila.

Mám radost, že díky mému pohodovému dětství nemám pocit, že je normální třeba: párovat ponožky, žehlit kapesníky, rovnat příbory podle druhu, prát v ruce a já nevím co ještě :)

Sice mám doma zmatek, ale i při časově nevyzpytatelném zaměstnání poměrně dost volného času :-D A kdybyste se chtěli zeptat, tak: Jo, sem bordelář. Ale spokojenej! :-D

TinkaH
920 příspěvků 27.11.13 11:19

@teetee Váš příspěvek se mi líbí :-) Docela to vystihuje i můj názor. Sice jsem doma fuulservice neměla, ale ani moje matka se kvůli úklidu nehroutila. Uklízí se pravidelně, takže proč před Vánocema vygruntovat i pod parketama??? Žehlím je to co musím. A s klidným svědomím vyjdu z domu aniž bych měla umyté nádobí. Pohoda a užívání si volného času je pro mě důležitější než než vypulírované skleničky a trička v komínku podle barev.
Můj přítel začal konečně mít rád Vánoce, protože jsou jak on sám říká v pohodě. Tchýně se každý rok hroutí, že nestíhá, nemá moc uklizeno, nemá moc napečeno… a dokáže z času klidu a pohody vytvořit doslova psycho-thriller

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 11:31

@teetee @TinkaH teda vy dvě si koledujete! :-D Tady dámy žehlí i hadr na podlahu! :-D

Hanelle5
65 příspěvků 27.11.13 11:58

Hadr na podlahu ani spoustu jiných věcí nežehlím a nádobí do myčky taky nedoputuje okamžitě… ;)

A jinak to gruntování před vánoci jsem nikdy nepochopila…trička v komínku podle barev - to někdo opravdu dělá?

TinkaH
920 příspěvků 27.11.13 11:58

@Muschi no já sama bych neměla odvahu, ale když @teetee začala, tak jsem ji chtěla podpořit :-) Ale jak tak vidím, vy jste si naběhla víc, podle těch červených ramínek :-D :-D :-D Někdy to tady je jako v zoufalých manželkách :-D

TinkaH
920 příspěvků 27.11.13 11:59

@Hanelle5 moje teta a dokonce má i lčičky a vidličky seřazené bříšky krásně do sebe a zavírá šuplík velice pomalu, opatrně a pokud uslyší při zavírání zvuk zančící pohyb příborů, hned to přerovná
edit: a znám i paní co pravidelně gruntuje půdu, sklep a kotelnu. V sezóně jednou týdně vymyje celou sekačku. A když měla děti malé, jednou týdně myla gumové hračky v savu

Morže
1094 příspěvků 27.11.13 12:01

@teetee @TinkaH O mě je široko daleko známo, že já když uklidím, tak se po mě dá ještě znova uklízet. Prach utírám jen když mám uklízecí náladu, vysávám, když mám na podlaze nastláno, nádobí meju, když chybí čisté nádobí nebo se to nevejde na stůl, žehlím, když sundám prádlo z balkonu, a pokaždý se mi válí hadry po zemi a stůl je málokdy krásně uklizenej. Okna myju, pokud vidím, že mi začínají plesnivět pokraje (paneláková plastová nová okna)
Snažím se být čistotnější, ale moc mi to nejde. Nutno poznamenat, že doma jsem měla skoro full servise, ale když máma zavelela, tak jsme pomohly, ale co se týče úklidu, tak na to radši brala sestru, protože ta uklízí mnohem lépe. Ale když po mě máma chtěla, abych jí pomohla upravit oblečení nebo něco vytvořit rukama, ta to zase šla za mnou.
Nevím, jestli je nějakej uklízecí gen, ale i když mě naši vedli k tomu, abych si po sobě uklízela, tak prostě ne. Jako malá moje úklidy probíhali tak, že jsem vzala nějakej velkej pytel, naházela tam věci ze země a schovala do skříně nebo do postele :D to ze mě všichni chytali psotník a máme z toho veselé historky :) nevím, kde byla chyba. Úklid není moje parketa. Bych nemohla dělat uklízečku, by mě brzo vyhodili :)

Hanelle5
65 příspěvků 27.11.13 12:09

@TinkaH Seřazené lžičky a vidličky, to znám (i když pravda zavírat šuple opatrně pomalu, aby se nepohnuly a případně znovu otevřít a znovu přerovnat, to se už tak často nevídá), ale zarazila mě ta trička podle barev.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 12:13

Vánoce mám spojené se smradem leštěnky na nábytek, z něhož se mi navaluje. Takto vznikají ty neurózy.
Po těch letech manželství jsem si uvědomila, že když už máme v bytě opravdickej bordel, tak se prostě přestěhujeme.

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 12:14

V našich začátcích nabyl muž dojmu, že leccos dělá líp - a tak mu to už zůstalo :-) Jen blázen by mu to vymlouval.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.11.13 12:16

Já jsem si před třičtvrtě rokem konečně pořídila novou paní na úklid (taky nějaký nábytek, i když ještě ne všechen), takže mne už nic netrápí :)
Teď se snažím zbavit svého zvyku schovávat si věci, co by se mohly hodit (typu: "jé, to je hezká krabička, stužka…). Když jsem se přestěhovala, dlouho jsem neměla žádné úložné prostory. S výjimkou vestavěné skříně, kuchyně a komody stále ještě nemám. No a ty věci, co jsou asi v pěti krabicích, jsem od té doby nepoužila a už je to rok a půl. Takže je evidentně nepotřebuju…

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 12:19

@Sekhmet
To se musí třídit jednou za kvartál. Jak to nepotřebujete déle než rok a nejsou to briliantové šperky případně norkový kožich, pustila bych to do koloběhu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek