Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 Další »
anja.1
272 příspěvků 27.11.13 12:25

@Hanelle5
Přiznávám se k řazení triček podle barev, ale pouze svých, po partnerovi tento systém nevyžaduji. Patrně následek mého dřívějšího, dosti neuspořádaného, života. Aneb musí být řád a systém aspoň v něčem…
Jo, a lžičky a vidličky rovnám taky. :-)

yako
3225 příspěvků 27.11.13 12:35

Nevěřím tomu, že se dá potomstvo vychovat k pořádku, doma mám chlapa, který byl matkou vychováván důsledně k uklízení, ale žádné následky to stejně nezanechalo. Jelikož bydlíme v domě, máme práce rozdělené klasicky na ženské a mužské, má to svojí logiku, já dělám ty lehčí práce a nemusím dělat dřevo, čistit kamna, sekat trávu atd. V bytě bych sama neuklízela, to bych radši byla sama, než dělat někomu otroka. Je jedno jak se to rozdělí, kdo co dělá, ale musí to být spravedlivé!

Hanelle5
65 příspěvků 27.11.13 12:40

@anja.1 Ale já to nekritizovala, jen mě to zaujalo. Taky mám potřebu řádu v některých věcech, v jiných jsem zas naprostý chaotik :D Beru to tak, že každý to dělá tak, jak mu to vyhovuje a když spolu žijí odlišné nátury, tak se prostě musí najít nějaký kompromis.
Jen nemám ráda, když přijde někdo s „absolutní pravdou“ a není ochoten připustit, že někdo jiný to může vnímat úplně jinak.

TinkaH
920 příspěvků 27.11.13 13:10

@Morže Podle mě uklízecí gen 100% existuje, protože já ho taky nemám. Neměla jsem po kom úzkostnou touhu po pořádku zdědit. Ale pak si taky myslím, že lidi, kteří mají fakt potřebu mýt jednou týdně celý dům desinfekčním prostředkem a mít všechno seřazené abecedně, podle barev či velikostí nemají moc srovnaný svůj vlastní život a vztahy a je to pro ně složité a proto uklízejí jako pominutí, dává jim to jakýsi falešný pocit kontroly

zwedavka
1296 příspěvků 27.11.13 13:12

Řazení lžiček bříško do bříška jde zcela mimo mně.
Ovšem mám vyzkoušeno, že daleko lepší než nechat dorůst nepořádek apokalyptických rozměrů, je lepší pravidelný zběžný úklid a uklízet po sobě, co kde nechám ležet. Dát věc na místo může trvat pár vteřin navíc…nebo taky o ni 14 dní zakopávat.

Pirek
7064 příspěvků 27.11.13 13:14

Já mám trička rozdělené do komínků podle barev - tedy do dvou na světlé a barevné, protože se mi takhle vejdou na poličku na výšku i šířku akorát.

Lžičky v přihrádce taky skládám bříšky do sebe, ono v ní taky na jinou variantu moc místa není.

Tuhle se mne kamarádka optarně ptala: „Žehlíš?“ Nežehlím, nemám žehličku, nemám prkno, nemám čas si ani vyprat, natož žehlit. A žiju, mami, žiju!!!

catherinne
13518 příspěvků 27.11.13 13:26

@Hanelle5 Jen nemám ráda, když přijde někdo s „absolutní pravdou“ a není ochoten připustit, že někdo jiný to může vnímat úplně jinak.
Na absolutní pravdu tady mají někteří patent!

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 13:40
@TinkaH píše:
@Muschi no já sama bych neměla odvahu, ale když @teetee začala, tak jsem ji chtěla podpořit :-) Ale jak tak vidím, vy jste si naběhla víc, podle těch červených ramínek :-D :-D :-D Někdy to tady je jako v zoufalých manželkách :-D

No jo tak já červený dostávám už jen na xicht nebo za nick :-) A k tomu všemu jsem líná a taky podle jistých inteligentních diskutujících i prase páč se doma povaluju bez makeupu a vyžehlený ofiny :-D

catherinne
13518 příspěvků 27.11.13 13:42

@Muschi já si ten make-up klidně udělám, ale zůstanu v pyžamu :-)

catherinne
13518 příspěvků 27.11.13 13:44

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 13:48

@catherinne No jo jenže já když neplánuju vylézt z baráku tak si jdu lehnout po snídani, po obědě před večeří a spát s make-upem se nemá žejo :-D

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 13:50

@catherinne
Ten příbor je obráceně, co je to za zatrolenou šifru??

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 13:53

@Muschi @catherinne copak že se v něm nemá spát, ale i při povalování má tendenci se rozmazávat…kdepak pyžamo a make-up ne-e :-)

catherinne
13518 příspěvků 27.11.13 13:53

@Muschi ale budete krásná, jako hérečky v televizi, když se vzbudí… jen nesmíte bořit čumáček do polštáře, to je pak pandí make-up.

catherinne
13518 příspěvků 27.11.13 13:54

@stes takže make-up a donaha!!!

catherinne
13518 příspěvků 27.11.13 13:54

@Brunhilde to je finta FŇ.

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 13:56

@catherinne tak tak - buď nahá zmalovaná nebo pyžamová nezmalovaná

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 14:07

@stes A co s tím povlečením?!

Morže
1094 příspěvků 27.11.13 14:19

@TinkaH No je pravda, že nejlépe byt uklidím, pokud jsem z něčeho hrozně nervózní, něco mě trápí, nebo uvažuju nad důležitým rozhodnutím. Sedět na zadku u ntb mi potom nepomůže

Morže
1094 příspěvků 27.11.13 14:21
@Muschi píše:
No jo tak já červený dostávám už jen na xicht nebo za nick :-) A k tomu všemu jsem líná a taky podle jistých inteligentních diskutujících i prase páč se doma povaluju bez makeupu a vyžehlený ofiny :-D

A co váš drahý, nelekne se vás, když doma chodíte neupravená, nenamalovaná a s nevyžehlenou ofinou? Copa nevíte, že byste měla být upravená hlavně doma pro svého milovaného? :)

Gräfin
2642 příspěvků 27.11.13 14:26

@TinkaH vy znáte moji matku? Úklid sklepa a kotelny je u nás každotýdenní záležitost…

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 14:27

@Morže No to víte že lekne, to je vždycky rozvod na spadnutí! :-D

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 14:29

@Muschi vyměnit? vyhodit?… pořád hlasuji pro pyžamový den bez šminek a sama doma :-)

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 14:32
@stes píše:
@Muschi vyměnit? vyhodit?… pořád hlasuji pro pyžamový den bez šminek a sama doma :-)

Já hlasuju pro nenamalovaná a bez pyžama..já totiž pyžamo nevlastním…

TinkaH
920 příspěvků 27.11.13 14:32

@Gräfin Pokud bydlí v Šenově tak ano :-D :-D
@Muschi žádné povlečení, nahá a ve stoje, přeci si nezničíte účes!!!
To jako já se doma i učešu, nosím čisté oblečení. Žádný obědový přehled za celý týden, nedéj bože měsíc. Dokonce i řasenku si, páč, když jdu neučesaná a nenalíčená kolem zrcadla, lekám se. Vypadám jakobych roky nespala a k tomu měla chřipku :-). Ale zase na druhou stranu všeho s mírou, cuklíky s čupřinkou na špičce a kostýmek doma fakt nenosím :-d :-D ono by se to do toho nepořádku moc nehodilo.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek