Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 18 Další »
stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 14:33

@Gräfin Tohle bylo moje dětský „trauma“. Máma kromě úklidu šuplíků, garáže a sklepa uklízela (a já musela pomáhat) i půdu. Před Vánocemi to nabralo takový obrátky, že byla schopná zapojit i psa. Naštěstí ne všechny příklady táhnou :-)

Gräfin
2642 příspěvků 27.11.13 14:34

@stes taky to na mě žádné následky nezanechalo - až na to, že tvrdím, že dítě se má odstěhovat co nejdál od rodičů, bezpečná vzdálenost začíná na 200 km

TinkaH
920 příspěvků 27.11.13 14:37
@Muschi píše:
@Morže No to víte že lekne, to je vždycky rozvod na spadnutí! :-D

tak hlavně, že umíte výbornou svíčkovou. Chlapům jde přeci o to, aby jejich žena byla hlavně výtečná kuchařka :-D

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 14:41

@TinkaH No jasně! A když tu svíci vařím nahá jen v zástěře, to je vždycky radosti :-D

TinkaH
920 příspěvků 27.11.13 14:44

@Muschi to ji asi často přípálíte :-D

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 14:52

@TinkaH Já to vždycky víc podleju, už jsem vycvičená :-D

anja.1
272 příspěvků 27.11.13 16:41

@Hanelle5
Já to jako kritiku nebrala.
A na absolutní pravdy jsem také hodně háklivá.

anja.1
272 příspěvků 27.11.13 16:42
@TinkaH píše:
@Morže Podle mě uklízecí gen 100% existuje, protože já ho taky nemám. Neměla jsem po kom úzkostnou touhu po pořádku zdědit. Ale pak si taky myslím, že lidi, kteří mají fakt potřebu mýt jednou týdně celý dům desinfekčním prostředkem a mít všechno seřazené abecedně, podle barev či velikostí nemají moc srovnaný svůj vlastní život a vztahy a je to pro ně složité a proto uklízejí jako pominutí, dává jim to jakýsi falešný pocit kontroly

Naprosto souhlasím, jsem živoucím důkazem. Ale pracuju na zlepšení. :-)

catherinne
13518 příspěvků 27.11.13 17:06
@anja.1 píše:
@Hanelle5
Já to jako kritiku nebrala.
A na absolutní pravdy jsem také hodně háklivá.

Může ji mít jedině kadeřnice ohledně vlasů, že jo?

Betty J.
2031 příspěvků 27.11.13 17:22
@TinkaH píše:
@Hanelle5 a znám i paní co pravidelně gruntuje půdu, sklep a kotelnu. V sezóně jednou týdně vymyje celou sekačku. A když měla děti malé, jednou týdně myla gumové hračky v savu

Mám neodbytný pocit, že znáte mou sousedku.

Nixe Lulu
344 příspěvků 27.11.13 17:27

Na rozdíl od manžela mám teď práci jen na částečný úvazek a tedy dost volného času, takže nemám problém s tím uklízet všechno. Byt máme neveliký, dítě zatím žádné, takže toho opravdu nijak moc není, co je třeba dělat v rámci běžné údržby domácnosti.

anja.1
272 příspěvků 27.11.13 17:43

@catherinne
Tak určitě! To je ta pověstná výjimka, potvrzující pravidlo. :-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 17:48

Neviem čo je horšie, či tie čo tu oznámili, že žehlia aj handru na podlahu, alebo tie čo sa tu teraz chvália ako oni dokážu žiť bez uklidu. Doteraz som si myslela, že najlepšia je zlatá stredná cesta, ale po prečitaní vyhlasení tých čo neupratujú asi pojdem umyť aj diery po klincoch na obrazy.

Hanelle5
65 příspěvků 27.11.13 17:57

@Giulietta Pochybuji, že kterákoliv ze zde přítomných vůbec neuklízí. To jsi špatně pochopila. Jen má každý jiné priority a považuje za důležité něco jiného…

P. S. Takže taková střední cesta, přesně jak píšeš ty, ale pro každého to znamená trochu něco jiného ;)

HertaDeOran
866 příspěvků 27.11.13 18:24

Ad uklízečka - nevadilo by vám že se vám po bytě prochází cizí osoba? Moji známí mají paní na úklid i praní, a to já si teda nedovedu představit, že by se mi cizí paní starala o špinavý prádlo a měla absolutní přehled o mých věcech, i soukromých. A hlavně - znám ženský, jak jsou všetečný a zvědavý, tam jde asi profesionalita stranou…
Mmj známou po troškách nenápadně okrádal člověk, kterýho si najala na venčení psa.

Morže
1094 příspěvků 27.11.13 18:32

@Giulietta Zrovna na vás jsem čekala, že nadnesete poznámku o tom, že tu jsou buď jen uklízecí mašiny nebo špindíry.

dagur
283 příspěvků 27.11.13 18:33

Moje zažitá vůně Vánoc z dětství je vůně leštěnky, maminka leštila nábytek ještě těsně před štědrovečerní večeří. Nemám ráda bordel, ale takhle ne!

Gräfin
2642 příspěvků 27.11.13 18:34

@HertaDeOran nevadí, mnohem víc by mi vadilo muset si umýt okna sama

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 18:35

@HertaDeOran asi by záleželo na tom, kde bych bydlela. V domě se spoustou oken a podlah a několika koupelnami spíš nevadilo. V bytě, kde bydlím, ale jo. Jsem tu skoro pořád a už jen fakt, že tu nějaká další osoba JE a všelijak se tu ometá, by mi šel děsně na nervy.

teetee
499 příspěvků 27.11.13 18:37

@HertaDeOran absolutně bych s tím neměla žádný problém. Pokud by mi někdo chtěl šmějdit ve věcech, budu si myslet něco o jeho úrovni. já se za co stydět nemám. Až na ten nepořádek, se kterým by, předpokládám, dopředu asi počítala :-D

Vlastně jediný důvod, proč paní na uklízení nemám, je ten, že jsem líná dojít i po předchozí domluvě udělat jí klíče

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 18:42
@Morže píše:
@Giulietta Zrovna na vás jsem čekala, že nadnesete poznámku o tom, že tu jsou buď jen uklízecí mašiny nebo špindíry.

Takkže kam si sa zaradila ty? :-D

Mylady2
12413 příspěvků 27.11.13 18:51

@HertaDeOran vůbec :-) a taky bude páč až budou děti netoužím trávit čas úklidem když není důvod

MP Maggie
995 příspěvků 27.11.13 19:17

Při pročítání diskuse jsem si vzpomněla na vypíděný byt ve zkouškovém období. Jenže od té doby už jsem se dvakrát přestěhovala. Asi se dám na univerzitu 3. věku.

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.13 20:14

@MP Maggie Ano při zkouškovém se nejlépe uklízí… :-D

Zajímavý kolik lidí tu píše, že jim manžel férově pomáhá v domácnoti. Když jsem to tu minule rozebírala, tak jsem byla nařknuta z týrání přítele. :-D

Garfie
4456 příspěvků 27.11.13 20:34

@HertaDeOran To praní je trochu zvláštní pocit, to je pravda…ale zase žehlení už mi přijde normální :-)
Já si peru i žehlím sama, ale paní na úklid mám a díky bohu za ni. Dostala jsem na ni doporučení (a zjistila, že ji znám z dětství ze sousedství), je rychlá a precizní. Do zásuvek neleze-a nemá na to ani čas. Jinak upřímně-neuklízím o moc míň než když jsem ji neměla, ale zato je celkově větší pořádek. Ono totiž málokdy uklidíte všechny místnosti najednou jako ona…

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek