Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
666mahu
1490 příspěvků 27.11.13 22:10

@Giulietta, @Hanelle5, limity uklizenosti/neuklizenosti ma kazdy jinde. Myslim, ze jsem zbytecne cistotna, ale lepsim se. :-) Povazuji to za osobni zalezitost. Kdyz jdu na navstevu jsem tolerantni, co mi vadi je stoleta zazrana spina v koupelne a na toalete + spatne umyte mastne nadobi, kdyz mi neco nabidnou. Stalo se mi to parkrat v zivote a do opravdu nechutne spiny se podruhe nehrnu.

666mahu
1490 příspěvků 27.11.13 22:23
@dagur píše:
Moje zažitá vůně Vánoc z dětství je vůně leštěnky, maminka leštila nábytek ještě těsně před štědrovečerní večeří. Nemám ráda bordel, ale takhle ne!

:D Dodnes si pamatuju, jak maminka drhla na Vanoce vsechno vcetne nabytku s vysokym leskem /pro ty, kdo nevi, o co jde: byl to povrch s dyhou, ktera mela casto vyraznou texturu, a na ni lak snad do vysky 1cm/, a na ten, v ramci cistoty, nanasela nesmyslne pripravek s nazvem Diava. Ten se nevpil, jak mel, udelalo to jen hnusny mastny povrch a desne to smrdelo. :D

Karoleenah
2322 příspěvků 27.11.13 23:14

@HertaDeOran Já bych z paní na úklid nejspíš hlavně byla na nervy a nebo ona ze mě, mám ve všech věcech svůj systém a bytostně nenávidím, když mi ho někdo narušuje, takže bych jí asi musela sestavit nějaký seznam jak má co dělat a nebyl by krátký. A taky bych se bála, že mi třeba nějaké oblečení zničí nebo tak, víc než to, že by viděla, jak bydlím a co nosím. Mému chlapci se to děje běžně, hospodyně mu přejela a rozmázla potisk minimálně na třech tričkách co si tak vybavuju (navíc ne levných, on si zásadně kupuje trička v takových těch na můj vkus vzhledem ke kvalitě poněkud předražených skateshopech typu Quiksilver), jenže on by nikdy ani nepípnul, protože paní XY je přece tak milá a hodná… Navíc často i zapomíná douklízet, třeba vytře v koupelně, ale rohožky nechá přehozené přes vanu, nevrátí věci zpátky na umyvadlo po tom, co ho umývala a tak, zapomene utřít zacákané kachličky, no jak říkám, se mnou by nikdo nevydržel, já bych ty lidi za takové věci hrozně kibicovala, protože když už si někoho platím, tak to prostě bude podle mě, že. Jenže pak bych měla černé svědomí, protože na úklid jsem neskutečná lemra a právě teď třeba přes tu horu papírů, psacích potřeb, kuchařek a nevím čeho ještě nevidím desku psacího stolu.

bestia
2300 příspěvků 28.11.13 00:02

Upratovacka by v mojom pripade boli dosova vyhodene peniaze.
pred jej prichodom by som totiz zakazdym vypucovala byt do detialov, aby sme neboli za nejake spindiry :D

Hanelle5
65 příspěvků 28.11.13 00:09
@666mahu píše:
@Giulietta, @Hanelle5, limity uklizenosti/neuklizenosti ma kazdy jinde. Myslim, ze jsem zbytecne cistotna, ale lepsim se. :-) Povazuji to za osobni zalezitost. Kdyz jdu na navstevu jsem tolerantni, co mi vadi je stoleta zazrana spina v koupelne a na toalete + spatne umyte mastne nadobi, kdyz mi neco nabidnou. Stalo se mi to parkrat v zivote a do opravdu nechutne spiny se podruhe nehrnu.

Tak pod toto bych se klidně podepsala.
V rámci této debaty jsem si připomněla, jak mě ještě před pár lety manžel opakovaně prosil, abych jeho trička nežehlila a mně se to hrozně příčilo. Dnes trička nežehlím a už mi to přijde normální (pravda, dopomohla mi k tomu sušička - když se prádlo hned vytáhne a poskládá, tak se spousta věcí opravdu nemusí žehlit).

Morže
1094 příspěvků 28.11.13 00:15

@Giulietta No já se řadím mezi zlatou střední cestu, ale ostatní na mě koukají jako na někoho, kdo si neumí pořádně uklidit :D Tak si to přeber jak chceš :D rozhodně nejsem někdo, kdo by měl vydezinfikovaný celý byt :D

zwedavka
1281 příspěvků 28.11.13 07:56

Jako o zlaté střední cestě o svém systému úklidu smýšlí snad každý :-)

HertaDeOran
866 příspěvků 28.11.13 09:45

@bestia
Asi bych to měla podobně. Neříkám, že si úklid užívám, ale když se odlepím od kompu, pustím si http://www.youtube.com/watch?… a jdu si zavytírat, vůbec mi to neva a neberu to jako podřadnou práci. Cítím i uspokojení z výsledku, navíc nesnáším bordel na zemi a chuchvalce prachu, nepořádek mě zneklidňuje a nemůžu pracovat.
Mmj vydělá si taková hospodyně aspoň 15.000 měsíčně? Protože nejvíc degradující a demotivující je, když furt makáte a není za to dostatečná odměna. Jinak pro domácky založenou ženu s dětmi může být práce hospodyně i příjemná. Možná pro ní může být překážkou ten společenský status „služka“, ale pokud jsou za to normální peníze, tak je to vlastně pěkná, klidná, relativně čistá práce v interiéru a bez stresu! (pokud po vás nešlape domácí panička :)

666mahu
1490 příspěvků 28.11.13 10:07

@Hanelle5, co trička, já žehlila naprosto všechno (snad kromě podprsenek), dokonce i manželovi ponožky a dětské bavlněné punčocháče (bylo to v době, kdy ponožky neobsahovaly pružná vlákna), takový jsem byla cvok. :D
I když jsem podle mnohých stále přehnaně čistotná, značně jsem polevila v intenzitě. Nepovažuji přehnanou čistotu za standard, k cizím domácnostem jsem tolerantní.

Příspěvek upraven 28.11.13 v 10:48

yako
3225 příspěvků 28.11.13 10:16

@HertaDeOran kolik má hospodně nevím, ale myslím si, že to nebude nějak extrémě málo. Moje teta chodí uklízet do bohatých rodin - aby měla na klobouky :). Je v důchodu, určitě ty peníze nepotřebuje, prostě se jí nechce sedět doma a čekat až umře.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.13 10:20
@yako píše:
@HertaDeOran kolik má hospodně nevím, ale myslím si, že to nebude nějak extrémě málo. Moje teta chodí uklízet do bohatých rodin - aby měla na klobouky :). Je v důchodu, určitě ty peníze nepotřebuje, prostě se jí nechce sedět doma a čekat až umře.

Snacha platí 150 Kč na hodinu, úklid domu + žehlení košil.

Alizon
1235 příspěvků 28.11.13 10:24

@Karoleenah @HertaDeOran
Ja pani na uklid mam a uz se ji nevzdam:)
Nasla jsem si ji v dobe, kdy jsem se s 10 mesicnim ditetem vracela do prace a jeste k tomu uklizet a zaroven si zachovat nejaky volny cas a jine aktivity bylo nad moje sily.
Nedela uplne vsechno - o obleceni a pradlo se staram sama. Veci mi neorganizuje (povalujici se svrsky, hracky, osobni veci aj. vecer pred jejim prichodem poklidim) To ze mi vytira podlahu, utira prach a uklilizi koupelnu a kuchyn mi nijak nevadi.
Pani to ma jako praci na plny uvazek - potrebu smejdit ve vecech klientu snad nema - pokud mi otevre skrin a koukne se co tam mam - nemam tam nic co by nemohl kdokoliv videt takze mi to nevadi.
Je to vazne uzasny pocit prijit domu do uklizeneho bytu. Stravit kazdy tyden minimalne 4 hodiny uklidem navic (i tak se nejakemu zakladnimu uklidu + zehleni a prani venuji sama) se mi opravdu uz nechce. Jak to jednou clovek zkusi neni cesty zpet:)
Tady v Belgii je to navic uplne normalni. Nekoho na uklid maji vsichni moji kolegove. Funguje tu system Titres service - koupite si takove poukazky, ktere jdou potom castecne odecitat z dani, takze hodina uklidu vyjde asi na 5-6 euro, coz je v pomeru k platum za hubicku. Volneho casu si cenim vic.

Mylady2
12413 příspěvků 28.11.13 10:26

@Alizon :-) tak určitě je to i morální že ano :-) tím, že Vám se nechce dáte možnost si přivydělat druhému a spokojeni jsou oba!

Alizon
1235 příspěvků 28.11.13 10:26

@Karoleenah
Jinak jsem taky puntickarka a pani jsem si proste casem vycvicila:). Mame domluveny urcity seznam praci ktere dela kazdy tyden a na kterych nejde nic pokazit + ji nechavam vzdycky instrukce s 2-3 body co bude tento tyden navic. Neco nedelala uplne 100% tak jsem ji to rekla a priste to bylo OK. To ze mi v koupelne da odpadkovy kos vzdycky na druhou stranu nez ho mam ja, me sice drazdi ale s tim ji nebuzeruji a posunuji si ho sama.

Alizon
1235 příspěvků 28.11.13 10:30

@Mylady2
Titres service mel prave puvodne fungovat na principu, ze se takto bude davat prace nezamestnanym (myslim ze podobny plan byl nedavno i v CR). V praxi je to ovsem tak, ze vzniklo plno agentur, ktere tady zamestnavaji treba Polky, takze puvodni myslenka uz je nekde jinde, ale spokojeny jsou myslim obe strany.
Ja jsem kdysi pred lety jako au-pair v UK taky hledala jako privydelek uklid a kdybych ho nasla byla bych za ty libry navic vdecna (nenasla, byla jsem v takove hrozne male vesnici).

Entyka
163 příspěvků 28.11.13 11:25

Běžný úklid dělám sama. Na velký úklid a mytí oken chodí 2× ročně kamarádky maminka, která jinak pracuje jako profesionální hospodyně. Mám vždy obrovskou radost, když se vrátím do uklizeného bytu. S úklidem jsem spokojená, jen je třeba vždy přesně specifikovat, co vše si přeji uklidit. V paní mám naprostou důvěru, ale to proto, že se známe.

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.13 11:47

@Gräfin S tím s Vámi naprosto souhlasím.

Garfie
4456 příspěvků 28.11.13 14:05

@HertaDeOran Jinak u mě paní taky vlastně jen setře prach, vysaje a vytře-a umyje koupelnu a kuchyňskou linku. Plus k tomu občas něco navíc, jako třeba okna nebo tak… Bere 100 Kč,– za hodinu, uklízí tuším celkem u pěti-šesti rodin.

yako
3225 příspěvků 28.11.13 14:18

Nemám paní na uklízení, ale když mi chodí au pair hlídat děti, tak automaticky uklízí pokojíček - už ví co kam patří a já nemusím uklízet 1000 pičičurdiček do různých krabiček a to je super. Jo a přerovnává jim knihovnu podle svého vkusu, aby měli knížky navrch co ona má ráda a to mě dojímá :).

dost_bot
2071 příspěvků 28.11.13 19:31

Hm, tak já to mám doma s úklidem asi zařízené blbě - paní mi nechodí žádná a byt se sám uklízet nehodlá :-( Někde jsem něco zanedbala! :-)

HertaDeOran
866 příspěvků 28.11.13 20:03

Díky všem za reakce. Cena 100-150 se mi zdá přijatelná jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Pokud by paní přišla třeba třikrát týdně na dvě hodiny, stálo by to kolem 4.000 měsíčně, což není nic hroznýho.

DanielaS
5301 příspěvků 28.11.13 20:35

Ja dost veci nechavala lezet, kde odpadnou, dum je velky, tak se to muze dost dlouho hromadit a nikdo o to vicemene nezakopava. Ale pohnulo se ve mne svedomi, kdyz jsem jednou zapomnela zamknout a sla na zahradu. Prisel clovek z hlidaci sluzby, vzal za kliku, aby zkontroloval zamceni dveri, ono bylo otevreno, tak obezretne vstoupil dovnitr, podle stavu obyvaku zkonstatoval, ze tam radili zlodeji, a zavolal cetniky. Ehm. Od te doby uklizim svedomiteji.

real.blond
6688 příspěvků 28.11.13 22:03

Damy, nevite nahodou o nejake agenture, ktera by mela nabidku zen na uklid, ktere jsou fakt diskretni?

Příspěvek upraven 05.11.15 v 12:38

Alizon
1235 příspěvků 29.11.13 10:39

@real.blond
Neprijemne, ale tady bohuzel neporadim. A komu to pani prosim vas vykladala? Nejakym spolecnym znamym nebo sousedum?
Moje pani na uklid proste jednou za tyden prijde, zadne spolecne zname nemame, o tom co dela po zbytek tydne vubec nevim. Lidi se kterymi se bavi zase neznaji me, takze vubec nemam ani sanci se dozvedet co kde vyklada.

Mylady2
12413 příspěvků 29.11.13 10:40

@real.blond přestěhovat se :-)

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek