Jak vybrat šicí stroj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
mulen
870 příspěvků 31.5.15 14:42

@smukina mám Janome 920 zatím sice jen chvíli, ale jsem spokojená. A nemůžu si vynachválit jednokrokovou knoflíkovou dírku. Ten druhý neznám, ale podle popisu nevypadá špatně a je o dost levnější. Jen nemá tu jednokrokovou dírku.

vendulael
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.15 08:25

@smukina S těmito stroji zkušenost nemám, ale když jsem před nedávnem kupovala nový stroj, tak mi velmi pomohlo zavolat do Ráje šití, kde jsem se na své předvybrané favority důkladně vyptala. Byli velmi ochotní a strojům rozumí, říkají i případná negativa, zmíní další možné vhodné alternativy. I když jsem stroj nakonec koupila jinde, tak jejich odpovědi mi hodně usnadnily moje rozhodování.

Peťa Koci
6 příspěvků 7.7.15 12:08

Jestli máte rádi Facebook, zvu vás do skupinky Vybíráme šicí stroj, která slouží pro sdílení zkušeností s šicími stroji - porovnání, recenze, náhradní díly, atp.!

https://www.facebook.com/…09571097570/?…

Vzniklo za podpory Poradny Ráje šití www.sici-stroj.cz a www.raj-siti.cz:-)

panmeloni
23 příspěvků 28.7.15 13:26

Milé dámy, prosím vás o radu při výběru šicího stroje. Pročetla jsem různé diskuze k výběru, dotazáala se u pár prodejců a vykristalizovali se mi 3 kandidáti. Jelikož jsem ale začátečník, který chce se šitím teprve začít (zčásti pod vlivem módního pekla :-)), tak nedokážu odhadnout co využiju a co je zbytečné. V plánů mám šití především pro sebe nebo děti, občas nějaký bytový textil nebo úpravy, opravy oděvů.
Původně jsem chtěla stroj do cca 5000 Kč - 2 ze 3 prodejců mi doporučili Brother RH 137 za 5 390 Kč. Pak jsem objevila Brother NV15 , což je nejlevnější eletronický stroj. Mám ráda techniku a elektroniku obecně, takže proto mě zaujal. Nicméně váhám, jestli není lepší dražší mechanický než nejlevnější elektronický, který je i tak o cca 1300 Kč dražší. Podle výrobce je největší slabina elektronického brotheru, že má pouze jeden overlockový steh.
Původně jsem měla ve výběru ještě Husqvarnu E20 , kterou mi ale jeden prodejce vysloveně nedoporučil, nicméně jsem ji objevila v zajímavé akci za 4 340 Kč. K doporučením prodejců jsem troch uskeptická, protože prostě prodejci často prodávají to na čem mají nejlepší marži.
Moje otázka tedy zní: šli byste po ceně a koupili Huskvarnu? Nebo zlatou střední cestu a mechanický brother nebo ocením funkce elektronického brotheru a koupit raději ten? Koho můj příspěvek obtěžuje, omlouvám se a prosím nevyjadřujte se. Ráda bych byla především za zkušenosti majitelek elektronických šicích strojů. Každopádně děkuji všem za rady.

Peťa Koci
6 příspěvků 30.7.15 09:38
@panmeloni

Já mám elektronický šicí stroj - Lucznik Balladynu. Koupila jsem si ho kvůli dekorativním stehům, které mechanické stroje neumí. Obecně jsou elektronické stroje mnohem tišší než mechanické (!), mívají funkce „na tlačítko“, které člku výrazně usnadní práci, jako třeba automatické zapošití niti apod. Taky mívají narozdíl od mechanických strojů horizontální rotační chapač s průhlednou krytkou, který je mnohem snazší na obsluhu a je vidět, kolik zbývá niti na cívce. Ale koukala bych se u el. i mech. hlavně po síle motoru, např. 85W (70 motor + 15 žárovka) je už dobrý, silný stroj.
Mimochodem jestli kupujete jen podle značky, tak všechny stroje se dnes vyrábí v Asii, často v úplně stejných továrnách, v Evropě se jen smontují nebo přebalí a nalepí se na ně různá cena podle značky!
Doporučuju zavolat na poradnu Ráje šití (725 505 344), prodávají téměř všechny značky šicích strojů, co jsou na trhu, už asi 15 let a určitě vám stejně jako mě poradí, do čeho se vám vyplatí jít. Mně třeba řekli i jak moc jsou které značky poruchové, kolik mívají reklamací. (y) Hodně štěstí.

Příspěvek upraven 30.07.15 v 11:34

panmeloni
23 příspěvků 30.7.15 10:28
@Peťa Koci píše:
Mimochodem jestli kupujete jen podle značky, tak všechny stroje se dnes vyrábí v Asii, často v úplně stejných továrnách, v Evropě se jen smontují nebo přebalí a nalepí se na ně různá cena podle značky!
Doporučuju zavolat na poradnu Ráje šití (725 505 344)

Děkuju za zkušenosti. S rájem šití jsem se také radila, právě oni a ještě druhý prodejce mi doporučili brother. Zatímco třetí moc brother neodporučoval. Pohybuji se v obchodě, tak vím, že ne všude to bohužel chodí tak, že doporučují nejkvalitnější zboží :-(
Je mi jasné, že se dneska skoro všechno vyrábí v Asii. Jde spíš o to, že když výrobce něco zadává tamním fabrikám, tak vybírá materiály, konstrukci apod. Ale zase je to hodně relativní…

Peťa Koci
6 příspěvků 30.7.15 11:31
@panmeloni píše:
Děkuju za zkušenosti. S rájem šití jsem se také radila, právě oni a ještě druhý prodejce mi doporučili brother. Zatímco třetí moc brother neodporučoval. Pohybuji se v obchodě, tak vím, že ne všude to bohužel chodí tak, že doporučují nejkvalitnější zboží :-(

Záleží na konkrétní zkušenosti prodejce. V rámci jedné značky jsou kvalitnější modely a také některé hodně nekvalitní. Třeba zrovna uvedený model Husqvarny je narozdíl od ostatních strojů té značky méně kvalitní a slabší. Taky má horší dostupnost příslušenství. Já na dostupnost příslušenství a kvalitu servisu hodně dám, protože levnější stroj obecně znamená větší šanci na poruchu a mít pak potíže se servisem se může prodražit natolik, že se dostanete cenově ještě výš, než kdybyste koupila dražší stroj. Asi i z tohohle důvodu vám doporučili Brother, protože ten má záruku 3 roky a dobrý servis i příslušenství. Ten elektronický model je, co jsem slyšela, hodně dobrý. Tak bych si kladla otázku, jak moc potřebujete víc typů overlockových stehů?

Moir
2591 příspěvků 30.7.15 12:05
@Peťa Koci píše: . Taky mívají narozdíl od mechanických strojů horizontální rotační chapač s průhlednou krytkou, který je mnohem snazší na obsluhu a je vidět, kolik zbývá niti na cívce.
Příspěvek upraven 30.07.15 v 11:34

mnoho mechanických šicích strojů má horizontální rotační chapač, to rozhodně není vlastnost, kterou by oplývaly toliko elektronické šicí stroje

Leather lover
342 příspěvků 30.7.15 12:19

Mám doma stroj Janome 415, používala jsem minimálně, šití mě nějak nechytlo, je mu asi rok a půl, jako nový. Pokud byste někdo měl zájem, prodám za 3 600,–. Zdarma k němu přenechám nějaké látky. Nový nyní stojí 5 200,–.

Peťa Koci
6 příspěvků 30.7.15 12:31
@Moir píše:
mnoho mechanických šicích strojů má horizontální rotační chapač, to rozhodně není vlastnost, kterou by oplývaly toliko elektronické šicí stroje

Tak to se omlouvám, jestli to tak je.:-) Já jsem se s nimi osobně zatím nesetkala.

Moir
2591 příspěvků 30.7.15 12:34
@Peťa Koci píše:
Tak to se omlouvám, jestli to tak je.:-) Já jsem se s nimi osobně zatím nesetkala.

Je to tak, jeden mám doma, Janome 525S, tak polovina mechanických šicích strojů od cca 5000 Kč výše má horizontální chapač.

magda03
3 příspěvky 7.9.15 16:07
Šicí stroje

Pěkný den všem :-)

chtěla jsem se zeptat, jestli znáte šicí centrum Haišman? Já jsem o něm něco málo slyšela a taky viděla jeho e-shop a docela mě jejich e-shop zaujal. Podělím se tedy o odkaz, který je http://www.sici-stroje-overlocky.cz/22-sici-stroje. Mají snad všechny šicí stroje kvalitních značek, co existují :-).

volfish
945 příspěvků 7.9.15 19:39

@magda03 e-e, nemáte Janomky.

magda03
3 příspěvky 8.9.15 13:02
Šicí stroje

Ahoje-e, nemáte Janomky? Nerozumím tvé odpovědi…

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.15 13:08

@magda03 nemají v nabídce šicí stroje zn. Janome.

magda03
3 příspěvky 8.9.15 13:16
Šicí stroje

Jo ták :-). Promiň…Ne tuhle značku bohužel nemají. Nebo jsem se alespoň ještě teď mrkla a nenašla. Značky mají: BABYLOCK, BERNINA, BOBBIN, GRITZNER, HUSQVARNA VIKING, JUKI, PFAFF, SINGER. Však se mrkni sám odkaz viz můj první komentář.

Fatabuna
152 příspěvků 8.9.15 14:13

Dobrý den všem, jsem těsně před koupí šicího stroje, vybrala jsem si značku Janome a už asi dva týdny váhám mezi 423S a 525S. Na prvním mě láká celokovové provedení a byl mým naprostým favoritem, ale pak jsem se dočetla, že 525S má „drop in bobbin system“. Omlouvám se, nevím, jak je to česky, ale tenhle způsob vkládání spodní cívky horizontálně je prý jednodušší a zabraňuje zacukání spodní nitě. Ráda bych znala názor vás ostatních. Je to opravdu taková výhoda? Byla jsem zvyklá šít na šlapací Veritasce s vertikálně umístěnou spodní cívkou a nit se mi nikdy nezadrhávala. Pak jsem chvíli šila na Singeru, který měl horizontální cívku. Nepozorovala jsem velký rozdíl v uživatelském komfortu. Výbava obou Janome modelů je srovnatelná. Co myslíte, zkušené švadlenky? Je lepší vybrat model s horizontální cívkou nebo celokovový stroj? Předem děkuji za názory.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 8.9.15 14:18

@Fatabuna Neporadím vám, který, ale mám ten 525S a jsem s ním max spokojená. Předtím jsem měla půjčený 40 let starý Veritas s vertikální cívkou a byl to vždycky trochu boj (mám malé ruce a krátké prsty :-). Ta cívka se vkládá horizontálně fakt líp, vidíte na to a je to hned.

volfish
945 příspěvků 9.9.15 13:05

@magda03 tak jinak - strčte si tu reklamu někam.

Moir
2591 příspěvků 9.9.15 14:37

@Fatabuna celokovový stroj - to je takový trochu chyták, vevnitř to bude stejné, jen tělo má 4… stroj kovové, takže je těžší, pravděpodobně stabilnější, ale to bude asi všechno, 525S mám, už 4 nebo 5 let a sice bych šla ještě to vyššího modelu, ani nikdy, nikdy nechci CB/kyvný chapač, který má ten nižší model, měla jsem to u Veritasky, ale na tu snadnost rotačního/drop-in chapače se tak strašně snadno zvykne, vidíte kolik niti zbývá (ne, že by to k něčemu bylo, stejně dojde pár stehů před koncem švu), vyměněno během pár vteřin, jen po odklopení víčka, žádné „rozmontování půlky předku stroje“, ale je to o zvyku, při přímém srovnání CB chapače a rotačního, je druhý výrazně tišší
lobbuju za 525S :)

marca
450 příspěvků 9.9.15 15:30

Taky vybírám Janome. Koukám na 605 QXL, prý nejlevnější model s automatickým odstřihem nitě. To mě dost nalákalo. Máte to někdo?

Fatabuna
152 příspěvků 10.9.15 18:09

@Moir Děkuji, váš názor mi moc pomohl v rozhodování.

Nyxx
512 příspěvků 10.9.15 20:28

Podělím se s vámi o svou zkušenost. Před šesti lety jsem si koupila šicí stroj Veronica. Hned zezačátku byl problém s chapačem (vertikální)- otočil se, jak neměl, zasekl se a stroj nešil. Přiznám se, že vzhledem k tomu, že opravna byla daleko, stroj těžký a já nemám auto, zajistila jsem chapač drátkem a šila. Nedávno mi ve stroji začalo divně drnčet, i přinesla jsem ho do opravny na Bělohorské. Je tam už měsíc. Pán mi řekl, že šicí stroje Veronica mají obecně problémy s chapači. Nejprv objednal nový, ale ani ten nebyl neporuchový, takže nyní je můj stroj ve firemním servisu. Doufám, že ho ještě uvidím, i když stejně není jisté, jak dlouho bude ještě šít. Pán mi doporučoval tento šicí stroj , ale já se bojím té elektroniky. Moje babička má šlapací Minervu minimálně padesát let, je to nejlepší šicí stroj na jakém jsem kdy šila a pořád funguje, druhá babička má asi čtyřicet let Singer, mamka má nějakých třicet let Veritas. Jak to, že ten můj stroj je za šest let skoro na odpis?

marca
450 příspěvků 11.9.15 08:27

Čím víc funkcí, tím víc se to kazí ;-) Stejně jste ten stroj musela dát do servisu, i když elektroniku neměl, takže je asi hlavní najít stroj, který je známý dobrým servisem.

wendulinaa
45 příspěvků 2.11.15 00:35

Já jsem dostala šicí stroj od našich k narozeninám. Jednou jsem se o tom zmínila, že chci šít a oni mi ho koupili. Jsem ráda, že jsem nemusela vybírat sama, protože bych se pro žádný asi nerozhodla.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek