Jak vytáhnout lodičky, případně kde příště nakupovat? :D

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Statniceseblizi
12 příspěvků 26.5.21 08:45
Jak vytáhnout lodičky, případně kde příště nakupovat? :D

Před asi třemi měsíci jsem si koupila nové lodičky, včera jsem se měla podruhé na sobě a opět dřely. Značka Graceland z Deichmannu. Velikost 37, v obchodě při zkoušení mi přišly v pohodě. O číslo větší mi byly velké, půlčísla tahle značka nemá.
Běžné boty mám 39, poslední lodičky byly 38 taky Deichmann, ale nevím, která značka, myslím taky Graceland. Ty byly skvělé, měla jsem je několik let, než jsem odřela podpatek.
Teď jsem koupila tyhle a nevím, co s nimi.
Preventivní náplasti jsem měla, achilovky odřené znova. A vepředu u palce puchýř.
Je to jen tou velikostí? Že jsou malé? Nebo špatný tvar boty?
Až se zahojí nohy, zkusím je pomalu rozchodit v ponožkách, případně rozklepat.
Ale přemýšlím, kde nakupovat příště? Jakou značku? Chci kvalitní boty a nebojím se si připlatit, tak do dvou tisíc, když budou kvalitní, pohodlné a vydrží.
Loni měli u Bati hezké slevy, ale už jsem to nestihla. Jak to tam je s kvalitou bot?

Reakce:
mimi
318 příspěvků 26.5.21 09:29

@Statniceseblizi
natiahnete a rozklepete ich iba v tom pripade, ak su kozene. Kozenkove nenatiahnete. Roky som nakupovala u Deichmanna, nosila som do zodratia, s nadejou kupila dalsi par (islo o snurovacie kozene polobotky), a po par mesiacoch (nie kazdodenneho) nosenia sa podrazka nerovnomerne zoslapala, ze som mala problem sa v topankach postavit rovno (vahou to nebolo). Druha skusenosti, ked sa mi zodral dezen na podrazke za mesiac, topanky som nosila tak tri krat v tyzdni do kancelarie, a odmietli mi ich zobrat na reklamaciu. Ze ktovie ako som ich ten mesiac nosila (elegantne snurovacie poltopanky nosene v kancelarii). Nechce som sa s nimi hadat, nosila som tie topanky aj ked sa trochu smykali. Takze do Deichmanna uz chodim iba kupovat vlozky do topanok, tie maju dobre.

Accuracy
59 příspěvků 26.5.21 09:53

Graceland z Deichmannu jsou, pokud se nemýlím, plast. Takže je neroztáhnete nijak.

Já před 10 lety kupovala kožené z Geoxu. Je to týden, co jsem se s nimi musela rozloučit, protože mi začala praskat kůže v ohybu u prstů. Do té doby jsem je nosila téměř denně s výjimkou zimy, chodila jsem s nimi po kočičích hlavách, několikrát jsem v nich zmokla, nosila jsem v nich tlusté punčocháče, tenké silonky nebo taky nic, a stále byly pěkné, pohodlné, nepadaly, neklouzaly, fungovaly. Měnila jsem jim podpatek jednou na jedné lodičce. Jinak jsem je párkrát do roka nakrémovala. Žádnou další údržbu nepotřebovaly.
Když jsem teď byla v Geoxu, nenabízeli jediné lodičky. Přes internet by se daly sehnat, ale buďto mají hrubý podpatek, což se mi nelíbí, nebo špičku, což nesnesu na noze (ty předchozí měly mandlový tvar a pohodlný středně silný podpatek - fakt jsem v nich vydržela celý den, aniž by jakkoli vadily). Takže taky nevím, kde budu shánět adekvátní náhradu. :/

Statniceseblizi
12 příspěvků 26.5.21 10:16
Jiné značky v Deichmannu

A nevíte, jak jsou na tom jiné značky v Deichmannu? Třeba 5th Avenue?

Accuracy
59 příspěvků 26.5.21 10:27

Ty by měly být kožené. Ale osobní zkušenost nemám.

kalivrata
649 příspěvků 26.5.21 10:59

@Statniceseblizi Ty jsou kožené, ale jsou stejně mizerné kvality jako ty plastové. Já je nosím, protože boty ráda střídám podle oblečení, ale žádná velká kvalita to není. Baťa totéž, ale tam mají stejné kopyto jako moje noha, takže mi dobře sedí. Opravdu dobré lodičky mám od Tamaris, ale mám je jen jedny, tak nevím, jestli to není náhodný dobrý kus, a teď vypadají dobře a trvanlivě i nové lodičky od Wojas, ale ty mám teprve krátce.

Accuracy
59 příspěvků 26.5.21 11:10

Tamaris by mohlo být fajn, mám od nich pár oxfordek, také obecná spokojenost.

BeKaa
658 příspěvků 26.5.21 11:33

Já mám z Tamaris kozačky a jsou to nejpohodlnější boty, které mám. Lodičky si tam chci koupit taky, ale zatím jsem nenašla žádné, které by se mi líbily.

Statniceseblizi
12 příspěvků 26.5.21 12:15
Omyl

Ty minulé lodičky byly z CCC :D

Statniceseblizi
12 příspěvků 26.5.21 12:16
@BeKaa píše:
Já mám z Tamaris kozačky a jsou to nejpohodlnější boty, které mám. Lodičky si tam chci koupit taky, ale zatím jsem nenašla žádné, které by se mi líbily.

Mají slevu na lodičky na netu- kožené, poslední kus, ale netroufnu si je koupit bez zkoušení :/

LorelaiH.
3399 příspěvků 26.5.21 18:52

Mám dvoje lodičky Michael Kors. Jsou kožené a velmi příjemné na nošení, i když mají vyšší a tenký podpatek. Jsou sice dražší, ale třeba když jsem kupovala ty druhé, tak byla zrovna na Zalando 40% sleva, a to už se pak vyplatí.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek