Jak získat styl

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.13 07:48

@JazzmineTea Hodně dívek, které sem píší, je už hodně vyrostlých. Spíš si myslím, že čím starší, tím militantnější :-)

Lachenauerin
544 příspěvků 27.3.13 12:11
@Sibyla píše: … Jakoby se paní a dívky české obávaly, že budou příliš nastrojené, příliš urputně sladěné (další pěký výraz), že se příliš chtějí líbit a berou se příliš vážně …

Jo, tohle bude vliv takového toho „paradigmatu“ té správné holky do nepohody. Nevím, kde se vzalo, ale prostě tu je.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 27.3.13 12:26

Ono to chce mít trošku nadhled a v šatníku víc než jeden styl. To co je někde přímo žádoucí to je jinde jako pěst na oko. Rozhodně budete vypadat směšně pokud půjdete učit do laboratoří v sukni, na podpatcích, ve svetříku a s náhrdelníkem, úplně stejně jako budete vypadat nepatřičně ve vorvaních a outdoorovém tričku v galerii.

JazzmineTea
468 příspěvků 27.3.13 12:39

Přidat práce :)

ooola
129 příspěvků 27.3.13 12:49
@Sibyla píše:
Určitě. A s tím paradoxně souvisí citát z článku pí Oravcové: Ženy sa často boja, aby „niečo nepokazili“, aby nevyzerali nápadne, výstredne, smiešne alebo neprimerane. Často tu padá výraz shodit outfit, shodit eleganci* u oblečení, které eleganci nevidělo ani z rychlíku. Jakoby se paní a dívky české obávaly, že budou příliš nastrojené, příliš urputně sladěné (další pěký výraz), že se příliš chtějí líbit a berou se příliš vážně - takže místo aby dotáhly detaily, shodí vše teniskami nebo bundou.

Třeba já se příliš nastrojená opravdu necítím dobře, radši si vezmu krátkou sukni a barevné punčocháče a je mi fajn, než abych se v pouzdrových šatech ke kolenům musela pořád ošívat a nervózně se prohlížet v každé výloze. A o to podle mě jde - aby lidé vnesli do svého odívání trochu osobitosti a ne, aby se snažili o co nejdokonalejší eleganci (byť by pak byli sebekrásnější). Ale nezaměňujte to prosím s „vezmu si tenisky a džíny, protože tak je mi nejlíp“ - to je zase druhý extrém.

modny guru
280 příspěvků 27.3.13 14:03
@Beruska bez tecek píše:
Ono to chce mít trošku nadhled a v šatníku víc než jeden styl. To co je někde přímo žádoucí to je jinde jako pěst na oko. Rozhodně budete vypadat směšně pokud půjdete učit do laboratoří v sukni, na podpatcích, ve svetříku a s náhrdelníkem, úplně stejně jako budete vypadat nepatřičně ve vorvaních a outdoorovém tričku v galerii.

Neviem, co by na tom laboratoriu v sukni a podpatkoch malo byt divne, prave tak si predstavujem svoju vysnenu profesorku - bluzka, sukna, nahrdelnik, a na tom biely plast, ktory do laboratoria byt musi:)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 27.3.13 14:06
@modny guru píše:
Neviem, co by na tom laboratoriu v sukni a podpatkoch malo byt divne, prave tak si predstavujem svoju vysnenu profesorku - bluzka, sukna, nahrdelnik, a na tom biely plast, ktory do laboratoria byt musi:)

No třeba přenášet na podpatcích 20 kilový experiment z jednoho stolu na druhý není úplně ideální ;-) V laboratoři vám takovéto oblečení bude ubírat na výkonnosti.

Roseline
2319 příspěvků 27.3.13 15:27
Styl x styl

Chtěla jsem jenom vysvětlit, že dotazem na styl jsem měla na mysli osobitý styl (nikoliv styl jako škatulku - sportovní, elegantní, rockerský… - to ne), nějaké typické znaky v oblékání.
Podle mě téměř nikdo nezapadá na 100% do jedné kategorie módního stylu (viz. příspěvek @Beruska bez tecek)

modny guru
280 příspěvků 27.3.13 15:36

@Beruska bez tecek
Mama ma kedysi casto bravala do laboratoria, a sice ona sa tak neoblikala (to bolo preto, ze ona sa tak neobliekala nikdy) ale niektore jej kolegyne ano. Vacsinou nenosili 20 kilove experimenty. Ale rozumiem, co chcete povedat:)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 27.3.13 16:03

@Roseline Já myslím, že takový styl jaký máte na mysli, buď žena má a nebo ne. Považuji ho za vrozený. Samozřejmě se dá ledasco dohnat tím, že si nastuji módní magazíny, ale takový ten cit pro módu se naučit nedá. Btw já ho třeba nemám a i když povětšinou vypadám k světu chybí tomu taková ta lehkost ve smyslu: tak a teď si do copu zapletu fialový šátek a bude to úplně super :-)

julie74
3828 příspěvků 23.10.18 15:50

Tohle téma mě zajímá, tak zkusím jestli se nepovede oživit. Nějak jsem si poskládala nový šatník, celkem přesně vím, co tam nechci a jaké styly tam nechci. No jo, ale ještě by to chtělo přijít na to, co tam CHCI.
Protože rady, hlavně si musíte vytvořit vlastní styl, pindypanda… už tam ale chybí rada, JAK… Takže až na pár věcí mám samé basic kousky, ale chybí tomu takové to něco, co by z toho udělalo opravdu zajímavou věc. Jak na to přijít… Jak to děláte ? Můžete definovat svůj styl a říct co je to NĚCO co váš vzhled dělá zajímavým a dodává vám styl ???

Oldyn
6401 příspěvků 23.10.18 16:23

@julie74
Komu není s hůry dáno…:D
Styl neřeším, nosím černou s černou, občas světle šedou a moje značka je nápadný prsten z bílého zlata a chřestím kroužky na zápěstí. Nosím všechno, kromě mini a legín.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 16:46

@julie74 Zajímavé téma. Několik lidí mi řeklo, že mám svůj styl a já vlastně nevím, z čeho tak usoudili. Vím, že si vybírám podobné věci (věci stejného stylu), asi je nějak osobitě osvěžím a zkombinuju, ale kdybych to měla vystihnout, vlastně čím a jak se (případně zda vůbec)odlišuju, tak to neumím. Popřemýšlím nad tím.

julie74
3828 příspěvků 23.10.18 17:01

@Oldyn no to máte pravdu, komu není shůry dáno, ale zase mluvíme tady o oblékání, ne o touze stát se Michelangelem :)))
to co píšete se mi zdá dobrá připomínka, máte svůj prsten a náramky, to se mi zdá dobré, někdo má celý život stejně vlasy, určité brýle, je to jeho podpis. Ale to nebude můj případ, to nedám :)))

julie74
3828 příspěvků 23.10.18 17:04

@JarkaJ zkuste přemýšlet a napište … čím osvěžíte…
mě se moc líbí, jak je dneska v módě vzít si elegantní věci a pak k tomu něco z jiného stylu, hrubé boty, sportovní…

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 18:00

@julie74 já vím, prozradím jak osvěžím :-) a dostanu nálož za pekelnost :-) Ale vím, co neumím: nosit minimalistické věci, vzít si botasky k sukni nebo baloňáku (pardon, trenčkotu) a spoustu jiných módních věcí. Jsem vlastně módní konzerva.

Sépia
426 příspěvků 23.10.18 18:34

O štýloch píše aj stylistka z Bratislavy Adriana Čížiková na svojom blogu:
http://vizazista.sk/…veci-zladit/,
Každý štýl má svoj článok a k tomu aj obrázky na Pintereste, ktoré napovedia viac ako 1000 slov. Ak neviete čo sa s čím hodí, je to výborná pomôcka.

julie74
3828 příspěvků 23.10.18 19:29

@JarkaJ vy dostanete nálož, což vám může být ukradené, a já budu mít třeba inspirace, což by vás mělo těšit :))) :)))
za módu sportovních bot k sukni nebo šatům jsem strašně ráda, doladím to, ale to je přesně to co potřebuji. Jedna z věcí co nemůžu, je pokus o elegantní styl včetně všeho, jak mi radili vedle doladit punčocháče třeba s šátečkem, nebo lodičky k úzké sukni a ještě třeba halenku a ne triko. Prostě celé na elegantno.

julie74
3828 příspěvků 23.10.18 19:53

@Sépia teď budu za protivu, ale to jsou podle mě zrovna ty rady co mi vůbec nepomůžou. Jednak si nejsem úplně jistá, že paní popisuje ve svém popisu sportovně městského stylu to co se za něj vydává na pinterestu, a pak mi to přijde strašně prvoplánové - rebelský styl je prostě urvaná patnáctiletá rokerka. Promiňte :)))

julie74
3828 příspěvků 23.10.18 19:56

Jak byste nazvali tenhle styl ? To se mi třeba moc líbí, to jsou první stránky kde se mi líbí klidně polovina toho co tam Caroline prezentuje, odmyslíme-li že její kousky stojí cca jako moje auto :)))

giuliettka
8374 příspěvků 23.10.18 20:09
@julie74 píše:
@JarkaJ vy dostanete nálož, což vám může být ukradené, a já budu mít třeba inspirace, což by vás mělo těšit :))) :)))

Túto pani a jej rady poznáte?
http://www.maitaispicturebook.com/
https://cz.pinterest.com/…14913514316/

Sépia
426 příspěvků 23.10.18 20:47

@julie74 Rebelský štýl zahŕňa viac štýlov - punk, gothic… je popísané v článku čo tam patrí, žiadna 15- rockerka. Napríklad Vivien Westwood sem patrí. Ten mestský športový je popïsaný slovne aj ilustračne pre mňa dosť zrozumiteľne.
Pre športový mestský štýl je charakteristická praktickosť a jednoduchosť oblečenia aj doplnkov, športovo pôsobiace detaily, pracky, zipsy, výrazné štepovanie. Pohodlnosť odevu je dôležitá podobne ako v naturálnom štýle.

Športový štýl veľmi často nazývajú moje klientky “ športovo-elegantný“. Tým chcú vyjadriť, že vyslovene športový odev si neoblečú, že to musí byť viac dressy, vyššia úroveň odevu.

Športový mestský štýl je to, čo sa často ľudovo nazýva “ športovo-elegantný štýl“. Tento štýl sa bežne štylisticky nazýva len „športový“, ale pre jasné odlíšenie som ho nazvala športový mestský štýl.

Oblečenie určené na šport, outdoor aktivity, do lesa, alebo vyslovene športový odev je niečo celkom iné – nájdete ho v boarde Sportswear a bude vám naprosto jasné, čo tým myslím. Športový štýl je jednoducho mestský športový štýl, nie oblečenie do fitka či na hory. Športový štýl má rôzne podoby – viac športové outfity na voľný čas, aj elegantnejšie outfity vhodné do práce v kancelárii v neformálnych odvetviach."
Tento štýl je v našich končinách dosť obľúbený.
Naviac, štýly sa môžu aj miešať, ale to už je o osobnom prístupe. Článok a názorné obrázky ukazujú neznalým módy a štýlov čo s čím kombinovať. Mne to pomáha.

Příspěvek upraven 23.10.18 v 21:41

Sépia
426 příspěvků 23.10.18 21:37

@julie74 To je už jej osobný mix, takže jedným názvom štýlu sa to ani nedá nazvať. Klasický, prirodzený - ležérny, športový… pomixované spolu. Prvoplánové sú články o univerzálnom šatníku pre všetky ženy bez rozdielu životného štýlu, farebného typu a pod., v ktorých sa dočítate že nutne potrebujete bielu košeľu a články o " must have" bez čoho sa ani žiť nedá ;-) To sú rady k ničomu, nie štylistický odborný výklad o tom čo ktorý štýl obnáša a názorné ukážky z ktorých aj módny analfabet pochopí čo sa k čomu hodí.

Sépia
426 příspěvků 23.10.18 22:17

@giuliettka Tú poznám z Pinterestu a je fajn, dík za tp na jej blog ;-)

holly.golightly
46 příspěvků 23.10.18 22:45

Já bych řekla, že je to hlavně o zkoušení toho, v čem se člověk cítí nejlíp, a o času, než si člověk ten svůj styl vytvoří. Někdo ho najde dřív, někdo vystřídá víc způsobů oblékání, než najde to, co mu sedí. A taky bych řekla, že se styl může měnit s životní etapou, věkem a podobně. Určitě to ale chce mít nějakou představu o tom, co se mi líbí, třeba na fotkách, najít tam shodné prvky a ty se pokusit zařadit do šatníku.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek