Jak získat styl

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Sépia
426 příspěvků 24.10.18 05:22

@julie74 Rady JAK si ten štýl alebo šatník vytvoriť sú tu popisne aj názorne, v každom štýle je popis jeho prvkov a preklik na Pinterest kde je množstvo obrázkov odevov, obuvi, kabeliak, doplnkov čo sa spolu hodia. Myslím že viac názorne ako na to bez konzultácie to už ani nejde. Jednoducho ako píše aj @holly.golightly a pani to tak tiež doporučuje - pozrieť a skúšať v čom sa človek cíti dobre.
http://vizazista.sk/…-a-pohodlny/
http://vizazista.sk/…aticky-styl/
http://vizazista.sk/…l-odievania/
http://vizazista.sk/…nticky-styl/
http://vizazista.sk/…belsky-styl/
A ukážky zo štýlov sú aj pre farebné typy - takže pokiaľ viete ten svoj, nájdite si ho. Podľa fotiek vyzeráte ako niektorý zimný. Možno tmavá zima?

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 11:09

@Sépia díky, přesně na tyto popisy jsem už v minulosti narazila. @julie74 tipuji Vás i podle vybraných obrázků, co se Vám líbí, na ležérní a pohodlný. Já jsem se přesně poznala v „klasický a nadčasový“, když kalhoty nebo na cestách tak sportovně elegantní, takže inspirací pro Vás být nemůžu. Hodně nosím kratší saka nebo různé kabátky, halenky a košile. Sukně úzké, skládané, nabrané i plisované, silueta do X, v poslední době víc kupuji šaty, je to jednodušší na kombinaci. Mám ráda nějakou „historizující“ drobnost, retro prvek - třeba vtipnou brož hmyzu. Ze vzorů spíš geometrické - kostka, káro, kohoutí stopa, pepito. Líbí se mi takový styl anglický, jezdecký, (nesmějte se, prosím :-), nebo zas francouzský, ležérní. Nutno dodat, že pracuji jako jednatelka v kanceláři, takže to unosím, ale žádný dress code nemáme, takže kreativitě se meze nekladou. Pokud chcete nosit ležérní, pohodlný styl s jednoduchými střihy a v malé barevnosti, já bych to třeba oživila nějakým nápadným, originálním, extravagantním náhrdelníkem nebo přívěsem, to by mohla být Vaše značka. Ale ve Vašem případě opravdu něco jednoduchého, originálního, designového, žádná cetka.

laislabonita
152 příspěvků 24.10.18 13:24

Myslim, ze je to dost individualni. Mne treba jednou znama rekla, ze mam hippie styl :D coz me popravde trosku sokovalo. Nechapu, jak na to prisla - jo mela jsem nebarvene dlouhe vlasy a nenosila dziny a triko s napisem? Ma tchyne mi zas nedavno, rekla, ze bych nemela nosit cernou, at si vezmu priklad z kralovny Alzbety :D radsi bych brala Kate nez kralovnu…Naopak tenhle tyden mi rekla kolegyne, ze mi cerna moc slusi…tak nevim, asi by clovek opravdu mel dat hlavne na svuj vlastni pocit, jestli se v tom, co nosi citi dobre a sebejiste…

holly.golightly
46 příspěvků 24.10.18 19:13

Problém je asi taky to škatulkování. Myslím, že ne každý se může s čistým svědomím zařadit do nějakého konkrétního, někým jiným definovaného stylu, třeba z těch, které jsou v příspěvku @Sépia. Nejsem si jistá, jestli to může někomu, kdo svůj styl hledá, víc pomoct nebo uškodit. Já jsem se třeba nebyla schopná zařadit vůbec, a to bych řekla, že svůj styl mám.

Sépia
426 příspěvků 24.10.18 22:32

@holly.golightly Problém je len vo vašej hlave, ako to vnímate. Sú rôzne štýly v móde, či sa vám to páči alebo nie. Väčšina žien nevie čo sa s čím hodí a ak je v skrini všetko možné je to ťažké zladiť. Nemusíte sa zaraďovať do jedného štýlu, ale vidíte čo sa spolu hodí. Kombinovať rôzne štýly je už podstatne náročnejšie.

holly.golightly
46 příspěvků 24.10.18 23:05

@Sépia A to já si zase nemyslím, že by většina žen nevěděla, co se k čemu hodí. Někdo ten problém možná má, ale určitě ne většina. Nepopírám, že existují různé styly, ale mám pocit, že tohle striktní dělení až tak moc nefunguje. Asi to může být nějakým vodítkem nebo ukázkou rozdílů, ale mě to vždycky spíš mátlo. Podle mě je důležitější najít si vyloženě vizuální inspiraci, klidně i takovou, kde se styly mísí, a pak to zkusit uvést do praxe.

holly.golightly
46 příspěvků 24.10.18 23:23
@julie74 píše:
Jak byste nazvali tenhle styl ? To se mi třeba moc líbí, to jsou první stránky kde se mi líbí klidně polovina toho co tam Caroline prezentuje, odmyslíme-li že její kousky stojí cca jako moje auto :)))

Netroufnu si tenhle styl jakkoliv pojmenovat, ale jsou tam jasně vidět nějaké prvky, které jde kopírovat. Blogerka kombinuje elegantní kousky s ležérními, až nedbalými. Jako největší problém bych ale viděla to, že jak horní, tak dolní části oděvu jsou volnější, a kalhoty mají ne zrovna lichotivou délku. Což sice vypadá dobře na ní, ale průměrná žena v tom bude vypadat neupraveně. Klidně zkuste třeba volné sako nebo kabát pánského střihu, volný jednoduchý top, ale kalhoty už volit užší. Prostě projet fotky a podle nich doma před zrcadlem zkoušet a zkoušet, dokud se v něčem nebude cítit fakt dobře, že je to ono. Určitě ale netlačte na pilu. Pokud se třeba necítíte na barvy, klidně si jeďte dál v neutrálních odstínech, a barvy můžete začít postupně přidávat, až si budete jistější v kramflecích.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 23:35

@Sépia ja spíš myslím, že většina žen žádný problém se stylem nemá, protože to vůbec neřeší a nosí, co se jim líbí, do oka padne a na co mají. Pak si vytvoří svuj styl jaksi nevědomky, byť na nekoho může působit nevkusně, kolotočářsky nebo usedle …nebo naopak, časem si vytvoří svůj vlastni styl se zajímavým výsledkem. To pro mě znamená mít „svůj vlastní styl“, který není v oficiální škatulce. Nějak moc filozofuju, radši toho nechám :-)

Sépia
426 příspěvků 25.10.18 06:32

@holly.golightly Vy o móde a štýle neviete nič ale mudrujete ako je na škodu že sa stylistky podelila o cenné informácie o štýloch bezplatne na svojom blogu a Pintereste? Za to sa platí a nie málo. Tu máte návod a pomoc čo s čím - presne tú vizuálnu inšpiráciu o ktorej hovoríte. Stačí si pozrieť čo sa vám páči a uviesť do praxe. Jednoduchý manuál. Vy všetko viete - asi ani nečítate žiadne knihy, nevzdelávate sa, všetko proste viete? Väčšina žien vie čo sa k čomu hodí? No asi preto na našich uliciach stretávame ženy ktoré vyzerajú tak ako vyzerajú. Toto vlákno je o tom ako získať štýl, A vďaka za to že sa niektoré stylistky o svoje know how podelia aj na svojich blogoch. Chcela by som vidieť vás, ako vyzerá ten " váš štýl", ktorý neviete nikam zaradiť ( a ani jeho prvky identifikovať). Osobný štýl môže byť mixom z viacerých skupín - o tom je platenà konzultácia. Niektoré štýly sa kombinovať dajú, niektoré sa spolu bijú. Ak niekto spláca dokopy prirodzený-ležérny, elegantný, športový, klasický, romantický, dramatický, rebelský, kreatívny dokopy bez toho aby cítil alebo vedel čo spolu ide, to rve oči. A neviem nad čím filozofujete, @holly.golightly , vy sa obliekajte ako chcete. Všetkým,okrem vás je to úplne jedno. Mne je tiež šumák čo spravíte vy. Tak ako zakladateľka fóra sem dala užitočné informácie od Beatky, ja som pridala k téme linky na ďalší blog a hlavne Pinterest, kde tie ktoré majú záujem sa môžu inšpirovať. To že vy nechcete, lebo neviete ani zistiť čo za štýl vám najviac sedí je vaša vec. Nikto od vás nechce " zaraďovať sa" do jedného jediného štýlu - tak to robí Havlíčková.
@JarkaJ Väčšina žien žiadny problém so štýlom nemá - súhlasím s tým že väčšina to nerieši a oblečie si hocičo.

holly.golightly
46 příspěvků 25.10.18 11:46

@Sépia Děkuji za brilantní rozbor mého stylu, zájmů i vzdělání, a to na základně několika málo řádků, která jsem tady stihla napsat, ale tazatelce to asi moc nepomůže. Mimochodem, nejsem si vědoma toho, že bych zmínila, že neumím identifikovat prvky svého stylu, nebo že nevím, jaký styl mi sedí, protože je to právě naopak, což je taky důvod, proč jsem chtěla tazatelce v této diskuzi poradit.

Sépia
426 příspěvků 25.10.18 12:15

@holly.golightly vstúpila ste na Módne peklo piatimi príspevkami a moc ste neporadila, len že má kopírovať niekoho iného a skúšať. Žiadnu inšpiráciu ste nedala.

Čírina
434 příspěvků 25.10.18 16:16

jeden z nejužitečnějších blogů ohledně stylu je podle mého tento: https://insideoutstyleblog.com/
Pokud mluvíte anglicky…
Je tam přehledně rozebrané, k jakému typu postavy se hodí co,jak zjistit, jaký tedy máte vy typ postavy a mnoho dalších různých užitečných věcí, které vám samy o sobě sice styl nevytvoří, ale poskytnou užitečné vodítko. je to dobrý první krok.

julie74
3828 příspěvků 25.10.18 16:39

Moc díky všem za příspěvky, pořád mám výčitky, že sem taky nic chytrého nepoznamenám, ale prostě mě nic chytrého nenapadá. Snažím se lovit ve všech odkazech co jste sem daly, ale pořád nevím co si z toho pro sebe vylovit. Takže i komentářů se vzdávám.
Ten odkaz od Giulietky na paní s šátky už jsem tu jednou viděla, její čistota a elegance o tom si můžu nechat jenom zdát, ale zkusím podle jejích návodů občas něco umotat. Díky
@Čírina a teda tohle se mi zdá jako zatím úplně nejšikovnější co jsem dostala odkazy, jdu číst a číst, děkuju

VeronikK
1296 příspěvků 25.10.18 17:47

@julie74 Já třeba nenosím k sukni tenisky (leda plátěnky k letní sukni), ale taky nenosím lodičky. Dříve (tak před 20 lety), jsem k sukni nosila polobotky, kožené šněrovací boty (takové jako hnědé kanady) a tak. Dneska se to už nosí běžně. Taky nosím ráda baleríny - měla jsem takové, co vypadaly jako cvičky :-) No a dnes s tím mám trochu potíže, protože nemůžu sehnat ty správné boty… Elegantní oblečení mám ráda, ale spíš takové ležérně/ sportovně elegantní, spíš trochu pánský styl. sukně halenka lodičky taky není nic pro mě :-)

julie74
3828 příspěvků 25.10.18 17:58

@VeronikK jj, mě se móda , některých, sportovních bot k šatům a sukním taky líbí. A pak se mi teda taky líbí oblečení spíš nevýrazné a pak kabelka nebo BOTY hodně výrazné. Pak se mi ještě líbí věci co absolutně nemůžu , takové ty rovné beztvaré šaty… Což nejde s prsama.

Sépia
426 příspěvků 25.10.18 18:25

@julie74 Skúste si to namixovať. Z toho čo ste dala ukážky tej blogerky súdim, že sa vám páči mix športový (ten " športovoelegantný" štýl), prirodzený s jeho prírodnou farebnosťou a voľnými strihmi a k tomu kabelky a obuv dramatické. Mne sa súčasný trend tenisiek ku všetkému (aj ku kabátu) nepáči, ale k športovej sukni (z kordu, manchestru, rifloviny, úpletu) alebo šatám (safari, prepínacie šaty, tričkové úpletové šaty…) áno. A ešte mi to nevadí k romantickému - ak sú to biele tenisky a romantická sukňa alebo šaty. Ja by som si to takto nedala, volila by som sandále, ale to mi oči netrhá.

julie74
3828 příspěvků 25.10.18 19:31

@Sépia no právě pro mě není romantický styl, protože se to ke mně nehodí, na čistě elegantní nemám povahu, zrovna tak nemám vkus a cit na rebelský, i když se mi tam leccos líbí. Pak jsem ještě pochopila, že potřebuji u oblečení celkem velký kontrast, a pak věci, zejména na horní části těla úzké ale neobtažené.Nahoře co nejstřízlivější nezdobené.Ale jde mi ale o konkrétní problémy, třeba teď řeším svetříkový problém :))). Máte rozumné kalhoty a svetřík. Ale je to celé k uzoufání žádné. Co s tím, vyhodit svetříky, jo… ale oni jsou teplotně dost akorát. Někde jsem pobrala, že dva kousky na sobě jsou vždycky nic moc … a fakt jo. Kalhoty, svetřík tsss :)))) totéž nevím jak se nosí kratší svršky s něčím delším pod. Takže to taky neumím… a tak

isko
1855 příspěvků 25.10.18 19:52

@julie74
já nevím, možná špatně vidím, ale ona ta paní s šátky (od G.) taky vlastně má jenom takové jednoduché oblečení, které právě hodně pozdvihne těmi šátky, ne?

julie74
3828 příspěvků 25.10.18 20:03

@isko no jasně, ale paní to umí. Já umím, dejme tomu, satky k venkovnímu použití, ale na dovnitř krom pár svátků vypadám že mě rozbolelo v krku. Ale Giuli mě inspirovala, zkusím nějak doladit satkovou zásobu.

holly.golightly
46 příspěvků 25.10.18 20:08

@julie74 Je super, že máte vychytáno to, že nahoře potřebujete užší a střízlivější věci, aspoň je od čeho se odpíchnout. Zkuste se pro začátek držet poučky, že když je vršek užší, vypasovaný, můžete si spodní část oděvu dovolit objemnější. A naopak. Takže jestli vám lichotí jednoduché svetříky a topy, můžete je zkombinovat s volnýma kalhotama pánského střihu nebo třeba plisovanou sukní. Když budete mít úzký jednoduchý svetřík a k tomu úzké kalhoty, bude to méně zajímavé, než když tam bude nějaký kontrast.

giuliettka
8374 příspěvků 25.10.18 20:09

@julie74 Panebože, riťku mi stiahlo tak, že tam ani zastrúhaný vlas nevojde. :-D
Tá pani má len šátky od Hermès a ja som naozaj nechcela ani náznakom dať najavo, že si máte kupovať šatky Hermès.
Pozrite si aj oblečenie princeznej Dánskej korunnej princeznej Mary.

giuliettka
8374 příspěvků 25.10.18 20:10
@holly.golightly píše:
Když budete mít úzký jednoduchý svetřík a k tomu úzké kalhoty, bude to méně zajímavé, než když tam bude nějaký kontrast.

Srandičky? Srandičky? To nemožete myslieť vážne. :-D

isko
1855 příspěvků 25.10.18 20:46

@giuliettka
Jenže právě proto jsou všechny ty outfity tak pěkné, protože je už na první pohled vidět, že to jsou kvalitní šátky. Žádné hadry. Je to jako s jídlem. Z plesnivé okurky neuděláte dobrý salát, z hadru neuděláte pěkný outfit.
Podle mě to nemusí být zrovna Hermes, ale ať je na nich vidět, že jsou hezké.

julie74
3828 příspěvků 25.10.18 20:48
@giuliettka píše:
@julie74 Panebože, riťku mi stiahlo tak, že tam ani zastrúhaný vlas nevojde. :-D
Tá pani má len šátky od Hermès a ja som naozaj nechcela ani náznakom dať najavo, že si máte kupovať šatky Hermès.
Pozrite si aj oblečenie princeznej Dánskej korunnej princeznej Mary.

Ritku povolte, pochopila jsem že s mým polovičním úvazkem nepůjdu do Hermesu :))), a taky je mi jasné, že je tím způsobena velká část kouzla té paní, ale stejně, svoje šátkové hospodářství krapet zinventarizuji , díky vam

julie74
3828 příspěvků 25.10.18 20:52
@isko píše:
@giuliettka
Jenže právě proto jsou všechny ty outfity tak pěkné, protože je už na první pohled vidět, že to jsou kvalitní šátky. Žádné hadry. Je to jako s jídlem. Z plesnivé okurky neuděláte dobrý salát, z hadru neuděláte pěkný outfit.
Podle mě to nemusí být zrovna Hermes, ale ať je na nich vidět, že jsou hezké.

Doufám že mezi hermesem a hadrem bude celkem veliká plocha působnosti. Protože jinak by většina lidí byla v módní ritce tak jako tak :)))

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek