Jak zkrátit plisovanou sukni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cesnekacka
277 příspěvků 11.01.18 10:31
Jak zkrátit plisovanou sukni?

Dobrý den všem, chtěla bych požádat o pomoc, jak zkrátit kupovanou plisovanou sukni?
Je lépe ustřihmout jí dole? Rozžehlit sklady, aby látka byl rovná a dala se stříhat bez „zubů“ nebo rozhodit pásek a střihnout nahoře? Pak le sukně bude mít v pase více, než je potřeba. Co s tím?

Předem děkuji za reakce. :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

Alterations
611 příspěvků 11.01.18 17:04

@Cesneka Buď tak nebo tak, podle toho, jak se Vám sukně jeví. My ji nevidíme. Obojí je možné i správné. Jen bych jí dole rozhodně předem nerozžehlovala! Střihnout rovně se Vám podaří, když si poznačíte délku a případně našpendlíte na prkno nebo stůl. Pak spodek asi nějak začistíte. Asi overlockem co zahybá látku dospodu anebo dvojím prošitím, čímž Vám vznikne tenký a pevný okraj. Teď je možnost, že už takhle to bude vypadat pěkně a můžete přežehlit pouze 1 až 2 mm okraj. Anebo pokud jsou sklady hlubší to může vypadat divně a budete muset každý hrot skladu sežehlit. Opatrně nejdřív ty co směřují na líc a pak ty opačné. Kdybyste zkracovala seshora a hodně, pak by taky připadalo v úvahu sukni zůžit po celé délce bočních švů.

DRW
1778 příspěvků 12.01.18 12:58

@Cesnekacka krati se pod paskem (tj. vyparat, zakratit a vratit pasek na misto), spodni lem se plisuje jiz vytvoreny a nelze plise opetne zalemovat.

isko
734 příspěvků 13.01.18 09:37

@DRW
Bé je správně. Plisování se nevytváří obyčejným žehlením, takže se ho zřejmě nepodaří ani rozžehlit a zažehlit zpátky, aby to vypadalo stejně dobře jako předtím, už vůbec ne. Vyučená švadlena mi před 25 lety doporučovala stejný postup jako vy - zkracovat v pásku.

DRW
1778 příspěvků 13.01.18 10:24

@isko :) ja jsem vnucka svadleny ze stare skoly, pamatuji si, kdyz mi babi sila plisovanou sukni nebo davala plise na saty, ze se nejprve udelal lem, pak se to nechalo naplisovat (tech druhu plisovani bylo nekolik, dneska je k videni jen ten nejjednodussi a hlavne dilny, kde to delali uplne zmizely) a pak se odev kompletoval dohromady.

Timto vyhlasuji otazku dne: Vite nekdo o dilne, kde provadeji plise v Ceske republice?
Konecne bych realizovala letni saty z latky, kterou hned tak nevyuziju.

isko
734 příspěvků 13.01.18 10:49

Bohužel osobní zkušenost nemám, mohu jenom poradit google - nějaké výsledky na plisovací dílny dal, dávala jsem jednoduché heslo „plisování“

barvinok
451 příspěvků 13.01.18 21:41

@DRW ak by vám to pomohlo, viem o slovenských

DRW
1778 příspěvků 14.01.18 10:20

@barvinok prosim, pokud byste mi nasdilela, byla bych rada. Jezdime na Slovensko casto k manzelovu bratrovi. Dobre reference tady na Morave ma jen pani ze Vsetina.

barvinok
451 příspěvků 15.01.18 07:07

@DRW Martin Šimko z Rajca a pani Klimková z Helpy. Kontakty nájdete na webe/facebooku, ak nie, poskytnem. Náš súbor tam nechával plisovať sukne na drobno, tak neviem, aké majú ostatné formy.
Plisované sukne robia aj Jankiv siblings, ale zrejme robia len hotové výrobky.

Reklama

Váš příspěvek

Do fitka v recyklovaných teplácích

Chce si snad H&M spravit reputaci, nebo opravdu začíná myslet na... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Proč jsme módní chameleoni

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Říká se, že člověk je průměrem svých pěti nejbližších lidí. A platí... Celý článek

Reklama