Jaké dárky nechápete?

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Karla Ku
55 příspěvků 14.1.16 23:10

Sprcháče a ponožky jsou u nás klasika…Bez toho by nebyly Vánoce:)

Dammy
1672 příspěvků 15.1.16 08:32

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 19:22

Garfie
4456 příspěvků 15.1.16 10:19

@jjj777 :-D Znáte tu scénu z Přátel , jak si Monika s Chandlerem mají nadělit vlastnoručně udělané dárky?? A Chandler jí daruje kazetu, kterou dostal od ex?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.16 08:27
žluťásek
2432 příspěvků 21.2.16 10:27

@Giulietta Copak si nevzpomínáte, kolik práce to dalo, tohle téma tady pohřbít?! Za trest půjdu dnes vysavovat všechny utěrky a hadry i s malými flíčky! I když je neděle! :D

AmelieM
1331 příspěvků 21.2.16 16:35

@žluťásek A správný lavor na to máte? :-D

g.kala
437 příspěvků 22.2.16 14:02

Příspěvek upraven 02.10.17 v 23:22

Amun
888 příspěvků 22.2.16 14:13

Tak jsem včera slyšela historku hodnou tohoto vlákna :D Jeden účastník večírku začal vyprávět, že dal kamarádovi telefon za v přepočtu téměř 7 000 Kč. Dostal ho od firmy a nepotřeboval ho, takže mu ho věnoval. A ten kamarád ho obratem vyvěsil na facebook, že prodává :D Chápu, že někdo věnovaný dárek nechce, ale tohle mi přijde sprosté. Podle mě mu ten telefon spíš měl vrátit, pokud nechtěl… Jinak odpověď dárce na otázku, jak se cítí: „Cítím se oškubaný o 200 liber“ :D:D no myslím, že dotyčný už asi jen tak něco nedostane

Garfie
4456 příspěvků 22.2.16 15:12

@Amun Tak to já mám podobnou historku…trochu ji upravím, protože se týká veřejně známých lidí a nechtěla bych je tady nějak pomlouvat. Ale představte si bohatého podnikatele nebo politika-prostě někoho, kdo má vliv, ale vůbec se neorientuje
v umění. Jako dary a zřejmě i úplatky občas dostává různá umělecká díla, kterým ale nerozumí-co se mu líbí, vystaví si doma-co ne, strčí do komory. A tento člověk je pozvaný na oslavu narozenin známé celebrity, velká událost, spousta bohatých hostů. Takže sáhne „do komory“ a vytáhne jeden z odložených uměleckých předmětů, aniž by tušil jaká je jeho hodnota, donese ho jako dárek. A zhruba po měsíci se předmět objeví v aukci a prodává za opravdu velkou částku (v řádu statisíců). :-D

Příspěvek upraven 23.02.16 v 18:31

Olinka
2582 příspěvků 23.2.16 18:04

@Garfie tak to není člověk, co se neorientuje v umění, to je vůl…

Garfie
4456 příspěvků 23.2.16 18:33

@Olinka Jeho žena se o něm vyjádřila podobně…:-D

ivaamilan
3 příspěvky 3.3.18 17:27

Když vám někdo koupí nevhodný dárek umím to pochopit. Horší je když osoba, která je vám blízká jde na nákup a zeptá se zda nepotřebujete něco koupit. Odpovíte, že ano a dáte ji peníze na nákup + popíšete přesně druh věci, barvu popř. dodáte fotku a ona vám stejně koupí něco jiného s odůvodněním, že to je přece lepší a více se mi to hodí - ať už se jedná o malé oblečení, ikdyž jste řekla velikost, nádobí nebo květináče, které se vám nelíbí a nehodí do bytu a chtěla jste uplně jiné, což jste i řekla. Po pár letech už po této osobě nechci ani nic nakoupit ani nic na narozeniny či vánoce. Horší je, že to převzala od této osoby dcera, která byla minulý týden na služební cestě a zeptala se mě, co chci koupit, takže jsem ji dala eura s nákupním seznamem, kde byl název, cena a fotky výrobku a přivezla mi uplně jiné druhy a značky, které tak můžu jedině poslat dál, protože ne každou značku kosmetiky snesu a mám ráda a já se těšila, jak budu mít zásobu mých oblíbených značek v vyšší kvalitě než je k dostání v ČR.

giuliettka
7119 příspěvků 3.3.18 20:08

@ivaamilan Vy ste vážne od dcéry vzala veci, ktoré ste nechcela? Ja by som to nevzala a chcela peniaze. Vám zrejme aj vnúčata budú dávať to čo nechcete, lebo sa nevzopriete. :-)

ivaamilan
3 příspěvky 3.3.18 20:35
@giuliettka píše:
@ivaamilan Vy ste vážne od dcéry vzala veci, ktoré ste nechcela? Ja by som to nevzala a chcela peniaze. Vám zrejme aj vnúčata budú dávať to čo nechcete, lebo sa nevzopriete. :-)

Ty věci jsem si vzala, nevěděla jsem že to asi mají v rodině, ale vzala jsem si je poprvé a naposled.

Doudou
1387 příspěvků 5.3.18 18:19

No tak co měla dělat? Já bych si to asi také vzala s tím, že už příště si do té ciziny raději dojedu sama :-)
Tohle se mi děje opakovaně. Kamarádka jezdí nakupovat do Německa. Nejdřív jsem jezdila s ní, teď už nemám čas a jen jí dávám peníze a seznam. Trefí se vždy tak jednou z pěti pokusů. To se mi fakt ten nákup vyplatí :-)

bao-baba
1051 příspěvků 15.12.19 13:03

Štědrý den se blíží a s ním dárky, které potěší i ty, které na tváři obdarovaných šťastlivců vyvolají rozpačitý výraz. Nevím, jestli to bylo v tomto vlákně nebo jinde, četla jsem příspěvek od dívky, kterou otec v dětství obdarovával vrtačkou, rozbruskou a podobně. To mě tedy rozsekalo. Kamarádce věnoval manžel ke kulatým narozeninám tyčový vysavač. To bylo radosti!!!

MP blanka
2550 příspěvků 15.12.19 14:09

Ako malé, ale už školské deti, sme pojali s bratom želanie kúpiť na Vianoce darček pre maminku. Vysypali sme drobné desaťhaliere aj korunky, a rozmýšlali, čo by to malo byť, aby sa to maminke hodilo, a aby sme na to mali. Už neviem, kto z nás prišiel na to, že kúpime malý zmetáčik s lopatkou, ale išli sme sa do obchodu spolu a vybrali z dvoch možných jednu farbu. Pani predavačka nám tovar podávala, a posmiešne sa spýtala : „ A to kupujete ako vianočný darček? “ „ Neeeé “ odpovedali sme obaja, lebo nám prišlo, že sa nám vysmieva a zrazu sme sa hanbili. Ale pod stromčekom bola maminka na našej strane a pekne nám poďakovala.

Oveeec
2471 příspěvků 1 inzerát 15.12.19 17:22

@MP blanka Já jsem jednou jako malá objevila v drogerii hřeben na barvení vlasů, takový ten se špičatým koncem na oddělování jednotlivých částí, černý, plastový, úplně obyčejný a laciný, ale myslela jsem si, že je to hřeben na obočí. Přišlo mi to tenkrát jako úžasný objev a super vynález a upřímně jsem to považovala za bezva dárek :D Horší bylo, když jsem byla ještě menší a objevila jsem v bytě, kam jsme tenkrát moc nejezdili, nějaké staré knížky a mezi nimi jednu, o které jsem byla přesvědčená, že by se moc líbila tátovi, tak jsem mu ji dala. Samozřejmě ji dobře znal. Naši by nikdy nebyli dali najevo, jak hloupý to byl dárek, ale co si mysleli, to nevím :D

benyka
8381 příspěvků 15.12.19 17:57

Když mi bylo asi osm, koupila jsem mamince za deset našetřených korun úžasnou bleděmodou skleněnou brož ve tvaru nepravidelného trojstranného jehlanu, jehož dvě menší strany byly navíc vyvedeny v duhových barvách. Od té doby jsem ji už nikdy neviděla (teda tu brož). Teprve o pár let později jsem pochopila, proč. Nepochopitelný dárek si jednou nadělil můj otec. („Si nadělil“ píšu proto, že nerad a nevděčně až s opovržením přijímal jakékoli dárky od kohokoli jiného, protože si zakládal na svém vybraném vkusu a citu pro umělecká díla.) Byly to umělohmotné (v primitivní nápodobě dřeva) hodiny s kukačkou. Dalším jeho nepochopitelně vkusným počinem bylo cibulákové nádobí zvané Henrieta. Ještě je mám komplet schované, nepoškozené. Nemůžu za to, ale na modře vymalovaném talíři, resp. na vůbec nějak vymalovaném talíři mi nějak nic nechutná.

bao-baba
1051 příspěvků 15.12.19 20:02

Také mám vzpomínku na „vkusný“ nákup mého táty: kdysi módní skleničky napoleonky. To by nebylo tak hrozné, ale sklo není čiré, nýbrž jsou vyvedené v barvě královské modři.

bao-baba
1051 příspěvků 15.12.19 20:04

@benyka Mám to stejně - jídlo vypadá nejlépe na bílém talíři be zdobení

Iv_Sm
1566 příspěvků 15.12.19 20:26

Jako male deti jsme mamce koupily opravdu skvely darek - cistici prostredek Mr. Proper. Hrozne moc se nam libila reklama a maminka prece uklizi, takze ji to urcite potesi… az mnohem pozdeji nam doslo, jak strasny vyber to byl. Krome toho jsme ji pravidelne obstastnovaly vlastnimi vyrobku typu nahrdelnik z brambor nebo nausnice z korkovych spuntu. Vzdy se tvarila potesene :grinning:

Příspěvek upraven 16.01.20 v 13:00

Moir
2390 příspěvků 15.12.19 20:50

Jedny z nejsilnějších vzpomínek na babičku, se kterou jsme nějakou dobu i žili jsou spojené s dárky

první, že mi k něčemu, asi k narozeninám, dala vařečku, starou, jedna část toho kulatého konce, ulomená, vařečka celá celá černá od vaření
dala mi ji se slovy, že to byla její oblíbená vařečka na povidla a že ji máma o mne zlomila, když mně jí bila, abych si to pamatovala

další, o pár let později, už jsme s ní nebydleli, se sestrou jsme si hrály s lakem na nehty a nějakými kovovými hvězdičkami, tak jsme za pomoci těchto rektivzit udělaly vánoční přáníčka…mně bylo asi 10,sestra mladší, výtvarným talentem neoplýváme a nikdy tomu nebylo jinak, babička nám přáníčka vrátila s tím, že je chce, až se s nimi budeme víc snažit…

Byljednoujedenživot
166 příspěvků 15.12.19 20:56

@Moir Pokud jste dokázala babičku zastavit tím, že nepokračujete v jejím chování, blahopřeji vám. To je ten nejkrásnější dárek, který můžete dát dalším generacím. Prostě toho člověka zastavit a nenést si břímě dál. Taktéž máme o dvě generace v minulosti podobného člověka, nikdo není a nebyl dost dobrý, veškeré komentáře směřovaly k tomu cítit se jako kus hadru.
Potomci se přes toto chování nepřenesli, vnuci, tedy my, už ano. Slova mám vrytá do srdce hluboko. Ale nenesu je dál.

Oldyn
6376 příspěvků 16.12.19 09:52

@Moir
Dala jsem Vám zelené, ale je to strašný!!! Já bych přála všem dětem příčetné příbuzné, kteří oplývají láskou a dobrotou.

Stránka:  « Předchozí 1 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek