Jaké je vaše (tajné) přání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Temperance
1896 příspěvků 30.9.19 17:54
Jaké je vaše (tajné) přání?

Splnitelné i nesplnitelné, zážitkové (seskok padákem), cestovatelské (Route 66), mezilidské (potkat Julii Roberts nebo Marii Terezii)…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Temperance
1896 příspěvků 30.9.19 17:55

Tak, a teď to tajné: líbilo by se mi, kdyby mě někdo nalíčil, učesal a oblékl ve stylu první republiky a udělal pár fotek. Klidně bych je sem i dala, protože bych určitě byla k nepoznání ;-)

Uživatel je onlinegiuliettka
4519 příspěvků 30.9.19 18:48

@Temperance Vedieť urobiť parené knedle tak ako moja sestra. Tie jej sú nadýchané ako obláčik a chutia božsky. Manžel bol u nich na návšteve z tých knedlí nadšený, moje nepochválil ešte nikdy.

Helene
2 příspěvky 30.9.19 19:15

Najít lásku svýho života.

Lizbeth
955 příspěvků 1.10.19 09:29

Jíst a nepřibrat, nechodit do práce, vyhrát ve sportce, vlastnit kočičí útulek, nemít nikdy strach, být slavná spisovatelka ale mít pseudonym a nikdo by nevěděl kdo to je..
Já si přeju samý takový nereálný věci..potkat nějakou star nebo cestovat mě vůbec nebere i když by to bylo splnitelnější.

JarkaJ
926 příspěvků 1.10.19 09:46

@Temperance Já budu taková kouzelná babka, co Vám to přání splní, jo? :-) Protože Vám dám tip, jak si můžete přání splnit, ale něco to stojí. Společnost Elegantní Česko pořádá přesně takové programy - dny v duchu nějaké Vámi vysněné doby. Učešou, nalíčí, nafotí a zúčastníte se třeba posezení s občerstvením v dobových prostorách. Vyhledejte si je a koukněte. (Pak by mě samozřejmě zajímala reportáž o Vaší účasti :-)

profesorka
103 příspěvků 1.10.19 11:21
tajné (nesplnitelné) přání

Aby ožil milovaný tatínek, abych zhubla a zmizelo mých 8 mozkových nádorů, abch začala chodit a nemusela žít na vozíku

Murray
191 příspěvků 1.10.19 11:27

Přála bych si, aby už konečně mýmu chlapečkovi vyrostly všechny zuby tak jak mají a přestali jsme se kvůli tomu trápit.

MP blanka
1966 příspěvků 1.10.19 11:46

Ja by som si priala, aby u nás ostalo všetko tak, ako to je. Ale viem, že do budúcnosti to je skutočne nesplniteľné.

Kryptozoo
319 příspěvků 1.10.19 12:48

@Temperance @JarkaJ HA! Kámoška se zrovna téhle akce letos zúčastnila a byla z toho hodně rozpačitá. Jednak to prý zdaleka nebyl pohodový den, neustále se na všechno doslova čekalo ve frontě-na líčení, česání, oblečení, focení, oběd..Říkala, že je neustálne někdo popoháněl odněkud někam jako stádečko a ve výsledku to byl zážitek spíše únavný. Navíc jsem jí viděla hned jak odešla- i s tím líčením, které netuším kdo vytvořil, ale naprosto nerespektovalo její barevnost, tvar obličeje, nic-opravdu to nebylo hezké. Jako ano, dostala pak jednu do mrtva vyfotošopovanou fotku, zaplatila 3000 a bylo..ale myslím, že z toho má menší trauma :)

Matmys
2378 příspěvků 1.10.19 13:02

Já bych chtěla mít jednu supervlastnost.
A protože je to tajné přání, tak neřeknu, jakou :)

herminavons
119 příspěvků 1.10.19 16:20

Chtěla bych mít kabelku LV (bez monogramu) a boty Louboutin. A s tou první republikou by se mi to taky líbilo, ale přenést se tam v čase, na chvíli.

JarkaJ
926 příspěvků 1.10.19 16:31

@Kryptozoo Tomu docela věřím, četla jsem i jinde kritiku této akce - já jen, že to nejde nesplnit. Mně se jejich program zpočátku líbil, odkazovali na eleganci 1. republiky, pořádali různé retro akce, přednášky apod., ale pak mi to přišlo trochu jako dobrý byznys, vše předražené, (za přednášku s architektem, byť zajímavou, jsem platila 590 Kč!) trochu navoněná bída. To patří sice do šití, ale jejich akce Kostým - nejlepší přítel ženy jsme tu už před pár lety kritizovaly - za strašné peníze těch, co akci dotovali, výsledkem byly nepadnoucí usedlé kostýmy. Taky jsem si myslela, že se akcemi budou snažit o Elegantní Česko dnešní doby, povědomost o eleganci v dnešním pojetí stylu života a oblečení, ale stále je to zaměřené na retro. Příště radši přidám přání :-)

Uživatel je onlinegiuliettka
4519 příspěvků 1.10.19 16:31

@profesorka Moc vám držím palce, aby sa vám druhá časť priania splnila.

Temperance
1896 příspěvků 1.10.19 17:13

@JarkaJ @Kryptozoo Díky za nápad i zpětnou vazbu :-)

Temperance
1896 příspěvků 1.10.19 17:17

@giuliettka Nevím, co přesně jsou „parené knedle“, ale připomněla jste mi moji (už asi 20 let mrtvou) tetu, která dělala báječné kynuté knedlíky velikosti zhruba prsu C (prázdné, k masu a omáčce). Nejen že byly lehounké jako vánek, ale ještě tak zvláštně hezky voněly. Pamatuju se, že jsem je jedla jen tak, byly neskutečně lahodné.

Uživatel je onlineBirdonawire
132 příspěvků 2.10.19 20:46

Najít nějaké řešení, co profesně a osobně dál.

Oveeec
2121 příspěvků 2.10.19 22:40
@Birdonawire píše:
Najít nějaké řešení, co profesně a osobně dál.

To bych taky potřebovala. Samozřejmě mám taková ta důležitá přání jako zdraví a tak, ale napíšu sem jenom ta pro zábavu:
Hrozně bych chtěla jezdit na koni, mít „svůj“ sportovní tým nebo taneční skupinu, trochu větší prsa a být trošičku menší, abych mohla nosit vyšší podpatky, a taky bych ráda hrála třeba v orchestru nebo prostě s někým dělala muziku. A taky jsem vždycky chtěla uvařit pro spoustu lidí takovou starosvětskou hostinu.
A pak mám nějaká prozaická přání typu přijít večer domů a nemuset nic a moct se věnovat koníčkům a občas si dopřát dovolenou.

Temperance
1896 příspěvků 2.10.19 23:03

@Oveeec Jo, přesně takhle jsem to myslela, když jsem tohle vlákno zakládala - pro zábavu. Samozřejmě si moc vážím i všech ostatních, například @profesorka nebo @MP blanka, jejichž příspěvky mě dojaly - díky, dámy!

Vinca_minor
1011 příspěvků 3.10.19 06:00

Aspoň jednou v životě se pohádat se svým mužem. On je ten typ, co když se naštve, tak mlčí…

MP hanna
126 příspěvků 3.10.19 06:06

@Temperance
Když vydržíte do listopadu, přání Vám splním. Včetně fota. A za úsměv. Jen se rozmyslete, které konkrétní období. Za dobu První republiky se móda hodně měnila. Pokud máte volno odpoledne 1.11., a jste ochotná přijet kousek od Prahy, máte i termín.

vlm
4677 příspěvků 3.10.19 06:22

@Temperance koukám na prispevek @MP hanna a ono někdy stačí přání vyslovit… Doufam že se domluvíte a poctite nás ví fotkou

květušína
252 příspěvků 3.10.19 09:54

Já bych si přála, abych měla potřebu víc sportovat. Celý život se do sportu víceméně nutím rozumem, jelikož moje osobní nastavení je spíše nesportovní - potřebuji něco malovat, kreslit, plést, vyšívat, šít - zkrátka něco vytvářet a nebo si číst. Nicméně pohyb vnímám jako prostředek pro udržení kondice a zdraví a proto se občas donutím. Zdraví svoje i rodiny řeším taky, jsem vděčná, že mám co jíst a kde spát, ale o tom tahle diskuse asi není.

A jedno dávné přání si právě plním - od puberty jsem měla touhu umět hrát na klavír, ale nebyly prostředky, příležitost, doma jsme klavír neměli…Letošní rok dcera s klavírem začíná v ZUŠ a já se domluvila s její učitelkou, že mi bude dávat soukromé hodiny. Už mám za sebou první hodinu, doma pilně cvičím a moc mě to baví. A v souvislosti s tím se nabízí, nevím, zda splnitelná či nesplnitelná přání, a to umět zahrát skladby Sedí topič u piána od Karla Plíhala a Pochod z Louskáčka od Čajkovského. Pro někoho jednoduché, ale pro mě zatím hodně vzdálené mety. :)

MP blanka
1966 příspěvků 3.10.19 11:31

@Temperance -
S tými tajnými želaniami sa to má tak - zdravý človek ich má tisíc, a chorý iba jedno. Ale ono sa to samozrejme mení aj s vekom.
To ja som raz sedela s najlepšou kamarátkou na tráve bolo nám tak 10 - 11 rokov, a spriadali sme sny o tom, ako by to bolo, keby sa dalo z nášho, ako sme ho vtedy vnímali, strašného tela, túto kúsok odrezať a tamto to pridať. No vidíte, a ono to teraz ide, len ja už o tom nesnívam.
Ale mala som aj serióznejšie tajné želanie a napadlo ma to potom, ako som videla Moniku Vitti vo filme Dívka s pistolí. Ona síce odišla do Anglicka z úplne iných dôvodov, ale ja som si predstavila, ako by som tam odišla ja, a založila si vlastnú firmu. Dokonca som sa začala učiť anglicky, ale po krátkom období, kedy by sa to možno dalo, prišla normalizácia, hranice sa hermeticky zavreli, a bol koniec mojim snom. Ale malo to aj dobrú stránku - nikdy som sa tak nedozvedela,
ako by som pri svojej neskúsennosti a naivite dopadla, zato som si bez rizika mohla predstavovať, aké úžasné by to bolo.

JarkaJ
926 příspěvků 3.10.19 12:08

Když pominu to zdraví a rodinu, tak mezi ty nevážné sny patřilo, že jsem chtěla v něčem vynikat a být slavná a známá - nejspíš jako herečka, malířka, návrhářka nebo spisovatelka. O hudbě jsem při mém „nadání“ ani neuvažovala. Dodnes vynikám všestrannou průměrností :-)
Prostě jsem chtěla být něčím zajímavá a vždycky si vzpomenu na hraběnku Jiřiny Jiráskové v Zámku v Čechách, jak jí ten správce říká.. a nedělejte ze sebe zajímavou! A ona v klidu odvětí: Ale já zajímavá jsem, hovořím čtyřmi jazyky … Tak aspoň že tak.
Druhé nesplnitelné přání - už jako holka jsem chtěla dělat kastelánku a dlouho (tajně říkám, že dosud)jsem snila o tom, kdybych tak patřila do nějakého šlechtického rodu a žila na zámku :-) Mě ta historie prostě baví a líbilo by se mi vrátit se v čase do různých období.
A jeden sen splněný - jako dítě jsem se zajímala o Afriku a hlavně zvířata, a co jsem dosud znala z knížek jako: Nairobi, lodí do Mombasy, nedozírné pláně Serengeti, jsem poznala osobně a ještě se tam vracím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek