Jaké jste měli šaty na maturák?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
MP Lucias
7 příspěvků 13.9.11 18:01

Na maturák v r. 99, kdy u nás korzetová a šlehačková moda ještě nejela (nevím, jeslli by se mi to v 18ti náhodou taky nelíbilo) jsem měla na míru háčkované šaty (od babičky) - tmavě zelené, ke kolenům, s rukávy, opravdu krásné, vzala bych si je znovu… pak jsem časem zhubla a nechala si uháčkovat podobnej model, kterej nosím na akce jako jsou odborný kongresy, divadlo atd. A vdávala jsem se v oranžovo okrových hedvábných šatech - hedvábí jsem si koupila na naší „předsvatební“ cestě do Indie, šaty občas provětrám na ples.

Em H
47 příspěvků 13.9.11 23:53
Verufanda
24 příspěvků 14.9.11 04:45

Dobré ráno všem. Nevím, zda to patří sem, ale potřebovala bych se zeptat - pokud jdu na maturitní ples, jen jako „rodina“ je přípustné, abych měla boty s uzavřenou špičkou, nebo jsou vyžadovány botky s otevřenou? Nejsem si moc jistá, tak abych si neurvala ostudu :)

MP Jezinka
101 příspěvků 14.9.11 06:06

Verufando, mám pocit, že je to úplně jedno. Proč bys nemohla mít boty s uzavřenou špičkou? Navíc je téměř jisté, že boty ti nikdo studovat nebude (tedy pokud nebudou špinavé a úplně mimo vhodnost k události). Klidně bych si boty s uzavřenou špičkou vzala.

MP Vila Amalka
14 příspěvků 14.9.11 08:08

Naopak, boty s uzavřenou špičkou jsou podle mě bezpečnější volba, jak z hlediska etikety, tak z hlediska tance :)

Verufanda
24 příspěvků 14.9.11 08:55

Díky za odpovědi :)

Brambora
42 příspěvků 14.9.11 16:44

Maturovala jsem v minulém století a měla jsem šaty po babičce své kamarádky. Babička byla penziónovanou živnostnicí. Černé hedvábí, styl oděvů z protektorátních komedií. Byla jsem už tehdy příjemně překvapená. Nebylo tam jiných podobných, slušely mi a nepohoršovaly.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.11 19:27
Tak já měla tyhle, jen v té růžové barvě. Korzet ani „korzet“ jsem nechtěla, tyhle mi přišly pěkně ženské.
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.11 19:51

Lama z Lana - nádherné šaty !!!

Oli
97 příspěvků 20.9.11 21:17

Zrovna nedávno jsem si na svoje vzpomněla. Byl rok 95 a Pýcha a předsudek a Rozum a citpřinesly vlnu módy inspirované dobou regentství. Šaty tudíž byly empirového střihu.
Sukně byla z hedvábného žoržetu a sahala něco nad kotníky a živůtek s obdélníkovým výstřihem a dlouhým rukávem z vyšívaného tylu. Vše v černé.
Šité na míru mojí dokonalou maminkou.
Myslím, že by parádu udělaly i dnes (kdybych je byla zištně neprodala do bazaru).
Půjčovna tehdy v našem městě nebyla, což mělo za následek to, že sice nebyly k viděné žádné róby, ale měli jsme aspoň vlastní oblečení, které nám sedlo a ve kterém jsme se uměli pohybovat.

Veronika Barchen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.11 07:51

Na maturitný večírek, u nás stužková, som si nechala ušiť šaty, tmavomodrý lurex, trošku nablýskaný, jednoduché šaty po zem, na trochu širšie ramienka (aby nebolo vidieť podprsenku). Už v tej dobe (2001) leteli korzety a šľahačky, plus k tomu účes a´la torta a bolo vymaľované. A ja, ešte so spolužiačkou v nohavicovom kostýme som bola trochu za exota. Po pár rokoch sa zo šiat odstrihol spodok, do šikma, mala som ich na jednej svadbe a teraz zvažujem, čo z tých šiat vyrobiť ďalej. 

Olinka
2582 příspěvků 21.9.11 08:50

U nás bývá stužkovací večírek (formální) a gymplácký ples (taky formální). Na stužkovák mi mamka dala svoje staré, ale velmi zachovalé černé dlouhé sametové šaty se širokými ramínky. Doteď mi visí ve skříni, ale mám dojem, že už jsem je od té doby na sobě neměla:-) Samozřejmě některé holky měly šlehačku, ale některé i „normální“ vlastní šaty. Jedna kamarádka měla kalhoty a korzet a poutala s ním docela pozornost… jestli chápete, jak to myslím. Na předchozím gymplplesu jsem měla dlouhou indickou lesklou sukni a k tomu vínový top se zavazováním za krkem, čímž jsem se tedy vymykala absolutně, ale dodnes je to má oblíbená kombinace. Škoda, že nemám foto…

kurzatko
230 příspěvků 21.9.11 19:36

S šaty mám obecně dost problém - úzký hrudník, malá prsa a zadek o jednu velikost větší, než vršek. Chvíli jsme s mámou nějaké šaty sháněly, ale do všech bych se nahoře vešla třikrát, takže se rozhodla, že mi je ušije. Byl to živůtek a sukně zvlášť, ze splývavé šedostříbrné látky, sukně byla dlouhá a rozšiřující se, živůtek byl vlastně takové tílko nařasené mezi prsy a výstřih byl lemovaný růžovým šifónovým kanýrkem. Problém byl ale ten, že jsem před maturitním plesem onemocněla a zhubla jsem pět kilo, takže mi máma musela do sukně všít gumičku, aby mi nespadla a vůbec na fotkách vypadám jako kostra. Jinak co se týče korzetových šatů se šlehačkou, tak byly tuším jen dvoje (na 17 holek, rok 2005), zbytek byl poměrně originální - retrošaty (a krajkové rukavičky) i čínská halenka :-)

Zoe
316 příspěvků 26.9.11 15:19

Maturovala jsem v roce 1974, maturitní ples jsme měli v Praze v Lucerně a tehdy nebyly ani korzety ani šlehačky a bohužel většinou ani hezké šaty v obchodech. Nejodvážnější šaty měla jedna spolužačka - dovezené za zahraničí - s holými zády a zavazováním za krk. Také jsem takové chtěla, ale máma řekla, že by se musela hanbou propadnout. Měla jsem nakonec dlouhé hladké s lodičkovým výstřihem a krátkými zvonovými rukávy z oranžové krajky. Šila mi je krejčová, známá naší rodiny. Tenkrát jsem sklidila řadu poklon, ale díky fotkám (tenkrát už i jedné barevné) dnes vím, že mi oranžová nesluší. Měla jsem je pak možná ještě na plese, ale jinak už jsem je nenosila. Dodnes je mám schované.

Mayim
401 příspěvků 27.9.11 05:14

šaty jsem dostala od někoho ze vzdálenějšího příbuzenstva; rovná černá sukně ke kotníkům, s rozparkem na boku do výše kolen, vršek z řaseného černozeleného taftu, na jedno rameno. Zapínání na straně, kde nebylo ramínko, na zip. Na ramínku původně byla ještě obrovská taftová mašle, která okamžitě letěla dolů (dneska bych ji tam asi z recese nechala…). Fotky mám dvě (společná třídní a samostatná), šaty už ne…

Kimnie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.12 10:48

Na maturitní ples jsem měla dlouhé výrazně žluté šifónové šaty na jedno ramínko. Ramínko a vršek byl jemně pošitý takovými stříbřitými korálky, sukně byla hladká a splývavá s postranním rozparkem. Musím říct, že jsem z nich byla nadšená a mezi všemi „šlehačkami“ jsem docela vynikala :) K šatům jsem měla taneční boty na latinu v tělové barvě, na kterých jsem zvyklá stát, takže jsem ušla i všem možným puchýřům a odřeninám :D Šperky jsem neřešila, šaty byly už tak dost výrazné, takže jsem si vzala jen dlouhé stříbrné náušnice s kamínky. A na hlavě jsem měla učesaný jednoduchý hladký drdol na stranu.

zelena
157 příspěvků 15.4.12 12:49

Ja som maturovala pred 6 rokmi a neviem, čo sa už vtedy nosili šľahačky. Dievčat nás bolo v triede málo a až na jednu princeznú mali všetky jednoduché splývavé šaty. A na Slovensku nie je žiadny zvyk voliť si jednotnú farbu šiat u dievčat, o ladiacich kravatách nehovoriac :)
No, ja som bola možno tiež trochu za exota, lebo celý svoj tínedžerský vek som strašne fičala na Pánovi Prsteňov(cháp knihu, nie film :D), ale strašne sa mi páčili úplne všetky šaty, čo mala vo filme Eówyn a tieto som jednoducho musela mať http://2.bp.blogspot.com/…0/Eowyn2.jpg
tak som ich mala na stužkovej …a potom som ich obliekla aj na nejaký maškarný bál myslím :)
http://img842.imageshack.us/…uzkova02.jpg
http://img40.imageshack.us/…uzkova01.jpg

Cleira
113 příspěvků 10.7.12 22:11
@Lama_z_Lana píše:
Tak já měla tyhle, jen v té růžové barvě. Korzet ani „korzet“ jsem nechtěla, tyhle mi přišly pěkně ženské.http://www.svatava.cz/…nal/36_2.jpg

Ty jsou úžasné! Nějaké takové bych chtěla svatební. Odkud jsou? Kde je můžu sehnat?

Jiná Realita
13791 příspěvků 10.7.12 22:16

Já jsem na stužkovák měla poprvé v životě pěkné šaty, do té doby jsem nosila hadry po sestřenicích, co kdo už nechtěl, a tak podobně :(

Ale na ples jsem měla šaty z půjčovny, černé, na zem, štíhlá silueta, na tenká ramínka a vepředu byla nějaká temně vínová korálková výšivka. připadala jsem si jako královna a strašně jsem si ty šaty užívala. půjčovnu už dávno odvál čas, ale pro mě to byl tehdy takový zážitek, že dodnes když jedu kolem toho místa, vzpomínám pokaždé na ty šaty a na maturák…

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.12 22:22

@Cleira Šaty jsem měla půjčené z lokální (Kolínské) půjčovny, našla jsem je tehdá tady http://www.svatava.cz/…aty/L1021/3/

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.12 22:34

Fialové, splývavé.

Příspěvek upraven 13.10.12 v 12:57

Jetthro
1132 příspěvků 11.7.12 00:30

Smazano

Příspěvek upraven 03.04.15 v 09:09

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.12 06:48

Přesne tyto. Zamilovala jsem se do nich a dojela jsme si je pujčit (AŽ, pro mě tenkrát) do Prahy.

http://www.svatebni-saty-evanie-plesove-spolecenske.cz/detail.php?…

katango
1356 příspěvků 11.7.12 09:51

Maturovala jsem jako Zoe v r. 1974, nic k sehnání pro neprivilegované nebylo. Naštěstí jsem si šila, šaty byly tmavě žluté až do okrova, empírového střihu, pod prsy mašle, s krátkými rukávky. Zlaté páskové střevíčky na středním podpatku. Žádné šperky ani líčení, snad jen oční stíny, už si nepamatuji. Makeup jsem začala používat až v padesáti.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.12 09:59

My maturitní ples vůbec neměli, protože tehdy zemřel jeden z těch ruských státníků a tudíž jsme povinně drželi smutek. Pak jsme místo toho uspořádali diskotéku, byla to sranda. Takže za mne nějaké džíny a tričko? Ani už nevím. K maturitě mi mamka šaty šila, byly modré s bílým krajkovým límečkem, vypadala jsem jak fotbalista v dámských šatech. Hrůza. Ale maturita za jedna všechny předměty, to mne jaksi zajímalo víc. Ještě dnes jsem schopná vyjmenovat všechny otázky.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek