Jaké jste měli šaty na maturák?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
lucyinthesky
7 příspěvků 11.07.12 09:59

Maturovala jsem letos a měla jsem přesně tyto, jen mi byly prakticky až na zem
http://images.asos.com/…image4xl.jpg

Začala jsem s hledáním opravdu brzy, protože mi bylo jasné, že i když v Praze, v salonech toho moc neseženu. Takže jsem nakonec objednávala z UK a byla jsem navýsost spokojená. Navíc vyšly mnohem levněji, než kdybych si nějaké tady v Praze půjčila.

Charlene
282 příspěvků 11.07.12 10:44

Vzhledem k tomu, jaká byl maturitní ples u nás fraška (jmenovalo se to „reprezentační a maturitní ples…“), jak jsme se pohádali (o šerpy, o písničky na nástup, o písničky na šerpování…) a jak mě to celý přišlo jen zbytečný vyhazování peněz jsem skutečně neměla chuť shánět nějakou róbu. Takže jsem vlezla do první půjčovny, kde hned první na věšáku viseli zelenkavý šaty ke kolenům s černejma puntíkama. Střih trochu alá padesátky. A byly moje. Mezi všema těma tlumenejma barvama šlehaček jsem vynikala :)
Edit: přidána fotka

Příspěvek upraven 04.10.12 v 12:21

Letefa
716 příspěvků 11.07.12 11:00

Já měla před šesti lety na sobě bledě modré jednoduché šaty z pes saténu, (ovšem kvalitně šité!), na prsou jemně nabírané, širší vázání za krk, pod prsy s broží, a pak už jsem volně splývaly dolů. Kadeřník mě tehdá přesvědčil k úplně jednoduchému hladkému účesu. Jak já tenkrát toužila po šlehačce (na to nebyly finance) a po kudrlinkách na hlavě (zmíněná rada kadeřníka). Teď jsem ráda, jak to dopadlo a dodnes se zdaleka nestydím. Jediná chybka je, že už se do nich jaksi nevlezu :D

Moir
2218 příspěvků 11.07.12 11:35

Já a moje šaty z maturiťáku (ty zcela vpravo), maturovala jsem cca stejně jako Ada, tedy v době už volného trhu, leč stejně nebylo nic za rozumný peníz. Z půjčovny, půjčovné skoro dva tisíce (řádná darda).
Troufám si říci, že jsem měla nejhezčí šaty v Lucerně a i dneska by nezapadly ;).

Ziné
82 příspěvků 11.07.12 12:00

Maturovala jsem v době, kdy ještě nebyly v módě barevné, šlehačkové šaty z půjčoven. Měla jsem velmi jednoduché (možná až moc) dlouhé, úzké, světlounce modré šaty s rukávky a rozpuštěné zvlněné vlasy. Myslím, že to bylo proto, že většina spolužaček avizovala, že si vezmou šaty černé a k nim vyčesaný drdol a já se chtěla odlišit.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.12 12:13

U nas ve tride si vesnicke spoluzacky vymohly, ze pujdeme vsechny v dlouhych bilych satech… proto vas pro zachovani vasi dusevni pohody fotkou neoblazim - musela jsem se tehdy nasoukat do bile silenosti s korzetem. nastesti jsem sehnala hladke saty bez slehacky a dalsich piciculinek… hned po slavnostnim predani serp jsem se sla na zachod prevleknout do cerneho:)

Pirek
7060 příspěvků 11.07.12 12:25

U nás na Moravě za mých maturitních let nebyly maturiťáky zvykem. Měli jsme akorát stužkáč (stužkovací večírek) někdy v zimě, na něm jsem měla šaty z tanečních, které nosím ještě teď, po bratru deseti letech, nosím při svých sporadických plesáních. Mají sice šílený vzor, ale jednoduchý střih a jsou z nějaké pružné syntetiky, takže přežívají všechny váhové výkyvy.

Adiska
10 příspěvků 04.10.12 12:10

Já musím nosit jedině šaty co mají vázání za krk, mám velká prsa a ráda bych nosila korzety jenže v tom vypadám jako sud, takže sem si pořídila plesové šaty Lady Elis a zatím jsem spokojena.

pabylka
1027 příspěvků 04.10.12 12:51

Ja som mala na stužkovú (rok 1999) dlhé čierne hladké šaty s lodičkovým výstrihom a malými rukávmi, ktoré neboli úplne na telo, ale pekně zdorazňovali siluetu. Po hrozných hľadačkách mi ich vybrala a kúpila mamina v jednom bratislavskom obchode. Nijak extra sa mi nepáčili (moc jednoduché), ale teraz sa aspoň nehanbím, keď sa podívam na fotky:). S radosťou by som ich nosila dnes, ale bohužiaľ sa do nich už nevleziem :(. Nosila som mikádo, takže vlasy som mala len vyfúkane a nejakú sponku. Inak ymslím, že u nás mala vačšina celkom normálne šaty aj keď nejaké tie flitry a korzety sa vyskytli.
No, úplna nostalgia…:)

mikita.miki
1935 příspěvků 04.10.12 13:02

Tehdá sem se styděla, všechny měly šlehačku či korzety, teď? mamince bych ruce líbala, co mi ušila… zářivý lesklý černomodrý brokát, stojáček, 3/4 rukávy, jednoduchá silueta a rozparek k jedné straně po kolena

Modrý vrabec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.12 13:10

Když jsem pátrala po šatech na maturák, nemohla jsem dlouho na nic natrefit, tak jsem vzala první přijatelné šaty, které mi padly pod ruku. Černé, špagetová ramínka, pod prsy pár štrasových kamínku, délka po lýtka - cípaté. Ty cípy byly pošité černými flitry. Nebyl to ani módní výstřelek, ale na druhou stranu ani nic staromódního. S odstupem několika let jsem docela spokojená. Tehdy jsem si netroufala na „šlehačku“ nebo korzetové šaty z půjčovny (i když myslím, že by se tam dalo něco pěkného najít, některé spolužačky měly z půjčovny docela hezké modely).

aailyyn
807 příspěvků 04.10.12 13:24

Účes jsem měla vážně perfektní. Za ten bych se nestyděla i když je to determinované tím, že jsem měla mnohem kratší vlasy a ty už se mi na mně samé dneska nelíbí. No, šaty, s ohledem na postavu, co jsem tehdy měla, top a sukně. Sukni bych dneska pořád brala, top už ne, dneska bych si spíš dala udělat klasický korzet. Ačkoli jsem od plesu zhubla, zůstala mi velká prsa, takže vlastně nakonec nevím, jak jinak bych ještě dneska řešila šaty, aby mi nikde nekoukala podprsenka, bez ní nemůžu.

Haslerka1251
109 příspěvků 04.10.12 18:05

Moje šaty na maturiťák byly kopie šatů Kate Hudson z filmu „Jak ztratit kluka v 10 dnech“, zná ho někdo? Toužila jsem po nich od té doby, co jsem ten film viděla a konečně přišla příležitost :D Jinak u nás byl poměr krátké/dlouhé šaty celkem vyrovnaný s tím, že tam byly jedny princeznovské a jedny takové „extravagantní“ (ve předu kratší než vzadu s puntíkovanou podšívkou).

http://2.bp.blogspot.com/…loseaguy.jpg

Sibyla
2646 příspěvků 04.10.12 22:08

Ach Bože, krásné! Rodinná známá je přivezla po válce z Paříže a po letech darovala. Černé, Diorova linie X: široká sukně z vrstveného tylu, těsný živůtek z parketově skládaných tylových vrstev. Lem výstřihu a ramínka z deseticentimetrových sametových stuh, stejná v pase. Byly to překrásné šaty, říkali jsme jim: „Já jsem mladá vdova, vdala bych se znova.“ A šperky jsem si vyrobila kubistické, bílé, z neglazovaného porcelánu.

La_Crime
601 příspěvků 05.10.12 12:28

Ve městě, kde jsem maturovala, se z plesu dělá dost velká věc. A moje maminka prostě nemohla pochopit, že když u nás na maloměstě se dá zorganizovat pro gympl maturiťák skoro zadarmo, proč po nás chtějí za maturitní ples nějaké 3-4 tisíce od každého studenta a ještě že bych si tak nějak představovala šaty z půjčovny někde v Olomouci za velký peníz. I přes mé protesty mě vzala do naší maloměstské půjčovny, kde si půjčovala šaty i moje starší ségra na svůj maturiťák (a taky byly hrozný jako skoro všechny tam), a já si prostě vybrat musela a basta. A hle. Pořád tam byly šaty, které se mi velice líbily, když jsem byla se ségrou zkoušet ty její maturitní šaty. Byla jsem tehdy ještě takový malý buřtík, takže jsem na to, že bych si je vzala, ani nepomýšlela. A o nějaký ten rok později to vyšlo. Vím, že z fotky toho moc nemáte, ale ve zkratce byly úplně obyčejné, saténové, stříbrné, s takovým zajímavým řasením v dekoltu, splývavé. A ve vší skromnosti musím říct, že jsem v nich byla asi fakt celkem krásná. Takže taková hnědovlasá dlouhovlasá kočka jsem tehdá byla :D

gabous
196 příspěvků 11.10.12 12:02
maturák

Já měla zřejmě něco, co by řada z vás považovala za peklo, ale to je fuk. Cítila jsem se dobře, spolužáci mi říkali, že jsem byla jediná dívka, které se nepodařilo nic zkazit (já si ale myslím, že koček tam byla spousta :)) a hlavně jsem si to celé skvěle užila :).

Ten kabát je přítele. Čekala jsem v hale na kamarádku a byla mi zima.

real.blond
6688 příspěvků 11.10.12 19:23

Na svem maturitnim plese (sakrys uz je to taky nejaky patek:) ) jsem mela nadherne svetle ruzove saty bez slehacky se zavazanim za krk, sem tam maly koralek, opravdu lichotici postave.. Kdyz je prilezitost, rada je vytahnu i v soucasnosti a vzdy maji uspech. Byly porizeny v Escandelle - to me privadi k otazce, nevite nahodou, odkud dovazi zbozi, ktere prodavaji? Nejak se mi nechce verit, ze by byly jejich saty opravdu made in france… Ikdyz ty moje vypadaly nadherne tehdy, i dnes, loni jsem je mela na dovolene a letos je provetram znovu:)

Agrafína
251 příspěvků 02.04.15 11:21

Strašlivé :D Je to 9 let a jako zapřísáhlý nepřítel růžové, dívčích barev (tenkrát :) ) jsem objevila tyto šaty barvy přejeté ropuchy a musela je mít. Tak jsem je teda měla :D Ale maturák jsem si užila i v nich, takže nelituju ničeho, naštěstí teď už bych v nich na ples nešla.

Ghost B.C.
3798 příspěvků 02.04.15 11:42

Já měla šaty inspirované Jessicou Biel, ale byly v tyrkysově modré a sukni měly splývavou kolovou (dlouhou).
Nicméně z maturáku mám nejsilnější zážitek ten, že se nám tam bez objednávky vecpal druhý fotograf, který nás pak kontaktoval s tím, jestli jakože ty fotky chceme, že má hotové CD a ať si pro ně teda dojdeme, že chce jenom tisícovku - za jedno vypálené CD, které jsme si pak musely vzájemně kopírovat :D
Bohužel jsem to „ať si pro ně dojdeme“ schytala já s kamarádkou a ten člověk nás pak „mučil“ tím, že nám asi 3 nebo 4 hodiny ukazoval všechny možné ošklivé fotky upravované snad v Malování a vyprávěl k nim dementní příběhy. Mně se tam pak udělalo špatně, ale on mlel a mlel, protože kamarádka se mu strašně líbila a dala se chytit na nabídku focení a tak se furt ptala a ptala a on mlel :D Teď už bych takovouhle blbost znovu neopakovala, zpětně si myslím, že to byl úchyl.

amarelica
296 příspěvků 02.04.15 13:14

Pred 17 rokmi som mala taký mizerný rozpočet na stužkovú, až som si nakoniec kúpila šaty v jednom z prvých second-handov. Boli saténové puzdrové čierne s dĺžkou pod kolená a s tylovým vložením pod lodičkovým výstrihom (tak 15 cm). Nosila som vtedy veľkosť 34 a krásne mi sedeli. Keď mi spolužiačky opisovali, aké salóny pobehali a kde všade (až vo Viedni) boli pre šaty, mala som takú depku, až mi babka doložila na super-drahé kožené nadčasové lodičky. Kým som nepribrala, šaty som nosila a stále sú krásne a čakajú, kým dorastie najstaršia dcéra. Topánky nosím dodnes :)

Allania
493 příspěvků 02.04.15 14:31

Já měla maturák před deseti lety, kdy frčely šlehačky s korzetem. Nějak jsem neměla představu o šatech a že mi táta přidá na šaty nebo mi dá peníze na půjčovnu, to nehrozilo. Babička dělala tehdy čistku skříní a vytáhla asi 15 m takové divné starorůžové látky s vytkávanou zlatou nití a prý, že z toho udělá závěsy. Nakonec z toho byly moje maturitní šaty. Měly korzetový živůtek s kolovou sukni. Naštěstí jsem neměla čas shánět spodničku, tak jsem jí jako jediná neměla. Kupodivu šaty z toho byly celkem hezké a na světle se lehce třpytily. Pekelný byl spíš účes a líčení. Nechávala jsem se nalíčit a učesat v salónu. Líčení jsem hned doma umyla a vlasy trochu uplácala, abych nevypadala jak pudl s odstátýma ušima.

andulka01
1372 příspěvků 02.04.15 14:49

Já maturovala v 2004, ušila jsem si černé šaty. Sametový strečový živůtek s kulatým hlubokým výstřihem i na zádech a dlouhými rukávy, pod prsy našitá rozšiřující se sukně ze 4 dílů, překrytá další bohatší vrstvou jemného šifonu. Myslím, že nebyly vůbec špatné. Odtančila jsem v nich pak ještě dost plesů, trochu mě mrzí, že jsem se jich před 10 lety při stěhování zbavila.

eveK
334 příspěvků 02.04.15 23:56

Naprosto příšerné :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek