Jaké lodičky na pohřeb

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zvira
6 příspěvků 14.1.20 11:05
Jaké lodičky na pohřeb

Dámy, řeším velké dilema. Minulou sobotu mi tragicky zemřel kamarád a zítra je pohřeb. Je velkým prohřeškem jít na jeho pohřeb v lodičkách s otevřenou špičkou? Mám černé ze Zary, a kouká z nich jen kousíček palce. Nebo si raději mám pořídit nějaké s uzavřenou špičkou?

Reakce:
if5
256 příspěvků 14.1.20 12:05

Nevím, kde žijete, ale u nás ve střední Evropě bych teď na pohřeb obula teplejší kozačky.

Zvira
6 příspěvků 15.1.20 23:24

Kupodivu ve střední Evropě a šla jsem v lodičkách s uzavřenou špičkou. Přišlo mi to jaksi vhodnější než leginy, rolák a bílé křusky.

giuliettka
5433 příspěvků 16.1.20 05:24
@if5 píše:
Nevím, kde žijete, ale u nás ve střední Evropě bych teď na pohřeb obula teplejší kozačky.

Tak to je fakt slušné peklo. Išla do krematoria, prípadne do kostola, nie na Snežku. Kristepane, kam sme s tým MP dospeli, keď radíme kozačky?! Už viem prečo je v divadle tak prekozačkováno. A ak mi tu vytiahnete cestu busom v mraze, tak ma švihne.

Zvira
6 příspěvků 16.1.20 20:16
@giuliettka píše:
Tak to je fakt slušné peklo. Išla do krematoria, prípadne do kostola, nie na Snežku. Kristepane, kam sme s tým MP dospeli, keď radíme kozačky?! Už viem prečo je v divadle tak prekozačkováno. A ak mi tu vytiahnete cestu busom v mraze, tak ma švihne.

Souhlasím. Do divadla se chodí v kozačkách, ale s igelitkou, ve které jsou lodičky. Proboha Svatého, raději umrznu, než být za křupana! Mimochodem, jsou i „dámy“, které na pohřeb vyrazí v leginách a roláku! Nemám slov. Naprosto s Vámi souhlasím.

Zvira
6 příspěvků 16.1.20 20:18
@Zvira píše:
Dámy, řeším velké dilema. Minulou sobotu mi tragicky zemřel kamarád a zítra je pohřeb. Je velkým prohřeškem jít na jeho pohřeb v lodičkách s otevřenou špičkou? Mám černé ze Zary, a kouká z nich jen kousíček palce. Nebo si raději mám pořídit nějaké s uzavřenou špičkou?

Pokud můj dotaz někoho pohoršil, a jak tak koukám, tak 5 lidí ano, pardon. Nebyla jsem si jistá a chtěla jsem prostinkou odpověď zda by otevřená špička byla faux-pas, popř. jak velké.

giuliettka
5433 příspěvků 17.1.20 05:32

@Zvira Mňa nepohoršil, ale červené som vám dala tiež. Za založenie samostatnej diskusie na jedinú otázku. Odpoveď by bola buď áno možete, alebo nie s otvorenou špičkou sa nehodia. O čom potom viesť debatu? Načo zakladať na jednu otázku téma? Určite sa vás to pýtalo, pri založení, či nie je podobná téma už otvorená a bola. Keby ste tú otázku mala trebárs v téme, „čo jste se chteli zeptat“ tak by vám odpovedalo určite viac ľudí a žiadné červené ramena by ste nedostala.

Zvira
6 příspěvků 17.1.20 06:31

@giuliettka Obávám se, že dostala. :) Ale nijak zvlášť se tím netrápím. Jak říkala prababička : „Dokud nejde o život…“ Předpokládám, že to byl poslední problém co jsem zde řešila. :) Ale děkuji.

pavka_l
1080 příspěvků 17.1.20 12:29

@giuliettka V dotazu bylo, že jde na pohřeb - kostel, krematorium, venku na hřbitově - specifikováno nebylo. Pohřeb jako takový je venku na hřbitově (protože se tam nebožtík pohřbívá). Do kostela a na hřbitov v lednu v lodičkách? Tak to bych Vás chtěla vidět.
I kdyby to bylo rozloučení v krematoriu - ono tam fakt teplo na obřadu není. Myslím, že venkovní obuv zimní nebo podzimní není v tomto případě žádný prohřešek.

giuliettka
5433 příspěvků 17.1.20 18:00
@Zvira píše:
@giuliettka Obávám se, že dostala. :) Ale nijak zvlášť se tím netrápím. Jak říkala prababička : „Dokud nejde o život…“ Předpokládám, že to byl poslední problém co jsem zde řešila. :) Ale děkuji.

Hele neofučujete sa. Nejde o život… tak trikrát sa zhlboka nadýchnite a už aj upaľujte aj do otatných tém! Buď sa predsa len rozhodnete, že nejaký problém ešte potrebujete riešiť, alebo vyriešite problém niekoho iného. :-)
Napríklad moj, som na MP závislá a nemám čo čítať. :-D

pavka_l
1080 příspěvků 17.1.20 20:05
Ivana32
223 příspěvků 18.1.20 12:57

@giuliettka
Choďte do knihovny. V Liberci je krásná! :-D

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek