Jaké ložní povlečení se vám líbí a v jakém doma spíte?

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Kanafas

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Go-lightly
3429 příspěvků 25.10.14 12:03

@MP scully Němka, a v JAR několik let působila, tak si to dovezla.

MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:14

Když se tak bavíme o povlečení, musím se přiznat, že mám další dotaz směrem kde a za kolik.

S mužem jsme si za ty roky v zahraničí hrozně zvykli spát tak, jak se spí ve středomoří nebo v USA, tedy manželská postel potazena prosteradlem, velikánský přehoz (vypadá to jako prostěradlo, anglicky je to flat sheet) a navrch se dává teprve deka (blanket). Vejdou se pod to krásně a pohodlně dva lidi (na queen size bed by se vesla cela prumerna ceska rodina, ale to jen tak na okraj :-) ). Je to strasne pohodlne, lehce se to stele a postel pak vypada cely den upravena, kdo to znate, tak vite. Tady v CR jsem uz vzdala snahu, ze bych mohla podobne usporadani sehnat, jeste tak obcas sem tam povleceni na extra velkou perinu pro dva (kterou alespon zatim nemam), ale klasicke sheets a poradnou, nekousavou deku ani nahodou. Poradite nekdo?

Mylady2
12413 příspěvků 13.11.14 17:32

@MP scully to co hledáte prodává v praze Flamant.
Nebo bych si to nechala ušít… To není vůbec problém.

Aranel
935 příspěvků 15.11.14 12:42
Sleva

Ve slevové knížce z dm jsem dostala 10% slevu na povlečení Matějovský, platí pro e-shop do 25. ledna. Kdybyste někdo chtěl ten kód, já ho beztak nevyužiju, napište SZ.

Jammi
6 příspěvků 18.11.14 11:33
Jaký vybrat vzor povlečení

Ahoj,
potřebuji radu.
Letos chci nadělovat svým dětem ( na jejich popud ) a také vnoučatům – kromě jiného – povlečení. Cose týká vnoučat, tak tam není problém něco vybrat. Asi to bude nějaká Minnie a fotbal. Ale horší to je s těmi dospělými. Nevím, jestli geometrické vzory nebo květinovou romantiku ( otázka, jestli by v tom chlap spal ), zkrátka nevím, co teď letí. O materiálu mám jasno. Buď bavlněný satén nebo jersey - prostě trochu luxus. Ale jaké vzory byste mi doporučili?

Milli
2524 příspěvků 18.11.14 11:47

@Jammi - záleží, co se líbí jim. Mně by potěšilo bílé nezdobené povlečení, ideálně z kvalitního damašku, takže to vám moc nepomůžu.

Jammi
6 příspěvků 18.11.14 11:53

Oni to prý nechají na mně, ale vím, že bílé snacha nechce.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.14 12:05

@Jammi Já mám ráda bavlněný satén, barevné povlečení, ale spíš jednoduché vzory - kostky, pruhy a ne nějak divoce barevné. K tomu napínací prostěradla do barvy. Pokud mají mladí ložnici laděnou do nějaké barvy, asi bych se snažila, aby to ladilo.
Pozor, pokud byste to objednávala přes internet. Stalo se mi, že na obrázku měli cíchu s bohatou bordurou po straně a ta bordura byla i na polštáři. Přišlo mi povlečení, kde polštáře byly ušité jen z toho středového řídkého vzorku, nevypadalo to hezky, vracela jsem to. Bohužel už si nepamatuju, co to bylo za e-shop, od té doby kupuju v kamenném obchodě.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.14 12:14

@Jammi Mně osobně by se líbilo něco takového, ale těžko radit, když neznám vkus vašich mladých.
http://www.terej.cz/…rozrazil.jpg
http://www.handicraft.cz/…-268x300.jpg

Jammi
6 příspěvků 18.11.14 12:30

Oboje je moc pěkné, osobně bych si vybrala to modro-zelené.

Jammi
6 příspěvků 19.11.14 21:21

Tedy doufala jsem, že dostanu víc než jednu radu. Ale s Kokoskou se vcelku shodnu nat ěch pruzích a káru - takže díky.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.14 22:43

@Jammi Ještě jedno připodotknutí - jestli máte někde v dosahu obchod Kika (nesplést s KIK!), mrkněte tam, tam jsem si většinou vybrala.

Adrianka32
7 příspěvků 6.3.15 15:54

@Letefa Náhodou mají tam i moc hezké staročeské povlečení s takovými tradičními vzory jako proužky, kostičky, růžičky.. A to je zase můj styl ;-) Jednoduchá klasika ve venkovském a chalupářském stylu. Z materiálů mám taky nejrači tradiční bavlnu a ještě líp bavlněný krep.

Když jsem si koupila krep po prvé taky moc mi nesedl a přišel mi takový tvrdší. Ale můj fígl je vyprat ho hezky s hojnou dávkou a aviváže a po prvním praní vyžehlit (při dalším už netřeba), od té doby bude hezky měkký. A na zimu mám ráda i mikroflanel , ten je suprově heboučký a hlavně je stejně jako krep bez žehlení :-)

A jak píše @Veselý Puntík tak na ty duchny, co vás zavalili, taky vzpomínám a bylo to děsný;-) ale nedávno jsem si nechala nějaké předělat na víc kousků (aby nebyly tak naducené) a prošít a nemůžu si je vynachválit.

andulka01
1372 příspěvků 31.3.15 15:15

Povlečení pořizuji hlavně v Ikea - normální bavlněné a rozhoduji se podle vzoru a nálady. Ovšem nejlepší kup zatím se mi povedl v Tchibu, lehké bavlněné, jedno modrobílý proužek, jedno s černým kresebným potiskem. Ráda spím v tmavém povlečení - můj sen je tmavě šedomodrá strečová bavlna, mám takové prostěradlo, ale zbytek k tomu už jsem nestihla koupit.
A ty na fotkách asi moc potřebuji.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.15 15:52
Lienka77
206 příspěvků 31.3.15 20:24

@andulka01 Mám takovou námořnickou noční košili. Teď k ní nutně musím mít i to povlečení. Nedík! :)

porjk
2851 příspěvků 15.6.15 17:27

@andulka01 Krásné povlečení! A pak ještě to, co přidala @Kokoska1 . Mám pocit, že s každým dalším povlečením, co si koupim, jde kvalita od deseti k pěti! Jak v materiálu, tak ve zpracování. :-(
Vzory ujíždějí, látka není střižená po nití, ale šikmo, pak je šev zvlněný, nebo je švový přídavek tak dva mm atd. A rozhodně nekupuju v Lidovce. Jednou jsem reklamovala, dostala jsem jiné a to mělo jinou vadu. Tak pak přešívám.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.15 23:35

Keby som mala dievčatko, tak to hneď kúpim. :-D

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 5.7.15 09:38

@Giulietta A tohle byste neužila?

Edit, teď koukám, že je ze stejné kolekce jako ta vaše princezna :-))
http://www.cosyhouse.be/…OVERVIEW.jpg

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.15 10:30

@Potrefenáhusa to je krásné, odkud to je?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.15 10:38

@RenaLange Je to Holandská firma Snurk

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.15 10:53

@Giulietta díky moc

Sestr
1 příspěvek 11.12.15 22:45
@MP Markys píše:
Ještě musím napsat, že se mi neosvědčilo žerzejové povlečení. Jaksi se sepralo, nemá rovné švy a nedrží tvar. Po pár vypráních nevypadá dobře a žmolkovatí.
Povlečení peru alespoň na 60°C, jinak mám pocit, že se nevypere dobře " do čista" :)

Je to už starší diskuze, ale nedá mi to nereagovat - žerzejové povlečnení je u mě č. 1. Bohužel, aby vydrželo, mělo krásné barvy, nežmolkovatělo, tak je cena velice vysoká. Můj tatínek mi kdysi koupil v Německu sadu žerzejového povlečení. Tenkrát vyšla na nějakých 300DM. Je to 22 let a povlečení je stále krásné. Bylo/je od značky Estella - doporučuji vyzkoušet - není rásnějších designů a kkomforntnějšího spaní.

dost_bot
2071 příspěvků 20.12.15 23:48

Udělala jsem si radost a Ježíšek mi přinese krásné tuhé damaškové povlečení ve světlounce banánové barvě. Už se těším.

milahorak
27 příspěvků 26.7.16 11:17

V povlečení mám relativně jasno :-) Musí být bavlněné ne žádný satén. Nedokážu si představit, spát v něčem co klouže :-D Nebo by jsme s manželem nemohli mít jednu peřinu. To by byl boj v noci :-) Další věc na kterou si dávám pozor je, aby peřina měla zapínání. Jsem expert na to, za jednu noc vykopat peřinu z povlaku ven. A poslední bod je, aby trochu ladila i s barvou pokoje. Teď je to kombinace šedé, modré a bílé. Něco takového by nám ta sedlo http://www.jolis.cz/…rodano-13386
Jo a také nenávidíte usínání se zapínáním u hlavy? :-D I když jdu kouknout v noci na děti, tak jim peřiny otáčím :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek