Jaké máte zajímavé zvyky a zlozvyky?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ghost B.C.
3867 příspěvků 18.9.14 09:54

Nevím, jestli je to zajímavé, ale zlozvyk je to jako hrom. Když na mě někdo mluví v kuse déle, jak cca 3 minuty, přestávám ho vnímat. Prostě jak nedostanu možnost zpětné vazby, tak mi to jde jedním uchem dovnitř a druhým ven. Vlastně ani to ne, jen mi to oběhne hlavu. Trapný pak je, když dotyčný dokončí monolog a chce názor. A já prostě nevim. Nebo když vytáhne to klasické „no vždyť jsem ti to nedávno říkal/a“.
A nehorší na tom je, že se mi tohle vkrádá i tam, kde to fakt nepotřebuju. Zrovna v pondělí jsem poslouchala stručné, jasné a výstižné instrukce, které dohromady zabraly tak 20 vteřin a já doma s hrůzou zjistila, že jsem je zapomněla. A přitom mě fakt zajímaly.

MaláČarodějnice
709 příspěvků 18.9.14 10:41

@Ghost B.C. to není zlozvyk, to je spíš obrana mozku proti tomu množství informací, které se na nás pořád valí. Taky mívám problém se soustředěním, ale vím o tom a pracuju na tom. I v běžném životě si hlídám, abych myslela na to co právě dělám a plánovala jen jednu, maximálně dvě následující činnosti.

A výraz „oběhne hlavu“ je super :-)!! Jednou jsem se ptala muže, jestli tu televizi opravdu sleduje nebo si jenom tak nechává vymývat mozek a bylo mi řečeno, že tam možná už není co vymývat…Jak ten vtip, že ta infomrace jde dovnitř a hned ven protože se nemá v hlavě o co zachytit:-)

MaláČarodějnice
709 příspěvků 18.9.14 10:43

A na klasické „vždyť jsem ti to nedávno říkala“ klasicky odpovídám „promiň, nejsem robot a nemám v hlavě kompjůtr…“

Ghost B.C.
3867 příspěvků 18.9.14 10:55

@MaláČarodějnice Ono jo, obrana je fajn, ale jakmile se ta hlava brání i proti tomu, co je důležité, tak mám chuť zahájit paniku :) Takhle jsem totiž dojela na VŠ, že už mi hlava nebrala vůbec nic.
Jinak ale tam, kde se jedná o běžné žvanění taky říkám, že „sorry, ale nevim“. Pak je ovšem problém, že to někdy spustí lavinu převyprávění :D

MaláČarodějnice
709 příspěvků 18.9.14 11:09

@Ghost B.C. třeba pomůže odstřihnout příval zbytečností (neustále puštěná televize, rádio atd) a nechat občas hlavu odpočinout. Já jsem si tak zvykla, že třeba při práci doma nebo v zahrádce si nic nepouštím že už mi někdy vadí i rádio v autě. Rádio v kanceláři jsem zrušila už asi před 3mi lety, věci typu zprávy v TV, bulvár apod. dávno předtím.
Teď mě napadlo, to jste docela mladá na takové problémy :-), já už jsem poněkud jiná věková kategorie, já mám možná i nárok :-)

Ghost B.C.
3867 příspěvků 18.9.14 11:27

@MaláČarodějnice Já kvůli tomu bohužel už ani nečtu. Teda zatím. Už od Vánoc mi tu leží knihy, které jsem si přála, ale prostě momentálně na ně nemám kapacity.
Je to blbý, vím, že je to brzo se s tímhletím potýkat, ale bohužel nevím, jak se toho zbavit. Ona se na to váže i následná únava z „nadbytku“ informací. Mozek nechce rozlišovat, jestli je to důležité nebo ne, prostě je toho moc a vypne mě celou. A na to všechno pěkně naváže stres ze stavu „panebože, já nic nevím!“ Přitom se blbostma úmyslně nezanáším. Asi to chce klid a nohy v teple, aby si to sedlo.

MaláČarodějnice
709 příspěvků 18.9.14 11:54

@Ghost B.C. Zkuste jógu, ta je hodně o koncentraci. Nemusíte dělat ty ásány, jen si prostě každý den v klidnější dobu na chvilku (čtvrthoďku, 20 minut)sednout někam do klidu a jen se soustředit na NĚCO. Někdo radí plamen svíčky, já jsem si načetla něco o čakrách jen jsem si představovala ty barevná místa v tělě, hezky pomalu zdola nahoru jedno po druhém, nic víc než se na ně jen koncentrovat. Po několika sezeních jsem zjistila, že když se tak na nějakou zaměřím, ani se mi nechce jít dál, asi se to mozku líbilo :-) a začala jsem i v těch místech cítit teplo - asi to fakt nějak funguje. A je fakt, že když jsem se na to ze začátku měla problém soustředit, jde to stále líp a líp. Jednou se třeba promedituju do nirvány :-)

Ghost B.C.
3867 příspěvků 18.9.14 12:21

@MaláČarodějnice Děkuju za tip, to zní příjemně, určitě vyzkouším :) Já se na jógu už strašně dlouho chystám, ale většinou vždycky akorát upadnu na postel :D

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.14 13:21

@Ghost B.C. Nejste můj syn? Ten má ale nějakou těžší formu. Je schopný se mě na něco zeptat a v okamžiku, kdy mu odpovídám, vidím, že mě vůbec neposlouchá. A pak se ještě klidně zeptá, na co se mě to vlastně ptal :-)

MaláČarodějnice
709 příspěvků 18.9.14 13:45

@edge tak to už je fakt mazec :-( jestli je školní dítě, to už bych fakt začala mít strach.
Mě maximálně dcer říká, že už jsem se ptala třikrát…ale lepším se!!

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.14 13:58

@MaláČarodějnice On byl vždycky takovej rozevlátej, ale v rozumný míře. A tím, jak začal školní rok a kroužky, mám pocit, že je to horší. Taky se blíží puberta… Snad to je jenom přechodnej stav. Nebo bude hůř :-(

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 18.9.14 14:03

@edge nebojte. bude hůř. ;-)

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.14 14:16

@viktorka_od splavu Je mi to jasný. Ještě 10 - 15 let a bude to dobrý :-)

Ghost B.C.
3867 příspěvků 18.9.14 14:28

@edge To je taková klasika :) Já třeba mluvim, mluvim a… O čem že to mluvim?

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.14 14:30

@Ghost B.C. No jo, to se mně stává úplně běžně. Udělám pár odboček a pak najednou zjistím, že nevím, k čemu se vlastně mám vrátit.

DanielaS
5033 příspěvků 18.9.14 14:32

To se mi stava, kdyz delam veci ve vic jazycich. S nekym v jednom jazyce telefonuju, k tomu si ctu dokumentaci v jinem jazyce a nekdo se me ve tretim jazyce na neco zepta a…

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 18.9.14 14:33

@edge ano, to popsal již klasik neschopnost udržet myšlenku ;-)

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.14 14:45

@viktorka_od splavu
Neschopnost ji pustit je pro okolí mnohem, mnohem horší.

Pirek
7060 příspěvků 19.9.14 09:26

@Ghost B.C.
Jste mi připomněla, že když jsem někde, kde se vede monolog - přednáška, konference, nějaká prezentace apod. a je to nuda, usínám. Nemůžu si pomoct, ale jakmile ve sdělovaných informacích nezjistím nic nového a podnětného, mozek vypíná… z toho důvodu s sebou pořád nosím knihy (pokud v sále není úplná tma, to je pak prostě jasná výzva k zalehnutí!)

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.14 09:37

@viktorka_od splavu Švestku miluju.

@SweetPotato To je pravda :-)

Kralovna Bitche
382 příspěvků 26.9.14 14:11

Dneska jsem vysávala a uvědomila si jednu věc - hrozně mě uspokojuje zvuk bordela, jak putuje hadicí do vysavače. Už jsem takhle několikrát povysávala věci, které jsem měla spíš posbírat. Třeba korálky. Ale já si prostě nemohla pomoct.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 26.9.14 14:24

@Kralovna Bitche No ale to je hroznej moment, když slyšíte, až jak to letí a nevíte co a jestli vám stojí za to kvůli tomu prohrabovat pytlík plnej prachu!

shanimplavkynahrocha
4602 příspěvků 26.9.14 14:29

Já nesnáším zvuk vysavače jako takový. Ale já mám všeobecnou averzi k zametání, vysávání a vytírání. Naštěstí protějšku tyto práce nevadí a jeho i mojí rodině tajíme, že to dělá on :D.

continuity
5853 příspěvků 26.9.14 22:01

@Kralovna Bitche mne taky. i kdyz pytlik aktualne kvuli legu probiram, je to hrozne, ale furt lepsi, nez prolezat MMB a hledat, kdo by mi za normalni penize prodal figurku zelvicky, ktera se uz dva roky nedela. (aktualni dnesni situace).

višeňka
143 příspěvků 30.9.14 23:55

Nevím jestli je to zlozvyk, ale jinak neusnu než u zapnuté televize nebo rádia. O prázdninách jsem se po třech letech zbavila jednoho špatného, dokouřila jsem krabičku cigaret a zahodila zapalovač.

Stránka:  « Předchozí 1 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek