Jaké máte zkušenosti nebo názory na Halloween

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Nemesis
504 příspěvků 29.10.13 09:33

Ale tady je to pořád import, import a pořád nikdo nepochopil, že to žádnej import neni :-) Halloween zavedl papež Bonifác IV., abych nahradil původní pohanský svátek samhain, stejně jako byli zavedeny Vánoce, aby nahradili pohanské oslavy slunovratu. Ale stejně jako o Vánocích, tak i o Halloweenu (našich dušičkách) stejně převládli pohanské rituály a zvyky a ne ty křesťanské, respektive se prolnuly.

defilenaiguille
2824 příspěvků 29.10.13 10:07

@Nemesis
Líbilo by se vám tedy spíš renesance (ve smyslu znovuzrození) tohoto svátku? ;-)
Pokud používám slovo import, tak tím hlavně myslím převzetí způsobu slavení (narvané obchody zbožím s danou tématikou - Halloween, Valentýn), ne samotnou existenci svátku.

skl
462 příspěvků 29.10.13 10:37

Jedine co se mi na Halloweenu libi, jsou specialni strasidelne dily Simpsnovych. Jinak to je trapna komerce a ja radeji zajdu vecer na hrbitov zapalit svicku.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.13 10:57

@stricc Hm… A to jste vzala jako charitu nebo to máte od kusu?

TinkaH
920 příspěvků 29.10.13 11:52
@Milli115 píše:
Jasně, když se oprostím od faktu, že je to anglosaský svátek a tady nemá co dělat, mi přijde fajn. MAsky, sladkosti, karnevaly…
CHtěla sjem v práci udělat akci pro děti s touhle tematikou, ale neprošlo to. Proč mi Večerníčky pro předškolní děti prošly, a halloween pro děti 8-12 byl seznán na škodlivý? Nechápu :(
Vždyť je to jen obdoba našich dušiček.
Zvlášť super maska mi přijde
http://www.novinky.cz/…riserku.html

No mi to nedá. Není to naše obdoba dušiček!!! Oni taky mají svátek zesnulých,

svoby
31 příspěvků 29.10.13 12:57

Pro někteře lidé je to zabava, proto chudi oblečeni do různých masek a vyrážejí za zábavou… A pro nektere: to je americký nějaký nechutný jaksi import,…

Nemesis
504 příspěvků 29.10.13 13:28

@defilenaiguille jooo,to už je lepší :-) ale někdo právě pod „převzetí způsobu slavení komerčním způsobem“ nahází i dýňovou výzdobu a převleky, ale to všechno k tomu normálně patřilo, akorát se lidi pomatlali sami a výzdobu přinesli z pole…tak dneska sou hold narvaný obchody plastovýma dýněma atd.,ale to neznamená, že to člověk nemůže pojmout nekomerčně, to je stejný jak s vánocema :-)a já osobně nevidím nic až tak komerčního na tom, že si vlastně podzimně ozdobim byt dýničkama, kukuřicí atd. a tudíž těm obchodníkům něco přisypu…

Jinak už se těším, že si opět ku této příležitosti pustím nejkultovnější film z nejkultovnějších, aneb heslo „květiny pro mrtvé“ a legendární nine inch nails, cure atd… kdo nezná nepochopí :-)

noemi
1645 příspěvků 29.10.13 13:33

@Nemesis, jaký film myslíte?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.13 13:37

@benyka cože?

defilenaiguille
2824 příspěvků 29.10.13 15:07
@svoby píše:
Pro někteře lidé je to zabava, proto chudi oblečeni do různých masek a vyrážejí za zábavou… A pro nektere: to je americký nějaký nechutný jaksi import,…

Ten překlep je úžasný :-D Jen chudí vyrážejí za zábavou? Takhle napsané to zavání spíš žebrotou :-D :-D A zábavou chudých se nazývá něco jiného, ne? ;-)

system_error
855 příspěvků 29.10.13 21:41

@top topic Přesně, je vidět, že se vyznáte :-)

Nemesis
504 příspěvků 29.10.13 22:12
@noemi píše:
@Nemesis, jaký film myslíte?

No já počkám schválně jestli to někdo uhodne :-)

svoby
31 příspěvků 29.10.13 23:45
@defilenaiguille píše:
Ten překlep je úžasný :-D Jen chudí vyrážejí za zábavou? Takhle napsané to zavání spíš žebrotou :-D :-D A zábavou chudých se nazývá něco jiného, ne? ;-)

Dávám palec nahoru:-) ty jsi na to kápla! pro chudí, nepotřebují žádný masky, stačí pohodlné i nepohodlné matrace aby rozjeli dobrou zábavu ;)

noemi
1645 příspěvků 30.10.13 14:51

@Nemesis, řekněme, že jsem pomalejší, ale k Halloweenu by se hodil třeba nějaký film od Burtona :)

Adeena
1443 příspěvků 30.10.13 14:57

V Anglii mě Halloween bavil, protože tam tak nějak patří. Tady se mi zatím stále jeví nepatřičně a zatím jsem mu nezvykla a ani se pro něj nenadchla. Navíc jak je mi něco cpáno ze všech stran, začíná ve mně klíčit averze k dané věci.

Nemesis
504 příspěvků 30.10.13 18:43

@noemi Jo to určo taky, ale Burtonovi dělá hudbu vždycky Dany Elfman :-) Ten film co mám na mysli je Vrána (1994)s Brandonem Lee…

eless
1079 příspěvků 30.10.13 20:47

Nie vsetko je o sexi profesii, gycoch a zombikoch http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/…bB5_700b.jpg http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/…bwx_700b.jpg

Příspěvek upraven 04.10.17 v 21:07

noemi
1645 příspěvků 30.10.13 22:55

@Nemesis, tak Vrána je skvělá, v tom souhlasím.

Karoleenah
2322 příspěvků 31.10.13 00:51

@Nemesis Ufff, a já už se lekla, jak jste zmínila ty NIN, že myslíte Broken… :D

Morže
1094 příspěvků 31.10.13 20:29

Mě nějak Halloween nechává chladnou. Stejně jako Dusičky tak ani Halloween nejsou svátky, ze kterých bych se radovala. Nemám moc ráda strašidelné věci a v okolí neznám nikoho, kdo by to slavil. Pokud si budu chtít vzít masku, tak jinou příležitost v Plzni máme na historickém víkendu, který bývá v létě a tak vím, že v kostýmu bych nezmrzla :)

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 31.10.13 23:15

Dýni mám rád zavařenou ala ananas, takže halovín má smůlu. Ale v mejch dětskejch létech se dlabala červená řepa. Neví někdo, jakou to mělo souvislost?

noemi
1645 příspěvků 31.10.13 23:25

Dýni bych taky nedlabala, to ji raději sním :)

arpa
1250 příspěvků 1.11.13 07:02

Včera k nám večer kdosi zabušil a za dveřmi tři děti od nás z baráku. Resp. dvě jsem skrz škrabošky poznala, u třetího si nejsem jistá, ale to je fuk. Nebyla jsem na jejich návštěvu vůbec připravená, Halloween neslavíme (i když dýni jsme děckám vydlabali v rámci nějaké akce ve školce), ale vyštrachala jsem nějaká kokina. Co mě ale dostalo, že když si to jedno dítě (zrovna to, které jsem skrz masku nepoznala) všimlo, že lezu do špajzu pro cukrdlata, řeklo, že jim mám dát peníze (zdůrazňuji, že v našem domě rozhodně nebydlí žádné sociální případy). Záměrně jsem tuto poznámku ignorovala, ale řekla jsem si, že mým dětem podobné pochůzky (až budou starší) nemilosrdně zatrhnu, protože vědomí, že někde chodí po žebrotě, bych nesnesla.

Dahllie
2222 příspěvků 1.11.13 07:51

@arpa V zahraničí jsou ty peníze bohužel už celkem běžné. Spíš bych to řešila s rodiči těch dětí, že není zrovna vhodné chodit koledovat v době, kdy to není v naší společnosti očekávané (Co si budeme povídat, dokáže si někdo představit, že že chodí koledníci na Štěpána? jak se chodilo kdysi dávno), a že svým dětem můžou kazit radost z toho svátku jako takového.

arpa
1250 příspěvků 1.11.13 09:11

@Dahllie Rozumím a souhlasím. Dodala bych, že bohužel vazbu na zahraničí postrádám, částečně i proto, že mi ten Halloween k srdci nepřirostl a zdá se mi, že je to jen další komerční svátek uměle napasovaný z jiného kulturního prostředí. Ale na druhou stranu, pokud to dětem dělá radost, tak proč ne.

Ale fakt mám dost blok, aby si dítě, které takto příjde „koledovat“, určovalo, co mu mám dát.
Další věc je, zda bych, jak jsem napsala výše, měla vůbec chuť jednou své děti podporovat v podobných aktivitách. Ještě si dovedu představit, že (pokud budou chtít), ať chodí na Velikonoční pondělí (koleda na Štěpána u nás = v okruhu, v jakém se pohybuju, moc zvykem není) Ale určitě bych např. nechtěla, aby obcházely domácnosti na Tři krále, kdy by mě žádost o hotovost asi tolik nepřekvapila.
Když už je řeč o těch Třech králích, tyto aktivity jsem ochotna tolerovat u dobročinných spolků nebo církví, kdy vím, že ty peníze jdou na nějakou dobrou věc, ne těm dotyčným do kapsy. Ale ani tady mi to není úplně příjemné. Myslím, že někdy to může lidi stavět do nepříjemné situace např. proto, že by sice rádi něco dali (a třeba i dají), ale nehodí se jim to v danou chvíli.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek