Jaké máte zkušenosti nebo názory na Halloween

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Garfie
4456 příspěvků 1.11.13 11:57

Taky si pamatuju, že jako malí jsme dlabali červenou řepu nebo dýni a chodili s ní strašit sousedy…:-)
Stejně tak mám ráda dušičkovou atmosféru na hřbitově. A to se u nás v rodině moc dušičky neprožívaly, rodinná hrobka je poměrně daleko, takže jsme tam speciálně kvůli dušičkám nejezdívali.
A vůbec chodím ráda na hřbitovy, nejen o dušičkách…
K Halloweenu mám naprosto neutrální vztah-neslavím, ale nevadí mi.

svoby
31 příspěvků 1.11.13 12:09

Musim řict že se mi Líbí poslední zvonění ještě víc než Halloween :)každý maturant
se snaží mít co nejoriginálnější masky a kostýmy…Své poslední zvonění se spolužáky jsem si užil na maximum :) Naše třída dorazila ve stylu hippies,, to bylo super :)

Garfie
4456 příspěvků 1.11.13 13:02

@svoby Jo, to je vlastně pravda-taky příležitost k maskám-akorát že si to užijete jen jednou za život :-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.13 13:06
@Dahllie píše:
@arpa V zahraničí jsou ty peníze bohužel už celkem běžné. Spíš bych to řešila s rodiči těch dětí, že není zrovna vhodné chodit koledovat v době, kdy to není v naší společnosti očekávané.

Od sestry viem, že v zahraničí je na dome, alebo na prízemí u schránok zoznam domácnosti kam možu decká na ten Halloween zazvoniť. Ak tam vaša domácnosť napísana nie je, tak to decko zazvoniť a „koledovať“ nesmie a keď si pomýli dvere, tak ho nemilosrdne vyhodia.

arpa
1250 příspěvků 1.11.13 13:26

@Giulietta Dobrá inspirace pro příští rok :-).
Ne, žertuju, samozřejmě že bych ta děcka nevyhodila/neodbyla, ostatně je potkávám před barákem na hřišti a občas si některé z nich hraje s našima dětma… Ale holt nejsem bankomat a jestli chtějí hotovost, ať jdou tam nebo na pobočku banky (nebo za rodiči).

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.13 13:30

@arpa A to ja by som ho po špitnutí, že chce prachy vyhodila. A zobrala by som mu aj tu čokoladu čo som mu povodne dala. Nepáči sa ti, tak ťahaj kade ľahšie. :-D

arpa
1250 příspěvků 1.11.13 13:32

@Giulietta Mno, nazvat to špitnutím, to bych si teda netroufla :-). A to jsem celkem nahluchlá :-). Ale těší mě, že tentokrát spolu souhlasíme - když si vzpomenu na debatu o darování parfému… :-D.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.13 13:34

@arpa Nebojte „zhádame“ sa u ďalšej témy. :-D

zwedavka
1293 příspěvků 1.11.13 13:40

K tématu Dušiček - světýlka na hrobech nejsou zvykem všude, pouze na katolických hřbitovech. Ale v poslední době se začíná svítit i na hřbitovech evangelických. (informace z blízkého okolí, celonárodní statistiku nemám)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.13 13:45

@zwedavka Namyslím to nijak utočne, ale oni existuju cintoríny katolicke a evangelické? Ja som o tom ešte nikdy nepočula, aby sa pochovavalo podľa viery.

zwedavka
1293 příspěvků 1.11.13 13:48

Ano, u nás jsou v každé vesnici dva kostely a dva hřbitovy.

Garfie
4456 příspěvků 1.11.13 14:08

@Giulietta Ano, souhlas se @zwedavka. Rodná malá vesnice (ani pošta, ani autobusová/vlaková zastávka, malotřídka…)-ale zato dva kostely a dva hřbitovy!!
A ta „nesvětýlka“ na evangelickém vysvětlují, proč si Dušičky z dětství moc nepamatuju-všechny příbuzné máme na evangelickém hřbitově…

noemi
1645 příspěvků 1.11.13 19:11

To jsem nevěděla, že se na evangelických hřbitovech nezapalují svíčky. Má to nějaké vysvětlení?

zwedavka
1293 příspěvků 1.11.13 23:13

Dneska už se zapalují taky, ale v minulosti to zvykem nebylo. Odhaduju, že hlásajíc skromnost a střídmost neplýtvali svíčkama na hřbitově. A taky se možná chtěli odlišit.
(odhaduju, nevím to)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek