Jaké obutí na doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
TinkaH
920 příspěvků 5.9.12 19:01
@defilenaiguille píše:
@TinkaH
Asi vám tu radost trochu zkazím - bydlíme v cizině. V Čechách nás bohužel všichni nutí se zout. Bačkory ale přijímáme jen v nejbližší rodině.
Ještě jsem nezažila, že by k nám někdo přišel v botách jako z pole. I kdybychom měli koberce, tak bych je po návštěvě vyluxovala, v tom problém nevidím. Někde jsem četla, že chození po koberci naboso nebo v ponožkách mu dává daleko víc zabrat (kvůli potu) než chození v botách.
Když jsem byla malá, tak jsem párkrát u spolužaček zažila, že doma chodili v pantoflích, ale do obýváku (kde byl nejspíš „lepší“ koberec) se museli všichni zout.

a víte, že mě to napadlo :-) Tady jsme prostě zacyklení v erárních bačkůrkách. A já tek nerada něčí použité boty.

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.12 20:55
  1. Tlusté ponožky v zimě/kotníčkové ponožky/bosa/v měkkých papučích. Na koleji pak staré známé Crosc :).
  2. Stejně jako předchozí
  3. Doma máme koberce, zouvá se každý bez výjimky.
  4. Ráda přijmu nabízené pantofle, popřípadě zůstávám v ponožkách. Většinou nosím v kabelce i náhradní ponožky na přezouvání. Pouze jedni přátelé chodí doma obutí. Osobně je mi tam nepříjemné být třeba několik hodin v botách.
FoxInTheBox
278 příspěvků 5.9.12 22:57
  1. Pantofle nebo tvarované žabky naboso, doma je mi nepříjemné být v ponožkách (guma a teplo)
  1. Totéž - po jedné příhodě, kdy jsem doma „rozcházela“ lodičky na ples, sklouzl mi na parketách podpatek a málem jsem si vyhodila koleno, se toho bojím.
  1. Máme studentský byt a nějaké moc nóbl návštěvy nemíváme, chodí k nám jenom nám podobní, zouvají se sami, někteří přijmou přezůvky, někteří ne. Máme takovou tu sadu barevných pěnových pantoflí z IKEA, dají se prát. Občas někdo zůstane v botách, neřeším, uklidím.
  1. Zouvám se přede dveřma nebo v předsíni, jak chce majitel bytu. Aby někdo chodil doma v botách (resp. chtěl, abych se nezouvala) jsem zažila jenom jednou. A vlastně chodím taky hlavně do takových studentských doupat, jako je naše, a tam se to neřeší. U rodičů mám svoje pantofle, babička pro mě z recese schovává sametové leopardí :-)
Adivey
182 příspěvků 5.9.12 23:09

1. Když je hodně teplo, tak bosky, ale jinak bačkory - ortopedické korkové pantofle. Přítel na doma nosí na MP tolik diskutované crocsy, které mu kdysi poslala kamarádka z Izraele s tím, že je to suprová a děsně moderní plážová obuv a že to musí vidět - to tady ještě nebyly.
2. Na slavnostní den - oslavy narozenin apod. pořád stejné bačkory, ale na Vánoce lodičky s umytou podrážkou.
3. Návštěvě nabízíme bačkory pro takové příležitosti pořízené, které máme ale jen 4, takže když má přijít víc lidí, tak těm nejbližším řeknu ať si přinesou svoje pokud nechtějí být bosky. Ženy v naší rodině jsou takové, že pořád myslí na všechno a nosí si papuče i bez vyzvání. Ne že bysme měli doma takovou špínu, že by to v ponožkách nešlo, ale je tu hodně chladno (starý dům se silnými zdmi) a navíc nemáme kvůli alergiím koberce, takže je tu dlažba, lino, parkety.
4. Vycvičena z domova si občas taky nesu svoje bačkory, když vím, že je u dotyčných taky zima. Nebo přijmu jimi nabízené.

Edit: Návštěvu nijak zouvat se nenutím a třeba rodiče, kteří u nás teď tráví hodně času se už ani nezouvají, protože jsou pořád na zahradě a dovnitř jdou jen na wc nebo pro pití. Klidně to pak vytřu, bez koberců je to OK. Ale z návštěvy ještě nebyl nikdo, kdo by se automaticky hned nezačal zouvat..

fany.cz
38 příspěvků 6.9.12 00:20

Návštěvy se u nás nezouvají a já nosím takový kožený zdravotní pantofle nebo chodím bosa.

-Anna-
187 příspěvků 6.9.12 01:46

Doma nosím černé Crocsy a v zimě černé nízké boty Emu jelikož jsem zimomřivá. Návštěvy nezouváme, protože v bytě je všude dlažba nebo marmoleum, takže se dá všude vytřít.

Sibyla
2646 příspěvků 6.9.12 09:24

Takové ty zdravotní sandály z lékárny, kožené, ty nosím pořád kromě zimy, kdy se přezouvám do kožešinových krpců. Návštěvy se zouvají jen když chtějí, což většinou není. Na návštěvě činím, jak velí hostitelé.

TinkaH
920 příspěvků 6.9.12 12:34
@TinkaH píše:
a víte, že mě to napadlo :-) Tady jsme prostě zacyklení v erárních bačkůrkách. A já tek nerada něčí použité boty.

ty červené ramínka mám za to, že jsem napsala, že u nás stále přetrvává zvyk zouvat návštěvy?? Tak si přečtěte diskuzi a spočítéjte si kolik lidí je zouvá

defilenaiguille
2824 příspěvků 6.9.12 13:36

@TinkaH
Tak mě napadlo, že byste mohla na návštěvách vyžadovat, aby vám zapůjčili takové ty zámecké filcové nazouváky, co se dají obout na boty. Za prvé byste mohla zůstat obutá, za druhé byste splnila požadavky hostitelů, že jim nenanosíte nehorázné svinstvo až do obýváku… ale stále zbývá za třetí… na fotkách by to vypadalo stejně hnusně jako chemlonové bačkory s bambulkou :-D :-D Ty chemlonky jsem mívala v dětství u babičky (někdo jí je dal), hrozně jsem je milovala, protože se v nic dalo klouzat po podlaze ;-)

Vysvětlovat potřebu zouvání se na návštěvě u někoho tím, že se nechce mačkat v botách, mi přijde zvláštní. Pokud se půjde do restaurace, tak si také pod stolem boty nezuje.
Nosit si z domova vlastní ponožky (pokud jdu naboso) nebo pantofle mi také přijde zvláštní. Chápu ty, co to dělají, že pro to mají důvod. Ale mě přijde hrozně komické, že k někomu přijdu a hned po pozdravu hrábnu do kabelky a vylovím ponožky nebo pantofle pro sebe a celou svojí rodinu.

A ještě jeden námět k zamyšlení - řadě lidí (mužů i žen) se nohy potí do té míry, že jak boty, jak i ponožky (byť jsou na noze třeba jen hodinu) docela smrdí. Ti lidé o tom ví a je jim to nepříjemné. O to nepříjemnější je, když je někdo na návštěvě nutí se zout.
PS: Tohle není žádný útok proti těm, co mají doma světlé koberce, plovoucí podlahu atd. a bojí se jejich zničení. Je to jen můj pohled na věc.

TinkaH
920 příspěvků 6.9.12 14:05

@defilenaiguille ohledně toho pocení máte naprostou prvdu. Mám kamaráda, kterému se opravdu potí nohy hodně a dost je to cítit. Já jsem se to od něj dověděla náhodně, protože se k nám jednou zastavil a já jsem ho hned pozvala dál a řádně jsem zdůraznila, aby se nezouval, protože u nás se návštěvy nezouvají. Až pak jsem se dověděla, že taková neplánovaná návště u něj nepřichází v úvahu, tím že jsem ho nenutila zout jsem ho potěšila a nemusel se vymlouvat a cítit trapně.
Souhlasím i s vlastníma ponožkama a pantoflema. Připomíná mi to rodinky, které si na oslavy berou potravinové krabičky na zbytky, aby to pak dojedli doma.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 14:12

@defilenaiguille brat mojej mamy moj ujo bol pozvaný na návštevu k známym ktorí bývali v rovnakej dedine ako my. Keď prišli s manželkou k dverám a hostiteľka ich nečakane vyzvala aby sa vyzuli, tak si v panike uvedomil, že má na ponožke na palci veľkú dieru a pravdepodobne až si to jeho manželka všimne, tak ho utopí v káve, že robí hanbu. Tak oznámil, že si ešte zapáli cigaretku a keď sa zavreli vchodové dvere, vzal nohy na ramena a utekal pol kilometra k sestre aby mu požičala celé manželové ponožky. U nás sa prezul, zanadával si na poriadkumilovnú hostiteľku a utekal na návštevu. :-) A už nikdy sa nenechal od nich pozvať. :-D

defilenaiguille
2824 příspěvků 6.9.12 16:42

@TinkaH
S tím kamarádem soucítím, návštěvy pro něj musí být utrpení.
To fakt myslíte vážně, že si někdo bere na oslavy krabičky na zbytky? Tohle jsem sice nezažila, ale zažila jsem jednoho, co se mu nechtělo z návštěvy (spíš se k nám vnutil na jednu větší akci) a když jsem mu nabídla, že mu něco zabalím domů (abych mu taktně naznačila, že je čas jít), tak si nechal zabalit úplně všechno, že to bude jíst několik dní!
@gulietta
Když je na mužské garderobě něco v nepořádku, tak je to přece vždy vina manželky, že na něj nedbá :-) Ani se nedivím, že měl strach, že mu manželka vynadá. Komentovat to obráceně jsem ještě nikdy neslyšela - podívej se, v čem jí nechal manžel odejít z domova! :-D

TinkaH
920 příspěvků 6.9.12 19:37

@defilenaiguille Nebylo to přímo z domácí oslavy. Ale když tak nad tím přemýšlím to by bylo ještě snesitelné. Byli jsme na svatbě bratrance a jeho tetinka při obědě najednou vytáhla z pod stolu igelitku a z ní krabičky. Vzala manželův talíř s nedojedeným jídlem a přílohu do jedné, maso do druhé. To samé udělala se svým i dceřiným talířem. Koukala jsem na to jako tele na nová vrata. Je to už dobrých šest let a pořád se s tím šokem vyrovnávám :-D

stará
68 příspěvků 6.9.12 19:43

Nosím tyto vlastně pořád - doma, na zahradu, verandu, v práci - sezonně se proměňují vzory, tak se aspoň v těch botách vyznám.

defilenaiguille
2824 příspěvků 6.9.12 20:43

@TinkaH
Já jsem si vzpomněla, jak jsem byla také na svatbě v celkem luxusní restauraci a jeden z hostů si chtěl odnést kus dortu jako výslužku a tak sbalil na stole plátěný ubrousek (ladící s ubrusy a patřící restauraci) a dort si do něj zabalil. Když jsem zjistila, že ostatním je to jedno, tak jsem zasáhla a zajistila jsem mu nějaký tácek. A to byl vysokoškolsky vzdělaný (lékař). Přece mu muselo být jasné, že jim bude ten ubrousek chybět.

defilenaiguille
2824 příspěvků 6.9.12 22:17

@TinkaH
Teď jsem zjistila, že v okamžiku, kdy jsem zde dávala námět k zamyšlení o zouvání lidí, které trápí zápach nohou, tak vy už jste měla na to téma založenou diskuzi. No jo, nemůžu sledovat celé MP ;-)

Moir
2596 příspěvků 7.9.12 11:32

@defilenaiguille věřte, že i lidé s VŠ bývají prostě mimoni a některé věci jim prostě ne, že nedochází, ale jsou mimo jejich vesmír ;), to není hloupost, ale spíše soustředěnost pozornosti na zcela jiné věci

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 11:38

@Moir ak si zabalí dort do obrúska patriaceho reštaurácii človek s VŠ, tak je to génius a veci idú mimo vesmír. Ak to urobí človek s vyučením, tak je to buran a nevychovanec? Podľa mojho názoru sú obaja rovnakí hlupáci.

Moir
2596 příspěvků 7.9.12 11:47

@gulietta když to udělá kdokoli s tím, „jé Máňo, ten ubrousek se mi líbí, ten dort jestě sníme k snídani, zabal ho do něj“, je to buran, když si někdo chce vzít zbytek dortu s sebou a bezmyšlenkovitě ho zabali do ubrousku, který má po ruce, přičemž některé jednorázové už nemají daleko do vzhledu látkových, je to mimoň, znám dost takových, včetně tatínka, který buran a hlupák není, naopak jeden z nejchytřejších lidí, co znám, ovšem, pro praktický život ne zcela použitelný a připálí i čaj

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 11:56

@Moir je to len hľadanie ospravedlnenia pre človeka ktorého máte rada. Je jedno či to zbalí zo slovami ktoré ste uviedla, alebo bez komentára. A je aj fuk či ho balí do obrúska papierového, alebo ľanového. Je to buranstvo tak, či tak. Nezjedol som to, ale dali to mne, je to zaplatené, tak to vezmem. Ja ak budem mať chuť na koláč až na druhý deň ráno, tak si ho pojdem kúpiť, nebudem baliť zvyšky v reštaurácii. To je to isté ako tu niekto písal o pani s krabičkami. Kde je rozdiel medzi tým že zoberiem zvyšok ryže a mäsa, alebo zákusok?

Příspěvek upraven 07.09.12 v 11:58

TinkaH
920 příspěvků 7.9.12 11:56

@Moir musím se zastat @gulietta, protože z toho jak jste to napsala, vyznívá, že lidé s VŠ by měli být dáni do jakési zvláštní skupiny, které by se měli tolerovat společnesky nevhodné chování.
A ohledně ubrousku. Pokud požádáte obsluhu, vždy Vám jídlo zabalí, takže není důvod to pokradmu balit pod stolem do ubrousku, když na to dostanu krabičku, ne??
Tím se nechci dotknout Vašeho tatínka, protože my toho svého musíme někdy taky dost krotit. Ale většinou si to časem zapamatuje :-D

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 11:58

@TinkaH presne, na požiadanie Vám zabalia čokoľvek. Do alobalu a urobia Vám úhľadný balíček aj zo zbytku pizzy. :-)

Moir
2596 příspěvků 7.9.12 12:07

@TinkaH @gulietta ach jo, já nevím, jestli píšu hotentotsky, nebo jak, že z toho není jasné, že tím chci sdělit, že ne každý VŠ (a nejen) je naprosto orientován v tom, co se jak kde přesně dělá, že je většinu bdělého stavu zahloubán do problému třeba Higgsova bosonu a neutrin v Grand Sasso, že ač je jinak úžasný a skvělý, slušně vychovaný etc, tak prostě občas v očích ostatních ujede, ať je to třeba v tom, že ho nenapadne, že se dá požádat obsluha o zabalení a zařídí si to dám, bohužel zrovna je v restauraci, kde mají ty lajntuchy látkové, kdyby byl papírový, tolik by vás to neiritovalo, co?

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 12:16

@Moir mňa osobne by to iritovala aj keby si ho strčil do vlastneho papierového kapesníčku. Na strkanie zbytkov zo stola kamkoľvek a odnášanie to som vyložené alergická. Ja som bola s českou cestovkou v hoteli, kde bola len polopenzia a čo všetko ľudia strkali do vrecák bolo nechutné. Ja som sa vďaka tomu zoznámila so šéfom resštaurácie, lebo všetci čašníci boli v šoku, že češi a berú si normálne porcie a chodia na raňajky bez tašiek. Tak nám začali nosiť predlúpané pomaranče na tanieriku a k večeri pohár vínka.

darkwulf
29 příspěvků 7.9.12 12:20
@gulietta píše:
Tak nám začali nosiť predlúpané pomaranče na tanieriku a k večeri pohár vínka.

Ha, a predlúpané isto preto, aby ste sa ich nepokúšali odniesť, všakže?

;) nedalo mi, ale vy to dúfam nevezmete osobne…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek