Jaké obutí na doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
TinkaH
920 příspěvků 7.9.12 12:23

@Moir Ne, nejde o látkové nebo papírové ubrousky. I když je fakt, že látkový by mě opravdu nenapadlo si z restaurace odnést. Ale já si neberu ani mýdélka z hot. pokoje, to máte těžko. Ale budu ve společnosti tolerantní k starým lidem, kteří už můžou být trošku mimo, malým dětem, ty se ještě učí a nemocným a postiženým lidem. Ani do jedné skupiny nezapadá člověk z vysokoškolským titulem. Protože nezlobte se na mě, ale nemůžu se chovat nezdvořile jen pro to, že mám VŠ a zrovna přemýšlím o kvantové fyzice. To není omluva. A navíc, když uvidím někoho, jak se chová jako buran, nepůjdu se hezptat jestli náhodou nemí Ing., abych podle toho mohla být pohoršena. I vysokoškolsky vzdělaný člověk si může zjistit jak se má chovat ve společnosti.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 12:23

@darkwulf asi áno, neboli si istý, predsa len krv nie je voda. :-D
Ale tam som prvýkrat zistila, že pomaranče sa podávajú síce v šupke, ale rozrezanej a do dvoch tretín odtiahnutej a odvtedy aj doma to tak podávam. Vyzerá to super a nemusí sa k tomu podávať deťom nož.

TinkaH
920 příspěvků 7.9.12 12:26

@gulietta souhlas A pokud mi něco chutná tak moc, ale nejsem schopná porci dojíst. Požádám obsluhu, na tom nic zlého není. Trapné je balit si to pod stolem do kapesníku nebo cpát do kapes

Ayleah
69 příspěvků 7.9.12 12:47

1. Doma som väčšinou bosá, prípadne v ponožkách.
V byte si máme dosť teplo, takže na nohy mi nie je zima a chodenie naboso mi vyhovuje. Raz za čas si obujem aj papuče, ale len zriedka. Priateľ to má takisto.

2. Presne tak ako aj v bežný deň, t. j. mám slávnostné oblečenie a k tomu som buď bosá (leto) alebo v pančuchách (zima - Vianoce)

3. Návštevy sa u nás automaticky vyzúvajú sami od seba, ešte sme našťastie nemali nikoho kto by sa hrnul do bytu v špinavých topánkach. Papuče ponúknem, máme niekoľko druhov pre návštevy, ale nenútim. Tí čo chcú si ich obujú, ostatní sú v ponožkách alebo bosí. Väčšina je teda bosá alebo v tých ponožkách lebo máme fakt teplo a papuče nie sú potrebné. Špinu doma nemáme, takže im nehrozí, že keď od nás budú odchádzať ponožky budú mať čierne.
Toto platí aj pre oficiálne návštevy - vyzuť sa a potom papuče alebo nič.

4. Na návšteve som väčšinou bosá (v ponožkách). Keď majú doma chladnejšie tak si vypýtam papuče.

Moir
2596 příspěvků 7.9.12 12:55

@gulietta melete dohromady spolu nesouvisející věci, odnášení jídla ze snídaňového či jiného bufetu v hotelu, kde je to výslovně zakázáno, je špatně, není špatně si vzít s sebou domů zaplacené jídlo, které nedokážu sníst, třeba v rámci sestaveného menu za pevnou cenu, provedení špatně být může, nebo ne vysloveně špatně, ale ne zcela šikovně provedeno
(a nepomlouvejte svůj a sousední národ, jsem čerstvě z dovolené, snídaně i večeře bufetové, společnost normální, tj. průměrná a tohle neprováděl nikdo a na svých dovolených jsem to viděla dělat jednou jedinkrát)
podle vás jsem zřejmě buran a kdo ví co ještě, když jsem si v lednu, v rámci festivalu restaurací nechala zabalit domů dva chody v libanonské restauraci, a nejen já, když už jen předkrmový talíř byl tak bohatý, že jsme se přejeli jen z něj, měla jsem z toho jídlo na druhý den a ještě oběd do práce

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 13:03
@Moir píše: … nechala zabalit …
To je veta, ktorá vystihuje rozdiel pri odnášaní jedla.
@Moir píše:
(a nepomlouvejte svůj a sousední národ, jsem čerstvě z dovolené, snídaně i večeře bufetové, společnost normální, tj. průměrná a tohle neprováděl nikdo a na svých dovolených jsem to viděla dělat jednou jedinkrát)
…takže ste to videla tiež, to že len raz neznamená, že ja som nemohla mať smolu na viacerých čo to robili.
Tvrdím, že je špatne baliť si to sám. Bez ohľadu na to či som VŠ, alebo bez vyučenia.
Ameline
99 příspěvků 7.9.12 13:09

Tak nadoma a na zahradu většinou bosa, když mám ponožky snažím se o papuče (kdo to má prát) ale většinou skončí skoplé pod nejbližším stolem. Mám (zlo)zvyk naboso nedošlapovat plně na patu a mám dojem, že mi to krásně protahuje nohy. Když je to vhodné a bezpečné, ráda chodím bosa i venku. Prarodiče mě ale straší revmatem do kotníků…

Slavnostní příležitosti jsou u nás nemnohé, většinou si obouvám jedny normálně nenositelné boty na extrémním ale neškodném podpadku, jako že jsem to pade nevyhodila do větru (jsou super, dají se rozdělat a svršek lze obměňovat. Asi to nebylo zamýšlené, ale já si vyhraju).

Po návštěvě jsem nikdy zutí nevyžadovala, ale každý si většinou boty sundá vida že dělám to samé. Papuče jsou k dispozici, ale nenutím. Kamarádku v nemožně vysokých šněrovacích botkách jsem o zutí neupomínala a asi pokud není vyloženě nečas bych někoho, kdo se na zouvání netváří, nenutila.

Většinou v ponožkách nebo bosa. Je mi to ovšem trochu nepříjemné jdu-li například po náročném dni a nemám ponožky a tedy i nohy v echt formě, pak vezmu za vděk papučemi přestože se díky své nemehloidnosti vystavuji riziku uklouznutí a pádu (většina těch erárních pauček strašně klouže, všimli jste si?) Jako alternativu pro oslavy a spol. bych viděla vzít si čisté a povrchu neškodné vlastní přezutí, ne nutně papuče.

TinkaH
920 příspěvků 7.9.12 13:45

@Moir vidíte vy jste si ho nechala ZABALIT. O to tady šlo, je normální nechat si jídlo zabalit a to samé tvrdí i @gulietta

defilenaiguille
2824 příspěvků 7.9.12 14:39

@gulietta
Vy jste se asi od ostatních Čechů lišili i jinak než odnášením jídla, že jo. Předpokládám, že jste na jídlo chodili jinak oblékaní, neřvali jste na sebe přes celou restauraci „Franto, vem ještě pět banánů!“ :-)
Já jsem sice takovou dovolenou nezažila, ale prý někde u dveří kontrolují obsah tašek. To by pro mě bylo potupné. V naší rodině byla vždy zásada, že na dovolenou se musí ušetřit dost peněz, abychom si tam mohli koupit, co chceme. Pokud bychom měli hladově koukat na lidi, co si můžou dovolit koupit oběd, tak to radši nikam nejet.

K tomu plátěnému ubrousku - kde je hranice, co lze považovat za roztržitost a co za nevychovanost (příp. krádež)? Argument, že o jeden plátěný ubrousek restaurace neschudne, u mě neobstojí. Kdyby si vzal skleničku ze stolu, že si to šampaňské dopije cestou, to by byla také roztržitost? Ta sklenice může mít stejnou hodnotu jako ten ubrousek. Také si mohl přibrat lžičku, aby to měl čím sníst :-D

Ameline
99 příspěvků 7.9.12 14:49

@defilenaiguille: Jen na okraj k roztržitosti - jste mi připoměla - komu dalšímu se stalo, že zapoměl v prodejně vrátit košík a štrádoval si s ním přes celý náměstí než mu to došlo? Mě se něco takovýho stalo vícekrát. Jo, a zvyklá z malých krámků jsem si v sámošce málem strkala zboží rovnou do kabelky (naštěstí jsem se včas stopla). Teď se vážně nesnažím o argumentaci v diskutovaném případě, jen mi to připomělo jak roztržitá umím být a zajímalo by mě, zda jsem sama.

Curlygirl
1901 příspěvků 7.9.12 15:01

@Ameline takhle roztržitá jsem taky někdy, v posl. době o dost méně než dřív.. už se mi to naštěstí dlouho nestalo.. s košíkem jsem už z obchodu odešla (a vrátila se).. jednou jsem omylem pronesla přes kasu asi 4 rohlíky - neměla jsem je v košíku (byl plný) ale pověšené na předloktí v pytlíku. Když jsem to zjistila málem jsem dostala infarkt, ale nakonec jsem se nevrátila, ač jsem o tom dlouho uvažovala - byla jsem asi už o 30km dál v autě na cestě někam.. Nedávno jsem si uklidila mobil do prádla.. bohužel tiché vyzvánění, takže jsem ho marně hledala a našla až další den ráno ve skříni :-)
Do něčeho zahloubaný člověk může i ten látkový ubrousek v restauraci automaticky strčit do kapsy..

Příspěvek upraven 07.09.12 v 15:03

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 15:01

@Ameline Mě už se stalo, že jsem si spokojeně odnesla košík z papirnictví, který je naproti přes ulici u našich. Byla jsem ještě tele malý a tak po nákupu si spokojeně jdu ven, odemknu si dveře, jdu dovnitř a pak mě trkne, že mám v ruce košík. Nic lepšího mě nenapadlo, než nechat to na chodbě. Dneska už bych se vrátila a omluvila se, že kradu košík, ale v tej době mi to bylo tak strašně trapný, že jsem dělala, že neexistuju :D a zajímavý na tom bylo to, že to papirnictví je maličký a ty ženský tam byli u vchodu a koukali na mě, jak spokojeně odcházím, ale spopkojeně mě nechali odejít i s košíkem :D

JarkaJar
432 příspěvků 7.9.12 15:42

Podobné příhody se stávají snad každému, mně taky. Ale nejvíc se mi líbilo, jak nám paní profesorka jednou v kurzu francouzštiny vykládala, že když nemůže doma najít nůžky, podívá se do ledničky. A vždycky tam ty nůžky jsou! Mně se taky stává, že chodím po bytě s něčím v ruce a pak v zamyšlení tu věc někam odložím. Ale nikdy ne na tak originální místo.

M.Rejčová
65 příspěvků 7.9.12 15:52
@Curlygirl píše:
Do něčeho zahloubaný člověk může i ten látkový ubrousek v restauraci automaticky strčit do kapsy..

to jistě ano, ale že by si do něj také automaticky zabalil kus dortu?

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.12 16:00

Teda nenapadlo mě, že by někdo mohl takhle blbě brát dorty do ubrousků. Sem měla za to, že to je standartm že když chci něco vzít sebou, tak si řeknu, jestli to nezabalí. Nikdo s tím problém neměl. My sme si takhle akorát brali do pytlíku jeden jedinej zbylej kus okousanýho masa, nebo kostičky pro psa. Ale kus dortu, nebo snad půlka obědu takhle blbě do krabiček? :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek