Jaké používate pero, zápisník apod.

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Agrafína
251 příspěvků 22.1.13 13:13

Diář je moje droga, na konci prosince se už nemůžu dočkat až si ho vyšperkuju. Na každý týden si píšu citát, vpisuju si do něj během roku básničky, kreslím obrázky, lepím fotky, takže na konci je to pěkná bichle. Miluju diáře Edwardian Lady od Marks&Spencer, ale letos jsem ho nesehnala tak mám diář s hromadou koček. Pero je pro mě trošku potíž - nemám ráda propisky, ale velmi dobře se mi píše s malým perem za pět korun, které má potisk s ovcemi, což chápu, že není to pravé ořechové. Přemýšlím o pořízení něčeho rozumného, ale mám strach, že ho okamžitě ztratím.

janiczka111
10 příspěvků 22.1.13 14:41

Moji pomocníci, neobešla bych se bez nich. vysněný diář Aspinal of london a vánoční dárek od miláčka, kuličkové pero Porsche Design

Sailorette
1594 příspěvků 22.1.13 15:12

Letos jsem si koupila zápisník Brunnen, je to A5, bílý, ale hrany listů má černé, podobně jako na fotce z internetu, takže je zajímavý, ale zároveň úplně vyhovuje mému minimalistickému vkusu. Vyrobila jsem si z něj diář (nadepsala), na jedné straně je jeden týden. Má takovou tu gumičku, aby se neotevíral, což je pro mne nutnost, neustále si něco poznamenávám na papírky, které se mi pak povalují po tašce, takhle je vše zagumičkováno:) Propisky mám nejradši obyčejné, se kterými se lehce píše. Jednou za čas dostamu drahé plnící pero, ale vždycky skončí v šuplíku, stejně jako propisky k těm perům do sady.

Grossularia
3204 příspěvků 22.1.13 16:04

@ifoun Máme stejný systém - google kalendář společný s manželem, ale každý máme ještě i svůj zvlášť, aby se nám do věcí týkajících se dítěte či rodinného času nepletly věci pracovní.
Diář nepoužívám od doby, kdy existuje právě google kalendář.

V kabelkách mám gelové tužky, protože propisky nemám ráda - když mám s nimi někde něco podepsat, zvlášť v zimě, tak je musím nejdřív někde bokem rozepsat, což bývá u lejster problém, musím hledat kousek nějakého šmíráku. Gelovkám se toto neděje.
Pero mám sice hezké Parker, ale nenosím ho, už několikrát mi plničky vytvořily modré fleky, když nějak hloupě zapadly v kabelce a spadl jim kryt.

Zákaznické kartičky mám v látkové taštičce, kterou dávám do kabelky jen tehdy, když mířím na nákupy, jinak ji netahám. V peněžence mám jen karty nejvyšší důležitosti, mezi něž IKEA karta a spol. nepatří. Maličké „karetní“ látkové taštičky jsem nakoupila sobě i ženám z rodiny tady http://www.fler.cz/…sky/kapsicky?…

PythonRegius
286 příspěvků 22.1.13 16:13

Jsem naprostý úchyl na papírenské zboží, velké papírnictví je pro mě něco jako pro dítě hračkářství. Miluju zápisníky a diáře Moleskine, bohužel jsou na mě momentálně trošku vyšší cenová, takže na běžné čmárání je nepoužívám. Taky jsem blázen do těch zápisníčků a diářů Paperblanks, konktrétně těch, co vypadají jako stará kožená kniha se zdobenými deskami. Ty nutně potřebuji, musím si nějaký někdy pořídit :-))
Psací potřeby neustále ztrácím a co neztratím já, to mi v nestřeženém okamžiku šlohne kocour na hraní. Když jdu do papírnictví, obvykle si tam nahrabu pár levných propisek, ale po měsíci až dvou po nich není ani vidu, ani slechu. Chtěla bych nějaké luxusní krásné pero, ale kdybych ho ztratila, tak by mě asi kleplo.
Diáře bláznivě zbožňuji, vždycky koncem roku jsem jak potrefená a pořád všude okukuju diáře. Vždycky se na nějaký nalákám, ale jsem ten nešťastný typ, co je dokonale neschopný ho opravdu dlouhodobě používat, takže je jich pro mě škoda. Letos jsem se poučila a když jsem si opravdu nemohla pomoci, koupila jsem si levný papírový za dvacku, s jedním měsícem na stránku. Přinejmenším si do toho budu zapisovat krmení, svleky a vylučování své krajty :-)) Což mi připomíná, že jsem si v pátek zapomněla poznamenat dvě myšky :-))

Barbuchaa
219 příspěvků 22.1.13 16:17

Miluji hezké diáře a pisadla, jsou to takové drobnosti, co dokáží zpříjemnit den :)

U diáře je pro mě podstatné vnitřní členění a tloušťka; letos jsem narazila úplně náhodou na jeden český, tak akorát velikostí a ještě v krásném designu - zlatý „brokátový“ vzor na tmavomodrém podkladě, prostě musel být můj.

Pero jsem dostala od sestry někdy začátkem gymplu, bombičkové a velmi těžké, původně to byl prezent od nějaké firmy. Značka není nijak známá, ale kvalitní teda je, už jen že mi vydrželo tak dlouho při mém každodenním zacházení :D. Akorát se mu oloupal svrchní lak, takže si budu k narozeninám přát nové, podobné, a toto nechám na doma.

Ráda do něj dávám barevné bombičky - telené, tyrkysové, fialové… Měla jsem jich železné zásoby, ale teď na ně nikdy nemůžu narazit, tak snad je nepřestali vyrábět, na plnící pero se mi moc přecházet nechce.

Dřív jsem psala keramickými, ty byly taky fajn, akorát náplně mi nikdy nevydržely dlouho. Ještě mi přijde jako dobrá volba Frixion, gumovací text je dost praktický a lehce se s ním píše, ale je to spíš jen taková „lepší“ propiska, s klasickým perem se to nedá srovnat.

Lachenauerin
544 příspěvků 22.1.13 16:25

Diář nevedu, po několika pokusech dopadnuvších tak, že jsem se na to nejpozději v půlce února vykašlala, jsem to vzdala. Takže kombinuju vlastní paměť a poznámky na makulatury.
Ale! Rukou píšu hodně, hlavně na dnešní dobu. Deníky vedu v klasických tlustých sešitech s tvrdými deskami, velikost A4. V těch nejtlustších, co se dají sehnat. „Nedeníkové“ delší texty, pracovní i soukromé, pak smolím opět na makulatury, kterých se díky mé i manželově práci válejí doma hory. Papíry A4 nosím i v deskách v tašce. Dodnes jsem se nenaučila „přemýšlet do klávesnice“.
Kupuju tuny úplně obyčejných propisek, takových těch průhledných jednorázových za pětikačku kus. Když dcera nastoupila do školy, párkrát jsem si od ní půjčila normální bombičkové pero. A zjistila jsem, že se s ním píše moc hezky, tak jsem si k těm propiskám jedno také pořídila.

Obecně píšu ručně moc ráda (ale ne moc čitelně), přímo rozkošnicky se v tom vyžívám. No, každý asi máme nějakou divnou zálibu. Jako je meditace v chůzi, tak já mám meditaci „rukopsaním“.

Adammm
56 příspěvků 22.1.13 18:28

Moleskine - diar a jeden na vse ostatni (poznamkovy) a nesmi chybet tenka fixa, protoze se s ni nejlepe i kresli, takze obcas obsah spise nez text pripomina ART BRUT ;)

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 18:41

@Barbuchaa Pamatuju se, že barevné bombičky (Pelikan) jsem kupovala v Neoluxoru.
Jinak se přidám k těm, co používají Filofax. Mám ho teprve krátce a zatím si zvykám, dávala jsem před tím přednost spíš menším diářům. Kromě toho vlastním jeden obyčejný Albi, který využívám především jako „plánovač učení“ a píšu si tam hlavně během zkouškového, co se kdy učit :D Jinak budu ráda za tip na nějakou pěknou velmi tence píšící propisku, protože se mi zatím úplně nejlíp píše s těmi profláklými čínskými, ale vůbec se mi nelíbí :/

Dragowlin
262 příspěvků 22.1.13 18:44

Já už od první třídy píšu perem. Ve třetí mne donutili psát propiskou, ale jen co jsem měla svobodnou volbu (tedy v primě na gymplu) jsme přesedlala k obyčejným plnícím perům. Na 18 jsem se rozhodla že budu megaloman přestanu se v některých ohledech chovat jak dítě (dodnes jsou u mne papírky a propisky i tak normální) a budu si přát od babiček, dědečků, rodičů a sestřičky postupně po troškách na „klasické“ dárky které vydrží. Tedy postupně za narozeniny, svátky a vánoce jsem obdržela diář, koženou kabelku, hodinky a plnící pero.

Takové to opravdové, starosvětsky krásné, jednodché. Temně modré jak nočn obloha od Parkera. Jako malá jsem sháněla tehdy v Brně ty nejlepší náplně a potom co mi profesoři atrhli šarlatové písmo, rudé písmo, modrou píše každý a černá je moc černá (téměř neustále pracuji s černou tuší) jsem nakonec zakotvila na Harry Potterovké ZELENÉ. Krásná to barva.
http://www.ilovepens.co.uk/…tain_Pen.jpg
http://www.knihy-hudba.cz/…-obrazek.jpg
A diář mám na tento rok od Albi, pro mne krásný, se sovičkami.

Příspěvek upraven 22.01.13 v 19:49

Audrey.Piper
412 příspěvků 22.1.13 18:56

Mám diář nejobyčejnější z nejobyčejnějších a píšu si tam jenom co je kdy na oběd ve školní jídelně. Pero mám za 16 Kč natahovací na inkoust. Vypadá jak taková ta čínská propiska, ale je to pero. Míchám si do něj vlastní odstíny inkoustů, to je jízda. :D Pak mam spoustu propisek, které se doma objevují a mizí - reklamní. Věci, které normální lidé píšou do diáře si já píšu na ruku, na malé odtržky papírků (které skladuji po kapsách v tašce…). Papírky sice většinou nenajdu, ale jak to jednou napíšu, tak si to pamatuju :D

Dragowlin
262 příspěvků 22.1.13 19:04

@Audrey.Piper Souhlasím. Psaní na papírky má taky svou hodnotu. A na hřbet ruky, nebo do dlaně (když to tam drží?) nejlepší! Tak si píšu to nejdůležitější - zítra k doktorovi, nakoupit, nezapomět vlastní hlavu doma.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 19:09

Ja v kabelce nosim jeden usmudlanej blok, obycejnej diar, zelenou tenkou fixu, s niz pisu nejradsi, diktafon a stale se menici pocet propisek, ktere kradu na tiskovych konferencich a podobnych akcich

Hime
13 příspěvků 22.1.13 19:33

Píšu modrým plnícím LAMY perem. Zápisník nemám, vždycky čmářu do nějakého papíru, který je nejblíž O:)

La Belette
271 příspěvků 22.1.13 19:34

Přidávám se k těm několika Star Wars fanouškům, co už tu jsou - letos jsem od kamarádky dostala vysněný „May the force be with you“ malý Moleskine diář. A píšu tak nějak vším možným, tahám s sebou celkem velké pouzdro a v něm hafo propisek, fixů atd, ale slabost mám pro klasické bombičkové pero, přijde mi, že dělá hezčí rukopis =)

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 22.1.13 19:45

@Tebah To se nebojte, já mám toho nejobyčejnějšího Parkera, bylo k němu nějaké plastové pouzdro, ale to nenosím, takže pero nosím klidně pohozené v kabelce (případně v takové té malé kapsičce uvnitř) a nikdy se mi nic nepřihodilo, víčko na peru drží fakt pevně a ani mě nenapadlo, že by mohlo vytéct (snad až teď, při vaší otázce :))

bára.brněnská
610 příspěvků 22.1.13 19:58

@Dragowlin Váš příspěvek je celý strašně pěkný ;). Díky.
A zelené náplně jsou bomba…

EJK
270 příspěvků 22.1.13 20:22
@Tebah píše:
Možná vám můj dotaz přijde nepříliš inteligentní, ale to opravdu nosíte inkoustová pera pohozená jen tak v kabelce? Já mám už delší dobu jedno inkoustové a plánuji ho začít nosit, ale pořád váhám, JAK ho budu nosit - s pouzdrem mi to přijde trapné a bez pouzdra bych asi měla strach, že mi vyteče.

Existujú predsa rôzne kožené púzdra aj na jedno či dve perá. Nosím ho tak 30 rokov a vyhovuje mi to.

Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 20:27

Pero - prsty
Zápisník - ipad

Šetřím naše lesy:-D

EJK
270 příspěvků 22.1.13 21:25
@Dragowlin píše:
Já už od první třídy píšu perem. Ve třetí mne donutili psát propiskou, ale jen co jsem měla svobodnou volbu (tedy v primě na gymplu) jsme přesedlala k obyčejným plnícím perům. Na 18 jsem se rozhodla že budu megaloman přestanu se v některých ohledech chovat jak dítě (dodnes jsou u mne papírky a propisky i tak normální) a budu si přát od babiček, dědečků, rodičů a sestřičky postupně po troškách na „klasické“ dárky které vydrží. Tedy postupně za narozeniny, svátky a vánoce jsem obdržela diář, koženou kabelku, hodinky a plnící pero.

Takové to opravdové, starosvětsky krásné, jednodché. Temně modré jak nočn obloha od Parkera. Jako malá jsem sháněla tehdy v Brně ty nejlepší náplně a potom co mi profesoři atrhli šarlatové písmo, rudé písmo, modrou píše každý a černá je moc černá (téměř neustále pracuji s černou tuší) jsem nakonec zakotvila na Harry Potterovké ZELENÉ. Krásná to barva.
http://www.ilovepens.co.uk/…tain_Pen.jpg
http://www.knihy-hudba.cz/…-obrazek.jpg
A diář mám na tento rok od Albi, pro mne krásný, se sovičkami.

Příspěvek upraven 22.01.13 v 19:49

Ja som si atrament (inkoust)za študentských čias miešala sama, do modrého buď kvapku červenej, alebo kvapku zelenej. Mal potom predsa len iný nádych.

Dragowlin
262 příspěvků 22.1.13 22:20

@EJK Kdybych si mohla pero plnit sama neváhala bych :) Ale takové jsem nesehnala, takže mám pouze bombičkové plnící pero. Parker má navíc velmi širokou paletu barev. Ale třeba jednou? :)

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 22:32

@Dragowlin Nevím, jak to funguje u per Parker (kolik je tam místa), ale kdysi jsem si za pár korun v papírnictví koupila speciální píst, který se nasadí místo bombičky a dá se tak plnit přímo inkoustem.
http://darky-manazerske.cz/…tor-pist.jpg
Docela jsem si s tím „vyhrála“.
Edit: taky je koukám i přímo na Parker

Příspěvek upraven 22.01.13 v 22:35

Dragowlin
262 příspěvků 22.1.13 22:35

@Lama_z_Lana Úžasné! To musím pohledat! Ať už to má být z papírnictví, nebo od to bude muset být spešl od parkera… Díky :)

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 22:36

@Dragowlin viz edit :)

kackat
15 příspěvků 22.1.13 23:15

Mohla bych se zeptat, jestli tady má někdo zkušenost s psaním perem v případě, že jste levák/levačka? Jako malá jsem pero měla, ale pamatuju si, jak jsem si to hřbetem ruky mazala. Taky jsem si jedním perem přímo zatrhávala papíry (jak ho jako levák netáhnu, ale spíš tlačím, snad mi rozumíte). Nebo se dá sehnat nějaký speciální rychleschnoucí inkoust? Strašně ráda bych se k peru vrátila, ale nechci po koupi zjistit, že s tím vlastně nemůžu psát. Díky :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek