Jaké používate pero, zápisník apod.

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
janiiiv
781 příspěvků 23.1.13 00:38

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:09

Luara
138 příspěvků 23.1.13 01:22

Existují pera pro leváky, ale asi to bude dát hledání.

MaraJ
43 příspěvků 26.1.13 21:24

Nevím, do jaké míry zdejší pekelnictvo můj nový Moleskine diář ocení, ale skrytý nerd ve mně nad ním nepokrytě plesá :)
(A to přesto, že onen fešák v helmě aka Darth Vader je součástí bohužel jen obalu, ne samotných desek diáře…)
http://obchod.moleskine.cz/…66131083.jpg

Merla
36 příspěvků 27.1.13 00:04

I já si schovávám svoje staré diáře. Nezvládám si psát pravidelně deník, diář s krátkými poznámkami je lepší, přehlednější. Dostávám je od dcery pod stomeček, ona má radost, že její dárek pravidelně celý rok používám a já mám radost z dárku. Už je to u nás tradice. Píšu propiskou nejlip s tenkým hrotem.

real.blond
6690 příspěvků 27.1.13 00:25

Stare diare si nenechavam, na zacatku ledna je vzdy obradne roztrham a vyhodim:) ale pred koncem roku jsem dostala plnici diar, co jsem si dlouho prala.. Ale na to prave pero stale cekam! Tak uvidime, treba letos na Vanoce:)

chinin
2788 příspěvků 27.1.13 01:19

Stare diare - soukrome i pracovni - si schovavam. Ciste z praktickych duvodu - obcas se mi stane, ze potrebuji neco dohledat.

kackat
15 příspěvků 27.1.13 11:51

@janiiiv Díky za odkazy. S těmi ergonomickými pery mám problém, držím tužky špatně, takže nic pro mě, už se to asi nepřeučím. Ale shora píšu taky, co jsem tak koukala kolem sebe na leváky, tak jinak to ani skoro žádný nedělá :-). Našla jsem tenhle článek, kde se píše, že s horním úchopem si mám pořídit pero pro praváky http://www.levactvi.cz/…-pro-levaky/ . Doteď jsem psala hlavně gelovými propiskami, ty se na papír chytaly dobře a lehce po něm kloužou. Ale to pero si pořídím, snad nebudu litovat :-)

janiiiv
781 příspěvků 27.1.13 18:38

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:01

mauric
20 příspěvků 27.1.13 20:33

Co se týče diářů, zápisníků a různých písátek, jsem hrozný úchyl. Návštěva papírnictví je pro mě malý svátek. Pár let jsem používala krásné diáře od National Geographic - na jedné straně jeden týden, na druhé straně fotka. Byly velké, ale tak nádherné! Pak jsem je jeden rok nemohla sehnat a přesedlala jsem na Paperblanks. Ty mi vyhovovaly, ale potřebuju jen jeden formát a když jsem vystřídala všechny vzory, které se mi líbily a nechtěla jsem je opakovat, pořídila jsem si malý od Albi. Ušila jsem si na něj gumičku na zavírání, zastrčila za ni propisku a bylo.
Letos jsem zkusila pořídit tzv. Kalendiář (http://februarydaughter.blogspot.cz/…lendiar.html). Jsem z něj nadšená, obrázky, různě vložené listy z dokumentů, reklam, má prostě vše :) formát je pro mě zatím dostačující, takže u něj hodlám zůstat. Propisku jsem vložila do zadní kapsy a jsem vždy připravena na vše :)
Miluju veškeré propisky a další produkty značky Pilot, zejména B2Pen ve všech variantách a Frixion je čirá radost, mám fialový a pořád píšu a gumuju a píšu a gumuju :) Teď jsem na otci vyškemrala Parkera, tak uvidíme, jak se osvědčí.
Zápisníky kupuju nejrůznější, jaké se mi zrovna líbí a mám jich asi milion, v každém něco jiného. Na myšlenky používám sešit od My lovely chameleon a před Vánocemi jsem se plácla přes kapsu a pořídila si první zápisník Moleskine - limitovaná edice k Hobitovi, varianta bez linek (http://www.moleskine.com/us/news/detail?… ten hnědý s drakem Šmakem). Zatím na něj jen zbožně hledím, ale už brzy přijde čas, kdy do něj budu psát a možná i kreslit (proto nelinkovaný).

Susanne
18 příspěvků 27.1.13 20:49

Milá téma… podobne ako @mauric som na veci papiernické úchyl :) diárik mám od Albi, s vtáčikmi :) zapisujem všetko ako o život, inak mám dojem, že si nič nepamätám.. na väčšie zapisovanie mám A5 špirálový zošítok v tvrdej väzbe, s obrázkom Muppet žabky.. a pred pár dňami som sa zhrozila sama zo seba, keď som ho dovliekla na serióznu poradu.. hádam si nikto nevšimol :D

chekotay
411 příspěvků 29.1.13 11:09
@Lama_z_Lana píše:
@Dragowlin Nevím, jak to funguje u per Parker (kolik je tam místa), ale kdysi jsem si za pár korun v papírnictví koupila speciální píst, který se nasadí místo bombičky a dá se tak plnit přímo inkoustem.
http://darky-manazerske.cz/…tor-pist.jpg
Docela jsem si s tím „vyhrála“.
Edit: taky je koukám i přímo na ParkerPříspěvek upraven 22.01.13 v 22:35

Bombičkové pero s pístem jsem si pořídil k léčbě depky, ale stává se mi, že mi z něj vytéká inkoust do prostoru násadky - patrně nepřiléhá dobře píst a objímka, nebo snad selhává těsnění samotného pístu? Dost mě to štve, a nevím, zda je problém v peru, nebo v pístu (kupoval jsem je zvlášť).
Plnící pera jsou super, můžu psát různými inkousty, hlavně archivnickým. :) Diář mám od Albi a deník si píšu do 60 let starého školního sešitu, krásně voní. :)

stric
762 příspěvků 29.1.13 11:44

Mám krásnou dřevěnou vyřezávanou propisku, na tu si dávám pozor. JInak píšu vším, co mi padne pod ruku, a zápisník vůbec nemám. Buď drásám poznámky na kus papíru nebo rovnou do počítače.

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 17:23
Enka_N
328 příspěvků 5.2.13 20:55

Dragowlin: pokud si chcete pero plnit sama, není nic jednoduššího :-) Stačí si koupit tzv. konvertor a k němu inkoust, jakýkoliv i barevný. Třeba tady odtud ho mám já: http://www.pera-parker.cz/…-pistem.html
Jinak já jsem také věrná Parkeru. Propisku mám tuto:

a psací pero krásně holčičí toto (barva je ve skutečnosti krásně malinová):

Edit: aha, tak koukám, že konvertor Vám už někdo poradil:-)

veveru
401 příspěvků 5.2.13 21:05

@Enka_N Přesně na tohle pero jsem včera koukala :) Je nádherné :)

ofeliet
429 příspěvků 5.2.13 21:24

Pro mě drahé pero nepadá v úvahu, měla jsem, ale vždy odložila. Hoooodně totiž v práci píšu a propiska prostě píše rychleji, takže nosím pouzdro s propiskama, fixama atd. Taky se v práci přesouvám, takže to není o tom, mít kelímek s psacími potřebami na stole, ale v kabelce pouzdro…Navíc propisky samozřejmě v práci odkládám, ztrácím, padají mi na zem atd. Je to u mě podobné jako s oblečením, v práci taky, co se týče oblečení, potřebuju především být rychlá (tj. podpatky většinou nee) a ohýbat se, dřepat si atd…takže krátké sukýnky většinou nee
Což mi připomíná jiné téma: smysl oblečení. Já to mám rozdělené: do práce slušné, ale umožnující rychlý pohyb…a pak se vyřádím na rande, to nosím jen sukýnky, krátké šatičky :-)

Enka_N
328 příspěvků 5.2.13 21:33

@ Veveru: skutečně je :-) mě už na webu zaujala ta barva, ale ve skutečnosti je vážně ještě trochu sytější, a budí pozornost všude, kde ho vytáhnu z kabelky :-) A investice do dražšího pera se podle mě fakt vyplatí, ale to tady diskutující dámy evidentně ví :-)

veveru
401 příspěvků 5.2.13 22:57

@Enka_N Můžu se zeptat, jak je to se spotřebou inkoustu? Nikdy jsem ještě plnicí pero neměla… A taky jsem někde zaslechla, že se s plnicím perem nedá psát tak rychle jako třeba s propiskou. Můžete mi to potvrdit, respektive vyvrátit? Ještě totiž studuji, takže ta rychlost psaní je pro mě důležitým kritériem.
Edit: Jo a ještě by mě zajímalo, jaký hrot máte? Na stránkách je na výběr F a M. Je ten M o hodně silnější? Díky :)

Enka_N
328 příspěvků 7.2.13 10:55

Veveru: rychlost psaní se odvíjí od toho, že inkoustu přece jen malou chvilku trvá, než zaschne (hlavně jestli jste levák, asi to nemá moc cenu- ihned se rozmaže vše, co jste napsala:) Pokud děláte zápisky rychle, tak nevím, možná by se Vám spíš hodil roller (něco mezi propiskou a perem, koneckonců jsem nad ním také přemýšlela i v té super růžové: http://www.pera-parker.cz/…-roller.html, jestli to správně chápu, tak zasychá mnohem rychleji a přitom píše spíš jako pero než jako propiska). Jinak inkoust vydrží dlooouho, ale je faktem, že na takové to „domácí psaní“ používám spíš propisku. Hrot mám šířky F, myslím, že pro ženu se hodí trošku víc. S eMkem zkušenost nemám, ale podle mě ten rozdíl nebude nijak světoborný :) Zkuste se optat u odborníků :)

veveru
401 příspěvků 7.2.13 21:46

@Enka_N Levák nejsem. Na ten roller jsem taky koukala, ale cena těch náplní mi přijde dost vysoká… Ještě si o tom něco nastuduji a pak se rozhodnu. Děkuji :)

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.13 17:00

Diar filofax, plnici pero Waterman.
Marne se snazim sehnat vhodnou mikrotuzku???

RadkaNova
9 příspěvků 29.10.13 10:18

Já poslední dobou zásadně preferuji ADKčka … to jsou diáře, díky kterým jsem alespoň trochu schopná něco zorganizovat. Jinak si nedovedu představit, že bych to zvládla.

Z per jsem měla teďka klasicky stabilo, a jinak hledám propisku vždy a všude někde po ruce.

suntala
202 příspěvků 29.10.13 12:39
@Enka_N píše:
Veveru: rychlost psaní se odvíjí od toho, že inkoustu přece jen malou chvilku trvá, než zaschne (hlavně jestli jste levák, asi to nemá moc cenu- ihned se rozmaže vše, co jste napsala:) Pokud děláte zápisky rychle, tak nevím, možná by se Vám spíš hodil roller (něco mezi propiskou a perem, koneckonců jsem nad ním také přemýšlela i v té super růžové: http://www.pera-parker.cz/…-roller.html, jestli to správně chápu, tak zasychá mnohem rychleji a přitom píše spíš jako pero než jako propiska). Jinak inkoust vydrží dlooouho, ale je faktem, že na takové to „domácí psaní“ používám spíš propisku. Hrot mám šířky F, myslím, že pro ženu se hodí trošku víc. S eMkem zkušenost nemám, ale podle mě ten rozdíl nebude nijak světoborný :) Zkuste se optat u odborníků :)

Já jsem levák a rozmažu málokdy - píšu perem celý život a hodně a neměnila bych. Leváci píšící perem mají podle mě navyklou jinou polohu ruky a přikládají pero seshora řádku.

viera666
967 příspěvků 29.10.13 16:31
to je sranda,

Ja som nikdy nechapala, ked som v casopise narazila na take to : „Co nosi XY v kabelke“ a bol tam zapisnik. Ja pouzivam len tablet, pripadne telefon. Ale ako vidim, zjavne je to uplne normalna vec ten zapisnik :-D.
A moj zapisnik teda je, tradaaa, vid foto…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek