Jaké zkrášlovací služby využíváte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 12:40

@seznam. mih: Pokud máš načervenalý obličej a kůže tě svědí, zajdi nejdřív radši na kožní. Píšeš i o ekzému na rukách, takže dost možná potřebuješ spíš nějakou léčbu než vyhazovat peníze za kosmetický procedury - ty by ti vzhledem k citlivosti mohly spíš uškodit.

Ohledně pedikůry - možná jsi to jednoduše přehnala. Když jsou paty a kůže hodně ztvrdlé, nemá se to hned napoprvé hoblovat, co to jde, ale zkusit první den trochu, další den zase atd. Prostě rozložit to postupně třeba do pěti až sedmi dnů. Nevím, co za nástroje jsi používala, ale podle mě je nejlepší prachobyčejnská pemza z drogerie za cca 30 Kč (má takový obdelníkový tvar).

Příspěvek upraven 03.11.12 v 14:04

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 12:44

Jinak ke kadeřnici chodím jednou za dva měsíce. Na kosmetiku nechodím, byla jsem jen jednou a přesně jak píšou holky - strašně mě to nebavilo :) Manikúru si dělám taky sama, tzn. pilování a lakování, jinak kromě krému na ruce nic. Pedikúru si taky udržuju sama, jak jsem psala v předchozím příspěvku. I depilaci si dělám sama (strojek).

Příspěvek upraven 03.11.12 v 14:04

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 13:04

Na kožní už jsem byla a doporučila mi excipial na tělo a na lokální svědění mám taky mastičku. A jinak bych si měla zjsitit, co mě konkrétně vadí a co mě dráždí a na to pořád nemůžu najít odpověď. NA alergologii mi zjitili, že sem alergická na pyl trávy, ale kolikrát se v trávě můžu válet jak chci, ale neosypu se. Tak nevím.

Bugatti
4086 příspěvků 6.7.12 13:08

@seznam.mih Zkuste koupel ve vodě s přídavkem mořské soli (nejlépe z Mrtvého moře). Mají ji v DM drogeriích za docela dobrou cenu. Ale pozor, bez barviv a bez dalších přísad. Je to dobré jako prevence proti rýmě, na protažení dutin při rýmě, proti exémům i proti lupům. Konečně proč jezdíme k moři…

bri
144 příspěvků 6.7.12 14:15

@seznam.mih dělali Vám na alergologii i testy na potravinové alergie z krve? Jsem atopik od mala (s tím, že jsem měla pár let pokoj, než jsem porodila první dítko, od té doby alergie a atop nastoupil opět v plné síle :-( ) a teprve po porodu jsem byla u dr. pro žádanku na alergologii, aby mně vyšetřili na potravinové alergie. Před rokem jsem začala chodit k nové kožní a ta takové testy dělá hned při vstupním vyšetření.

bri
144 příspěvků 6.7.12 14:18

Jinak 2× - 3× do roka chodím na pedikúru, ke kadeřnici podle potřeby (teď si nechávám narůst dlohé vlasy). Na kosmetice jsem byla jen jednou. Bylo to příjemné, ale nemám v plánu to podstupovat pravidelně. Stav mé pleti závisí bohužel na počasí (v zimě je to s ekzémem horší, teď je to ok).

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:23

Ten ekzém na rukou v zimě je poměrně častý. Říká se tomu chladová alergie a dělá se to i na obličeji. Chce to nosit rukavice, ale opravdu zodpovědně, i když nemrzne. Prostě z toho udělat zvyk nad nímž nepřemýšlíte, od listopadu učiňte rukavice součást oblečení jako třeba boty. A pak pravidelně krémovat ruce a snažit se všude používat gumové rukavice - praní, mytí nádobí ap.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:28

@bri Mám za to, že nedělali. Mi dělali akorát takové testy na kůži s tím, že mě to nic moc nesvědilo, njen po tej pyly z trávy trošku kůže reagovala, ale mám pocit, že je to jak kdy. Nedávno jsem otestovala, že jsem se třeba nemohla ve sprše ani oholit nohy, jak mi okamžitě svěděla kůže, tak jsem přešla na epilaci. Po půl roce, nebo po čtvrt roce už mi to nebavilo a zkusila jsem zase se oholit a tentokrát už mi to tak nevadilo. To samý třeba s citrusema, že kožařka mi říkala, že ekzematikům vadí citrusy (mandarinky, pomeranče, citróny) a nějaký změny na sobě necítím.
Tak asi někdy zkusím zajít na alergologii, aby mi to zjistili, pač sama jsem toho doposud moc nezjistila.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:30

@Bugatti U moře jsem byla naposledy ve školce ve španělsku. Nemám na cestování k moři a u nás doma to taky nešlo, protože sme prej na to neměli. Jezdíme akorát do autokempu každej rok (letos to bohužel musím vynechat, pač jsem v práci) a tam se mi ty fleky po ekzému hezky zmizí.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:32

Jednou měsíčně kadeřník na dobarvení odrostů a případně zastřižení, jinak celý život nic, manikúru a pedikůru zvládnu sama, tak nač ztrácet čas a peníze. Kosmetičku jsem využila jednou v životě a už nikdy více. Nejspíš bych se měla o sebe starat víc, žasnu, že někteří tady v 25 chtějí bojovat se stárnutím. Já už teď vrážím peníze hlavně do fyzioterapeutky a dopřávám si lymfatických masáží, obojí 2× za měsíc. Sport v mládí mne holt poznamenal, bez fyzio se nehnu.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:33

@runningfox gumové rukavice mi vadí ještě víc, než když si ruce máchám v jaru. Nesnášela jsem je na brigádách a vadilo mi to hrozně na ruce. V zimě nosím rukavice jako samozřejmost, když mrzne. Nejvíc mi to vadí, když je ten přechod z tepla do zimy a naopak. taky mi nedělá dobře, když se příliš moc mění počasí.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:44

Tak já myslím, že pokud si jedna každý večer čistí obličej (i nenalíčený), používá pleťovou vodu a přiměřený krém, to samé poránu, není nutné dělat nějaké psí kusy. Podle mne to stačí na to, aby ve 40 nevypadala jako zombie.
Samozřejmě následky kouření, nemírného pití a slunění, případně drastických diet, se o zombie vzhled přičiní taky, ale tohle nějaká kosmetika nezachrání.

Bugatti
4086 příspěvků 6.7.12 14:46

@seznam.mih Já si sůl kupuju v DM drogerii, půldruhého kila stojí něco málo pod stovku a vydrží mi to na asi měsíc a půl. U moře jsem byla poprvní v pětatřiceti. Ale teď si konečně mohu dovolit jezdit každý rok.

Bugatti
4086 příspěvků 6.7.12 14:48

@seznam.mih Noste vlněné rukavice, ale musí být z velmi jemné vlny, aby nekousaly. Nejen že mnohem lépe hřejí, ale také nepůsobí alergie, pokud nemáte zrovna alergii na vlnu, ale ta je dost vzácná.

bri
144 příspěvků 6.7.12 14:55

@seznam.mih mám to stejně. TAky mi vadí změny počasí. Teď na jaře jich bylo. Teplo a pak sychravo a deštivo. Já trpím na ekzém a synům ty změny vadí na kašel.
Jinak rukavice nosím od podzimu do jara, gumové nosím doma při práci taky. Jenže když to mám více podrážděné, tak mi vadi i ty gumové. Ale bez nich se bohužel neobejdu.

Seznam.mih když jsem ve svých 26 letech zašla k obvodnímu dokrotovi (po přestěhování mám nového)a řekla, že bych chtěla žádanku na alego, aby mi zjistili potravinové alergie, tak na mně hleděl a moc se divil, že mi to ještě nidko nědělal, když mám atop od mala.
Akorát jsem měla takovou bláhovou představu, že když se vyvaruji těm potravinám, které mi vadí, že bude klid. Je to lepší (když zkouším a sním co mi vadí, tak se osypu), ale pořád mi vadí ty změny počasí, zima, stres když jsou děti nemocné a v noci moc nespím..

Moře opravdu pomůže, to mám taky vyzkoušené. Naši šetřili, abychom k moři mohli a bylo to lepší. Takže teď šetříme my, ať můžeme jet i s klukama, protože jsou bohužel taky alergici.
A taky věřím tomu, že se „dám do kupy“ a zase mi ty problémy zmizí, jak tomu bylo před cca 8 - 10 lety.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 15:02

Já myslím, že alergie je komplexní problém a nelze účinně léčit (tedy ona léčit nejde, je to dispozice, takže spíš zbavit se příznaků) bez celkové změny životního stylu. Já jí trpím taky a jsem celoživotně bez příznaků (v remisi). Zjistili mi to po porodu mých synů, kteří byli už v porodnici celí olezlí. Dnes jsou v remisi taky, jen ten jeden trochu trpí právě ekzémem na rukou, jenže on na ty rukavice kašle.
Je třeba držet dietu, hezky a vyrovnaně žít a zbytečně se nestresovat. Ten jídelníček, co jste @seznam.mih uvedla vedle, považuju téměř za poukázku na ekzém.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 15:11

@bri OT: Na alergologii musí být doporučení normálního doktora? Myslela jsem, že to jde bez toho. Taky to mám někdy v plánu, ale jsem notorický odkladač.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 6.7.12 16:04
@Ani píše:
@bri OT: Na alergologii musí být doporučení normálního doktora? Myslela jsem, že to jde bez toho. Taky to mám někdy v plánu, ale jsem notorický odkladač.

určitě nemusí, záleží na konkrétním doktorovi, nebo jeho sestřičce:-) byly sice nějaké návrhy, že by pojišťovna nehradila návštěvy u specialistů bez doporučení OL, ale zatím to neprošlo. takže stačí do vybrané ordinace zavolat a optat se. lepší je napřed popátrat po zkušenostech z okolí, který dr. je dobrý (i když je to relativní). kdybyste si vybrala nějakého věhlasného alergologa, který doporučení požaduje, tak obvoďák ho na požádání určitě vystaví, chce to jen trochu trvat na svém. nakonec, i když se objednáte s tím, že doporučení přinesete, vždycky můžete na místě říct jej, jsem ho nechala doma) a rozhodně vás nevyhodí.
k tématu: kadeřník 2-3× ročně (raděj chodím k zubaři:-)), epilaci zvládám sama (strojkem), manikúra pro mě zbytečnost (pevné nehty, nelakuju, umělé nepotřebuju), pedikúru bych brala, ale neznám nikoho důvěryhodného, kosmetika kdysi, ale vždycky jsem měla aspoň týden poté pleť mnohem horší než před, takže jsem na ni rezignovala. obočí aj. si upravím sama a pleť nemám nijak problematickou. kdyby ano, volila bych raději dobrou kožní doktorku. takže cca 1500/rok za toho kadeřníka (stříhání a porada, barvím samodomo), jinak nic.
a ještě, nejsem si jistá že v tomto vlákně, někdo tu psal, že v 25 letech zvažuje kosmetické protistárnoucí kúry - přijde mi to dost brzo, leda snad při hodně suché pleti, na které se brzy tvoří vrásky. jinak bych se bála opačného efektu.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 17:33

@runningfox Jestli máte na mysli twn šílenej prasečák, co jsem jedla včera, tak takhle se běžně opravdu nestravuju. To už bych měla za chvíli metrák :)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 17:50

@viktorka_od splavu ja som bola na kardiologii a fakt som si ten lístoček zabudla. Zobrala som si miesto kabelky len tašku ku kočiaru. Máte pravdu, nevyhodia Vás, ale záleží len od sestričky či Vás vezme. A ak áno, tak lístok musíte dodatočne doniesť. A ak tam budete musieť nedajbože chodiť častejšie, tak sa Vám neoplatí klamať. A obvodný lekár Vám dá podľa mojich skúseností poukaz bez problémov, kamkoľvek Vás napadne, tak by som to klamstvom „zabudla som“,nekomplikovala.:-)

motorová pila
126 příspěvků 6.7.12 17:58

Do kadeřnictví chodím cca 1× za 3 měsíce, teď co jsem pořád v práci spíše 1× za půl roku. Mám dlouhé vlasy, tak stačí jenom občas obnovit sestřih, cca za 300 Kč. Manikúru nepotřebuju, mám poměrně kvalitní nehty a stačí jim domácí péče. Ráda bych zašla na pedikúru, kosmetiku, masáže i do solné jeskyně. Ale nemám na to čas. Resp. moc se mi nechce jen tak ležet, proto si ten čas neudělám, ale plánuju si to.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 6.7.12 18:04
@gulietta píše:
„@viktorka_od splavu“: ja som bola na kardiologii a fakt som si ten lístoček zabudla. Zobrala som si miesto kabelky len tašku ku kočiaru. Máte pravdu, nevyhodia Vás, ale záleží len od sestričky či Vás vezme. A ak áno, tak lístok musíte dodatočne doniesť. A ak tam budete musieť nedajbože chodiť častejšie, tak sa Vám neoplatí klamať. A obvodný lekár Vám dá podľa mojich skúseností poukaz bez problémov, kamkoľvek Vás napadne, tak by som to klamstvom „zabudla som“,nekomplikovala.:-)

to já vím, že lhát se nemá. jen je někdy potřeba kvůli tomu lístečku s doporučením posedět 2+ hodinky v čekárně a ještě kolikrát není vyhráno, někteří OL tu žádost o doporučení jinam berou jako osobní újmu a člověk musí být fakt asertivní, aby ji dostal (bezva že jste se s tím nesetkala). kdo na tohle nemá nervy, může to trochu „obejít“.
jestliže odborný lékař při vyšetření zjistí, že jeho péči budete opakovaně potřebovat, tak dodatečně lísteček sice v té chvíli žádá, ale víckát na něj už nepřijde řeč (aspoň taková je má zkušenost). fakt tu nevybízím k nějakému lhaní, spíš ke zjednodušení v případě nutnosti. pro mě je fakt nepříjemné a neodůvodněné čekat někde a doprošovat se, aby mě zas jen poslali jinam. když mě bolí oko, jdu prostě na oční, ne k OL do čekárny, pro lísteček (a chytit k tomu chřipku), pak objednat za 3 týdny… proč? zavolám na oční, kdy se můžu dostavit s akutním problémem (např. přijít ráno a počkat, až ošetří dříve objednané pacienty).

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 18:22

@viktorka_od splavu no ja zavolám k obvodnému či si možem prísť po papier a ešte nikdy nepovedal nie. A nečakám nikdy dlho, počkám až vyjde sestra, neklopem aby som nerušila, ale keď vyjde vonku tak sa spýtam či možem len pre papier a ešte sa mi nestalo aby povedala nie. Čakám nanajvýš 15 minút. A ešte nikdy sa mi nestalo, aby mi povedal, ja Vám to ošetrím nikam nechodte. Len raz sa ma spýtal, či nechcem aby sa mi na to pozrel on, že k špecialistovi budem čakať 2 týždne na ojednanie a dovtedy by som ak chcem mohla skúsiť jeho liečbu. S tým, že ak to nezaberie, tak o 2 týždne pojdem inam, som mu problém povedala a o dva týždne nikam k špecialistovi nešla, už nebolo potreba:-)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 18:34

@gulietta @viktorka_od splavu Já nevidím důvod, proč bych měla podporovat byrokracii, pokud není potřeba. Děkuji za info, jen mě to vylekalo (protože to už bych tam nešla nikdy ;)).

motorová pila
126 příspěvků 6.7.12 18:46

@Ani ty žádanky od praktických lékařů jsou důležité především pro zdravotní pojišťovny. Existují pacienti, kteří nevěří svému lékaři a v případě nějakého nálezu chodí i k jiným lékařům. A často zbytečně opakovaně podstupují stejná vyšetření. Třeba u rentgenu to může být problém také pro pacienta, jinak je to především problém pojišťovny, protože zbytečně opakovaně proplácí nepotřebná vyšetření, pak se třeba nedostává peněz na jinou léčbu. Praktický lékař by měl léčbu u specialistů korigovat, jen on totiž může mít přehled o tom, jaká vyšetření pacient podstoupil. Specialista nemá šanci se dozvědět, že tento nový pacient už byl u jiných lékařů… Proto se taky začlo (nebo brzy začne) u specialistů platit (myslím 300 Kč), pokud nemáte žádanku. Jeden revizní lékař mi říkal, že dokonce měli „experta“, který byl během půl roku asi 10× na rentgenu se stejným problémem. Takové věci ale pojišťovna zachytí vždy až je pozdě, proto je fajn zajít za praktickým lékařem.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek