Jaké zkrášlovací služby využíváte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 18:55

@motorová pila Promiň, ale teď budu sprostá, pojišťovna ať jde do prdele, platím jí měsíčně tak velkou část svého výdělku, že jsem ráda, že mám co jíst, a k nějakému doktorovi jdu jednou za rok až dva, když jsem opravdu na umření (když ne, tak to rok odkládám). Když tohle zdůvodnění čtu, tak se můžu jen vztekat, že žiju v téhle zemi.
Sakra! Já jsem zákazník, doktor je dodavatel, já po něm něco chci, je to tak těžké? Mému obvoďákovi není nic do toho, kam jinam chodím. Pojišťovnu jako prostředníka akceptuji, ale nevidím důvod, proč by jejich finanční starosti měl hlídat někdo jiný. Všechno tohle umocňuje moji touhu odtud jednou zmizet.

A jsme už hodně OT.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 18:56

@motorová pila ja som tým „dá Vám papier kamkoľvek Vás napadne“,nechcela povedať, že chodím na vyšetrenie podľa toho ako sa mi zapáči názov a obor a že toto možno mám tiež, tak to skúsim. Ja mám predčasne narodené miminko a s detskej neurologie ma odporučali na rozne vyšetrenia na obory o ktorých som predtým ani nepočula a niektoré som musela mať papier od obvodného. Nevyberala som si špecialistov podľa nálady a toho aký je doktor fešák.:-)

Příspěvek upraven 06.07.12 v 19:03

MP Anitti
6 příspěvků 6.7.12 18:56

Asi budu taky za fiflenu :) ale na manikúru chodím cca jednou měsíčně (500 Kč), jinak si myslím, že ty nehty dokážu upravit i sama, ale nikdy tak pěkně, zapiluju každej jinak :) na pedi jednou za dva měsíce (cca 600 Kč), ke kadeřníkovi na melír, konečky a zábal jednou za dva až tři měsíce (cca 4 000 Kč, do Toni and Guy), mám permanentní řasy, ty mi dělá kamarádka a je úžasně šikovná, takže doplnění každé dva až tři týdny za 400 Kč, na kosmetiku (ultrazvuková špachtle atd. tak jednou za 2 měsíce (700 Kč) a jednou za 3 týdny thajská olejová masáž cca 1 500 Kč :)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 18:59

@Ani a dajte si smer Ameriku, až dostanete trebárs rakovinu, tak predáte dom a pojdete do podnájmu. A keď Vám budú operovať slepák, tak Vám 2/3 domu možno zostanu.

motorová pila
126 příspěvků 6.7.12 19:05

@gulietta vůbec to nemyslím tak, že si vybíráte doktora podle nálady, ale jsou fakt lidi, kteří plýtvají, chodí zbytečně a doktor pak nemá čas na potřebné a pojišťovna na ně pak taky nemá peníze. Jsou i lidi, kteří potřebují poradit, ke kterému specialistovi zajít, pak je „obvoďák“ dobrý, měl by mít přehled o tom, s čím je jeho pacient nemocný, má být lékařem první volby. Nemám nic proti tomu, když jde někdo neplánovaně třeba na oční, taky to tak občas dělám, jenom říkám proč je to tak zavedeno a jací jsou taky lidi. Ale překvapuje mě, že jste nedostala žádanku k jiným odborníkům přímo z neurologie… tady zrovna je asi praktický lékař zbytečný. Asi neznám zdravotní systém tak dokonale…

JarkaJar
432 příspěvků 6.7.12 19:10

@Ani
Ale doktor není poskytovatel služeb jako třeba kadeřník a pacient není zákazník. Doktor Vás vyléčí, když Vám něco je. Naštvání na zdravotní pojišťovnu chápu. @gulietta má pravdu, na rozdíl třeba od USA u nás máte zajištěné potřebné léčení. Osobně můžu o lékařích říct jen to nejepší před rokem mě v jedné nemocnici postavili na nohy. A že jsem byla pěkná sbírka nepěkných nemocí. Tím ale nechci říct, že by u nás neexistovali špatní lékaři. Jistě, taky existují.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 19:13

@motorová pila pretože niečo je keď má dieťa rok, ďalšie v dvoch rokoch atd. K neurologovi chodíte pravidelne a tie výsledky donesiete na najbližšiu návštevu keď ste objednaná. A práve to „hlída“ obvodák a Vy, nie neurolog.

motorová pila
126 příspěvků 6.7.12 19:13

@Ani nechci tady vypadat jako agent pojišťovny, ale když si spočítáš, že by někdo šel opakovaně zbytečně třeba na EMG… 1 vyšetření 1500 - 3000 Kč. A kdyby se dělalo 9× zbytečně, je to zbytečně vynaložených až 27 tis. Ty by se mohly dát třeba na lepší vybavení neonatologického oddělení. Když se sečtou náklady na všechny pacienty, mohlo by to jít až do milionů… Doporučuju film Sicko, o americkém zdravotním pojištění. Náš systém není dokonalý, ale vzhledem k odvodům a získané péči je na tom velmi dobře. Odvody na pojištění se můžou zdát velké, ale taková transplantace srdce stojí něco kolem 1 milionu. Měla byste na to, kdybychom neměli solidární systém? Takhle na ni nemusíte mít, zaplatí to pojišťovna, to je přece skvělé a za dohled od praktického lékaře to stojí.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 19:24

@gulietta 1) USA má aktuálně zdravotní pojištění povinné, takže nechápu argument.

  1. Napsala jsem, že pojišťovnu jako prostředníka akceptuji, tak nevím, co mi předhazujete.


Prostě jen chci, aby dělali svou práci pořádně.
A ideálně také, aby pojištění bylo skutečně pojištění (pak by se udávaný případ nestal), a ne daň, ale to by byla komplikovanější debata, ve které bych si nebyla stoprocentně jistá, navíc by to byla debata politicko-ekonomická, na kterou nemám sebemenší chuť.

@JarkaJar Je to poskytovatel služeb (přestože mu neplatím přímo, ale prostřednictvím ZP), já jsem zákazník. Stejně jako jsem zákazník státu, když jdu na úřad. Apod.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 19:35

@Ani so spoluučasťou, a tá može byť až 90percentná. A k odbornikovi sa dostanete takou okľukou, že s láskou budete spomínať na „obvodáka“. Ale máte pravdu je to na komplikovanejšiu debatu a na tu nemám naladu ani ja.

Petrinella
3 příspěvky 6.7.12 20:21

Taky se přidám - můj ideál vše, tzn. manikuru, pedikuru, kadeřnici i kosmetičku jednou za měsíc a to pravidelně. Bohužel teď mám dvě malé děti a nemám už tolik času. Na kosmetiku jsem chodila pravidelně od 23 let každý měsíc. Po dětech už jen zcela výjimečně. Vlasy mi dělá kamarádka, nechávám se stříhat 2 až 3 krát za rok. Snažím se co můžu dělat sama doma.

Příspěvek upraven 13.07.12 v 07:24

JarkaJar
432 příspěvků 6.7.12 20:28

@Ani - Povinné nemocenské pojištění v USA začalo pokud vím až teprve, když se stal Obama prezidentem. Předtím nebylo.

bri
144 příspěvků 6.7.12 22:50

@Ani nevím, co Vám napsaly ostatní dámy, nestihám to teď dočíst.
Někteří doktoři žádanku nechtějí. My měli žádanku na alergo pro maldšího syna a když jsme ho objednávali, tak jsme se ptali, jestli můžeme přijít i se stařším. Šlo to, ale platilo se 150 Kč za vstupní vyšetření. Pak už je to zdarma(klasicky přes pojišťovnu). Sestra se nás při vyšetření ptala, jestli jim zpětně (do konce měšíce) potvrzení dovezeme, nebo jestli to budem platit. Potřebují to pro pojišťovnu.
Ale moje bývala alergoložka má moc pacientů a bez žádanky nebere

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 6.7.12 23:17
@JarkaJar píše:
Doktor Vás vyléčí, když Vám něco je.

jako vtip dobrý:-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 6.7.12 23:25

@motorová pila 9× opakovaně zbytečně na EMG by šel fakt jen blázen. tohle jsou opravdu nesmyslné řeči. tzv. „nadužívání péče“ není určitě problém pacientů. pojišťovny „dojí“ doktoři a daleko víc ještě jejich nadřízení. nemocní určitě ne.

Světýlko.t
80 příspěvků 7.7.12 11:57

@cibetka 1 Můžu se zeptat jak na tebe účinkují lymfatické masáže? Už o tom dlouho přemýšlím…

niki.ludv
264 příspěvků 8.7.12 15:34

Tak kadeřníka docela zanedbávám, chci si nechat narůst dlouhé vlasy, takže se nechávám stříhat tak 4× do roka. Jinak na kosmetiku chodím pravidelně každý měsíc už skoro rok a nemůžu si to vynachválit. I přes to, že je mi 22 let, tak mě neskutečně trápí akné a až pravidelné čištění pleti odborníkem mi pomohlo. Chodím na Anglické nábřeží, kde sídlí pí Krásná. Je to centrum lékařské kosmetiky, je tam i kožařka. Líbí se mi to, že tyhle kosmetičky jsou normálně vystudované zdravotní sestry a spolupracují s lékařkou, takže to nejsou jen paní, které si bůhvíkde udělaly nějaký kosmetický kurz. Kupuji si zde i ošetřující kosmetiku. Jinak mě to ošetření stojí 450 Kč. Nepřijde mi to zase až tak drahé, hlavně mě opravdu pomohla, takže jsem ochotná tuto částku platit každý měsíc.
Na manikúře jsem nikdy nebyla, na pedikúře dvakrát (Tylova ulice, pí Mathauserová, klasická pedikúra asi 190 Kč). Pomohla mi zde s neustále zarůstajícím nehtem na palci, ale přijde mi, že po pedikúře mi kůže na patách tvrdne rychleji, tak už tam nechodím.

anniette
159 příspěvků 8.7.12 15:40

@niki.ludv Můžu se zeptat, jestli tam kosmetické ošetření probíhá klasicky - čištění, „vynípávání“, peeling, maska nebo je to nějak speciální? Jakou značku kosmetiky používají? Je tam možnost nalíčení po kúře?

niki.ludv
264 příspěvků 8.7.12 15:52

@anniette
Ano, je to klasické ošetření, jaké popisujete. Značky masek, které používají, bohužel neznám. Já si tam ale kupuji kosmetiku francouzské značky ISIS Pharma. Já mám řadu na mastnou pleť, mamka si kupuje řadu na zarudlou pleť, popraskané žilky apod. Kamarádka, která má neustále problémy s ekzémem (vždy se jí osype a nateče hrozně obličej), také používá tuto kosmetiku a je spokojená. Jinak vím, že tam barví řasy a obočí, dělají i depilaci, ale dekorativní kosmetiku ne. Je to primárně kosmetika z hlediska lékařského pojetí.

anniette
159 příspěvků 8.7.12 17:10

@niki.ludv Děkuju za info. :)

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 09:17

Všeobecné zdravotní pojištění před pár dny prošlo v USA nejvyšším soudem, který to Obamovi schválil. Ještě neplatí. Už se o to pokoušel Clinton, jemuž návrh reformy vypracovala Hillary. Neuspěl. V USA je úplně jiný systém pojištění, jakmile jste bez práce, ztrácíte vy i členové rodiny pojištění a není většinou ve vašich silách si je platit. Je to nesmírně drahé, přitom ale pojišťovny taky všechno nezaplatí.
Existují ale dva federální fondy, Medicare a Medicaid, pro lidi strší 65 let a pro chudé, z něhož je péče o tyto skupiny občanů plně hrazená. Ačkoli v USA proteče zdravotnictvím snad až prý 17% HDP (u nás je to míň, snad ani ne půlka, nechce se mi to hledat), na zdravotním stavu populace to vidět není. Jejich federální fondy jsou v deficitu, lidi jsou na tom blbě, Obama neměl jinou možnost. Republikáni sice mají plnou hubu keců, že je to porušování práva jednotlivce, ovšem jinak to prostě řešit nešlo.
Někdy se opravdu divím, jak rozmazlení jsme a ještě nám to není dost. Kdo z vás zná sumu plné úhrady za péči u nás musí nutně dojít k závěru, že to takto u nás dlouho nepůjde. Spoluúčast se nutně bude zvyšovat, a to rychlejším tempem, než dnes. Radím vám dobře, dbejte o s vé zdraví dokud je čas, jinak se nedoplatíte.
Dnes je v ČR situace taková, že za víc než polovinu pojištěnců platí pojištění stát (740 kč/os). To prostě nemůže vydržet a ten deficit bude narůstat.

Superstar
67 příspěvků 9.7.12 12:27

Asi jsem rarita, ale nechodím ani na manikůru, ani na pedikůru, ke kosmetičce už vůbec ne. Donedávna jsem jednou za čas chodila aspoň ke kadeřnici zastřihnout konečky vlasů. Nicméně před pár dny jsem si nechala ostříhat ofinu, ale jelikož se to kadeřnici těžce nepovedlo, tak už odmítám chodit i tam a nechávám si ofinu znovu dorůst. Ač by se mohlo zdát, že o sebe tedy dostatečně nepečuji, opak je pravdou. Proč platit za leckdy mizerné a často zbytečné služby? Skoro všude na vás patlají jen samé chemikálie. Jsou lidi, kterým to nevadí. Ale já si raději nakoupím kvalitní přírodní produkty a pečuji o sebe doma.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 12:37

Hlásím, že v lékárně v OC Smíchov mají slevy na kosmetiku Vichy, La Roche -Posay a další. Od 300 Kč výše 150 Kč na každý kus. I vám poradí.

Petrinella
3 příspěvky 13.7.12 07:28

Přesně tak, touto cestou se chystám jít taky. I to obočí si radši vytrhám sama, málokdy jsem byla 100% spokojená. Jediné, co sem tam využiji, je pedikúra. Lakovat umím sama, jen ty paty odbornice přeci jen zvládne lépe.

madline
56 příspěvků 14.7.12 23:00

Jsem clovek, ktery opravdu hrozne nerad chodi ke kadernici, na kosmetiku atd:)
Pravidelne se dokopu jen na gelovky 1× za 3 tydny, protoze vlastni nehty mam (a vzdycky jsem pres vsechnu peci mela) strasne.

Kadernice -cca 1× za 2 mesice, jinak nic. Kosmetika by byla asi fajn, ale nedonutim se. Mozna az pribude vrasek, zatim se staram co nejlepe doma.
A na masaze ap taky nechodim, radsi si jdu zacvicit.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek