Jakou halenku k sukni?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verlyba
5 příspěvků 26.06.18 23:18
jakou halenku k sukni?

Vím, že to patří spíš do „peklo radí“, ale chtěla bych mít možnost nějakého komentáře. Nechala jsem si ušít sukni a teď se marně snažím sehnat nějaký vhodný vršek, který by ideálně seděl jak k sukni, tak i k postavě. Nutně musí být bílý (čistě bílý, jako ta tylová vrstva) a ideálně s krátkými rukávy. Druhá varianta jsou široká ramínka, ale i moje vlastní maminka mi sdělila, že na té fotce mám pracky jak rambo. Upřednostňuji spíše jednoduchý nezdobený styl, krajkou si nejsem úplně jistá - především proto, že se mi líbí spíš jen na drobných křehkých slečnách, což já úplně nejsem. Raději bych něco volnějšího, ne úplně na tělo. Co byste k takovéto sukni zvolily vy? Případně viděla jste některé něco konkrétního v obchodě případně na internetu (beru i zahraniční e-shop)?
P. S. Boty prosím neřešte, ty si zvládnu koupit vhodnější. Opravdu mi na tomto konkrétním vzhledu záleží - mám v plánu se v tom vdávat. Děkuji za případné tipy nebo rady.

Reklama

Reklama

Reakce:

misionářka
243 příspěvků 27.06.18 08:39

Pracky jako Rambo rozhodně nemáte. Sukně má poněkud problematický střih, který přidává na objemu v dolních partiích. Je potřeba vytvořit siluetu X, která ale vždycky působí trochu vyzývavê, což by nevěsta neměla. Výstřih doporučuji lodičkový nebo široké V, určitě rukávy, krátké nebo ještě lépe k loktům. Mohou být i šifonové. Pozor na účes, určitě ne rozpuštěné vlasy. Klobouček by siluetu ještě vylepšil. Určitě lodičky s vysokým podpatkem, ne bílé, zvětšují opticky nohu. Volila bych lodičky v jedné z barev na sukni. Podívejte se na obrázky z padesátých let, tam najdete inspiraci.

barvinok
614 příspěvků 27.06.18 08:58

@verlyba vôbec nevyzeráte v tom vršku tak zle, ako popisujete. Čo sa týka strihu, veľa bolo napísané vyššie. Dôraz by som kládla na materiál - aj strih, aký máte na sebe teraz, bude v kvalitnejšom prevedení vyzerať dobre.

Matmys
1786 příspěvků 27.06.18 09:04
Maminky

Pracky jako Rambo? Vaše maminka zřejmě také spadá do té kategorie, která mnoho taktu nepobrala … a říká tomu upřímnost :)
Nic si z toho nedělejte. Sluší vám to.

verlyba
5 příspěvků 27.06.18 09:29

To bylo samozřejmě nadnesené. ;-) Ramena mám opravdu širší, zvětšují mi velikost vršku o jedno až dvě čísla.
A ano, hledala jsem zhruba to, co jste mi napsaly, ale bohužel nenacházím. Rukávy k loktům by byly úplně ideální, ale teď jsou všude samé volány a velmi volné střihy. Nebo víte nějakou značku, u které bych něco našla? Ta padesátá léta mě napadla, ale na eshopech, které podobnou módu prodávají jsem nic vhodného nenašla.
Nepotřebuji vypadat přehnaně slavnostně, jen bych se sama sobě (a samozřejmě příteli) chtěla líbit.
Co se týká sukně, tak je to jednoduchá skládaná sukně áčkového střihu, ten objem dodává až tylová vrstva. Ta je samostatně, to znamená, že když se mi to nebude líbit, tak si ji brát ani nebudu.

misionářka
243 příspěvků 27.06.18 09:40

@verlyba Na takovou příležitost bych si halenku nechala ušít. Volte ale dobrou švadlenu, dobře ušít halenku není špás.

xSx
343 příspěvků 27.06.18 13:23

@verlyba nic podobného, co máte na obrázku, si neberte, nevypadá to nejlépe. Tílko má malý výstřih a ramena jsou moc projmutá, proto máte ten Rambo dojem. Rozhodně bych brala rukávy a širší a hlubší výstřih. A nechala bych to na tělo, vlastně by se mi k tomu líbilo body. Ale je fakt, že tu žvanim a vůbec jsem Vám neporadila, kde to sehnat. Nevím, taky sháním něco podobného, jen obyčejné :)

Kryptozoo
80 příspěvků 27.06.18 13:39

…třeba něco v takovém duchu? Jen jsem práskla do googlu body a vyjelo pár kusů, které nevypadají uplně marně..

pavka_l
680 příspěvků 27.06.18 14:18

něco takového?

verlyba
5 příspěvků 27.06.18 17:08

Body moc nechci, většina z nich je nevkusná a lacině vypadající, ten zbytek vypadá jak cvičební úbor nebo spodní prádlo. A opravdu nemám ráda příliš uplé oblečení. Ale děkuji za tipy. :-) Asi budu muset vzít sukni a vyrazit na nákupy s ní.

pavka_l
680 příspěvků 28.06.18 13:24

@verlyba Tak ne zrovna body, ale vršek řešený podobně jako body na fotce - šlo mi spíš o výstřih a řešení vršku a rukávů, ne aby to bylo právě body.

Temperance
875 příspěvků 28.06.18 17:34

Přidávám se k @misionářka a @pavka_l - hladkou halenku s lodičkovým nebo véčkovým výstřihem a rukávy k lokti využijete i do budoucna. U toho véčkového výstřihu bych si uměla představit i ležící hladký límeček. Dobrá švadlena by měla umět poradit, nabídnout různé střihy na výběr.

verlyba
5 příspěvků 28.06.18 19:17

Svatba je v červenci, takže švadlena nepřipadá v úvahu. Vím, že to začínám řešit pozdě, ale byly důležitější věci. Nikde na internetu jsem na takovou jednoduchou halenku nenatrefila, tak prostě budu muset koupit něco jiného. Máme to velmi neformální, takže mi asi stačí když mi to bude sedět a půjde to k té sukni. Založením diskuze jsem doufala, že mi třeba dá někdo konkrétní tip na obchod, ale chápu, že to bylo naivní. :-D

daruru
27 příspěvků 29.06.18 15:20

Možná by se našlo něco tady http://bilekosile.cz/

sasanka.hajni
2 příspěvky 30.06.18 08:59

A co třeba zde: https://www.miabella.cz/trika/

kalmar
79 příspěvků 30.06.18 09:25

Zkuste fler. Můžete najít šikovnou švadlenku blízko bydliště, vyhotovení pak netrvá zas tak dlouho. Určitě bych volila halenku s rukávem - třeba z toho tylu, co tvoří vrchní vrstvu sukně. Mimochodem je moc krásná. A doporučuju boty na vyšším podpatku. Aspoň na fotky ;-)

kalmar
79 příspěvků 30.06.18 09:29

… něco takového, ale s větším výstřihem a zakončené jen tím tylem https://www.fler.cz/…-142-9572690?…

zelena
157 příspěvků 30.06.18 11:22

Taktiez som z tych, co im priroda nadelila siroke plecia…urcite v-ckovy, srdieckovy, jednoducho viac krojeny vystrih. Cim viac ku krku, tym viac rambovsky to posobi. Riesenie dekoltu, co poslala @pavka_l sa mi paci, to by mohlo fungovat.

marikahr
664 příspěvků 30.06.18 20:24

@verlyba nepacila by sa vam takato bluza?
vime krajka, no, ale zda sa mi to celkom prijemne

Temperance
875 příspěvků 30.06.18 23:07

@marikahr Mě by rušila ta krajka ke květované sukni. Dala jsem červené.

hamaru
1 příspěvek 01.07.18 16:06

Než vyrazíte na další hledání vhodného vršku, vytáhněte všechny možné bílé topy ze skříně a zkoušejte se sukní, ať víte, co Vám sluší a co hledat. Přiberte objektivního kritika, který Vám řekne pravdu, takže nejlépe asi maminku.
Myslím si, že je více možností.
1.
Pokud je to neformální svatba, zkusila bych bílou košili. Rukávy ohrnout k loktům, horní knoflíčky decentně rozepnuté, vytvořit úzký hlubší výstřih, který postavu trochu prodlouží. ( Lodičkový výstřih nebo široké véčko, pokud máte vypracované ruce a ramena, nemusí být to pravé.) Spíše se snažte odhalit a upozornit na krk a dekolt, než na ramena. Límeček tedy nižší, nebo odstřihnout či odpárat. V pase zakasat, na uzel, nebo zkusit zavinout. Vyzkoušejte různě velké i jinak střižené košile.
2.
Vaše halenka na fotce. Zdá se že,nesedí levý průramek, je volnější, více vykrojený. Pokuste se to opravit a pak lehce prohloubit výstřih. Odvést pozornost od ramen. Halenka bude dobrá s kabátkem nebo svetříkem. Připravte si variantu do chladného počasí!
3.
Pokuste se vytvořit a využít zavinovací efekt. Posílení siluety X a zvýraznění pasu a dekoltu by mohlo být žádoucí. Sukně tvarem připomíná ty klasické baletní, tak co takhle styl zavinovacího baletního topu? Ovšem zavinovací tvar může mít i popelínová halenka.
4.
Materiál vrchní části. Existuje něco jako pružný tyl. Šijí se z toho vzdušné poloprůsvitné jemné a velmi jednoduché topíky, používané i u svatebních šatů (Proklikejte ty holky z článku o recyklaci oděvů.). ( Z podobného materiálu jsem teď viděla šaty na Tereze Voříškové na zahájení festivalu ve Varech.)Možná je má někdo našité na Fleru. Tričko ve tvaru, který potřebujete, by mohla švadlena ušít za den. Mohlo by fungovat i vrstvení se zdůrazněním svislé linie.
5.
Srovnat linie. Na fotografii máte celkem 5 vodorovných linií! (Rovná ramena s problematickým výstřihem, pas s nabíranou sukní, která končí v široké části lýtek, 2×! na botech.) Rozšiřuje vás to a uzemňuje. Střevíčky hledejte vykrojené s odhaleným nártem a bez pásku kolem kotníku.
6.
Spodní barevná sukně. Myslím si, že má krásný vzor. Zvažte, zda tylovou nástavbu neodložit. Tyl by mohl být použit v účesu jako připomínka závoje - atributu nevěsty.
7.
Pohlídejte barvy. Teď na fotce máte tři materiály. V různém osvětlení mohou být odstíny jiné. To, co už máte definitivní, je lépe vozit s sebou na nákup nebo zkoušení. Vzhledem k barvám na sukni a nedostatku času bych hledala doplňky v bílé barvě a střídmě(!) ve zlaté. Nude nemusí vždy vyjít a pak je to nuda. Stříbrnou neberte, studí. Trochu si opalte ramena (na sluníčku).
8.
Použít jenom tylovku. Tohle prosím berte s velkou rezervou! Odhaduji, že bílé šaty nebo sukni se kterými byste ji spojila nemáte. Ale je léto a vy máte dobrou postavu. Co kdyby jste pod sukni oblékla kraťásky nebo šortky? Ano vím, je to extravagance, v tom Vás na obřad a před tchány a vážené hosty neposílám. To je tak na posvatební mejdan s přáteli.
Do manželství Vám přeji hodně vzájemné lásky, úcty a věrnosti.

Oveeec
1748 příspěvků 01.07.18 20:49

Já bych svrchní tylovku v žádném případě neodkládala! Jinak by ta sukně nebyla tak zajímavá. Oproti tomu tylovku s šortkami bych si taky nebrala :)

verlyba
5 příspěvků 02.07.18 20:29

Moc vám všem děkuju za rady a tipy. Nakonec skončím asi u košile bez rukávů „ramena ne-ramena“. Cítím se v tom asi nejlépe a to mi přijde důležitější.

Temperance
875 příspěvků 02.07.18 22:58

@verlyba Tak hlavně abyste si svatbu užila a abyste byli spolu hodně dlouho šťastní!

Reklama

Váš příspěvek

Barbara Nesvadbová vydává knihu o módě, stylu a trendech

Barbara Nesvadbová vydává novou knihu s názvem Síla stylu. V ní... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama