Jaký by měl být zasnubní prsten?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Domi All
9 příspěvků 20.6.17 16:27
Jaký by měl být zasnubní prsten?

Chtěl bych se zeptat jak už víte podle názvu jaký by měl být zásnubák. Jaké barvy, jakého tvaru, jednoduchý či dekorativní? Budu rád za každý názor.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.17 17:01

Někde jsem četla, že by neměl mít perlu, že to nosí smůlu, připomíná slzu. Barvu kovu bych zvolila dle vkusu partnerky, někdo radši decentnější šperky, někdo preferuje výraznější :) a pak je otázka finančních možností, kolik si do toho můžete/chcete dát. V USA mají tradici, že by prsten měl mít hodnotu 3-6 měsíčních platů partnera, aby dokázal, že to myslí vážně…

DRW
2039 příspěvků 20.6.17 17:20

Pokud si vas ta zena chce vzit na cene zasnubniho prstenu fakt nezalezi, i kdyz si to nektere zeny mysli. Zamyslete se spise na tom, zda vase mila nosi sperky, zda ten prsten pak bude nosit. Treba ji udelate radost necim jinym. Ono je nejdulezitejsi, aby si vase mila nikdy nemusela rict, ze lituje, ze si vas vzala. A to ji sebevetsi a sebedrazsi zasnubak nezaruci.

DanielaS
4945 příspěvků 20.6.17 21:31

Tradičně bývá hladký s (jedním) kamenem. Taky se někdy v rodině prsten předává.

chev
187 příspěvků 21.6.17 09:42

Jak už tu někdo píše, asi bych nejdřív řešila, zda dotyčná vůbec prsteny nosí. Za mě hladký prsten s jedním kamenem, klasikou totiž nic nezkazíte, případne s jedním velkým a malýma dokola. Viděla jsem i artdeco prsteny, taky krásné, ale jak pro koho. Některé ženy ten zásnubní nosí na jednom prstě společně se snubním, tak by nebylo od věci, aby to pak ladilo. V klenotnictví Vám určitě poradí, nebo nechte vyrobit na míru u zlatníka, pak to bude snazší k tomu něco vymyslet. 

Josefka
558 příspěvků 21.6.17 11:51

Koukněte se budoucí snoubence na uši a podle toho volte styl prstenu (resp. max o level výš nebo níž ale aby to nebylo zcela něco odlišného) a barvu zlata. To by mohlo pomoci.
Jinak jediné pravidlo je v našich zemích bílý kámen (průhledný).

PS: Průzkumy naznačují, že prý 90% žen, co tvrdí, že si nepotrpí na formality, touží po zásnubním prstenu a pokleknutí. Já osobně dostat místo prstýnku náramek nebo zájezd k moři, tak jsem trochu zklamaná. Ale já jsem tradicionalista a nestydím se za to! ;-)

Pestrobarvec
136 příspěvků 21.6.17 17:09

Určitě nemusíte dávat za prstýnek desetitisíce (pokud nechcete), to za prvé. Jinak souhlasím s příspěvkem výše, předpokládám, že se s partnerkou milujete a chcete tohle všechno nějak zpečetit. A právě prstýnek je moc pěkný symbol. Mimochodem já osobně prsteny nenosila roky (kromě plesů nebo jiných zvláštních příležitostí), ale teď si setsakra hlídám, abych svůj zásnubní nenechala doma :) Během chvilky jsem si na něj úplně zvykla a je teď pro mě jakýsi talisman pro štěstí. Moje doporučení ještě je, zvažte, zda bude prstýnek „ladit“ k proporcím partnerčiny ruky. Já mám třeba extrémně drobnou ruku s útlými prsty, takže nic mohutného mít nemůžu. Jen tak ze srandy jsem si zkoušela mamčin masivní a na mě to vypadalo docela divně a až nevkusně. Jinak, pokud si nejste jistý, zvolte si poradní výbor. Třeba nejlepší kamarádku Vaší partnerky, ta by mohla posloužit coby druhé oko při výběru.

Edit: Přidala jsem čistě pro představu obrázek, jak ještě může zásnubní prsten vypadat. Tento je decentní a poměrně tradiční.

DanielaS
4945 příspěvků 24.6.17 16:27

A jeste zvazte, jestli si myslite, ze ho bude snoubenka dlouhodobe denne nosit, aby ji nedelal problemy v zamestnani nebo ve volnem case. Ten v predchozim prispevku je tradicni tvar, ale tak vysoky kamen plny vystupku by mohl delat potize, pokud napriklad nosi rukavice nebo dela s jemnymi materialy. Pak treba neco takoveho
http://wlooks.ru/…antami-3.jpg

Hayele
69 příspěvků 24.6.17 16:57

Dulezite uz tu bylo receno. Pokud si porad nejste jist a chcete damu Vaseho srdce prekvapit, muzete se pred koupi prstenu poradit s jeji pribuznou nebo kamaradkou, ktere ji dobre znaji a maji dobry vkus.

Eleanor Rigby
602 příspěvků 25.6.17 03:29

Zásnubní prsten nesymbolizuje závazek, to je až význam prstenu snubního.
Zásnubní prsten je ryze materiálním pojištěním dívčí cti. Pokud ji totiž snoubenec opustí a tím společensky zostudí, získá dívka prodejem prstene peněžní náhradu škody. (Pokud však opouští snoubence z vlastního rozhodnutí ona, prsten mu vrací.)
Zásnubní prsten by tudíž měl být… dobře zpeněžitelný.

Moir
2262 příspěvků 26.6.17 08:26

@DanielaS naprosto souhlasím, u mne v tomto ohledu též převažuje praktický pohled, vysoké kameny jsou krásné, ale zavadíte o… třeba regál v obchodě, urazíte kámen a zbydou jen oči pro pláč

emef
2425 příspěvků 28.6.17 13:17

@Eleanor Rigby Nepíšete náhodou články na i-senior? Tam jsem taky měla pocit, že jsem se přesunula o pár desítek let nazpět. :-D
http://www.i-senior.cz/…ske-etikety/

Kousalka64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.17 11:20

Podle mě decentní, né nějak moc ohromný :D

Bossygirl
619 příspěvků 19.10.17 20:44

@Kousalka64 A to zas podle mě by to měl být pořádný macek, aby bylo co prodávat.

Pestrobarvec
136 příspěvků 20.10.17 12:39

@Eleanor Rigby Vím o této tradici, ovšem coby svépravnou bytost, navíc v roce 2017, by mě hluboce urazilo, kdyby mi můj partner dal luxusní drahý prsten, abych, až mi dá košem, nešla chudičká žebrotou světem.

Proč si to ztěžovat, za prsten, ať dá každý podle svého uvážení. Nevidím důvod, aby někdo, kdo má omezené možnosti či chce peníze investovat jinak (bydlení, cestování) utrácel za prsten desetitisíce jen proto že „tradice“.

Gorilka
1160 příspěvků 20.10.17 12:54

@Pestrobarvec Tahle „tradice“ je jen zvyk starý cca 80 let.

barvinok
651 příspěvků 20.10.17 14:20

"

Příspěvek upraven 17.10.18 v 14:24

Gorilka
1160 příspěvků 20.10.17 15:01
@barvinok píše:
Pokiaľ ide o speňaženie v prípade rozchodu, áno, to sa zrejme týkalo iných vrstiev, a zrejme to bude nejkaý čerstvejší zvyk.

To se v době vzniku a místa týkalo střední vrstvy - hlavně.

Pestrobarvec
136 příspěvků 21.10.17 00:50

@Gorilka Ano, pojďme si tu dávat lekce ostrovtipu, jak moc dlouhá doba musí uplynout, aby z něčeho byla tradice a ušetřili jsme si uvozovky pro příště.

Tady šlo zřejmě o pokrytí omezených možností té doby, které ženy přece jen měly, popřípadě nevydařeným zasnoubením přišly o drahocenný čas k hledání někoho schopnějšího. Ale o tom už se psalo výše. Ať si dává kdo chce, jak chce drahý prsten, mně osobně už to dnes přijde přežité, ale pokud to někdo chce praktikovat, nic mi do toho není a je to jeho věc, kterou nemám právo soudit.

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 17:04

@Pestrobarvec Četla jste vůbec název této diskuze?

bilaorchidej
7 příspěvků 21.11.17 18:59

:-) Tady je vždycky taková sranda…jakokdyby se ženská zeptala, jaké koupit chlapovi auto, jak by mělo vypadat. To s těma naušnicema je výborný nápad, nebo si kouknout, jaké prstýnky slečna nosí, pokud nosí jemné, nebude asi chtít masivní. Natvrdo se zeptat, jestli by jednou trvala na briliantu, když ne, není důvod investovat. Jo a na nákup nebrat kámoše z hospody, ale její kámošku nebo sestru. Kamarádka má briliant od místního klenotníka, já mám zirkon od Rýdla a můj je prostě hezčí..hlavně když jsou všichni spokojení, v nejhorším se snad dá i vyměnit ne?

Leni85
4 příspěvky 11.1.18 17:45

Když se chlap zajde podívat do zlatnictví a poradí se s prodavačkou tak ta většinou poradí dobře :D Můj muž to takhle řešil se všema šperkama co mi kdy koupil a nikdy se mi nestalo že bych byla nespokojená, zvlášť když zajde do mojeho oblíbeného obchodu ;)

Josefínaa
429 příspěvků 11.1.18 18:35

@Leni85
Tak to je super. Jen nás nezajímá kde nakupuješ.

Dejvid74
8 příspěvků 12.1.18 18:32

Je tady spousta dobrých návrhů, jak ale poznám co se třeba přítelkyni bude líbit? Má od každého něco a je mi blbé se ji zkoušet vyptávat abych nezkazil překvapení.

Josefínaa
429 příspěvků 12.1.18 20:10

@Dejvid74
Vyberte ten, o kterém si myslíte, že by se jí nejvíce líbil. Pokud se líbit nebude a řekne vám to, nezbývá, než hledat novou přítelkyni.:-D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek