Jaký by měl být zasnubní prsten?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
rineke
160 příspěvků 13.1.18 10:42

@Dejvid74 Zkuste se zeptat nějaké její blízké kamarádky nebo maminky. Ještě mě napadlo - jestli je aktivní na sociálních sítích (např. na Instagramu, Pinterestu,…) -, podívat se například na obrázky, které likovala, zda byste tam nenašel nějakou inspiraci.

Zkuste vysledovat, jaké šperky nosí při takových těch obyčejných příležitostech - každodenně -, protože takových okamžiků bude v životě nejvíc. Obecně: masivní kameny nemusí být stejně praktické jako krásné (na druhou stranu každému samozřejmě vyhovuje něco jiného). Přemýšlejte nad životním stylem přítelkyně, jestli se s kamenem nebude někde zachytávat, zda nehrozí, že by se při každodenní činnosti mechanicky poškodil, atp. Pak volte kámen spíše menší nebo vsazený do kroužku. Pozor na různé rýhování a podobně - zohledněte, zda se tam nebudou usazovat nečistoty.

Zaměřte se na správnou velikost. A tím nemyslím jen průměr prstýnku, ale také šířku zlatého kroužku (a velikost kamene). Pokud má drobnou ruku s hubenými prsty, bude zřejmě lépe vypadat něco éteričtějšího než rustikální kousek. Pokud má nějakou vyloženě oblíbenou barvu, můžete zvolit barevný kámen, třebaže to není tradiční. Můžete si pohrát i s barvou zlata (žluté, bílé, růžové nebo jejich kombinace).

Mně osobně se líbí šperky od Eppi (www.eppi.cz) a od Kadaníka (www.reklaano.cz). Třeba Vás jejich sortiment inspiruje (a třeba taky ne). Nejrozšířenější (masově nejoblíbenější?) je asi zlatnictví Rýdl.

Hlavně nepropadejte panice. Ten prstýnek bude od Vás, od člověka, který je jí na světě nejblíže, a který s ní chce strávit zbytek života. To je to, co je na zásnubním prstýnku speciální.

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.18 13:16

@Dejvid74 Osobně bych byla radši, aby se mě partner zeptal, co se mi líbí. Prsten není tričko, které se obnosí a jednoduše vyhodí, ale člověk ho má na celý život. Raději budu nepřekvapená, než překvapená nemile :-), ale jsou ženy, které preferují překvapení. Já bych vykašlala i na pravidlo, že kámen musí být čirý. Líbí se mi modré safíry nebo bledě modré diamanty, ale to je můj názor. Nechci nikomu vnucovat svůj vkus.

Tak se jí zkuste zeptat, od koho ty prsteny má, za jakou příležitost a který se jí líbí nejvíc. Vkus se vyvíjí. Když řekne, mám tenhle s drobným čirým kamínkem k 18 od rodičů, ale že nyní preferuje něco výraznějšího jako jsou rubíny…nebo zaúkolujte někoho blízkého z jejího okolí, ať zjistí, jaký má vkus na šperky :-)

Bossygirl
619 příspěvků 15.1.18 15:44

@levandule.K Ještě by bylo dobré vzít do úvahy, že zásnubní prsten by se měl nosit stále, podobně jako snubní, takže by měl víceméně „pasovat“ k většině ostatních šperků a respektovat mimo jiné i charakter nevěstiny profese a životní styl vůbec.

Janne29
6 příspěvků 15.1.18 18:42
:-)
Dejvid74
8 příspěvků 16.1.18 18:48

Mockrát vám děkuju za rady :) upřímně mě ani nenapadlo že se řeší i taková věc jako třeba šířka kroužku :D Prošel jsem si co má koupené a dával jsem pozor co mi říká že se jí zrovna líbí takže už mám alespoň hrubou představu co jo a co ne. Když už @rineke zmiňuje eshopy, nenajde se tady nějaká dobrá duše z Ostravy nebo okolí co zná dobré zlatnictví kde by mi mohli kvalitně poradit?

DRW
2039 příspěvků 16.1.18 19:05

@Dejvid74
z ktere casti? Uprimne ja nejradeji zajdu Klenoty Aurum, ale napr. v Avionu je 1 nebo 2 zlatnictvi a tam se da docela dobre koupit. Pak i na Karoline nebo Futuru jsou neretezcove klenotnictvi. Projdete centrem, ale vyhnete se tem nekolika, kde maji masivni sperky, tj. sejdiri. V Porube po leve strane Hlavni tridy je myslim stale jedno klenotnictvi, ale nebyla jsem tam ted rok, tak nevim jestli funguje.
http://www.zlatnictvi-stoch.cz Poruba, Marianky. Uprimne je jich docela dost.

Oldyn
6345 příspěvků 16.1.18 19:17

@Dejvid74
No jéje, David Kučera.

Jana852
1 příspěvek 18.1.18 17:58

@Dejvid74 Souhlasím s @DRW, v Ostravě je jich opravdu hodně takže bych tomu klidně obětovala jeden den a zajela se podívat co tam mají a vyzkoušela co umí jejich obsluha :) Jsem z Poruby takže mám oblíbeného Stocha, tam si myslím že by to dokázali dobře poradit. Zkus a uvidíš sám ;)

vlm
5133 příspěvků 18.1.18 18:42

A nejen, přišlo co museli přijít, @Dejvid74 se naklonoval na @Jana852

DRW
2039 příspěvků 18.1.18 18:51

@vlm nestraste, ze bych nahrala na smec. Ja pred odpovedi nevedela, jak se to klenotnictvi jmenuje, ja vim jen jeho lokaci na ulici. Takove veci jako nazev firmy me zajima normalne az pri reklamaci. Ach jo, jak stara tak…

vlm
5133 příspěvků 18.1.18 18:59

@DRW vždyť to máte jedno ne? :-)

Leni85
4 příspěvky 14.2.18 14:08

Určitě obětujte čas a zajděte si projít všechny obchody a nechte si poradit.

zasnoubená
3 příspěvky 25.5.18 10:52

Já jsem teda holka a budu se vdávat asi za půl roku a vím, že je to od holky neobvyklé, ale já nepotřebuji mít drahý prsten, nejsme bohatí, takže klidně chirurgická ocel a podobně, prsten přece není to podstatné… Vyberte tak, abyste měl klidné spaní, není přece potřeba se kvůli prstýnku zadlužit, celkem přehledné popisy mají na tomto webu*** edit admin - odstraněn odkaz

Oldyn
6345 příspěvků 25.5.18 13:32

@zasnoubená
Každého věc, ale ocel je nepraktická a nemá žádnou hodnotu, je to prostě jen ocel.

Gorilka
1269 příspěvků 26.5.18 09:34

@zasnoubená Ocel je nezpečená. Lepší je železný prstýnek - když už ti nejde o bohatství. A bude to i tradičnější.

Atlacoya
2774 příspěvků 30.5.18 14:44

A vůbec, důležitá je pravá láska a tak hlasuju pro prstýnky ze sedmikrásek, jako měla Bartošová.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek