Jaký film vás nejvíc ovlivnil

Fotoalbum tématu (184) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
linda147
61 příspěvků 9.3.13 21:33

Ráda také vzpomínám na Alexis z Dynastie.
Na seriál se moc nedalo koukat, ale ty šaty…

marmota-b
532 příspěvků 9.3.13 22:50

A pak se mi vlastně ještě moc líbí 50. léta v seriálu Slečna Marplová (který má jinak dost střídavou, většinou spíš hroznou kvalitu, co se týče zpracování předlohy). Zvlášť mě nadchlo oblečení hrdinky v Zapomenuté vraždě.

Sibyla
2646 příspěvků 26.3.13 17:00

Nevzpomínám si na film, který by mě opravdu ovlivnil v oboru módy, ale naprosto přesně si vzpomínám na knihu - Místo nahoře od Johna Braina. Hrdina, pohledný chlapec z dělnické třídy, který se dere nahoru, dostane své první kancelářské místo, kde ho obklopují dychtivé, nastrojené a vymašličkované děvušky. Oknem zahlédne mladíka z vyšších vrstev - někoho přesně takového, jako by chtěl být sám - ve sportovním voze s dívkou. Ta má úplně jednoduché šaty a úplně jednoduchý, hladký účes - a všechno to mluví o samozřejmosti velkého bohatství. Obrátí se, a vidí nastrojenou, nakadeřenou kolegyni samá ozdůbka a šmuk. Tahle scéna mi utkvěla jako iniciační(bylo mi patnáct a četla jsem ji u Máchova jezera, foukal vítr…) Hlavně kvůli ní jsem se později dívala na film podle knihy natočený (s Laurencem Harveym a Simone Signoret), ale předělali to, a scéna zdaleka nevyzněla tak působivě.

ninočka
58 příspěvků 19.4.13 10:39

Kromě výše zmíněných jako Auderey Hepburn, Gilmorova děvčata, Gone with the wind a česká kinematografie 30. let, je to určitě Kate Winslet ve filmu Věčný svit neposkvrněné mysli (miluju ty její proměny) a Claudette Colbert ve Stalo se jedné noci.

Nemesis
504 příspěvků 10.5.13 10:44

Tak jsem objevila Ghost Whisperer. Seriál nic extra, taková oddechovka, ale ty interiéry a ty kostýmy! Faky mooooc pěkně se na to kouká. Ne že by mě to ovlivňilo, to fakt není styl pro mě, ale je to taaaak hezký a třeba vás to někoho inspiruje :-) Nemůžu najít ty nejvíc extra kousky co se mi v seriálu líbily na netu, tak aspoň takto a třeba až se na to kouknete, tak něco objevíte. (btw. samozřejmě se tam sem tam objeví pár věcí nic moc - třeba džíny a kratoučká mikinka, která odhalí hrdinčino placaté bříško :-) ale většinou má ta baba hezký i noční košile)

Sofia14
74 příspěvků 14.5.13 19:29

Jojo, Snídaně u Tiffanyho a Prázdniny v Římě jsou také má srdeční záležitost :)Díky těmhle filmům a také díky Black swan stále toužím být ta štíhloučká křehká ženština :)Na jednu stranu se mi především líbila Natalie Portman právě jako ta nevinná, ale po nějaké době jsem propadla i kouzlu Mily Kunis. V jednu chvíli jsem si chtěla nechat také vytetovat obdobná křídla jako má ona. A Natalii jsem vždy záviděla ten růžový kabát..No a ještě mě samozřejmě inspirovala Factory girl, kde Sienna Miller ztvárnila mou oblíbenou Warholku Edie Sedgwick. Z ní bych zase strhala to červenočerně pruhaté dlouhé triko/šaty :)

Demode
2050 příspěvků 15.5.13 00:37

Přidávám několik dalších filmů s krásnými kostýmy. Jako holčička jsem chtěla být tak krásná a mít takové šaty jako princezna Krasomila. Před zrcadlem jsem si ke svým nakrátko ostříhaným vlasům sponkami připínala copy ze žlutého krepového papíru. Jako odrostlejší děvče jsem se zamilovala do Vinnetoua a snila jsem o tom, že jsem Nšoči a mám taky tak krásné indiánské šaty a čelenku v havraních vlasech. No a pak už jsem byla (skoro)dospělá a před kinem, kde se promítala Kleopatra (snad celý měsíc třikrát denně), jsem vystála nekonečnou frontu na lístky. Bylo to na 70mm panoramatickém plátně a byl to nezapomenutelný zážitek, stejně jako My Fair Lady. Z českých filmů třeba Morgiana nebo Božská Ema. Ruský čtyřdílný Vojna a mír (nejen kvůli kostýmům) a také americko-italské(?) zpracování (hlavně kvůli Audrey).

AngelikaMull
84 příspěvků 15.5.13 07:44

A co Velký Gatsby, těšíte se? Podle fotek a traileru budu uchvácena nejen ženskými modely, ale vzdychat i nad dokonale oblečenými muži. Škoda, že takoví jsou jen ve filmech :-)

veveru
400 příspěvků 15.5.13 08:23

@AngelikaMull Jojo, jdu v pátek :)

shirla
882 příspěvků 15.5.13 09:42

Nevím, zda byla zmíněna Romy Schneider ve filmu Sissi, už jako malá jsem „slintala“ nad krásnou garderobou a chtěla být princezna.

Nemesis
504 příspěvků 18.5.13 15:29

Přidávám další dva modýlky co mě zaujaly v Ghost Whisperer. Děsná kvalita screenschotů, ale „idea“ je snad zjevná :-)

RenataRen
512 příspěvků 18.5.13 19:51

@Demode Jo jo, Morgiana je výborný film - i kvůli těm kostýmům. Díky tomuhle filmu jsem naplno ocenila herectví Ivy Janžurové.
Co se kostýmů i vizuálního ladění týká, úžasná je taky Valerie a týden divů, i když to už není film pro každého.
Z něj jsem byla úplně unešená. Strašně se mi líbila představitelka Elsy (babičky, matky). Tak krásná a přitom tak děsivá:-)

katkarinka
1255 příspěvků 20.5.13 22:55

Formanov Amadeus. Videla som ho práve v dobe keď som klasicky puberťácky doma vrešťala, že ja už na hudobnú nikdy nepôjdem. Teraz som rada že som ten film videla a popchol ma k pokračovaniu.

EDIT: Ak malo ísť o módu, tak mi nič také neschádza na um.

hannappl
11 příspěvků 20.8.13 15:25

Pretty little liars-kupuju si věci inspirované postavou Hanny…

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 27.8.13 14:50

Už to tady zřejmě několikrát padlo, ale za mě je to 500 dní se Summer
http://www.japagirl.com.br/…f-summer.jpg a vůbec většina filmových módních kreací Zooey Deschanel, Sněhurka v Once upon a time http://media-cache-ec0.pinimg.com/…b47fd98b.jpg, všichni ve Všude dobře, proč být doma http://www.cinemafunk.com/…e-review.jpg, Kate Winslet v Nouzovém východě http://www.chinadaily.com.cn/…62015121.jpg, Amélie z Motmartru ;-) http://media-cache-ec0.pinimg.com/…21812157.jpg a Audrey Tautou skoro ve všem.
Jo, a miluju Anglického pacienta, i kvůli výpravě - Kristin Scott Thomas jako dokonalá hvězda 40. let. http://media-cache-ak0.pinimg.com/…a103fffe.jpg

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.13 20:25

S hadry to nemá nic společného, ale mě rozhodně ve věku asi tří let sovětský film Bílý Bim, černé ucho.(nevím zda jsou správně velká písmena). Neskutečný doják, několik hodin jsem nebyla k utišení. Od té doby zachraňuju každé nalezené psisko. :-)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 27.8.13 20:29

@Lištička666 Přesně!!!Já jsem řvala několik hodin v kuse a dodnes mám z toho filmu i z knihy trauma!!! To asi aby si sovětské děti hned odmala zvykaly, že se s nimi život mazlit nebude!

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.13 20:32

@Potrefenáhusa Asi. Znova bych se na něj neodvážila podívat ani dneska, fakt že ne.

viktorias
219 příspěvků 28.8.13 12:53

Mojou inšpiráciou sa stal šatník Olivie Pope zo seriálu Scandal. jej kancelársky štýl je tak krásny, dokonale funkčný a napriek tomu veľmi, veľmi chic. ak idem nakupovať pýtam sa sama seba - obliekla by si to olivia popeová? je to divné, ale funguje to. aspoň sa mi už v skrini nehromadia kúsky na jedno použitie. z predo mnou spomenutých veľmi obdivujem módu z filmov s hercule poirotom, diabol nosí pradu (emily blunt) a gossip girl (blair). a úplne sa stotožňujem s príspevkom sibyly - film som nevidela, ale jej popis scény presne vystihuje to, čím sa momentálne riadim pri dopĺňaní šatníka.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 3.9.13 13:17

Ještě jsem zapomněla na Sedmikrásky, to byl pro mě ve své době maximální objev!!! (nejen výtvarně, taky jsem chtěla být zkažená :-))

http://media-cache-ec0.pinimg.com/…ee47bb51.jpg
http://media-cache-ak0.pinimg.com/…514cbb2b.jpg
A vůbec celá česká nová vlna - kdysi, myslím, že to bylo v r. 1996, dávali v neděli večer na čt2 cyklus 100. českých filmů ke 100. výročí české kinematografie a co film, to zážitek, já z toho byla tenkrát úplně u vytržení, protože do té doby ty filmy nikde moc nedávali, např. Černý Petr, Kočár do Vídně, Obchod na korze, Valerie a týden divů, Případ pro začínajícího kata nebo již zmíněné Sedmikrásky.

Karoshi
344 příspěvků 3.9.13 14:05

Lisbeth Salander v americké verzi Muži, kteří nenávidí ženy :) Ta švédská se mi nelíbí vůbec.

http://2.bp.blogspot.com/…43940864.png

Go-lightly
3429 příspěvků 3.9.13 14:13
@Potrefenáhusa píše:
Ještě jsem zapomněla na Sedmikrásky, to byl pro mě ve své době maximální objev!!!

Ano! Sedmikrásky a Ovoce stromů rajských jíme, úžasně výtvarně dotažené, perverzní, vintage, dekadentní. Hu, to byl estetický zážitek! Pak jsem to marně v jiných filmech Chytilové hledala, než mi došlo, že co jsem zbožňovala na Chytilové, byla Krumbachová. Která dělala výtvarnou stránku.

Spot.Light
118 příspěvků 3.9.13 14:15

Absolvent s Dustinem Hoffmanem, Antonioniho Zvětšenina, Plein Soleil s Delonem, Wassup Rockers od Larryho Clarka.

@Karoshi Lisbeth Salander je sexy. A líbí se mi obě dvě představitelky.

Spot.Light
118 příspěvků 3.9.13 14:42

A když vidím profilovku @Go-lightly, hned jsem si vzpoměl na Breathless. Taky skvělý.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek