Jaký máte parfém?

Fotoalbum tématu (247) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
weruberu
1257 příspěvků 14.02.17 11:48

@krťouch já bych řekla, že je taková svěží, sladká akorát..zkuste, mají ji v Sephoře :-)

nonemy
415 příspěvků 14.02.17 12:29

@weruberu @krťouch Pěkná, ale má malou výdrž.

nonemy
415 příspěvků 14.02.17 12:33

@krťouch Moje máma má podobný vkus a líbí se jí například tato . Má taky menší výdrž, ale zase je o dost levnější.

krťouch
236 příspěvků 14.02.17 12:47
@nonemy píše:
@krťouch Moje máma má podobný vkus a líbí se jí například tato . Má taky menší výdrž, ale zase je o dost levnější.

Tu jsem myslím jednou zkušela a z nějakého důvodu neprošla. Ale zkusím znova. Jinak od YR mám Verbenu a mamka měla právě Zelený čaj.

Paris1789
3960 příspěvků 14.02.17 13:00

@krťouch
Všechno, co mne napadá, a napadá mne toho dost, je v ceně o hodně přesahující zmíněnou hranici.
Přesto to sem dám, kdybyste třeba dostala prémie:
Guerlain (teď jsem si koupila)
Eau de Sisley 1 a 2
Chanel Chance Eau Fraiche

krťouch
236 příspěvků 14.02.17 14:07

Tak jsem byla testovat (mám to v rámci polední pauzy, tak můžu zkoušet třeba denně). No, problém je, že třeba na mně se veškerý vůně rozloží naprosto jinak než na papírku. Na papírku mi voní skoro všechno, po čem sáhnu, na mně nakonec skoro nic. Nebo aspoň jedna z těch fází je mi vyloženě protivná (většinou pár minut po nastříkání, když se vůně rozloží víc, většinou už to zase jde. Ale ta mezifáze je fakt hodně pitomá, většinou mi tu vůni úplně zprotiví). Jardin sur le Toit je přesně ten případ. Jardin de Monsieur Li mě naprosto okouzlil na papírku, poněkud zklamal na mé ruce (ale nevadil, ze všech těch „zahrad“ mi asi sedí nejvíc). No, a jak mám potom tipovat, co to udělá na mamce že… Mně ve většině vůní vyleze nějaká složka, která mi zkrátka vadí natolik, že za to ty peníze nedám. Ale mamka to může mít úplně jinak a může jí vadi něco jinýho nebo taky nic, případně se to na ní může rozložit úplně jinak. Chanel Chance Eau Fraiche mi kdysi voněl, tak si příště ráda připomenu. No a vzpomněla jsem si, že tu máme i L´Occitane, tak jsem taky zašla a tam bych možná taky vybrala (Verbenu nebo Akácii)… škoda, že nevedou dárkové poukázky. Já bych jí tak ráda dopřála něco, co by si sama nepořídila (což snad jakákoliv vůně nad cca 500 je), ale vzhledem k tý nejistotě vážně nevim, chtěla bych, aby to bylo „to ono“, jestli mi rozumíte. A to je asi příliš subjektivní.

krťouch
236 příspěvků 14.02.17 14:13

@Paris1789 Ten Guerlain jsem před nějakou dobou zkoušela a moc mi voněl, ale jestli si dobře pamatuju, je tam docela výrazně cítit i máta že? To by pro mamku asi úplně nebylo. A kupovala jste tady v Čechách? Já ho totiž tehdy (asi loni v létě?) pak už nikde neviděla, tak jsem ho radši pustila z hlavy. Přiznám se, že jsem koukala hlavně na e-shopy kvůli ceně.

No, a přistihla jsem se, že neustále očuchávám zápěstí s tím „Monsieur Li“. Ne že bych si taky nějakou tu novinku nezasloužila že… třeba na léto.

Paris1789
3960 příspěvků 14.02.17 14:37

@krťouch
aha, tak já u toho Guerlainu tam cítím hodně ty citrusy, nakonec cítím vůni čerstvě posečené trávy v létě. Mátu ne, ale je pravda, že mi nevadí, asi tam někde je.
Koupila jsem ho minulý týden v Sephoře.
Pak ještě od YSL Saharienne, ta je velice suchá, mně se líbí velice, ale ona se rozvoní až ve velkém teple, jinak je skoro neznatelná.

Paris1789
3960 příspěvků 14.02.17 14:42

Co se týče darování parfému, kolikrát si ten obdarovaný musí na tu novou vůni zvyknout a nejdříve reaguje odmítnutím.
Tak jsem dopadla já, když jsem manželovi tuším loni nebo už předloni k vánocům koupila Dior Sauvage. Muž se sice nijak nevyjádřil, ale nepoužíval to moc. Ono to voní opravdu specificky, přirovnala bych to k borovicovému háji ve velkém horku těsně před požárem, což je cosi úplně jiného, než na co byl zvyklý. Ale mně se to nakonec velmi zalíbilo, zejména tím, jak zvláštní to je, takže to nakonec používá docela často.

Jordaan
8747 příspěvků 15.02.17 00:27

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:19

macko.pu
791 příspěvků 19.02.17 16:55

GUCCI Oud
http://www.shafqa.com/…uccioud3.jpg
kombinácia oudu (údu) a ruže je vždy problematická, buď to je príliš na ženskú stranu nakyslo, alebo to voní v kombinácii s pačuli mrtvolne nasládlo ako v márnici (Black Aoud Montale)
toto sa u gucciho podarilo, oud je jemný, ruža taktiež, ovocné tóny sú podobné z fan
tastickej Gucci by Gucci, (ktorú mám veeeeľmi rád)
povedal by som taká letná oudová vôňa, to sa každému nepodarí veru :)
P. S. ale ináč je ten managment u gucciho sú úplní http://dohliadac.sk/…ion_koko.jpg ti, najlepšie vône prestanú vyrábať a komerčné sračky nechajú, bisťu vám naháňam!!!

pajkal
17 příspěvků 20.02.17 11:15

Nemaj to v DM ;) Je to trochu dražší značka, ale mají fakt super parfémy. Co vím, tak je mají v Notinu nebo v Douglasu, tak se stav očichat.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 11:27

@pajkal Píše se to s jedním S, trdlo a ty tomu houby rozumíš

Oldyn
6156 příspěvků 20.02.17 13:34

Brněnské ženy, vybraly jste si něco ve Vavavoom? Já jsem si dnes nakoupila sadu testerů a myslím, že mě čeká nelehký úkol.

tabusenka
7 příspěvků 22.02.17 09:26

Já taky Chloe, myslím že je v té střední cenové hranici, od levného parfému se nedá čekat, že bude dlouho vonět a nebo když už je cítit, tak né moc hezky :-D Já mám ráda lehce květinové vůně, ale takové spíše svěží, lehké, elegantní, nevím jak tu vůni mám přesně popsat, to se musí cítit :-)

pajkal
17 příspěvků 22.02.17 14:48

@Amigdala No fajn, máš pravdu. Překlik jsem se. Možná se v tom nevyznám, ale vím, co mi i mému okolí voní ;)

krťouch
236 příspěvků 06.03.17 15:20

Tak jsem si na netu našla, že moje nejbližší Sephora má skladem Guerlain AA Herba Fresca - chtěla jsem ji jít zkusit, jestli mě okouzlí stejně jako před rokem. No ano, mají ji, ale bez testeru. Stejně jako Mandarin Basilic, která by mě docela zajímala. Tak jsem si aspoň dala „druhé kolo“ Jardin de Monsieur Li - no, skoro se mi chce napsat, že jsem ztracena, voní mi ještě víc než poprvé. Ale stejně - tak ráda bych očichala ty Guerlain Aqua Allegoria, třeba by mě něco nadchlo ještě víc - jen netušim kde. Tady (na Floře) jich sice mají asi pět, ale testery jen dva.

EmilyG.
1061 příspěvků 06.03.17 15:29

@krťouch v Pze je Institut Guerlain, tam by to mohli mít? JInak jen jako perličku dodávám, že ve Vídni v Douglas na Kohlmarktu mají od Guerlain i ty starší vůně, které už běžně nejsou k dostání.

macko.pu
791 příspěvků 06.04.17 10:10

… milé dámy, ak by ste svojemu milému išli náhodou kúpiť DIOR Sauvage, tak sa na to vykašlite a kúpte radšej tento polský „šit“ LA RIVE Extreme Story… či veríte, alebo nie, sú na 95% identické, ten druhý stojí 1/10 ceny Diora
P. S. aj flakóny sú si veľmi podobné

P. S.2 napriek tomu si myslím, že tá vôňa je o ničom, či to je Dior, alebo kópia… ale v rebríčku Fann je na 3. mieste, asi som čudný :)

Dujour
82 příspěvků 06.04.17 11:04
@macko.pu píše:P. S. ale ináč je ten managment u gucciho sú úplní http://dohliadac.sk/…ion_koko.jpg ti, najlepšie vône prestanú vyrábať a komerčné sračky nechajú, bisťu vám naháňam!!!

Souhlasím, ještě jsem se nepřenesla přes ztrátu původní Envy…

@krťouch Už jste asi pro maminku nakoupila, ale pro případ, že ne, podle těch nastavených parametrů mě napadla Pure White Linen od Estée Lauder, tu jsem před pár lety dostala od bratra a moc se mi líbila. Myslím, že nějaké menší balení se dá sehnat okolo tisícovky, a taky existují další verze White Linen.

@Paris1789 Guerlainovu řadu Aqua Allegoria miluji, ne tedy všechny vůně, ale u všech se mi líbí ty lahvičky. :) Lys Soleia (což je tedy vůně dost odlišná od té vaší) je momentálně můj vůbec nejmilejší parfém, na lilie jsem hodně zatížená.

krťouch
236 příspěvků 06.04.17 12:08

@Dujour Nakoupila, ale díky. Tu, co mi radíte, jsme kdysi zkoušela na sobě - něco mi tam vadilo (překvapivě - těch parfémů, kde mi nic nevadí, je asi vážně málo). Ale dobrý tip zkusit jí po nějaké době, ono i to vnímání¨vůní se s časem mění, jak jsem zjistila.

Jinak pro úplnost teda napíšu - ač za to asi schytám - že nakonec jsem mamce pořídila Avon Today (mám ho sama, používám a vím, že mamce taky voní) a finančně se vyřádila na druhém dárku.

macko.pu
791 příspěvků 06.04.17 13:52

@Dujour Souhlasím, ještě jsem se nepřenesla přes ztrátu původní Envy
veru, veru, mne zase chýbajú tieto dve krásky, parfémy, ktoré sú už teraz zapísané do parfémových dejín a tí idioti si to len tak zrušia… hanba im!!! :)

zlatahouba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.17 17:52

Můj oblíbený Quatre od Boucheron vyprodanej, tak jsem zkusila tenhle naslepo, po vyzkoušení nejdřív rozpaky, ale po té, co se rozležel.. se mi moc líbí

krťouch
236 příspěvků 05.05.17 14:12

Tak jdu opět s dotazem. Tuhle z někoho přede mnou zavanula nějaká květinovka, ale svěží, nic sladkýho ani omamnýho, tak mě to přivedlo na myšlenku zeptat se zde. Zdálo se mi, že z toho dost cítím frézie, možná to teda bylo něco úplně jinýho, každopádně frézie coby květiny mi voní hodně, takže kdybyste věděli o něčem, co voní podobně?

Mám doma CK Euphoria Blossom, teď jsem zkoušela Montblanc Lady Emblem L´Eau a Bvlgari Rose Goldea (všechno fajn, ale obojí pro mě má kapku tý „omamnosti“ - asi mi to evokují magnolie, pivoňka a růže - aby bylo jasnější, co tou „omamností“ myslím, je to pro mě na hranici nositelnosti, aby mě nerozbolela hlava). Frézie je v Avon Today, ten mám doma a používám prakticky denně - ale chtěla bych něco o fous výraznějšího, tenhle už na sobě prakticky necítím (a obávám se, že ani okolí).

Obecně mám s vůněmi trošku problém, že ze spousty z nich mám pocit, že je na sobě nesnesu celý den. Přitom když si stříknu jen tak na ruku, tak mě to nutí pořád očuchávat a voní mi (teď třeba CK Downtown), ale když si to představím blíž k obličeji, že bych se tý vůně prostě nemohla přes den zbavit, už to není příjemný pocit. Ta Emblem L´Eau zatím vypadá nejnadějněji a nejblíž tomu, co bych ráda, ale zrkátka uvítám i další tipy na očuchání (nejlépe ve Fann nebo Sephoře).

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 06.05.17 20:45

@krťouch nejste moje kolegyně? ten kytkovej avon je cítit ještě 10 minut poté, co projde po chodbě. strašný:-(

Stránka:  « Předchozí 1 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek