Je dneska nevěra standard?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sicilianwidow
505 příspěvků 8.7.13 09:00
Je dneska nevěra standard?

Milé pekelnice i pekelníci,
k založení téhle diskuze mě vedla diskuze s mým manželem. On tvrdí, že v dnešní době není nevěra nic strašného, co by muselo vést ke krachu vztahu, naopak v některých případech vztah spíše upevní. Jako příklad uvádí některé své kolegy, kteří mají milenky, jejich manželky to nevědí a prý jsou všichni spokojení. Nebo naopak příklady manželek kolegů, které mají milence, nijak se s tím netají a ani nehodlají nijak měnit status quo. Je to prý trend moderní doby. Jako typický obrázek dnešních vztahů uvedl film Muži v naději.
Já jsem naopak až fanatický zastánce monogamie a zastávám názor, že nevěra vztah ničí, protože těžko pak mít důvěru ve svého partnera, když Vás podvádí. A vztah, kde se partneři už ani milenci netají, to už není vztah. Nevěra je něco, co bych sice možná dokázala odpustit, ale nikdy zapomenout a ve vztahu bych pak asi stejně nechtěla pokračovat. To, že se dneska nevěra bere jako něco přípustného, považuji akorát za alibismus nevěrníků.
Vím, nejde o módní peklo, ale i tak tohle do pekla tak trochu patří.
Jak se na to díváte Vy? Zajímají mě vaše názory a možná tak trochu doufám, že nejsem jediný monogamický fanatik.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Reakce:
tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.13 09:29

Já bych nevěru neodpustila. Nebo jinak-vzhledem k tomu, jak svého muže miluju, bych se asi snažila to překousnout, odpustit, ale vím, že by to ve mně už navždy zůstalo a už bych mu nikdy nevěřila. Takže nakonec by vztah šel stejně do kytek. A ne, výmluvu typu „byl jsem děsně opilý a nevěděl jsem, co dělám“ neuznávám :D.
Nevěru za něco přípustného nepovažuji, ale je zajímavé, že když jsem se o tom bavila s mužem, tak to bral podobně jako váš muž, tedy: „no, tak se stane, jedem dál, ne?“

Lady Apathy
512 příspěvků 8.7.13 09:33

A kolik takových mužů, co tohle hlásají, je doopravdy schopno partnerce odpustit? Přijde mi, že když „se to stane jim“, tak „jedem dál“, jakmile ujede partnerka, tak brzdíme.

Diankenstein
1895 příspěvků 8.7.13 09:36

@Sicilianwidow kdyby za mnou s něčím takovým přišel muž, tak jdu okamžitě za nějakým tím známým z tajných služeb… :D

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.7.13 09:37

@tv No, právě, byla jsem překvapená, že to tak má docela dost mužů, když jsem se o tom bavila s některými přáteli.
I když…když jsem se bavila s manželem, tak on má přímo vlastní zkušenost, kdy ho podvedla bývalá partnerka, on jí to odpustil a i přesto se pak po nějaké době rozešli. Tak po těch letech přiznal, že (čkoliv jí to odpustil), tak jí to nikdy nezapomněl a nikdy se s tím nesrovnal. Takže ono to jejich „no, tak se stane, jedem dál…“ bude možná i trochu jen gerojský postoj.
Asi bych se taky to snažila překousnout, ale znám se příliš dobře. Vím, že bych to v sobě pořád měla tu křivdu a v tom případě by bylo lepší vztah ukončit, i když manžela miluji z celého srdce.

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.7.13 09:39

@Diankenstein Nebýt okolnosti, že jsme tu debatu rozpoutali po zkouknutí Mužů v naději, tak já taky :D

Diankenstein
1895 příspěvků 8.7.13 09:39

@Lady Apathy nevím, jestli se někdo, kdo si nechává š. ustat svojí ženu někým dalším, chlapem vůbec nazvat dá ;) :D

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.7.13 09:40

@Lady Apathy S tím souhlasím, že je to spíš takový jejich alibismus. I když jak jsem psala výše, manžel byl schopný své bývalé odpustit, ale nikdy to nedokázal vymazat.

adelaide k.
286 příspěvků 8.7.13 09:40

Jestli je to trend, tak hodně, hodně pitomej. A mě by teda osobně zarazilo, kdyby s podobným názoirem přišel můj partner. Asi bych se trochu obávala, že si připravuje půdu pro nějaké odhalení :-)

Diankenstein
1895 příspěvků 8.7.13 09:41

@Sicilianwidow :D:D:D… Odporný film, mimochodem.

Lady Apathy
512 příspěvků 8.7.13 09:41

@Diankenstein A v opačném případě je ale vše v pořádku, že? :D

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.7.13 09:42

Někdy je výhoda mít muže psychiatra. S tím, jakou paseku nadělá nevěra ve vztazích se setkává dnes a denně z obou stran. To neznamená, že se to nám nemůže stát, ale aspoň to v těchto akademických diskusích nebagatelizuje.

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.7.13 09:43

@Diankenstein Když se kouknu kolem sebe, tak některé ženské jsou schopnější než CIA, aby důkazy skryly a jejich manželé fakt nic netuší (a ani nikdo z jejich okolí by netušil, kdyby neměly neskonalou touhu se pochlubit kamarádkám).

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.7.13 09:45
@Diankenstein píše:
@Sicilianwidow :D:D:D… Odporný film, mimochodem.

To byla právě přesně moje reakce, která tu diskuzi rozpoutala. Manžel totiž reagoval, že poměrně věrně popisuje realitu dnešních vztahů. :D

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.7.13 09:46

@Diankenstein
Přesně, ten film jsem tedy neviděla, ale matně tuším o čem je a je to pěkně trapný. Sexismus v čiré podobě našeho českého macho chlapáctví (potkal jsem mladou kočičku, stará se s tím holt musí srovnat) :-)

Diankenstein
1895 příspěvků 8.7.13 09:46

@MP Barbucha Stát se to může každému, spíš záleží, jak se potom k tomu postavíte a tak.
Ale říkat rovnou, že nevěra je vpoho, nebuďme Puritánští? Odporné! Nevím, kde se to v těch lidech bere. Ale uznávám, že je to dneska trendy.

(Mimochodem, „muži v naději“ se nejvíc libil podváděným, rozvedeným ženám, tak tomu říkám umět si ze sebe udělat legraci) :D:D:D

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.13 09:47

Po takové debatě bych požádala svého muže, ať (proboha!) používá prezervativ.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.13 09:48

Nevěra klidně z obou stran-Ale v žádném případě se to nesmí partner dozvědět. Pak si myslím, že to vztah utuží

adelaide k.
286 příspěvků 8.7.13 09:48

@tv já si nedělám iluze, v dlouhodobém vztahu, který má svoje lepší a horší chvilky přůjdou různé situace a umím si představit že se člověku zatmí (ať už proto, že to zrovna neklape a „nikdo mu nerozumí“, nebo se nějak pere sám se sebou) i já jsem už měla různé „chvíle“ a pak se to prostě stát může.
Nemělo by, samozřejmě, ale může.
Ale kdyby se něco podobného přihodilo v našem vztahu a já na to navíc přišla (že by se přiznal sám, takovej *** snad manžel není :-)), tak očekávám, že to manžel bude brát jako svoje selhání a chybu, očekávám sypání popelu na hlavu, nějaký ten norkový kožich a nošení na rukou, za to, že se bude moct vrátit zpět k rodinnému krbu.
Píšu to s nadsázkou, ale snad je zřejmé jak to myslím. Udělat chybu člověk může (a v mnohaletém manželství/partnerství je na to času dost), ale tvářit se „no bóže, jsme moderní lidi, tak nedělej scény kvůli bokovce“, to by byl ten skutečný konec vztahu.

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.7.13 09:48

@Sicilianwidow
Hlavně ty řeči o „dnešních vztazích“ to je fakt vtipný. Jak si každá generace myslí, že vynalezla nevěru :-) Podle sociologických výzkumů to vypadá, že například za komunistů byli lidi mnohem nevěrnější (žádné jiné povyražení moc nebylo, že :-)

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.13 09:49
@ionicera píše:
Nevěra klidně z obou stran-Ale v žádném případě se to nesmí partner dozvědět. Pak si myslím, že to vztah utuží

V čem/proč/čím to vztah utuží?

Diankenstein
1895 příspěvků 8.7.13 09:50

@Lady Apathy no, to je komplikované:D
Ale chlapovi vadí, že by mohl vychovávat cizí dítě a ženě, že by se zamiloval a začal utrácet své prachy někde jinde, než na ní a jejich děti :D

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.7.13 09:50

@ionicera A čím to ten vztah utuží? Ptám se, protože jsem tento názor už slyšela víckrát, ale nedovedu si nějak představit, v čem to utužení spočívá. Že má podvádějící výčitky svědomí a tedy se chová ke své manželce lépe?

adelaide k.
286 příspěvků 8.7.13 09:51

@ionicera na to nevěřím. Ženská to většinou neustojí a zamiluje se a i když to zůstane na tělesné úrovni, prostě už v tom vztahu nejsou sami dva a to se pozná.

Sailorette
1594 příspěvků 8.7.13 09:52

Nevěra standard je, bohužel, ať už se někomu zdá přípustná nebo nepřípustná. Soudím tak z toho, co prosákne sem tam v mém okolí. A nedělám si iluze, že se prosákne všechno, zdaleka ne, takže skutečnost bude ještě drsnější. Opapouškuju to, co se píše všude, nevěra byla vždycky, jen teď je mnohem snadnější na ni přijít.
Osobně bych rozlišovala jednorázový úlet a dlouhodobější paralelní vztah. Úlet bych odpustila, i když teda nevím, jak bych se o něm dozvěděla, tohle alespoň průměrně chytrý člověk snad utajit zvládne. Ze vztahu, kdy by ten druhý měl ještě někoho dalšího, bych patrně hned odešla, na nějaké boje o partnera nebo partnerku nejsem, takže bych vyklidila pole. Nevím, co bych dělala, kdyby si nevěrník posypal hlavu popelem a chtěl náš vztah srovnat, v tom bych se asi pěkně plácala.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek