Je kvalitnější Zara nebo Mango?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elitemod
5 příspěvků 19.12.17 16:40
Je kvalitnější Zara nebo Mango?

Chtěla bych se zeptat, jestli je podle vás kvalitnější oblečení ze Zary nebo Manga.

Příspěvek upraven 04.01.18 v 18:05

Reklama

Reklama

Reakce:

Judy24
505 příspěvků 20.12.17 12:00

Děláte pro Mango průzkum veřejného mínění?

elitemod
5 příspěvků 20.12.17 15:32

Ne, to opravdu nedělám. Chci to vědět jen pro vlastní potřebu.

marikahr
458 příspěvků 20.12.17 15:47

@elitemod Mango je hrozna handaren, Zara tiez, ale v Zare mi sedia cigaretove nohavice tak ju dokazem tolerovat :-D
Takze si mozete vyplnit dotaznik: moja odpoved je Zara
A mam pocit, ze aj panske veci sa niektore podaria ;-)

Christen SEN
120 příspěvků 29.12.17 19:22

@elitemod Mango má kvalitnejšie veci. Vždy tomu tak bolo. Mango kolekcia je cielená na dospelé ženy, veľa z vecí je klasika alebo business. Zara je cielená na mladé ženy a fast fasion. Saká z manga mám 7-8 rokov a vypadajú fajn. Zara nevydrží ani 2 sezóny. Kvalita sa odráža aj v cene. Topánky sú nekvalitné ako Mangu, tak v Zare.

hell-no
191 příspěvků 31.12.17 14:59

Mango je dle mé zkušenosti o něco málo kvalitnější, především kabáty a některé další basic kousky bývají dobré kvality. Zara se víc zaměřuje na aktuální trendy, už z toho důvodu se nepředpokládá, že by jejich oblečení mělo dlouho vydržet. Pokud se vám ale líbí Zary styl, zkuste Massimo Dutti, najdete podobné kousky v mnohem lepší kvalitě (je to stejný výrobce).

Jinak v podobné cenové hladině má dle mých zkušeností zdaleka nejlepší kvalitu Esprit (ve slevách jsou ceny podobné jako v Zaře) a docela i Benetton. Z levných značek pak Orsay.

Jindrason
246 příspěvků 02.01.18 11:09

Já nechodím ani do jedné ze zmíněných prodejen. Ta jsem zvědavá jaký bude vysledek, kdo co preferuje.

rozmlsaná
171 příspěvků 03.01.18 12:24

Chodím občas do Manga i do Zary. Častěji nakoupím v Mangu a to co mám je v dobré kvalitě. Obvyklé do obchodů vyrazím po pečlivém prostudování online shopu a jak v Mangu tak v Zaře to co jsem si vyhlídla nenajdu. V Mangu obvyklé najdu něco jiného v Zaře bohužel ne. Loni k Vánocům mi syn daroval poukázku do Zary. Vyrazila jsem tam hned po svátcích v době slev. Z webu jsem měla předvybrané nějaké věci, mimo jiné popelinové košile a nějaké šaty. Našla jsem tam davy lidí, fronty u kabinek, strašné hadry, často už s dírou. Hrozný zážitek :( Když jsem se nakonec rozhodla si jedny šaty i s dírkou v podpaží zakoupit tak už nebyly. Poukázku jsem v létě utratila za trička pro manžela. Za mně je lepší Mango. Asi to bude tím že kupují více klasické věci a Zara má více futuristický desing. Jinak mám černé slim džíny z Manga a ač si myslím že mám spíše hubené nohy, tak se mi blbě navlíkají přes lýtka. Proto raději nosím černé slim džíny z FF. Máte to někdo taky tak?

Christen SEN
120 příspěvků 03.01.18 15:37

@rozmlsaná nabudúce predtým ako pôjdeš do predajne hľadať oblečenie, tak si na stránkach pozri, či ho na predaji majú v tvojej veľkosti. Na zare keď otvoríš produkt, tak pod fotkami sú možnosti. Tretia z nich je Zjistit dostupnost v prodejně - tam si navolíš mesto a veľkosť, a hneď budeš vedieť, či to na predajni nájdeš. Ak sa ti nepodarí na predajni nájsť čo potrebuješ, tak si opíš dopredu kód produktu - je uvedený pod cenou (s lomítkom). Na predajni sa môžeš spýtať predavačky ktorú uvidíš, kde ho nájdeš - majú čítačky, tak ti dokážu hneď pozrieť, čo hľadáš a aj kde to je. Niekedy sa stáva, že to síce majú, ale je to uložené v sklade, tak ti to donesú. Mango má ten istý systém. Inak Mango aj ZARA majú zdarma dovoz na predajnu. Môžeš si to tam prebrať, vyskúšať a keby ti to neselo, tak to môžeš hneď aj vrátiť na predajni. Dovoz aj vrátenie je zdarma - mimo výpredajov.

Paris1789
1532 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 15:42

Vybírat si mezi těmito řetězci je podobné, jako si vybrat, jestli dávám přednost rakovině nebo Alzheimerově nemoci.

levandule.K
114 příspěvků 03.01.18 16:19

Za mě Mango, mám odtamtud jedny slim džíny a sedí suprově. V Zaře jsem byla párkrát, nikdy jsem tam nic nekoupila, přišlo mi to jak předražený hadr na podlahu. Vlastně i ten hadr na podlahu je z kvalitnějšího materiálu než Zara - samá umělina, průsvitné, odfláknuté šití, člověk má strach, aby se mu to nerozpadlo cestou do kabinky Nějak jsem nepochopila, jak tam může být tolik lidí.

rozmlsaná
171 příspěvků 03.01.18 17:47

@Paris1789 dala jsem vám zelené :) Ale co když se potřebují obléct, někam jít musím. Vycházím z toho co mám při ruce. Jo ještě tady máme HMko, ale to je prašť jako uhoď.
@Christen SEN o možnosti zjistit dostupnost na prodejně vím, ale vždy po Vánocích brzy odlítám, abych si s manželem užila další řecké Vánoce, tak jsem to neřešila. A bohužel na zboží objednané na prodejnu poukázka použít nešla. Nebo je to už teď jiné?

Christen SEN
120 příspěvků 03.01.18 18:18

@rozmlsaná pozerala som teraz online, a tá možnosť tam nie je. Ale čo si myslím, že by išlo je, objednať oblečenie v hodnote karty na predajňu, tam ho oficiálne vrátiť - oni vrátia peniaze na kreditnú kartu, a hneď zaplatiť dárkovým poukazom. Trochu piplačka :)

Carrie21
15 příspěvků 04.01.18 16:17

To nelze říct jednoznačně. Jsou věci, které má kvalitnější Mango něco Zara. Záleží, kde bylo vyrobeno - lepší vývá Turecko. Byla jsem se tam teď podívat na slevách a musím říct, že Zara zabodovala se sortimentem. Miluji boho styl a tam mají výšivek opravdu požehnaně <3 Mango bylo stylově trochu víc konzervativnější.
Po koupi kabátů, doporučuji pro jistotu přešít a přištít knoflíky ;-)

Reklama

Váš příspěvek

Do fitka v recyklovaných teplácích

Chce si snad H&M spravit reputaci, nebo opravdu začíná myslet na... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Proč jsme módní chameleoni

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Říká se, že člověk je průměrem svých pěti nejbližších lidí. A platí... Celý článek

Reklama