"Je mi všechno jedno" versus "barbie hadr"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 12:24

Ann a dočetla si to do konce? „My v EU máme to štěstí, že existuje seznam látek, které nesmějí být

součástí kosmetických přípravků. Obsahuje 1371 položek. V USA je na

trhu 13 tisíc kosmetických produktů, z nichž 99 % obsahuje škodlivé

látky, jež nebyly nikdy testovány,“ Ten článok je napísaný aby šokoval.

MP Monis
50 příspěvků 25.2.12 12:49

Myslím, že v oblasti makeupu se nedá generalizovat způsobem: makeup = barbína, bez makeupu = lesana. Vždy je třeba zohlednit věk, kvalitu pleti, celkový výraz obličeje a osobní styl. Výrazně namalované holky/ženy mi nevadí a nepovažuji je za barbíny, pokud to s makeupem umí a nevypadají trapně. Třeba včera jsem za bílého dne viděla slečnu, která měla tvářenku ve stylu Marfuša, a to nepřeháním: dvě souměrná červená kola uprostřed tváří:) Já sama upřednostňuji „nahé líčení,“ ale je třeba také zmínit, že mi je 22 a jsem obecně „výrazná,“ takže to ještě nehrotím.Můj osobní makeupový ideál vypadá asi takto: http://www.lisaeldridge.com/…-red-carpet/
Ženy, které se vůbec nemalují, ale zároveň jsou po všech stránkách upravené nijak neodsuzuji a neřeším. Rozhodně vypadají lépe než ty, které příliš tlačí na pilu s oranžovým makeupem, solárkem, třemi vrstvami řasenky a nejlépe peroxidovými odrosty.

MP Ann
215 příspěvků 25.2.12 13:16

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:15

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 13:24
Ann: já jsem alergik na dost věcí a nechci si do těla cpát ještě tyhle látky, díky vašemu článku si ale do seznamu přidám ještě pár položek. Pozor na DM Henna šampon - obsahuje formaldehyd. Když jsem se kvůli tomu obrátila na výrobce, tak mi odpověděl, že jeho šampon formaldehyd neobsahuje. Když jsem mu poslala složení šamponu, tak napsal, že ano, výrobek tuhle látku obsahuje. Snažili se z toho vykecat. Od té doby už ani hennu z dm.

Mám svůj vlastní seznam všeho, co by mohlo škodit a důsledně to dodržuju - a pomáhá to. Jen prostě je nákup v drogerii na hodinu.
MP Ann
215 příspěvků 25.2.12 13:29

.

MP Ava
248 příspěvků 25.2.12 13:29

Monis: pěkné… pokud vypadáte jako tahle slečna :) Líbí se mi, že nemá zakryté pihy.

ifoun
338 příspěvků 25.2.12 13:51
Ann ha detto : Takže u makeupu nevíte, jestli je prospěšný, takže to ne, ale krémem se mažete, protože to dělají všichni? Tak tomu fakt nerozumím. Já se snažím vybírat kosmetiku (dekorativní i pěstící) co nejlépe, aby byla jak bezpečná, tak funkční. Takže třeba šampony kupuju bez parabenů a silikonů.
A mazat se olivovým olejem? To může někdo s dokonale zdravou pletí, navíc nepohybující se na slunci. Nedovedu si představit, že se namatlám oliváčem a vyrazím v létě do města. To ten oliváč radši sním a na sebe plácnu tónovací krém od Bidermy s faktorem 50 :)
A k těm nebezpečným látkám - spousta běžných věcích je ve velkém množství škodlivá, navíc i z neškodných látek se stávají démoni díky hoaxům, jen tak pro zajímavost http://3pol.cz/…d-%28dhmo%29 :-D
Karoleenah
2322 příspěvků 25.2.12 14:13
Mhm, já jsem vyzkoušela šampony Alverde, Lavera i Weleda a všechno stejná katastrofa, příroda nepříroda. Vlasy mám po nich jakési drátovité a navíc příšerně mastné, jako kdybych si je neumyla vůbec. Brrrr. Teď jsem se ustálila na Gliss Kur Liquid Silk Gloss, ten mi vyhovoval už předtím, než jsem se o složení vůbec začala zajímat a až dodatečně jsem zjistila, že je to zrovna jeden ze dvou (nebo tří?) šamponů této značky, který silikony neobsahuje.
Potíž mám spíš s krémem, zatím jsem kromě té nejobyčejnější modré Nivea neobjevila žádný dostatečně mastný, který by mi neucpával póry nebo bych se po něm neosypala. Věřím tomu, že třeba v nějaké vyšší cenové hladině by se něco našlo, ale studentský rozpočet mě omezuje na drogerkovou střední třídu. Ale třeba o té pleťové vodě Bioderma Sensibio už jsem slyšela tolik chvály, že do ní nejspíš ty peníze dřív nebo později vrazím.
MP Pafka
185 příspěvků 25.2.12 14:20

Já si mažu obličej kokosovým olejem, protože mi vadí skoro všechny krémy (a že jsem jich už vyzkoušela). Olivový olej používám na odlíčení, make-up mám od značky Alverde. Dost mi vadí i obyčejná voda a čisticí gely na obličej (i ty, co mají být jemné a nevysušující). Těch olejů se na obličej dává malé množství, žádné silné vrstvy. Řasenky, tužky, rtěnky, stíny atp. nepoužívám, nebaví mě to, ale na večer bych si něco z toho vzala. Jsem výrazný typ, takže zas tak moc zvýrazňovat nepotřebuji, snad jen pusu, tu mám světlou. Chemické výrobky neodsuzuji, ale čím méně, tím lépe. U některé přírodní kosmetiky (krémy atp.) mi vadí, že tam je alkohol, který vysušuje.
Make-up nepovažuji za nutnou součást upravenosti, pokud se někdo cítí dobře bez něj (i se svou nesjednocenou pletí, neviditelnými řasami, …), tak to nevadí. Stejně tak nevadí, když někdo make-up používá. Když se to přežene, je to k pobavení.

MP Ann
215 příspěvků 25.2.12 14:43

.

saryvary
681 příspěvků 25.2.12 15:08

Moc děkuju za rady, večer se vrhnu na zřízení paypalu. Pochopila jsem, že nakupujete z USA. Kde se pak vyřizuje to clo? Znovu se omlouvám za primitivní dotazy, ale jakmile se začlo platit za zboží z USA clo a DPH, přestala jsem tam nakupovat. Jenže jsem právě porovnávala anglický a usa e-bay a to je sakra rozdíl v cenách.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 16:03

Ann aj keby na mojom šampóne bolo napísane že obsahuje kyanid draselný,tak ho už nevymením. :) Odkedy som čítala knihu Kim Barnouin a Rory Freedman Hubená Mrcha a následne som tri mesiace žila o vode a chlebe,lebo som nedokázala normálne jesť už nič nehrotím. Pred tým aby sa zo mňa stala vegánka ma „zachránil“ manžel ktorý mi zohnal dokument o tom ako európska móda jesť sóju priviedla obyvateľov juhoamerických štátov na predmestie do slumov a do biedy. A čo robí potreba ďaľšich polí potrebných na pestovanie sóje s tropickými dažďovými pralesmi. To s cyankáli v šampóne je nadsádzka,čítam zloženie toho čo kupujem,ale už neprikladam váhu žiadným šokujúcim odhaleniam novinárov.

pixie
232 příspěvků 25.2.12 19:17

gulietta: A to si myslíte, že se pralesy kácejí jen kvůli sóje? Dost se jich kácí kvůli krmivu pro zvířata. Kdyby se nemusela zvířata krmit, bylo by mnohem víc půdy, kde by se daly pěstovat ostatní plodiny. A doufám, že ta voda a chléb je jen nadsázka, protože k ničemu takovému v té knize nenavádí a je to velmi nezdravé. A kdyby to s vámi seklo, tak se zase bude všude řešit, že veganství je nezdravé, i když chleba a voda nedělají veganství. Navíc vegansky se dá žít i bez sójových náhražek.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 19:18

takže znova - krémy Alverde mi dobře nedělají. Krémy, tělová mléka, všeljaká čistidla používám od značky TopVet a Alterra, popřípadě Nivea Pure and Natural. Krém na tmavé kruhy pod očima Hylexin Bremenn (z sephory, bez parabenů, můj nejdražší krém). „Barevná“ kosmetika Alverde a Sephora. Laky na vlasy Lybar - jejich složení je z drogerkového standardu nejvíc vyhovující. Dětský šampon Manufactura - ten s krtečkem. No a to bude tak všecko. Vlastně balzám na rty - Nivea Pure and Natural, kterýkoli druh.

katango
1356 příspěvků 26.2.12 00:11

pixie: Zabij bobra, zachráníš strom!

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.12 07:28

Make-up? Ne na sobě jsem ho měla jen párkrát. Jo hezky mi to sjednotilo pleť, vypadala jsem upraveně a i líp. Make-up samotnej je v pohodě mám Dermacol takovej pěnovej a je lehoučkej, takže mi tolik nevadil na mojí citlivou kůži, Ale vadí mi prostě to, že mám na sobě make-up a že se prostě musím hlídat, abych s tím něco neušpinila, abychsi nemnula oči. A taky že se cítím jak pod maskou. a taky to odličování nedělá dobře mojí pleti.
Jak už sem řekla mám citlivou pokožku se sklonem k ekzému mastnější. Vadí mi i obyčejná voda - jsem pak flekatá, červená, svědí mě obličej i tělo a s takovým napětím. a ještě mám k tomu rozšířené póry. Ať jsem dělala, co jsem dělala, tak to bylo chvilkama dobrý a potom zase jsem vypadala jak oteklá marfuša. A stejně jak s nehtama jsem došla k tomu, že je lepší si na ot nic nepatlat pravidelně, ale pouze podle potřeby. Mám výrazný obličej (aspoň každej mi to říká) takže se nepotřebuji tolik líčit, ani řasenku nepotřebuji (Holky mi dycky říkali, jak mi závidí ty moje dlouhé černé řasy)
A nemám pocit, že bych bez líčení vypadala jak šmudla. O kůži pečuji tak, jak si o ní samo řekne a je to lepší, než když něco pravidelně nanáším.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.12 08:53

pixie SÓJA sa pestuje na 51 percentách celosvetovo obrábanej pody. Tých 49 percent je na všetko ostatné vrátane kvetiniek ako holandské tulipány. A tá kniha nenavádza na nič,ale VŠETKO jedlo Vám tak zhnusí,že najesť sa je problém. A nebola to nadsázka,nič iné som nedokázala zjesť. 

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.12 09:37

Guliettko jaká je to kniha? Právě jsem se zvážila:-).

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.12 09:40

katango zas mám málem kafe na monitoru,teda Vy jste ale:-).

saryvary
681 příspěvků 26.2.12 10:05

Jestli můžu, vrátila bych se ještě k tomu paypalu. Barbucho, prosím o radu: tak jsem to s vypětím všech sil snad založila (je to docela makačka) a teď nevím: já si ty peníze budu z karty posílat do „peněženky“ přes Uni kredit bank? Já jen, proč mi přišlo, že tam mám posílat peníze a nabít si tak kredit k nákupům, v dalším kroku však píšou, že se mi peníze budou strhávat z účtu. Navíc mi to nevzalo moji hlavní, embosovanou, kartu, ale jen druhou, papírovou, bez vyražených čísel, kterou mám zřízenou k hlavní pro platbu do zahraničí. Vůbec nechápu systém, jakým to funguje. A pak ještě, ale to je asi vzdálená budoucnost, až na ebay na něco kliknu, že to kupuju, tak co se po mně bude chtít zadat? Přijde mi nějaké číslo, kam mám poslat peníze nebo se mi to, jako při normálních platbách, samo strhne z účtu (popř. peněženky) ? Díky a doufám, že příští mé příspěvky už budou jen o tom, co hezkého jsem si pořídila :-)

katango
1356 příspěvků 26.2.12 10:06

RenaLange: mne vždycky něco napadne a nemůžu si pomoct a musím to napsat. Omlouvám se vašemu monitoru.

Carrie35
52 příspěvků 26.2.12 10:22
saryvary ha detto : Jestli můžu, vrátila bych se ještě k tomu paypalu.
Na paypal je návod na webu i v češtině a docela podrobně se o něm rozepsala Protivná blondýna v článku „Jak nakupovat v zahraničí“ nebo tak nějak se to jmenovalo
Carrie35
52 příspěvků 26.2.12 10:23
Carrie35 ha detto :
saryvary ha detto : Jestli můžu, vrátila bych se ještě k tomu paypalu.
Na paypal je návod na webu i v češtině a docela podrobně se o něm rozepsala Protivná blondýna v článku „Jak nakupovat v zahraničí“ nebo tak nějak se to jmenovalo
Jo, už jsem našla link:
http://www.protivna-blondyna.cz/…-eshopu.html
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.12 10:56

Rena Lange je to kniha Kim Barnouin a Rory Freedman Hubená Mrcha,ale je to extrém. :-)

ifoun
338 příspěvků 26.2.12 12:44
gulietta ha detto : Rena Lange je to kniha Kim Barnouin a Rory Freedman Hubená Mrcha,ale je to extrém. :-)
Si to snad seženu, nedovedu si představit nic, co by zničilo moje chutě na maso, zeleninu a sýry… :-D Jinak sója mi je nesympatická, je to silný alergen a hrozně mi vadí, že ji rvou do všeho stejně jako pšenici.
seznam.mih: tady nikdo neříká, že pleť bez MU je ušmudlaná, jen že MU umí sjednotit. Jenže když s tím máte zdravotní problém, tak je samo nejlepší to nepoužívat :) Za mě byl vždycky nejlepším makeupem opálení… než se mi začaly tvořit pigmentace, takže sluníčko už na obličej nemůžu :(
A Dermacol masku dělá, dejte kapku MU třeba na igeliťák a uvidíte, jak na něm za nějaký čas (cca půl hodiny) vznikne škraloup… teda třeba máte nějaký lepší Deramco, ale co jsem měla možnost prubnout, tak škraloup dělal. Dior ani Chanel mi to neudělal.
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek