Je oblečení muže vizitkou ženy?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
queenmargot
1106 příspěvků 29.8.14 10:27

Někdy vářím já, někdy partner, často vaříme společně a když se nám nechce, tak se jde na jídlo do dobré restaurace.

Emmea
75 příspěvků 29.8.14 10:29
@Leather lover píše:
@Emmea A proč není zjev manžela vizitkou tolerantnosti jeho ženy a její schopnosti mlčet? :-)

To jsem napsala? Kde?

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 10:33

@queenmargot
O prázdninách bez dětí jsem si nevaření hodně užívala a Vámi zmíněná varianta D vyhrávala na celé čáře:-)

coralline
840 příspěvků 29.8.14 11:56
@dost_bot píše:
A teď si představte to peklo, když chlap vařit i umí, v kuchyni je nasáčkovám pořád, ale nevaří, a RADÍ! Radí se velmi snadno zvrhne do „prudí“…a ne, v kuchyni má být jenom jeden, a druhý jenom na hostování :-)

To dělá můj otec, máma ho za to tituluje kuchař teoretik. Sám umí asi 3 jídla, ale teoreticky ví všechno nejlíp. Proto já jsem se doma kuchyni vyhýbala, neb bych nejspíš spáchala otcovraždu pánví :-D Vařit jsem začala, až když jsem bydlela samostatně, střídám recepty rodinné a internetové, baví mě zkoušet nová jídla.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 14:15

@coralline
Takhle mluvíval můj otec, řidič pouze v nouzi nejvyšší, matce (výborné řidičce) do řízení: „ježiš, jak to jedeš, brzdi, přidej, uber, neblázni, rozhlídni se, pozor…“ Vše zvýšeným hlasem s hysterickou intonací. Nezabila ho ani nevysadila za jízdy, což nepochopím.

Zebra33
2038 příspěvků 29.8.14 14:29

Koukam, ze jsem tady asi celkem vyjimka, kdyz varim hlavne kvuli sobe :). Zacala jsem varit tak nejak kdyz jsem zacala bydlet sama a dostala chut napr. na dobrou domaci koprovku. Troufam si tvrdit, ze varim celkem obstojne, takze radu jidel zvladnu uvarit tak, ze je sama nekriticky povazuju za vynikajici :). Pritel si zatim taky nestezoval a tvrdi, ze varim lip nez jeho matka. Otazkou je, jestli to lze brat jako kompliment, protoze jeho matka vari bez urazky dost desne a dokonce sama i otevrene priznava, ze vareni fakt neni jeji parketa :).

Pirek
7062 příspěvků 29.8.14 14:39

Moje babička jako mladá s malými dětmi byla dlouho s vážnou nemocí v nemocnici. Vařit a postarat se holt musel děda, a to se počítalo na měsíce. Nevím, že by babičce začal připadat jako slepičák. Když se vrátila, o domácí starosti se dělili až do dědovy smrti. Navíc, když nás vnoučata brával na chatu, kam babi nejezdila, mohl se o nás ke spokojenosti všech zainteresovaných postarat.

Na druhou stranu, moje šéfová si s již mírně odrostlými dětmi dělala doktorát. Jak sama říká, na toto období její potomci vzpomínají se slovy: „Maminka nám vůbec nevařila.“ Ovšem jsou na ni velmi pyšní. (Teď rekonstruuje vlastními silami rodinný dům, od shánění řemeslníků, přes nákupy po vlastní pracovní a řemeslnou činnost).

Caralina
916 příspěvků 29.8.14 15:20

Jako ilustraci na původní otázku tohoto tématu bych uvedla dnešní ranní příhodu. Můj drahý se chystal si obléci proužkované tričko a přes to kostkovanou košili. Na moji námitku, že když kostkovanou košili ať si nebere to pruhované tričko mi bylo řečeno „ale prosimtě“. Takže moje vizitka? Ani omylem.

Jo a taky neumím ( moc ) vařit. U nás vaří manžel téměř výhradně.

tavimi
118 příspěvků 29.8.14 15:36

Vareni doma je sice fine, ale je to strasne neefektivni zalezitost. Nejjednodussi je najist se po ceste z prace. Je to mnohem rychlejsi nez jit nakoupit, pak jeste varit a az pak jist. Minimalne clovek pak nemusi resit zda je trapny ci nikoliv kdyz nevari :-).

tavimi
118 příspěvků 29.8.14 15:41

A zapomela jsem na uklid po tom vareni…

Tebah
4257 příspěvků 29.8.14 15:41

@tavimi Taky oblečení různých střihů a barev je strašně neefektivní - musíte to oblečení nakoupit, neustále si ho zkoušet, přemýšlet, co se vám k čemu hodí. Navíc toho oblečení potřebujete hodně, aby se dalo vzájemně kombinovat - takže je to i dost drahé. Pak ho musíte ráno na sobě správně zkombinovat a nakonec to ještě komplikuje praní, protože nemůžete prát černé rifle s bílým tričkem.

Proto je nejlepší koupit si desetkrát jedno černé tričko, troje černé kalhoty a tři černé svetry, vše samozřejmě z moderních sportovních materiálů, aby se to nemuselo žehlit ;-)

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 17:00

@Zebra33
Mně to, co uvařím, většinou nebaví. Nezaměňovat s nechutná prosím!

123l
157 příspěvků 29.8.14 17:13

Abych řekla pravdu, v poslední době koketuju s myšlenkou, dát si třeba na měsíc očistnou kůru ve stylu vitarianstvi a tam se ji vše syrové. Prý je to úžasné, člověk je pak plny energie, neni nafoukly atd. Jediné, co mě odrazuje je to, že bych chyběla u stolu, když by muž vařil. Nevím no.edit nebo když bych vařila já, stejně vařím detem. Závidím v tomhle svobodným, ze v tom stravování je to preci jen volnější.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 17:19

@123l můžete s nimi přece jíst u stolu, ale jiné jídlo ne?

123l
157 příspěvků 29.8.14 17:22

@vlm Já vím no…:-) možná to zkusím, co to udělá. Ale predstavuju si ten zásah do nákupu, do přípravy jídla, uz se vidím jak si tam krajim ty mrkvicky..no musím se odhodlat.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 17:48
W
@123l píše:
@vlm Já vím no…:-) možná to zkusím, co to udělá. Ale predstavuju si ten zásah do nákupu, do přípravy jídla, uz se vidím jak si tam krajim ty mrkvicky..no musím se odhodlat.

Během života jsem xkrát držela různé diety…oddělenou stravu a jiné a nákup p příprava byly to nejjednodušší…ale jde o pár prvních dnů a zvyknete si, pokud byste měla nějakou dietu se zdravotních důvodů taky by to muselo jít…

tavimi
118 příspěvků 29.8.14 22:00

@Tebah tomu prirovnani moc nerozumim, pisu ze efektivnejsi je jist v restauraci nez doma. Ne navarit v pondeli a cely tyden jist to same… coz bych brala jako prirovnani k tomu jednobarevnemu obleceni.

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.8.14 22:00

:D tak já jsem neměla zas nějakou dobu čas sem zajít a najednou taková plodná diskuze. Nejdřív jsem si chtěla ublíženě postěžovat na svého partnera (už nevim proč), pak na tchýni (to bych věděla proč, ale nevim konkrétně), nakonec cosi o vaření…prostě: přečíst celé vlákno najednou je doslova peklo, člověk si naleje jednu decku bílého na hezký večer a skončí v deset večer deprivovanej a s komplet vypitou flaškou. (ano, tento příspěvek není nikterak přínosný a nepřinesl světlo ani do vyúčtování manželů, ani do umění vaření a už vubec ne do oblékání mužů, ale proboha, celá láhev a 20 stran textu…).

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 22:58
@Borůvka19 píše: :D tak já jsem neměla zas nějakou dobu čas sem zajít a najednou taková plodná diskuze. Nejdřív jsem si chtěla ublíženě postěžovat na svého partnera (už nevim proč), pak na tchýni (to bych věděla proč, ale nevim konkrétně), nakonec cosi o vaření…prostě: přečíst celé vlákno najednou je doslova peklo, člověk si naleje jednu decku bílého na hezký večer a skončí v deset večer deprivovanej a s komplet vypitou flaškou. (ano, tento příspěvek není nikterak přínosný a nepřinesl světlo ani do vyúčtování manželů, ani do umění vaření a už vubec ne do oblékání mužů, ale proboha, celá láhev a 20 stran textu…).

A pak se objeví nová diskuze,,jak jsem se díky peklu stala alkoholičkou,,:-D

Diankenstein
1895 příspěvků 30.8.14 07:35
@123l píše:
Abych řekla pravdu, v poslední době koketuju s myšlenkou, dát si třeba na měsíc očistnou kůru ve stylu vitarianstvi a tam se ji vše syrové. Prý je to úžasné, člověk je pak plny energie, neni nafoukly atd. Jediné, co mě odrazuje je to, že bych chyběla u stolu, když by muž vařil. Nevím no.edit nebo když bych vařila já, stejně vařím detem. Závidím v tomhle svobodným, ze v tom stravování je to preci jen volnější.

je to fajn, a většinu věcí může jíst celá rodina. Třeba taková raw pizza. Nebo okurkové špagety s avokádem a tak
Hůř se k tomu přesvědčuje manžela, ale tomu můžete k raw omáčce udělat normálně těstoviny etc. Můj muž to jedl:)

123l
157 příspěvků 30.8.14 15:16

@Diankenstein Naštěstí neresim, jestli by to jedl. Buď si se mnou dá, nebo ne. Ale tuším že spíš ne. :-D

lorens
2508 příspěvků 30.8.14 15:33

@Diankenstein nasla jsem recept na raw pizzu a zeleninova placka se tam susi z kazde strany 6 hodin a ma se v prubehu suseni kontrolovat. Priznam se, ze bych to nedokazala. Zvlast, kdyz vsechny ingredience na placku davam bezne do salatu.

123l
157 příspěvků 30.8.14 19:11

@lorens To mi moc nedává smysl, vždyť raw strava je hlavně o cerstvosti potravy, tak k čemu to je, když se to 12 hod suší…:-)

llolla
2102 příspěvků 30.8.14 19:16

@123l
Ja teda nevim, ale raw je syrovy, ne cerstvy…
Edit: chybejici slovo.

Příspěvek upraven 30.08.14 v 20:24

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.14 19:26
@Mischura píše:
@Giulietta
Predpokladam, ze vite, ze tohle je drezurni frak ( pravdepodobne Pikeur) a nosi se az od urcitych soutezi, tusim Sv. Jiri ( uroven S) az po Grand Prix, do nizsich kol staci sako :-)

Dnes som pozerala jazdectvo a tak som si na Vás spomenula. A vďaka Vám som si našla rajtky a asi ich budem nosiť do práce namiesto nohavíc. :-D
http://www.equiservis.cz/…15192000.jpg
http://www.equiservis.cz/…-hitech.html

Stránka:  « Předchozí 1 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek