Je pro vás důležitá vel. uvedená na visačce?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Roseline
2319 příspěvků 02.02.13 10:55
@Aroosak píše:
@Roseline Hm, tak třeba šála může mít univerzální velikost ;-)

Jistě :-D Ale něco jiného je šála univerzální velikosti a šaty univerzální vělikosti - někdo tam i vtipně přidává rozpětí XS-XL

Cesaire
70 příspěvků 02.02.13 11:15

No řídím se jimi pouze orientačně, mám to dost v oku, takže když vytáhnu tričko, kouknu, jestli je tak přibližně velikostně podobné těm, které mám ve skříni. Ale u většiny obchodů, kam chodím častěji, si svoji velikost pamatuji. Např. v CaA značka Yessica mám vel. tak 32,34, ale při značce Clockhouse potřebuju 38, v Camaieu mám M, Orsay S… a tak dále :).

MaláČarodějnice
709 příspěvků 02.02.13 11:18

Mě tedy začíná ta nejednotnost v číslování oblečení dost štvát, neměla by se do toho vložit EU nebo nějaký úřad pro ochranu spotřebitelů/ek? :-) Kdo se má v těch visačkách s 4-5 čísly vyznat!!!
Potom bych si s nadšením koupila i kalhoty velikosti XXXXL nebo 114 nebo cokoliv, jen kdybych konečně někde našla nějaké padnoucí ze slušného materiálu a nemusela tomu obětovat den dovolené, to mě fakt nebaví.
Nechápu jak může někdo ohrnout nos nad padnoucím prádlem, protože přece nemá „éčka“, ježíši mám tuto velikost taky a když jsem loni přišla do jedné malé dámské skupiny, měla jsem z nich prsa skoro nejmenší…

aailyyn
807 příspěvků 02.02.13 11:28

@Roseline

No, z toho pak vznikají pekelné úlovky mufínků v tenkým tričku, kdy se slečna do jednoho takovýho univerzálního prostě narvala, neruplo to na ní, tak se to tak může nosit, že jo. ;-)

Dahllie
2222 příspěvků 02.02.13 11:37

@MaláČarodějnice Ticho, nebo s tím fakt nějaký magor z Bruselu příjde, pak to bude následovat povolenými barvami na jaro a jinými na podzim.

MaláČarodějnice
709 příspěvků 02.02.13 11:51

@Dahllie …si dělám srandu, ne:-)
Ale kolik bychom ušetřily času a zklamání při zkoušení kdyby bylo jasné, že prostě do té „boky 105“ se prostě definitivně nevejdeme…

Lanevra
371 příspěvků 02.02.13 12:45

Já bych to vložení se nějaké vyšší instance do číslování za až tak marné nepovažovala. Lépe řečeno bych zavedla vyhlášku že musí být v obchodech k dispozici alespoň dejme tomu 40% veškerého sortimentu (šaty i boty) v nadměrečných a podměrečných velikostech a to ve více kusech než je jeden na obchod.
Zejména u bot to vidím jako markantní. Když si člověk koupí malé/velké sako, tak vypadá jedině jako pitomec. Když ale musí nosit o číslo vetší/menší botu, tak už to ohrožuje jeho zdraví.
Vím že se dají sehnat podměrečné/nadměrečné velikosti ve zvláštních obchodech, jenže jsou často dražší, to zaprvé, a zadruhé si myslím že nejsem ani zdaleka jediná komu číslo boty 36 v běžných obchodech je větší a nepadne (alespoň většinou). Navíc, když se člověk koukne za hranice, tak tam v těch samých obchodech ty podměrečné/nadměrečné velikosti vedou, tak proč u nás v Čechách ne?
Každopádně já už číslování také moc nevěřím, všechno zkouším. To jsem si takhle jednou koupila sako v sekáči a až doma zjistila, že je to číslo 36, což je opravdu velký nesmysl vzhledem k tomu že všechno ostatní mám 42 a 44. (Což mi taky občas přijde divné, ale co, co je na visačce, to je jejich věc. :-D)

MP Janka
429 příspěvků 02.02.13 13:14

Pokud mi oblečení sedí (a sedí mi i to, co už mám koupené déle=nepřibrala jsem), tak je mi úplně jedno, jaká je na visačce velikost. Popadnu největší velikost, co mají a pak případně jedu dolů. Vím, že spodek mám 44 a vršek 42. Když jsem přišla na svoji skutečnou velikost podprsenky, tak mě zaskočilo, že z E jsem se dostala až na současných GG-HH podle výrobce, ale zase to dohnal obvod z 85 na 70. Pro mě je důležité jestli mi oblečení sedí a je mi pohodlné.

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.02.13 13:26

Já myslím, že by nebylo špatný nápad to s tím označením „boky xy“ jak píše @MaláČarodějnice. člověk by při výběru viděl u kalhot cedulku: boky 80-85, boky 85-90 atd…a nemusel by do kabinky brát tři a víc variant toho samého..ne?

La Belette
271 příspěvků 02.02.13 13:35

Mně neodpovídající velikosti taky docela vadí. a není to předstírané znechucení, jak je mi 34 v tom a tom obchodě velká, vážně mě to štve. protože když je vám nejmenší nabízená velikost velká, tak už tam žádná další „o číslo jiná“ alternativa není, prostě máte smůlu a danou věc musíte oželet. chápu, že zákaznici s běžnější konfekční velikostí to udělá radost, když zjistí, že se do té 34/XS vejde, nicméně když XS nosíte normálně, tak pak můžete zamířit už jen do dětského.

Roseline
2319 příspěvků 02.02.13 14:07
@La Belette píše:
Mně neodpovídající velikosti taky docela vadí. a není to předstírané znechucení, jak je mi 34 v tom a tom obchodě velká, vážně mě to štve. protože když je vám nejmenší nabízená velikost velká, tak už tam žádná další „o číslo jiná“ alternativa není, prostě máte smůlu a danou věc musíte oželet. chápu, že zákaznici s běžnější konfekční velikostí to udělá radost, když zjistí, že se do té 34/XS vejde, nicméně když XS nosíte normálně, tak pak můžete zamířit už jen do dětského.

Myslím si, že je pořád lepší varianta, když jsou Vám nejmenší velikosti velké, než když jsou Vám největší velikosti malé. Pokud je Vám 34 velká, pořád se věština oblečení dá zúžit a upravit, ale pokud Vám jsou nadměrné velikosti malé, tak s tím už moc neuděláte.

Ještě podotknu, že se pohybuji v rozmezí 36-38 - tedy osobní zkušenost nemám. Možná bych mluvila jinak, kdybych ji měla.

waw
336 příspěvků 02.02.13 14:15

@La Belette Pokud je vám velká vel. 34, můžete ještě do dívčího, naopak pokud je vám malá XL, můžete tak leda do pánského ;-) Berte to s humorem :-))

waw
336 příspěvků 02.02.13 14:16

@Roseline Koukám, že obě jsme myslely na to samé..

Bugatti
4086 příspěvků 02.02.13 14:29

Nejednotné číslování mne poměrně dost štve, navíc v mé velikosti - průměrně 44 - je poměrně malý výběr vhodného oblečení pro větší, starší a pokročilé. Velikosti ale mám tak nějak v oku, sundám z ramínka, roztáhnu a odhadnu, jestli se do toho vejdu nebo ne. Velikostně se pohybuji někde mezi čísly 42 až 48, podle výrobce. Je to hodně velký rozptyl, ale chyba není na mé straně, já měřím už spoustu let stejně. Když se mi něco líbí a velikostně mi to padne, přestože je na visačce „nepřiměřeně“ vysoké číslo, visačku nemilosrdně odstřihnu. ;-)

La Belette
271 příspěvků 02.02.13 14:42

Tak pochopitelně je to problém i „na opačnou stranu spektra“, celkově mi přijde, že je u nás nabídka oblečení nestandardních velikostí celkem malá, a to jak velké, tak malé velikosti.
U velkého má člověk pocit, že výrobci zastávají názor „s takovouhle velikostí už ti může být fuk, co nosíš, tak jaképak hezké střihy, nedejbože barvy“ (i když jsou i výjimky, třeba v Lindexu mi jejich nabídka přijde celkem pěkná a často mě mrzí, že nemají to samé v menším)
U malého zase zbývají buď dětská oddělení, kde je často problém s tím, že oblečení je určeno dětem, a tedy je jinak tvarované, proporce nemusí dobře sedět, atd., nebo bývá až moc infantilní. Řetězce s malými velikostmi (Tally Weijl, Jennyfer) zase nedisponují nijak oslňující kvalitou. Samozřejmě se ale dají najít i hezké kousky, ne že ne. Jen to dá víc hledání

chinin
2788 příspěvků 02.02.13 14:49

@Bugatti
Cetla jsem, ze jedna znama ceska herecka, kdyz nakupovala v butiku (v 90. letech, kdy byly velikosti znaceny vicemene vsude stejne), zacala zkouset obleceni ve velikosti 38, ktera byla objektivne o dve cisla mensi nez jeji skutecna velikost, a pak si s velkym krikem o „nehoraznem cislovani“ nechala od prodavacek nosit vetsi a vetsi velikosti, az skoncila u te spravne. Potom krikla na prodavacku, ze si ten kousek koupi, ale jen s cedulkou 38, tak at ji to presiji, ze se pro to zitra zastavi. :-)

Audrey.Piper
412 příspěvků 02.02.13 15:36

Není, nechci dopadnout takhle (ok, většinou mám vel. 34 ale stejně):

Martini90
159 příspěvků 02.02.13 15:53

@Audrey.Piper Já nechci být škodolibá nebo hnusná na lidi, ale fakt by mě zajímalo, jak probíhá oblékání takového kousku oblečení.
Ač jak na tím přemýšlím, možná to vědět (a hlavně vidět) nechci.

Dahllie
2222 příspěvků 02.02.13 15:57

@Martini90 Která z nás si někdy nezkoušela obléknout na mejdan kalhoty hubenější kamarádky v poloze ležmo a při výdechu :-D

indyka
625 příspěvků 02.02.13 16:01

@chinin Která to byla? To už je fakt děs, svádět svoje rozměry na špatné číslování…

@Lanevra A teď si vemte, jak určit, která velikost je už nadměrná a která normální? Běžně dámy s nějakou vyšší velikostí pindají, že jejich velikost už je brána jako nadměrná a přitom to jsou normální ženské, blebleble…všem se nezavděčíte.
Přijde mi logičtější, že obchodník nakupuje velikosti jednoduše podle toho, jaké jsou v jeho obchodě poptávané. Aby mu tam leželo hromada oblečení od nejmenšího až po stany, které se mu neprodá a on s tím bude mít akorát náklady navíc, jenom kvůli nějaké pošahané kvotě…brrr.

llolla
2102 příspěvků 02.02.13 16:01

@Dahllie
Já =)

Martini90
159 příspěvků 02.02.13 16:02

@Dahllie Takováhle nutkání jsem skutečně nikdy neměla, ani v dospívání:D

Dahllie
2222 příspěvků 02.02.13 16:11

@Martini90 Tak to jsem teda asi měla dost divokou pubertu :-D

chinin
2788 příspěvků 02.02.13 17:01

@indyka
Původně jsem ji nechtěla jmenovat… Dáša Veškrnová (bylo to před tím, než se stala první dámou). :-)

blacken
2449 příspěvků 02.02.13 23:22

Velikosti neřeším - ale za posledních pár let jsem se prodrala ze 38 na 34 a v poslední době je mi i ta velká. Dejme tomu, že bych trochu zhubla nebo tak, ale tohle už mi přijde extrémní… Do dětského nakupovat chodím taky, občas tam mají hezčí věci než v dámském, ale většinou mi bývají krátké rukávy. Jako někomu v malé velikosti se mi taky často zdá, že ve větších velikostech je lepší výběr - vždy, když se mi něco líbí, tak je to minimálně 40-42 (a víc) - třeba teď ve slevách, nebo v sekáčích (a nepochybuju o tom, že ti s velikostí 40-42 zase potkávají spoustu kousků, které nemají v jejich velikosti:-D). Takže jsem to vesměs vzdala a učím se podle extrapetite zužovat oblečení - hlavně rukávy…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek