Je pro vás důležitá vel. uvedená na visačce?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

stric
762 příspěvků 02.02.13 23:36

:-) to je taková věc ve stylu „co jste možná chtěly vědět, ale byly jste líné se na to zeptat“. Když jsem byla malá, přišly jsme s matkou do krámu a ona řekla oblečení to a to, číslo tolik a tolik, a prodavačka přinesla nebo řekla, že nemá.
Mně to připadalo jako taková strašně tajemná znalost, co se člověk naučí až v dospělosti. jenže já jsem se nikdy nikoho nezeptala, v čem spočívá ten fígl, takže prostě dodnes číslování velikostí nechápu a nemám ani moc představu, jestli je 40 malá nebo velká.
Stejně když už něco kupuju, tak na internetu, protože obchody nemám ráda, a jen tam, kde je polopatická tabulka, kde je vysvětlené, kolik centimetrů která značka znamená. Jak jsou ty pro mě potřebné centimetry označené, to už je mi pak jedno.

Bugatti
4071 příspěvků 02.02.13 23:45

@stric Dřív totiž v obchodech pracovaly profesionální prodavačky, které na zákazníka koukly a věděly… jenže v obchodech nebyl výběr. Dnes je tam sice spousta zboží, ale prodávají většinou brigádnice/stu­dentky, které tomu nerozumí a je jim to jedno. Včera jsem běžela kolem OP Prostějov a za výlohou mne upoutal jarní kabátek ve slevě… vstoupila jsem dovnitř, tam byla prodavačka, která mi hned říká… ten kabát, co máte na sobě je od nás, viďte… no ale to už je let… a je pořád pěkný. A když jsem jí řekla, co chci a v jaké velikosti, koukla na mne a k mému úžasu říká… myslím, že vám bude líp sedět o číslo menší, já vám přinesu obě čísla. A měla pravdu, ten menší mi seděl líp. OP je dneska tak trošku opovrhovaný obchod, nicméně mají dobrou kvalitu i větší čísla, modely spíš pro střední věkovou skupinu.

stric
762 příspěvků 02.02.13 23:50

@Bugatti Asi, já nevím. Poslední dobou jsem pár věci koupila tak, že jsem si to přes internet vybrala i s velikostí na ty centimetry, pak jsem došla do krámu, oni to tam měli připravené, zkusila jsem si to a dobrý. Kdyby mi to nesedělo, klidně bych mohla říct, že to nechci, oni by to prodali někomu jinému. A pár triček jsem koupila i rovnou na blind bez zkoušení, pro mě je menší stres riskovat, že něco koupím zbytečně, nakonec nedělám to moc často, než že budu muset jít do krámu, něco tam hledat, odhadovat tu velikost, zkoušet si to a třeba i mluvit s prodavačkou. A od těch dětských let jsem taky nikdy nešla kupovat oblečení s někým dalším, pokud teda nepočítám dceru, když byla malá a bylo to pro ni. Pro mě to není potěšení ale nervák, no :-)

Bugatti
4071 příspěvků 02.02.13 23:58

@stric Bez zkoušení si vůbec netroufám cokoliv na sebe koupit. Nakupování oblečení nesnáším. Navíc mám trošku nekonfekční postavu, v podstatě potřebuji horní díl o číslo větší než spodní. Občas něco náhodně potkám a sedí mi to, business a společenské věci si nechávám šít a jednoduché věci, jako jsou sukně a letní šaty, si šiju sama.
A když už jdu něco nakupovat, jdu zásadně sama, manžel nemusí vědět, kolik to stálo a kritiku/pochle­bování kamarádky k tomu nepotřebuji.

stric
762 příspěvků 03.02.13 00:02

@Bugatti Takový ten kostýmkový styl vůbec nenosím, já vím, že někdo musí, ale já naštěstí nemusím a jsem ráda, protože se mi to strašně nelíbí. Kdybych to potřebovala, tak to bych se taky bála koupit bez zkoušení, to je pravda.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 03.02.13 10:42

@Bugatti V ktorom obchode OP Prostejov to bolo? Neviem, ci mam len smolu na predavacky, ale ked som za posledne roky vliezla do akehokolvek obchodu OP, tak sa na mna xichtili take kysle p*dele, ze som vacsinou vzdala (nehovoriach o predavackach s vlasakom a rohlikom, pripadne predavacovi, ktory sa cely cas hral s mobilom a pozeral sa na hodinky, lebo za pol hodinu mal zatvarat). A to dokonca v troch mestach nezavisle na sebe, normalne som zacala rozmyslat, ze pred konkurzom na predavacku musia snad zut citrony, aby ich vybrali… :-D

Bugatti
4071 příspěvků 03.02.13 10:57

@MP alex Bylo to v Brně.

Lucienka_M
219 příspěvků 11.12.15 13:48

Vidím, že tato diskuse je už starší.
Sama jsem o této věci nedávno uvažovala. Byla jsem v jedné restauraci, byla tam také nějaká společnost na oslavě, dámy hezky obléklé, většinou do kostýmků nebo pouzdrových šatů. Jedna paní, docela vysoká a s pěknou postavou, měla na sobě šaty, které ji velice táhly, měla je mít o číslo větší. Prostě podle mého pohledu by měla mít velikost 40, ale nastřelila se do 38, aby neměla takovou velikost. Začala jsem přemýšlet, jestli za svou velikost, momentálně 42-44, stydím. Zjistila jsem, že ani ne, možná je to tím, že jsem už i jako holka měla velikost L, nebo velikost 40 - 42.
Trauma mi působilo jen nakupování a šití v době tanečních. Moje drobná matka mi rezervovala v obchodě podpultovou sukni, vyzkoušela ji a já se potom do ní nemohla dopnout. To jsem se hanbou za svoji mohutnou postavu skoro propadala hanbou.
A pak prožívám trauma při nákupu kalhot (zejména v době, kdy byly v obchodech pouze slimky nebo superslimky) a podprsenek. To někdy nad sebou i pláču :-)
V mládí jsem u pultu žádala, že potřebuji 80A, prodavačky i další ženské si mě prohlížely jako exota. (v mládí jsem byla hodně kostnatá s rozložitou kostrou).
Jediná výhoda ztloustnutí je to, že jsem se dopracovala na 80C, ovšem nedávno jsem se nechala nalapat na akci M&S přeměření prsou a paní prodavačka mi naměřila velikost 85A-B, což je opět podivná, traumatizující velikost

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

Váš příspěvek

Reebok spojuje síly s hvězdnou Victorií Beckham

Zatímco manžel David Beckham oslavil 20 let spolupráce se značkou... Celý článek

Už víte, co si koupíte? Černý pátek je tady a s ním i uragán slev!

Všechny nákupní maniačky, pozor! Největší slevová akce roku je zpět... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina Hl.

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek

Reklama