Je to pravá pašmína?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Pašmína

Stránka:  « Předchozí 1 2
Khajka
506 příspěvků 7.11.12 15:35

@xIvet Omlouvat se nemusíte, beru to tak, že tady v diskuzích se občas tyká, občas vyká, v těchto případech na to fakt háklivá nejsem :D
Dám vědět, možná i test ohněm zkusím ;-)

Kalcu
164 příspěvků 7.11.12 16:19

Myslím, že už se to tu v jednom tématu probíralo, tak jen pro shrnutí, nic jako pašmínová vlna neexistuje nikde ve světě, je to polyester jako vystřižený. Vzhledem k ceně 199,– (499,–) se ani nemůže o nic jiného jednat. Je to klasický případ pro ČOI. Pokud si chcete porovnat tuto „Paschminu“ s pravým 100% kašmírem, stavte se u nás na prodejnách a na první dotek poznáte ten rozdíl. A proč by tam někdo přidával 10% viskozy? To je jako by jste na ferrari dala kola z trabanta.

Khajka
506 příspěvků 7.11.12 16:30

@Kalcu To je přesně to, co jsem si myslela. A i s tou viskózou jsem dotaz formulovala, odpovědi můžete vidět viz výše. Ty dvě stovky za jednu obětuji a pak dorazím k vám (tedy, až pojedu na vánoční trhy do Brna) ;-)

Kalcu
164 příspěvků 7.11.12 16:40

@Khajka Já bych už z principu nedala ani 199,– za trabanta s kolama z ferrari :-)

Khajka
506 příspěvků 7.11.12 18:45

@Kalcu To máte pravdu. Až teď jsem zjistila, že máte i prodejnu v Praze, přijdu to k Vám omrknout ;-) Aspoň se podívám na látku na zimní kabát…

Kalcu
164 příspěvků 7.11.12 19:45

@Khajka To jste pěkná ostuda, myslela jsem, že u nás už všichni z Módního pekla byli :-)

Khajka
506 příspěvků 7.11.12 20:14

@Kalcu To jsem (tady měl být stydící se smajlík, ale já ho nějak neumím). Když ona maminka holt čerpá látky ještě ze starých zásob :) Na zimní kabát se už ale nic nenajde…

Dahllie
2222 příspěvků 7.11.12 20:54

Pseudopashminy (100% viskóza made in India) mám z Anglie za 1,5Ł kus. Víc bych za to nedala. Chtěla jsem bohatý výběr barevných šál přes kabát. Tak ho mám :-)

JarkaJar
432 příspěvků 8.11.12 13:10

Viděla jsem nedávno na cedulce u svetru v SH složení materiálu „100% cashmere like“ a řekla jsem si, že aspoň nepředstírají, že jde o tu vzácnou a drahou vlnu. Teď jsem se zeptala Googla a dozvěděla jsem se, že „cashmere like“ je přímo výraz pro materiál z akrylu se speciální úpravou. Svetr byl lehký a hebký, ale umělé vlákno je umělé vlákno.

Kalcu
164 příspěvků 8.11.12 13:50

@JarkaJar Existuje něco, jako mezinárodní norma názvosloví materiálů a rozhodně tyto „patvary“ v ní nejsou, proto jakéko-li podobné označení je klamání zákazníků. Bohužel v ČR velmi oblíbené i u zákazníků. Čím exotičtější název tím „lepší“ kvalita.

queenmargot
1106 příspěvků 13.12.12 15:05

Myslíte, že tohle bude pravá pašmína?: http://www.thao.cz/p/226
Jednu jsem si koupila na cestovatelském veletrhu, kde tento obchod měl stánek, na dotek se mi zdála jemná a měkká, na krku teplá. Ráda bych si u nich pořídila i jiné barvy, ale váhám.

Tebah
4257 příspěvků 13.12.12 15:17

@queenmargot Podle té ceny si myslím, že ne. Ale pokud se Vám líbí a s kvalitou jste spokojená, klidně si je kupte, i když to asi nebude kašmír.

Kalcu
164 příspěvků 13.12.12 15:23

@queenmargot :-))) za ty peníze ani náhodou. Pokud je cena pod 1500,– tak to kolem kašmíru ani neprošlo. Začínám mít už na název „Paschmina“ alergii. Ještě když tam napíší, že je to jen z krku koz :-))) Podle toho kolik se v Čechách prodá pašmín by v Nepálu museli mít jen kašmírové kozy, když se jedna šála vyrobí z roční produkce 4-5ti koz. Prostě je to možná nějaká vlna s viskozou, nebo spíš obráceně viskoza se špetkou vlny.

queenmargot
1106 příspěvků 13.12.12 15:31

Děkuji, myslela jsem si to. Každopádně zamrzí klamání spotřebitele a mě tím pádem jako zákazníka přechází chuť u nich nakupovat (i přesto, že se mi tolik líbí).

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 18:46

Mám nějakou pašmínu ze slevomatu, pravděpodobně to taky nebude pravé, je tam teda napsání 90 cashemere 10 silk, ale stála okolo 250 kč:D Ale příjemná je a jsem s ní spokojená, navíc prostě pravej kašmír fakt nepoznám:/

Kalcu
164 příspěvků 13.12.12 22:00

Pro všechny, kteří ještě stále pochybují, je kašmír a výrobky z něho popsán na těchto stránkách http://felipe.cz/ v informacích a prosím podívejte se pozorně na ceny, toto jsou ceny kašmíru.

Cotton
47 příspěvků 14.12.12 08:45

Ohledně giftideas kopíruju svůj příspěvek, který jsem psala do diskuse „Kašmír“:
Podle mně jsou to podvodníci.

Tak zpátky ke kašmíru a hlavně ke giftideas.cz, letos měli opět akci na slevomatu. Psala jsem do diskuse ohledně složení látky. Vyhýbavé odpovědi měly pointu, že jejich pashmina je jemná a zkrátka perfektní a ohledně složení materiálu ne a ne vyjít s barvou ven. Nakonec jsem do diskuse napsala, že jejich „pashminu“ mám, že za dvě stovky tedy ok, ale ať nikdo nečeká hřejivost a měkkost KAŠMÍRU. No a ty potvory veškeré moje příspěvky smazaly! Tož tak.
Ale my zde dámy dobře víme, že za kašmír je třeba si připlatit, není-liž pravda?!

Radši napiště, kde jste koupily opravdu kvalitní kašmír. Já mám zkušenost s GOBI (V Jámě, Praha). Not bad, not excellent – ale koupila jsem svetr ve slevě, a tak jsem celkem spokojená (doma jsem zjistila, že rukáv je špatně přišitý, obratem opravili…) No a pak jeden svetřík z Itálie, obchoďák Rinascente v Miláně. Kašmír lepší, měkoučtější, méně se žmolkuje, ale 200 EUR.

Kvidaa
5 příspěvků 5.2.13 11:45

Ahoj, prosím o váš názor na tuto firmu. http://www.mariposa-pashmina.com/
Chtěla bych si koupit kašmírový šál.
A ceny snad odpovídají pravému kašmíru. Na rozdíl od http://mypashmina.co.uk/ si můžu vybrat barvu tzv. na vlastní oči.
Se zájmem jsem si přečetla vaši diskuzi a prosím o vaše zkušenosti s touto firmou.
Nejsem z Prahy, tak ji znám jen z jejich webovek. Děkuji

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek