Jednoduchý malý šicí stroj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bilaholubice
8 příspěvků 30.5.17 19:42
Jednoduchý malý šicí stroj

Milé pekelnice, prosím o radu. Potřebovala bych nějaký bazální malý šicí stroj, jen pro sporé domácí použití- opravy povlečení, šití pytlíčků do školy apod. Jaký vybrat, vůbec se v nich nevyznám…Event. máte tip na nějakou publikaci či web. stránku, kde se mohu tyto techniky naučit|? Díky moc…Zuzana

Reakce:
volfish
945 příspěvků 1.6.17 23:55

@bilaholubice záleží taky kolik chcete investovat.
Co se technik týče, skvělým pomocníkem je youtube a google ;-)

Moir
2560 příspěvků 2.6.17 09:50

Řekněte si, kolik jste ochotna investovat a pak se od toho dá pokračovat, malý a „šikovný“ je Janome Sew Mini, na vámi popisované by měl stačit bohatě.

celem
1224 příspěvků 2.6.17 11:52

@volfish Taky jsem spoustu postupů okoukla na netu buď na šicích fórech a hodně i na videích. Ta videa jsou fajn, že kolikrát z cizojazyčného postupu člověk leccos nepochopí.
Na FB je několik šicích skupin.

@bilaholubice
A k tomu stroji - nekupujte malý (a lehký) stroj. Říkala mi známá, že dostala stroj darem, prý „Na to tvoje občasné šití stačí malý“ a je z něj dost nešťastná, protože drnčí a skáče po stole. :-( Pro začátečnické šití bych volila mechanický, jednak bývají levnější než elektronický a mají i větší sílu, takže ideální na šití silnějších látek, třeba na spravování riflí, montérek atd.

Renee
188 příspěvků 2.6.17 18:54

Než nový malý lehký, raději z druhé ruky nějaký jednoduchý starší stroj. Nechat vyčistit, seřídit, a vydrží vám dalších X let.

bilaholubice
8 příspěvků 6.6.17 19:10

Představovala jsem si tak něco do 2000 Kč, ale pochopila jsem, že je to asi nereálné…ráda bych pořídila i starší, ale tím, že tomu nerozumím, nevím, jaký, aby to nebyl šunt…mechanický určitě, nic vychytaného nepotřebuji…

bilaholubice
8 příspěvků 6.6.17 19:13

@Moir Janome Sew Mini je ale pro děti, máte jej vyzkoušený?

Moir
2560 příspěvků 7.6.17 08:36
@bilaholubice píše:
@Moir Janome Sew Mini je ale pro děti, máte jej vyzkoušený?

já ho vyzkoušený nemám, ale není to rozhodně hračka, je to prostě jednoduchý šicí stroj, který šije jako větší modely, jen má minimum nastavení, americké patchwokrářky ho občas používají jako cestovní, když jedou na své srazy či kurzy

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek