Jemné vlasy - jak na objem

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Cuckyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.12 12:01

Házím dotaz do vlasového pléna: Mám vlasy, co se vlní, ale když je nechám uschnout jen tak, tak se vlny nesjednotí, naopak když je vyfoukám, tak ty vlny potlačím. Má někdo nějakou radu na kvalitní profesionální přípravky, které podpoří vlny, zhydratují vlasy ale ne do mastna, a ještě něco na objem? Představovala jsem si třeba hydratační šampón a kondicionér (nebo naopak objemový) a pak péči, která by krásně oddělila vlny a sjednotila jednotlivé vlasy.

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.12 12:07

@Anna Kareniina Nezničené, v poho:) Nejsem odborník, ale mám pocit, že jsou různý druhy trvalých a žádná už není to, co známe z osmdesátek - toho suchýho berana, kterej se nehnul, než odrostl.

Anna Kareniina
54 příspěvků 21.10.12 12:48

@klubo tak ja do toho JDU!! :)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 21.10.12 12:55

@Anna Kareniina Budu držet palce! Hodíte nám sem pak fotku? :)

Anna Kareniina
54 příspěvků 21.10.12 18:42

@Rabbit-Heart urcite :) zitra se objednam a pak nahodim hrivu :)) jestli to teda nedopadne takto:

Anna Kareniina
54 příspěvků 21.10.12 18:44

Takto:

aailyyn
809 příspěvků 3.11.12 23:07

Zachránil mi život tenhle šampon. http://images.zbozi.cz/…376b0000.jpg Od puberty je to vlastně první, u kterého jsem na nějakou dobu zůstala a první, díky němuž si vlasy můžu mýt s klidem obden (nebo se nemusím druhý den už stydět a maskovat vlasy culíkem/kloboukem). Akorát to musí být tenhle, nikoli jeho krémový bráška v totožném zeleném balení. Co si budeme vykládat, na objem to nějak extrémně nefunguje, bohaté afro to na hlavě teda nevyrobí, ale heuréka, mně se po něm prostě nemastí tak urputně vlasy. (Respektive, ony se mi nemastí, ony jsou jen jemné a tudíž plihnou a je na nich mastnota vidět.) Před pár lety mi chvíli vyhovoval jeden šampon, pak nějak přestal působit, nevzpomenu si na značku, taky na objem, až mi to jméno naskočí, napíšu ho sem, akorát nevím, jestli by byl ještě k sehnání. Možná, že kdybyste ho střídala, vyhovoval by, mně se ostatně v těch časech mastily vlasy ještě mnohem víc než teď, tak na ně asi taky nestačil, krom toho, že jsem byla líná ho střídat. (Když najdu optimální výrobek, prostě se ho držím, jsem konzervativní.)

Ančurka
27 příspěvků 3.11.12 23:24

Mne trochu pomáha tento šampon. Mam vlasy po lopatky a celkom sa to dá zniest. A kedže sa mi dosť uzlia a tazko rozcesávaju musím používat kondicionér ale zásadne len tie bez oplachovania, tie tak vlasy nezatazuju. A hlavne žiadne tuzidlá a laky.To mne vobec nepomaha skor naopak este sa to zhorší. A vlasy si nefénujem len ich umývam kazdý druhý den asi dve hodiny pred spaním nech trochu preschnú a ked idem spat tak si ich rozprestiem na posteli. Ráno su potom nadýchané(ale nevydrží to cely den)

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.12 21:27

Stříhám jednu kamarádku s velmi jemnými vlasy. Délka u ní max mikádko, objemový šampon L ´oreal professional, fénovat s hlavou dole s minimem tužidla téměř do sucha, pak dofoukat přes velký kulatý kartáč. A funguje to, aspoň u ní:-)

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.12 21:30

Ancurka: Ten používám občas taky, není uplně nejhorší. Ale s tim bezoplachovým kondicionerem se mi to moc nezda, ten prave zatezuje vic, nez oplachovy. Jinak pokud byste fenovala, objem by vydrzel mnohem dele.

Ančurka
27 příspěvků 5.11.12 07:52

Kayav: No na každého to funguje zrejme inak.Ja ten bezoplachový kondicionér potrebujem inak by som sa ani nerozčesala a je pre mna lepší ako tie čo sa oplachujú. A to že po fénovaní sú vlasy objemnejšie je krátkodobá pravda. Objem mi vydrží len kým som doma a nič nerobím. Akonáhle idem von tak sa to len zhorší. Pre mňa je lepšie NEFENOVAT! Vlasy sú krajšie a hlavne zdravšie! Treba len skúšať a nájsť si vlastný sposob a od takýchto rád sa len inšpirovať

lueur
40 příspěvků 5.11.12 21:09

Dle mých zkušeností: 1) Vlasy zkrátit. Dlouhé vlasy si objem udrží hůře, déle trvá úprava a čím víc se ve vlasech člověk hrabe, tím více plyhnou. 2) Nepoužívám nic, co by mi vlasy ještě více zjemňovalo. Kondicionéry, balzámy atd. Vlasy mám zdravé, často stříhané, nebarvím si je a i kadeřnice uznala, že to není zase tak potřeba. 3) Foukám si vlasy v předklonu, to mi je přirozeně zvedne od kořínků a až nakonec doladím normálně. Přípravky nepoužívám nijak zvláštní, jen šampon mám od kadeřnice.

MaraJ
43 příspěvků 5.11.12 22:24

S jemnými vlasy bojuju odjakživa, a byť už jsem vyzkoušela snad všechny značky, které zaručují „objem, který trvá“, tak musím upřímně přiznat, že žádná z nich není takový zázrak, abych ji mohla s klidným srdcem doporučit.

Co zabírá u mě: 1. vlasy je nutné mýt ráno před odchodem, ne večer před spaním - jinak si je přeležím a veškerá snaha o objem je předem odsouzená k nezdaru, 2. kondicionér používám pouze tehdy, když vím, že se nechystám mezi lidi, a nikoho tedy nebude děsit tvar mé lebky :-), po kondicionéru mám totiž vlasy strašně zplihlé a neudělám s tím nic, 3. používám trochu tužidla a mokré vlasy u kořínku nadzvihnu natáčkami, se kterými je nechám proschnout, 4. vyfénuju přes kulatý kartáč.

Základem je samozřejmě mít dobrý střih účesu (třeba nestejné délky fungují) a bohužel maximální délka jemných vlasů, které se chtějí tvářit bohatší, než opravdu jsou, je po ramena. Já si v poslední době hodně oblíbila účesy a la 60. léta - široké, barevné čelenky a hodně dokulata vyfoukané vlasy, natupírované, co to jde( „tupíruj si, dívko, vlasy bez ohledu na počasí…“). Samozřejmě, nedá se to nosit pořád, vlasy by takové zacházení taky nemusely přežít ve zdraví ;-)

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 13:07

Ancurka: to, že nemůžete vlasy rozčesat, může mít dvě příčiny. Za prvé máte vlasy nejspíš střižené dorovna, tedy ne po vrstvách postupně sestříhané. Za druhé je nejspíš nemáte v úplně nejlepší kondici, proto se vám cuchají a nejdou rozčesat. Eliminujete-li tyhle dvě věci, nebudete muset používat vůbec nic kromě kvalitního repair šamponu:-)

Ančurka
27 příspěvků 6.11.12 13:31

Kayav:mala som uz desiatky rôznych strihov od krátkych cez prestrihané až po dlhé rovné a vždy to bolo o tom istom. O uzlení. A v živote neboli farbené! Ani si ich nefénujem ani nežehlím!

Greeny
50 příspěvků 6.11.12 14:07

@kacenka.smile Ten pudr taky vlastním, jen od Taftu. Používala bych ho i denně, ale bojím se, aby mi nedráždil pokožku hlavy. Přece jen, se to musí sypat přímo ke kořínkům a je takový lepící. Jak dlouho už ho používáš?

Roseline
2319 příspěvků 10.11.12 15:15
Přírodní šampony

Na jemné vlasy jsou údajně dobré přírodní šampony, protože je tolik nezatěžují.
Nedávno jsem začala používat šampon od Alverde (meruňka a citron) a zatím mi vyhovuje, vlasy se mi nemastí tak rychle. Tak uvidím, jak se osvědčí při dlouhodobém používání.

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 15:36

Svůj poklad jsem našla v tomto zcela obyčejném a levném šamponu… používám denně, pak fén a trochu laku a lze přežít do druhého dne.

katango
1356 příspěvků 11.11.12 19:09

Henna.

adlik
13 příspěvků 11.11.12 19:20
Krepovačka

Vím, že to pro většinu z vás bude znít „pekelně“, ale já jsem svůj problém s jemnými vlasy bez objemu vyřešila už někde ke konci základky. Sice to není nejlepší řešení a vím, že když budu mít nastoupit do nějaké seriózní práce, tak to klapat nebude, ale zatím to jde :). Neřeším šampóny, vlasy nechávám přirozeně uschnout, nefénuju apod..jen si je, když uschnou nebo ráno, než vyrazím ven, nakrepuju takovou tou krepovačkou, se kterou jsme blbly jako puberťačky. Ještě nikdo mi neřekl, že vypadám divně, stačí mi 7 minut jednou za dva dny a je to. Samozřejmě to nefunguje na akcích jako túry na horách apod., ale tam to je stejně jedno. Mně to zachránilo, odpadlo mi trápení se zplihlými vlasy. Ale vím, že tohle řešení je dost neobvyklé a pro málokoho únosné ;).

aailyyn
809 příspěvků 11.11.12 21:16

Hm, ostříhat se je sice krásná rada, praktikovala jsem to tak celou pubertu, ale fakt mi kratší vlasy nesluší. A teď babo raď. No asi jsem odsouzena k tomu si obden mýt vlasy a pravidelně navštěvovat kadeřnici, aby to nějak vypadalo. (Fénovat, žehlit a jakkoli jinak tepelně trápit vlasy odmítám.)

Ančurka
27 příspěvků 11.11.12 21:19

Katango:ako resp. v čom ti tá Henna pomáha? Ja som už o tom všeličo počula ale akosi neverím. Mohla by si o tom napísat niečo viac pls.?

aailyyn
809 příspěvků 11.11.12 21:21

@Ančurka

Henna má vlasy vyživit, ozdravit a posílit. (A to jak ta bezbarvá, tak ta, jejímž účinkem je barvení vlasů.)

katango
1356 příspěvků 11.11.12 21:26

@Ančurka No, po aplikaci mám vlasy pěkně silné, jak je ta henna obalí. Nechávám si ji teda tři, čtyři hodiny. Vydrží dýl bez umytí a ve slušném stavu. Taky trochu rychleji rostou, ale to je pro mne t. č. již kontraproduktivní, protože mám prošedivělé odrosty.

hanabanana76
160 příspěvků 20.11.12 09:14

Kvalitni strih, me vyhovuje mikado, kratsi vzadu a delsi vepredu.Jak uz bylo psano prede mnou, stridat sampony a trosku kondicioneru, nebo uplne vynechat a jednou za cas pouzit kvalitni masku na vlasy.
Rada meho kadernika - sampon by mel byt pruhledny, ty kremove vlasy zatezuji a zustavaji vice ve vlasech. Tudiz je prima jednou za cas pouzit sampon na,,poradne vycisteni,,.
Co se upravy tyce, me vyhovuji penova tuzidla a pripravky se slanou vodou - na vlasech zanechaji lehky film a tim ty vlasy trosku zdrsni a uces vypada bohatsi.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek