Jemné vlasy - jak na objem

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
hanabanana76
160 příspěvků 20.11.12 09:18

A jeste tip na zacuchane vlasy, co jdou spatne rozcesavat.
Jmenuje se to Tangle Teezer a jde koupit pres Amazon.

Ja osobne teda problem nemam, ale kamaradky s delsimi vlasy na tenhle kartac nedaji dopustit.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.12 10:20

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:32

Pavlena
841 příspěvků 20.11.12 13:22

@Fretkodlak Děkuji za zásadní informaci k Tangle Teezer. „…vlasy rozčesáním hodně uhladí a na objemu tedy moc nepřidá…“ O jeho koupi jsem uvažovala, ale tímto už neuvažuji a peníze investuji jinak!
Díky.

kacenka.smile
428 příspěvků 20.11.12 13:39

@Fretkodlak : Mám jemné delší vlasy, které se mi extrémně necuchají, s výjimkou spodních vlasů na krku (asi od šály či kabátu). A Tangle Teezer mi je jako jediný krásně rozčeše a nevyškube. Jsem s ním moc spokojená. Inkriminované místo rozčešu za mokra, zbytek, se kterým nemám problém dočešu a upravím za sucha, hezky mi s ním jdou vlasy načechrat u hlavy, mnohem lépe než s kančákem (který ale také můžu doporučit).

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.12 13:43

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:33

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.12 14:07

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:33

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.11.12 15:24

Především je zde otázka, co považujete za jemné vlasy…já to, co mám od narození na hlavě, všechno ostatní jsou boží vlasy a často nechápu, na co si jejich majitelky pořád stěžují.
jemné jsou takové, ze kterých nejde udělat culík, protože průměr obtočené gumičky je cca 0,5 cm, což vypadá otřesně a navíc vlasy přesně za gumičkou splihle zalomeně visí dolů. a takové, kdy si nemůžete vlasy jen tak prostě nějak stáhnout, protože bohužel vám jinak všude kouká kůže na hlavě.

Něco jako na fotkách. takové vlasy, jako má ta holčička, mám, bohužel je mi skoro 30, nemám tak něžný obličej a mám dvakrát větší hlavu. po trvalé vypadaly jako na druhé fotce. prostě hnusně.

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.11.12 15:32

Co s tím dělám:
především žádné střihy po ramena. nejhorší možná délka ze všech, co jsem měla. jen splihle visí, padá do obličeje, nedrží v tom sponky, mastí se rychle, dá moc práce, která za hodinu není vidět.

buď úplně na kluka, nebo jako teď, po prsa. nevýhody na kluka - musíte mýt i dvakrát denně (ne, žádné delší mycí intervaly na takové vlasy nepomůžou). výhody: nemusíte česat. nevýhody dlouhých: česáním strávíte denně hodinu času. výhody: druhý a třetí den to trvá mnohem míň.

nepoužívat kondicionér, masky z obchodu, nemít ofinu, nemít sestříhané vlasy (v té poslední vrstvě totiž jsou jen tři vlasy).

používat do šamponu trochu marocké země, je to takový písek, zdrsní vlasy, lépe drží. používat suchý šampon, dodá objem, brání maštění.

ideální účes: udělat culík, lehce natupírovat, kolem gumičky omotat velký pás clip in vlasů, ještě lehce natupírovat, smotat kolem gumičky drdol, rozcuchat, zapinetovat, ok, jde se a vydrží celý den. + různé variace: nad čelem udělat takový ten „puff“, učesat culík/drdol na straně atp.

rozpuštěné vlasy jsou možné jen, když napletu na noc copánky po umytí hlavy, ráno rozpustím, vzadu nahoře natupíruju, přední strany nějak sepnout nahoru, jak se komu líbí. není to úplně ono, ale aspoň trochu volnosti to umožňuje.

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.11.12 15:46

Jinak doporučuji tangle teezer, úžasný kartáč, mám po něm krásné vlasy a i přes časté tupírování, protože natupírované úplně nádherně rozčeše (jak jsem bez něho mohla tak dlouho žít?) - nejlépe mě vyšel na feelunique, neb nemají poštovné, v čr + poštovné to vyšlo paradoxně víc, ale byl jiný kurz, nevím, jak teď.

a finta nevyzkoušená: pokud máte relativně víc vlasů, než já, ale nic moc, zkuste pro extra příležitost krepovačku, ale jinak, než bylo popsáno výše. dejte stranou "vrchní " část vlasů, kterou pak použijete jako kamufláž, a spodní část u kořínku nakrepujte. jen u kořínků. můžete i lehce ještě přetupírovat. pak přes to hoďte horní část vlasů (opět lze pro hezčí efekt přetupírovat, aby se krepovačky úplně zakryly a voila: vlasy budou prý odstávat od hlavy celý den.

k tupírování: vykašlete se na strašlivé tupírovací hřebeny, pro běžný den stačí dvouřadý hřeben s deseti zuby nebo něco tak, a jen dvakrát trsnout směrem k hlavě. vlasy se tak míň ničí a objem nebo tvárný základ pro další česání to dá v pohodě.

Henriet
39 příspěvků 20.11.12 18:29

Mám taky jemné vlasy a jeden čas se mi dost zlepšily po šamponu Syos Volume ze stejné řady i kondicionér Hair Thickening Fluid a po té vyfénovat kvalitním kulmofénem. Také jsem užívala vitamíny Revitalon a dost lidí mi řeklo, že mám nějak lepší vlasy. Teď je mám dlouhé skoro až k lopatkám a začíná se mi to nějak horšit. Nevím, jestli to není tím, že si vlasy zvykly na šampón používám ho už dlouho anebo bych je měla zkrátit :-(. Taky řeším problém, kdy si vlasy mýt, protože ráno musím kvůli tomu vstávat minimálně o půl hodiny dřív a to se mi moc nechce, takže v poslední době nosím skoro pořád vlasy stažené :-( také jsou dobré suché šampóny ve spreji

RenataRen
512 příspěvků 1.1.13 20:11

@Jiná Realita
Mám asi stejné množství i kdvalitu vlasů… Je to pruda. Souhlasím s vámi, střih musí být rovný, nebo skoro rovný. Jednou jsem byla u kadeřnice, kterou jsem upozornila na nízké množství a jemnost svých vlasů, a požádala jí, aby mi ostříhala vlasy s ohledem na to. Prohlásila zkušeně, že to se musí prostříhat, protože potom vlasy dostanou objem. To říkají všechny kadeřnice, ale tahle to vzala opravdu z gruntu. Výsledek byl, že mi z hlavy trčela pár pramínků a zbylé vlasy vypadaly, jako by mi je okousal vzteklý pes.

I ostatní mladé kadeřnice mají většinou tenhle ďábelský zvyk, všechno prostříhat, a pak mi na hlavě skoro žádné vlasy, které by tvořily objem (no objem…) nezbydou. Naštěstí jsem ve zralém věku 35 let na tuto zákonitost přišla, a teď při návštěvě kadeřnictví vždy volám: „Hlavně neprostříhávát!“, a potom zkouším kadeřnici, jestli pozná rozdíl mezi prostříháním a stupňovitým účesem. Ten se dá v opravdu hodně asketické podobě aplikovat i na moje vlasy.

Vzadu skoro rovně, stupeň jen tak půl centimetrový, aby se neřeklo, po straně může na pečlivě selektovaném, cca 20ti vlasovém promínku aplikovat stupně vyšší.
Hlavně mi příde, že to ty kadeřnice nebaví, stříhat tak chudé vlasy, protože si nemůžou zastříhat.
Jenom si říkám, copak to ty kadeřnice nevidí, co stříhají? Proč je na to musí člověk pořád tak úzkostlivě upozorňovat? Vážně, když si to nehlídám, rozjedou se a když dojdou na zadní stranu hlavy, zjistí, že tam už není co stříhat, protože veškeré vlasy zařadily do boční strany a podle toho ostříhaly.

Ančurka
27 příspěvků 1.1.13 20:35

Ja som teraz vyskúšala Hennu. Chcela som vyskúšať nejaké farbenie ktoré mi vlasy nepoškodí. Výsledok bol skvelý. Vlasy boli hladšie, lahko sa rozčesávali, neelektrizovali a účes bol nadýchaný. A podla toho co som sa docítala na nete po pravidelnom farbení vlasy aj zhustnú. Takze odteraz pouzívam len toto

Sára
34 příspěvků 1.1.13 20:36

Jemné vlasy vlastním taktéž už od mládí, můžu napsat, že kdybych si vlasy nezesvětlovala tak je nemám šanci ani natočit, protože jsou do pěti minut opět rovné, je opravdu pravda, že odbarvením se vlas stane líp tvarovatelným jako když si dáte podkladovou (ne berana) trvalou. S tou jsem prošla v pohodě osmdesátá léta a vypadala jsem jakože mám háro, když se to ještě trošku přitupírovalo tak efekt výborný. Dnes už trvalou nenosím, tak jako vy jsem vyzkoušela všechny zaručené značky od Redkenu, Alterny, Tigi, Sebastian, - šampóny střídam, kondicionér jen do konečků, bez fénu se neobejdu. Vlasy mi nikdy nedorostly déle než kousek pod ramena ale i tak to vypadá spíš jako myší cancourky než aby se tak dalo chodit, mám asi krátký růstový cyklus vlasů, jelikož delší mi dorostly jen v těhotenství a při dvouletém braní hormonální antiko, posléze jsem po porodu nebo vysazení HA byla odměněna tím, že to vypadlo vše co tak krásně narostlo a ještě něco navíc. Nakonec jsem pěstění aspoň trošku delších a dobře vypadajících vlasů vzdala a nechala vlasy mírně prodloužit, tím se prohustily, neplihnou tak rychle, protože se nemají šanci tak rychle zmastit, myju i tak obden, musím je vyfénovat a většinou ještě je navlním žehličkou a zase 2 dny vydržím, v případě, že není šance si je umýt tak stáhnu do culíku nebo vytvořím nedbalý drdol. Mám je prodloužené 4 roky a můžu říct, že moje vlastní vlasy jsou pořád tak nějak stejné jak kvalita tak délka. Už se mi párkrát stalo, že mi někdo řekl, že mám opravdu pěkné vlasy, že co by za ně dal, to mě vždycky fakt pobaví ale jsem důkaz, že i z hrozně jemných vlasů se dá vytvořit dojem pěkných hustších vlasů.

Roseline
2319 příspěvků 1.1.13 21:03

@Sára
můžu se zeptat, co je to podkladová trvalá?

Sára
34 příspěvků 1.1.13 21:11
@Roseline píše:
@Sára
můžu se zeptat, co je to podkladová trvalá?

už je to dávno, co jsem na to chodila a tak se tomu tehdy tak říkalo - byla to trvalá, která se dávala na papiloty místo na ty drobné natáčky a tím pádem vlasy příliš nenavlnila spíše to hlavně udělalo objem (ten vlas při trvalé tak nějak nabobtná a taky držely více od hlavy než to odrostlo) a vlasy se pak daly i lépe tvarovat - takže takové ty hřebíky se daly upravit aspoň do nějakého tvaru, který chvíli vydržel, takže i vyfoukat do rovna nebo do mírných vln.

Roseline
2319 příspěvků 1.1.13 21:17

@Sára
Děkuji za vysvětlení. O trvalé dost uvažuji, vzhledem ke stavu mých vlasů a tomu, jak špatně se upravují.

Sára
34 příspěvků 1.1.13 21:34
@Roseline píše:
@Sára
Děkuji za vysvětlení. O trvalé dost uvažuji, vzhledem ke stavu mých vlasů a tomu, jak špatně se upravují.

pokud člověk nemá odbarvené vlasy tak to není špatná volba, navíc se vlasy pak tak nemastí, protože tak neplihnou k hlavě jako normálně, navíc dnes už jsou zase ještě lepší druhy těchto trvalých, jenže systém zůstává tak nějak stejný jako třeba před třiceti lety ale snad už dnes nehrozí, že by člověk skončil se vzhledem ovečky jako jednou já v dávných letech…
jinak přidávám foto mých ubohých vlásků před prodloužením a po - normálně je takhle dlouhé nenosím, většinou do týdne hodně zkrátím abych si nepřipadala jako Rusalka, jinak jsem viděla totiž hodně tak hnusně prodloužených vlasů až hrůza až mi bylo za nositelky skoro hanba jak to takhle můžeou na hlavě mít a myslet si, že to snad není poznat…

JedovatéHádě
350 příspěvků 3.1.13 08:31

Taky nechápu, kdo přišel na to, že prostříhat rovná se zvětšit objem, už jen z logiky věci to přece vytváří opačný efekt. Vždycky když jsem měla prostříhané vlasy, tak to vypadalo, že mám menší objem, ještě ke všemu se to blbě kůlmovalo, protože mi z toho ty vlasy různých délek vyklouzávaly. Teď mám vlasy sestřihlé na stejnou délku a jsou rozhodně objemnější. Jinak kdo se bojíte kadeřnic, existuje jedna pomůcka- http://www.youtube.com/watch?… se kterou je možno ostříhat se sám. Jde se tím ostříhat na rovno (ve videu jí pomáhá druhá osoba, ale lze to udělat i sám, viděla jsem, jak si to slečna ustřihla pomocí zastřihávače vlasů), je tam i návod jak si pomocí toho ostříhat vlasy do stupňovitého účesu(není to možná ten nejgeniálněší výrobek, ale kdo má z návštěvy kadeřníce osypky, ten to ocení). ten nápad s tupírováním jsem vyzkoušela podle tohoto návodu":http://neznamnudu.wordpress.com/…idel-jde-to/ , pozvedne to vlasy spíše vzadu, ale celkem slušně a je to poměrně rychlé. Nedělám to denně, ale když mám pocit, že mám vlasy zplihlé, takže tak 2× do měsíce. Divné je to jedině ve větrnný den, kdy to může být vidět při rozcuchu větrem, ale v takové dny tohle řešení vynechávám, nebo vlasy sprejem zafixuju. Ale výhodou tohoto návodu je, že se tam ty tužidla používat nemusí.

jarkaneu
258 příspěvků 5.3.13 09:35

Máte někdo typ, kde na internetu najít účesy pro opravdu jemné vlasy?
Všechny účesy co jsem našla byly na vlasech možná jemných, ale hustých a já mám kvalitu něco jako Jiná Realita.
Vlasy střižené pupým střihem mi u hlavy plihnou.
Teď mi kadeřnice střihla mikádo do poloviny krku v dolní části sestříhané a to mi přidává roky.
Mám kulatý plnější obličej a ve svých 42 letech jsem ještě bohužel nenašla účes, který by se hodil pro můj typ vlasů a tvar obličeje.

zwedavka
1274 příspěvků 4.10.13 20:20

Tak jsem svých „5 jemných chmýrek ve třech řadách“ předvedla doporučené (dražší) kadeřnici.

• nepoužívat kondicionér
  • přírodní šampon, mám se smířit s tím, že vlasy nebudou hladké jemné, ale drsné, ovšem měly by mít trochu větší objem
  • jemně tužící stylingový přípravek i lak
  • přípravek ke kořínkům a ne na konec vlasů (pokud nechci chodit na paní Kadrnožkovou)
  • a pořádný střih, aktuálně mně dorůstá mikádo
jarkaneu
258 příspěvků 4.10.13 21:59

@zwedavka
ještě bych zmínila - vyhnout se silikonům v šamponu a místo kondicioneru nakonec smýt vlasy studenou vodou, aby se vlas uzavřel.
Osvědčilo se mi tekuté tužidlo GOLDWELL dualsesnses ultra volume - perfektní.
Nově jsem si pořídila stylingový sprej s mořskou solí N*14 ten je hodně dobrý na objem, vlasy zdrsní, ale i zmatní, takže po použití mírně stříknu lesk od oriflame, ten nezatěžuje a ani nemastí vlasy.

cafevanille
15 příspěvků 7.10.13 00:03

Mne se docela osvedcil sampon Big od LUSH a tuzidlo L'Oreal Professionnel Volume Expand. A setrit s kondicionerem.

misial
1396 příspěvků 7.10.13 00:45

@zwedavka „nepoužívat kondicionér“ - no já nevím, ale u jemných vlasů mám problém s rozčesáváním, a bez kondicionéru bych to často prostě nezvládla…

prokera
10 příspěvků 7.10.13 11:13

Mám stejný problém jako jiná realita a je to teda dennodenní boj:(. Navíc mi nesluší mikádo, takže mám vlasy trochu sestříhané, ale je fakt, že u těch nejspodnějších zbývá doslova pár chlupů:(. I vlasový cyklus mám krátký - spousta jich doroste jen pár centimetrů a vypadnou, kůže prosvítá ať dělám co dělám - no doslova horror, kvalita mizerná i přes veškerou péči, kterou jim věnuji:(. Buďte šťastné vy co takové problémy nemáte;)!
Též účes hledám roky marně (je mi 40 ) a nakonec nosím vlasy pouze stažené - jinak se to opravdu nedá:( - vše na mě vypadá blbě.

aailyyn
809 příspěvků 7.10.13 11:29

Tak se podělím zase o jednu zajímavou zkušenost, kterou jsem učinila: začala jsem používat dětský šampon. Modrá Nivea s lipovým květem. Zázračně to vypadá, že mám najednou asi tak o půlku vlasů víc, zůstávají mi krásně nadýchané. Akorát já teda nepoužívám žádné stylingové přípravky, neb mi to přijde kontraproduktivní si něčím vlasy uplácávat a uhlazovat, když potřebuju objem. To je jeho jediná vada totiž, že vám z vlasů jaksi opravdu nic nevymyje. Minulou škodu po barvení, kdy jsem si neuváženě do vlasů aplikovala nějakou šílenou silikonovou (nebo co v tom vlastně bylo) péči, musel napravit dříve používaný bezsilikonový Garnier na jemné vlasy. Ten to z vlasů dostal. Ale Niveu mám radši, mám po ní vlasy hezčí. (Nehledě na to, že mě přestala svědit pokožka hlavy.) Pokud chci něco na rozčesávání, používám růžový Elséve sprej, musela bych se podívat, jak přesně se ta růžová řada jmenuje (měla jsem kdysi i šampon, ale nevyhovoval mi).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek