Jemné vlasy - jak na objem

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
aailyyn
809 příspěvků 7.10.13 11:37

@misial

Principem těhle věcí je, že jsou prostě nacpané silikony. Tím vám vlasy obalí, uhladí, ale taky připlácnou, takže objem mít nebudou. Jasně, že pokud trváte striktně na objemu, je lepší se jim zdaleka vyhnout. Já mám teda vlasy radši lehce zdrsnělé, leč objemné. Občas použiju zmíněný sprej, protože hlavně v zimě mají moje vlasy sklon trochu elektrizovat a tohle je zkrotí a uhladí docela jemně. I když to s tím sprejem navíc náhodou přeženu, za chviličku ve vlasech uschne a dá se to znova pročesat a odejít, nevypadám, jak když jsem si čtrnáct dní vlasy nemyla.

risule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 21:09

Po porodu jsem si nechala vlasy zahustit na prodluzko.cz, at si každý říká co chce, mně žádné zázračné vodičky nepomohly.

aailyyn
809 příspěvků 14.10.13 13:44

@risule

To se vám nedivím, vlasy opravdu nejsou trávník. Pokud máte dano do vínku málo vlasů, tak máte málo vlasových cibulek a opravdu žádné zázračně nepřibudou. Pokud někdo věří, že mu po vodičce zhoustnou vlasy, chtělo by to se dovzdělat v biologii.

jarkaneu
258 příspěvků 14.10.13 14:10

@risule a nemáte strach o svoje vlasy?
Mě kadeřnice prodlužování nedoporučila, že bych si zlikvidovala i to málo co na hlavě mám.

zwedavka
1274 příspěvků 14.10.13 15:56

Risule bude nejspíš reklamni agent, mrkněte se na její ostatní příspěvky, jeden odkaz za druhým

mkoll
148 příspěvků 14.10.13 16:18

Nevim jestli to tady uz nezaznelo, ale doporucuji Biosil plus. Jsou to tabletky, obsahuji biotin, ktery mimo jine povzbuzuje rust vlasu. Uzivam cca 14 dni, vlasy prestaly padat (coz byl muj problem po porodu) a ted tedy cekam, az se mi zase trochu zahusti. Snad tomu ten Biosil aspon trochu pomuze. Jinak z pripravku jeste doporucuji Fekkai Marine Summer Hair, vytvari efekt jakoby plazovych vln a nadzvedne vlasy u korinku. Super vec!

jarkaneu
258 příspěvků 14.10.13 16:37

@mkoll 2 roky jsem používala různé vodičky, potravinové doplňky, barvila jsem hennou, používala přírodní šampony, olejové zábaly…
Vlasy byly krásné, zdravé, lesklé, nepadaly, věřím, že mé tělo vyprodukovalo ty nejlepší vlasy, jaké bylo schopno, bohužel stále jen 5 chlupů ve 3 řadách :-(

Majka22
333 příspěvků 14.10.13 20:19
@Jiná Realita píše:
Především je zde otázka, co považujete za jemné vlasy…já to, co mám od narození na hlavě, všechno ostatní jsou boží vlasy a často nechápu, na co si jejich majitelky pořád stěžují.
jemné jsou takové, ze kterých nejde udělat culík, protože průměr obtočené gumičky je cca 0,5 cm, což vypadá otřesně a navíc vlasy přesně za gumičkou splihle zalomeně visí dolů. a takové, kdy si nemůžete vlasy jen tak prostě nějak stáhnout, protože bohužel vám jinak všude kouká kůže na hlavě.Něco jako na fotkách. takové vlasy, jako má ta holčička, mám, bohužel je mi skoro 30, nemám tak něžný obličej a mám dvakrát větší hlavu. po trvalé vypadaly jako na druhé fotce. prostě hnusně.

Dokud jsem neviděla fotky, chtěla jsem oponovat, že z jemných vlasů jde udělat parádní hříva. Ovšem když vidím fotky… v první řadě bych to řešila výživou (hlavně aminokyseliny) a doplňky stravy na podporu růstu vlasů, sice úplně hřívu lví Vám to asi z takových vlasů neudělá, ale komplexní výživové doplňky vlasy dokáží opravdu vylepšit (užívání je nutné spíš dlouhodobější, i když u někoho se mohou dostavit výsledky i rychle, ale pak je dobrá i „udržovací léčba“). Jen opravdu nestačí obyčejný Biosil apod., to je k ničemu, možná funguje spíš jako placebo nebo u velmi mírných potíží. Ale třeba Donna Hair není cenově žádný zabiják a hlavně má slušné výsledky, nejedné mé kamarádce by bez ní snad úplně slezla hlava. Plus u tak jemných vlasů, otázka je, jestli nejde spíš o hodně prořídnutou hřívu, kde už je našlápnuto třeba k plešatosti (nerada bych se někoho dotkla, ale prostě to tak na obr. vypadá, že vlasů je poméně a že to je ten zásadní problém), bych doporučovala kombinovat s přípravkem Biohair, hlavně u špatných vlasů dam (nebo dokonce při jejich absenci) se dostavují poměrně slušné výsledky. K tomu bych doporučovala užívat vnitřně i rakytníkový olej, klidně i jako olej v tabletách, pokud je psychická bariéra. Chlapi to mají s vlasy mnohem horší, tam se nic moc dělat nedá, ale ženy mohou ovlivnit na vlasech celkem dost.

Na mé jemné vlasy, ale proti těm obrázkům zde mám asi vlasů nadbytek, i když si je narovnám, rozhodně neplatí klasické poučky, že se nemá používat kondicionér apod. Minimálně aspoň přírodní, ale bez následné péče bych měla vlasy příšerné a právě i bez onoho objemu. Navíc dnes existuje spousta kondicionérů a různých vodiček na objem, které podle názoru minimálně mých vlasů slušně fungují. Ale v první řadě vlasy odrážejí fyzický a psychický stav organismu, takže by se měly primárně pořešit tyto oblasti (matlání a patlání přípravků je sice důležité také, ale až dodatečně) Na jemné vlasy často velice dobře působí i bezbarvá henna - senna neboli cassia, jako maska v kombinaci např. s vaječným žloutkem apod. Co dům dá :) Kombinace s domácími produkty je vhodné realizovat v závislosti na typu vlasů (mastné x suché x normální)
Edit: nějak jsem přehlédla, že vlásků máte málo už od narození, tam je otázka, jestli se něco vylepší (ale příklad ze života - mám jednu dobrou kamarádku, která byla jako mimino téměř plešatá, i jako dítě mívala malinko vlasů, ale změna stravy a životního stylu vůbec jí hodně prospěla, i pokud jde o vlasy.) Zkusila bych něco dělat s „vnitřním prostředím“ organismu, aspoň budete vědět, že jste udělala maximum. K patladlům: Biohair jsem viděla v okolí, že funguje i tam, kde byla už pleš. Vlasy narostly znovu, ale univerzálně platné není nikdy nic. Jenom u chlapů vodičky nefungují (mají to v této oblasti biologicky horší), přitom mám dojem, že právě ti do nich investují od určitého věku nejvíc.

Holkazpodkroví
278 příspěvků 15.10.13 17:32

Uz to tu bylo zmineno, ale opravdu zabira prirodni henna, ne zadne ty radoby smesky z drogerek. Cista henna (chce to tu z etno ci Tibet obchudku, nekdy ju maj aj ve zdravych vyzivach)se trosku carodejnicky micha (u me hlavne s cervenou repou a vinem, zbytek vina pak dopiju, necha se pres noc v misce a rano na hlavu) a vlasy jsou pak mnohem silnejsi a jakoby festovnejsi a ta barva…!

jarkaneu
258 příspěvků 15.10.13 18:34

@Holkazpodkroví Henna je fajn, měla jsem lamdu, teď jsem zkoušela khadí.
Jenže pro hodně jemný vlasy je dlouhodobé používání na nic.
2 roky jsem barvila jednou za 6-8 týdnů a vlasy byly sice krásné,, pevnější, lesklé, ale úplně připláclé u hlavy a to proto, že ten jemňoučký vlas ty nánosy henny prostě neunesl :-(.
Tak teď střídám - henna (ale jen čistá, bez pikramátů a bez seny - cassie), chemka, hennecolor - přeliv a zatím pro mě nejlepší kombinace.
Bohužel jsem se dozvěděla, že chemka na hennu se nesmí, protože tu hennu sice stahne, ale vezme s sebou i vrstvu vlasu (takže další oslabení :-()

Příspěvek upraven 16.10.13 v 12:43

dost_bot
2071 příspěvků 15.10.13 22:48

Mně se osvědčuje kombinace barva henna - šampon bez silikonu - kondicioner bez silikonu jen na konce dlouhých vlasů - místo tužidla tužicí vodu (Forming water) k hlavě a případně kamkoli, kde to má držet - vyfénovat v předklonu dosucha - ve stoje doupravit - zlehka přelakovat. Drží mi takto víc, než při jiných postupech. Zřejmě kombinace henna, bezsilikonové přípravky a ta Forming water vlasy zdrsní, takže nelehnou tak snadno. Hedvábný vlas z toho tedy nemám :-)

prokera
10 příspěvků 16.10.13 12:34
@jarkaneu píše:
@mkoll 2 roky jsem používala různé vodičky, potravinové doplňky, barvila jsem hennou, používala přírodní šampony, olejové zábaly…
Vlasy byly krásné, zdravé, lesklé, nepadaly, věřím, že mé tělo vyprodukovalo ty nejlepší vlasy, jaké bylo schopno, bohužel stále jen 5 chlupů ve 3 řadách :-(

Přesně:)!! To jsem přesně já:(… Mě nepomohlo NIC! A to jsem se fakt snažila po všech stránkách (a vlastně snažím pořád).

kaja330
2 příspěvky 12.10.14 22:59

Opravdu nejvíc pomáhá kratší sestřih, já to mám aktuálně asi po ramena sestříhané postupně. Před fénováním dávám pěnové tužidlo Estro Sofiiio od Intercosma a na závěr spoustu laku. Musím si hodně pohrát s vyfoukáním a konečnou úpravou, ale ano dá se říct že moje vlasy mají objem.

Marbuša
245 příspěvků 13.10.14 12:52

@Sára
No, Vaše vlásky před prodloužením by mi bohatě stačily!

lucy03
3 příspěvky 14.10.14 11:42

Já zkouším všechno možné, mám vlasy v délce pod ramena normálně špinavou blond, teď obarvené. Objem nemají vůbec, ježí se na všechny strany, chvíli po vyfenování visí jak chtěji a kam chtěji, proste si žijí vlastním životem :-( Někdy si říkám, že na ježka je docela fajn sestřih :-D Ne ale teď vážně, trošičku pomáhá objemový šampón, po umytí dávám tekuté krystaly (vlasy jsou po nich mín neposedné) a před fenováním velká hromada objemové pěny a na závěr lak. Všechno z internetového obchodu profi hair, používám asi tři měsíce. Vlasy na první pohled mají víc objemu, netrčí, dobře se s nimi pracuje, ale mám pocit že se o trošku víc mastí než předtím, uvidíme…

RenataRen
512 příspěvků 18.10.14 18:59

@Sára To co uvádíte jako ubohé vlasy před, to já bych docela brala:-)

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 19:42

@Majka22 Docela by mě zajímalo, jak na místě, kde je pleš, můžou po nějakém Biohairu vyrůst nové vlasy. To jako existuje nějaký přípravek, po jehož aplikaci na pokožku narostou nové vlasové cibulky? Proč teda tolik mužů utrácí za transplantaci vlasů?

KlaudieSK
8 příspěvků 25.1.17 18:50

Včera jsem nakupovala v drogerii Ageo, mají tam zrovna ve slevě šampon Elseve. Ten já použivám na přidání objemu a celkem funguje. Kombinuju to s texturizérem od Sebastianu

miska.887
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 15:33

Ahoj, prosím o radu. Jaký přípravek (olejíčky, balzámy, tabletky) berete na zlepšení kvality vlasů?

Josefínaa
429 příspěvků 27.12.17 18:16

@miska.887
Přečti si to od první stránky!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek