Jsou ženy v dnešní společnosti konečně rovnoprávné?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Zebra33
2038 příspěvků 5.8.13 09:07

Smlouvu na dobu urcitou/neurcitou zrovna ted resim. V Nemecku je velmi bezne, ze nejdriv dostanete treba dvakrat po sobe na dobu urcitou a teprve pak vam smlouvu zmeni na neurcitou (nevim, jestli musi). Kazdopadne smlouva na dobu neurcitou je zvlast mezi lidmi po skole vnimana jako neco pomerne cenneho. No a ja ji dostala hned s tim, ze jsem teda mela zkusebni dobu 6 mesicu. Ted se rozhlizim po nove praci, ale vsude nabizeji jen smlouvu na dobu urcitou. Takze kdybych behem treba jednoho roku otehotnela, coz neni nepravdepodobne, tak mi tu smlouvu asi tezko nekdo v tehotenstvi prodlouzi a ja se pak po materske nebudu mit kam vratit. Treba jim krivdim a prodlouzili by mi to i tak (materska je jen 1 rok), ale zkouset to radsi nebudu :)

Diankenstein
1895 příspěvků 5.8.13 09:26

Na idnesu na to kápli : článek

continuity
5853 příspěvků 5.8.13 09:55

@Diankenstein jo urcite je to tak. jsou to zivotni strategie a zadna z nich neni spatna. spatne je, aby reditelka rikala mamce, ze je domaci putka a prizivnice nebo obracene. a hlavne by si to mely uvedomit nejenom muzi (ty to docela chapou), ale hlavne ty zenske, jaky typ chlapa je v tomto s nima kompatibilni. reditelka muze touzit, po panu bankeri, ale kdyz si pak bude chtit poridit dite, musi pocitat s problemy, na ktere mamina nenarazi (ta narazi na jine, ale o tech se hodne mluvi, takze s nima bude spis pocitat).

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.13 09:56

Příspěvek upraven 13.09.13 v 17:15

Betty J.
2031 příspěvků 5.8.13 10:18

@Diankenstein: tak to je tedy objev dne!

Mylady2
12413 příspěvků 5.8.13 10:54

@Brunhilde kdy se dle Vás datuje realitní bublina?

Kalanka
707 příspěvků 5.8.13 12:26

@Mylady2 Jo, v bubline se prece jeste nevi, ze je to bublina :)
To se pozna, az kdyz praskne ne?

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.13 12:32

Příspěvek upraven 13.09.13 v 17:14

Alizon
1235 příspěvků 5.8.13 12:41
@Borůvka19 píše:
@nanjua aha, díky! Vím, že známý nedávno potřeboval hypo a nějak mu ji nedali ne kvůli smlouvě (ale posuzovali, jestli teda má na dobu neurčitou), ale že má nízký plat.Tak ale zas kdyby měl plat vysoký, tak by tu hypo tak nepotřeboval, no… trochu Hlava XXII.

Nevidim na tom nic divneho. A je to i v JEHO zajmu. Pokud ma nekdo plat 10 000, tak mu proste hypoteku na 7000 neschvalim, protoze by nemel z ceho zit, za chvili by tu hypoteku prestal splacet a byl by v maleru. Nechapu lidi co si chteji pucovat na vic nez na co maji. A kdyz si to sami nedokazou spocitat, tak jim to solidni banka spocita sama, nejaky lichvar by mu na vysoky urok samozrejme pujcil rad. Takze vas znamy muze byt rad ze banka jedna tak jak jedna.
Kdyby mel vysoky plat tak tu hypoteku nebude potrebovat - taky nesouhlasim. I kdyz mate plat treba 60 000, tak ji potrebovat budete, protoze i s vysokym platem si na byt nasetrite az za peknych par let. Takze mate moznost zatim platit zbytecne pronajem a byt si poridit az za tech par let nebo si rovnou vzit hypoteku a za tech par let ji zplacet, za par let ten byt mit ve vlastnictvi a k tomu usetrit na najmu.
Nechapu pujcovani si penez na veci jako darky, dovolene a podobne (tedy veci jednorazove spotreby) jejichz porizenim driv nic neusetrim a ktere vlastne mit nemusim, ale hypoteky jsou „dobry vynalez“ i pro vysokoprijmove skupiny.

motorová pila
126 příspěvků 7.8.13 11:52

@Borůvka19 Zatím jsme s přítelem schopní rekonstrukci domu financovat i bez hypotéky, ale pro mě by její získání bylo spíše nemožné a přítel by ji musel vzít jen na sebe. Stejně je ale pořád lepší mít nejistý nadprůměrný plat než jistý podprůměrný…
Co říct na takové chlapské kecy? Že kecají blbosti. Asi bych se jich zeptala, jestli i oni nechodí do práce jen za zábavou, protože by se doma možná taky nudili a vymýšleli blbosti. Takhle jsem změnila uvažování kolegů, spoustu věcí si sami neuvědomili, a když jsem jednou řekla, že chci tak jako oni i kariéru a ne jen děti, koukali na mě jako na zjevení. Po roce jsou úplně jiní. Ale ono je to těžké, když někde funguje uzavřená skupina 10 chlapů, vypěstují si spoustu předsudků a ty rostou, dokud se mezi ně někdo nedostane a předsudky jim nenabourá. Takhle pár lidem upravit názory je možná lepší než rovnou měnit jinak úplně skvělou práci.

Gatita
302 příspěvků 7.8.13 12:31

O chlapských řečech bych mohla napsat disertaci. Nastoupila jsem do kanceláře, která je až na sekretářku ryze mužským kolektivem. Moje pozice je sice juniorní, ale odborná. Šéf je macho, každou chvíli tu poslouchám, jak hodnotí nějaké ženy, a to zásadně podle vzhledu. Po odborné stránce ženy moc nerespektuje, trvalo mi dost dlouho, než mi začal aspoň trochu důvěřovat. První měsíc jsem z toho byla dost frustrovaná. Například když onemocněla sekretářka, přijal na výpomoc studenta (kluka ze třeťáku, úplný začátečnický zajíc) a byl na něho jak mílius, tokali na chodbě o sportu, a když jsem šla kolem, řekl mi: „přidělte tady Frantovi nějaký zajímavý případ, ať třeba zkusí připravit smlouvu pro XY, najděte mu na to nějaký vzor, ať se to podle toho naučí A PŘINESTE MI ZE STARBUCKS KAFE.“ Tak tedy ruce mi sice neupadly, ale žárlivě jsem skřípala zuby, protože toho klučinu hned nasměroval k odbornější práci a mě i s mým doktorátem poslal na pochůzku a posbírat hrnky do zasedačky…typické… Naštěstí se mi snad už podařilo kolegy přesvědčit, že umím i jiné věci, ale stejně :-D
No nic, odhlašuji se z MP a jdu radši zas pracovat.

nanjua
1153 příspěvků 7.8.13 14:20

@Gatita Tak to je hodně drsné. Nevím co bych ve Vaší sutuaci dělala. Asi bych držela jazyk za zuby a nehty si při tom zadírala do dlaní, protože by mi pravděpodobně šlo o dobrou práci. Musíte být asi hodně silná pokud to unesete a musím se poklonit. Ve mě by se strašně bilo sebevědomí s rozumem. Přeji Vám ať se to zlomí. Vyčkejte příležitost.

Gatita
302 příspěvků 7.8.13 14:55

@nanuja:
Děkuji za podporu! To víte, že jsem byla vzteky bez sebe :-) Jako studentka jsem se taky culila na recepci a nadšeně vařila kafe, ale dnes už bych čekala něco víc. Ale protože mám tu ptáci jinak ráda, tak jsem se prostě snažila to nějak překonat a všem ukázat:) Obecně jsem ale vypozorovala, že holkám jsou i v našem oboru „podsouvány“ práce administrativního charakteru častěji než klukům (i když je mi jasné, že ne všude to tak je). Několik mých kamarádek pracuje v kancelářích, které ani nezaměstnávají asistentku s tím, že administrativu tak nějak automaticky vykonávají ony jako součást své práce. Plat mají pravděpodobně stejný jako kolega - muž, ale mrhají čas pochůzkami, kopírováním, skenováním a já nevím, čím ještě. Každopádně profesně je to spíš dost brzdí.

motorová pila
126 příspěvků 7.8.13 15:02

@Gatita přesvědčování může nějakou dobu trvat, ale určitě se nakonec podaří, myslím totiž, že o pohlaví jde hlavně v počátcích, po nějaké delší době se rozdíly snad trochu stírají a záleží především na schopnostech. Dneska chodíte pro kafe vy a za nějakou dobu ho budou kolegové na oplátku nosit Vám :)

TulaJ
254 příspěvků 7.8.13 16:59

@Gatita to mi pripomína scénu z jedného japonského filmu - mladá žena so skvelou kvalifikáciou (myslím, že právnička) je prijatá do firmy na odbornú funkciu, čaká na nejakú úlohu, zavolajú si ju na poradu vedenia - ona v radostnom očakávaní, že ju poveria niečím dôležitým, resp. že sa bude môcť k niečomu vyjadriť, príde (vedenie - samí starší muži, samozrejme) - čaká - a šéf jej povie - doneste čaj…Myslím, že v Japonsku (a ázijských krajinách všeobecne) je to ešte horšie, ako u nás - aj keď sa to zrejme mení aj tam, ale tá deľba práce muži/ženy je tam ešte viac zažitá.

Stránka:  « Předchozí 1 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek